Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Hitler
Autor WiadomoϾ
Igula 
Sztudentka



Imiê: Iga
Wiek: 37
Do³¹czy³a: 01 Lut 2007
Posty: 86
Sk¹d: Krakow
Wys³any: 2007-02-05, 00:25   

Cytat:
głosowali na niego jak na Kaczyńskiego czyli same starsze osoby ...
_________________


a teraz wiecej starszych ludzi,bo dzieci sie nie rodza i kiedys tez tak bylo i wlasnie dlatego tacy osiagaja wladze. :lol: :lol:
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2007-02-10, 13:43   

Mnie się wydaje, że ludzie słuchali go raz - bo po przegranej wojnie znalazło się trochę takich, co chcięli by pokazać, że potęga Niemiec nie złamała się tak zupełnie. Pozatym sam nie odznaczał się zbytnim talentem pisarskim, ani oratorskim, ale miał takich ludzi jak Goebbels, którzy porywali tułmy. Josaph pomimo niewielkiego wzrostu umiał wspaniale przemawiac, przekonywac ludzi. Pozatym na początku hasła Hitlera nie były tak radykalne. Chciał zwmocnienia państwa, a potem już nie dało sie wycofac, bo czekało by taką osobę niezbyt miłe spodkanie.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-02-10, 13:47   

Zaheel napisa³/a:
Pozatym sam nie odznaczał się zbytnim talentem pisarskim, ani oratorskim,


Oj... Zah! Ty chyba niewiele wiesz o Hitlerze! Przecież to był mistrz przemówień! Potrafił zagrzać do walki i wzbudzić złość w każdym. Był wspaniałym mówcą, ta jego gestykulacja i głos przesycony gniewem... Potrafił w ten sposób porwać tłumy. Nauczył się tego w czasie przemówień w swojej partii. Ponoć na początku w ogóle nie mógł wydusić z siebie słowa, ale jak zaczął mówić i ćwiczyć krzyk z gestem, zauważył, że ludzie zaczęli go słuchać. I tak już robił do końca życia.
Ale fakt jest faktem, że gdyby nie moment historyczny, to prawdopodobnie w życiu by nie wypłynął.
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2007-02-10, 13:55   

Ostatnio czytałam tylko o jego początkach i dlatego tak napisałam. Pozatym, był fanatykiem, a to zawsze dodaje żaru przemówieniom na dany temat. To wiele pomaga. Ale już do tego, że dobrze pisał mnie nie przekonasz;)
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-02-10, 14:28   

Nie pisał dobrze ^^ W końcu Mein Kampf brzmi jak bredzenie jedenastolatka XD
Ale początki faktycznie miał marne, potem się bardzo wyrobił, był samoukiem z resztą, całe życie kształtował swoje umiejętności oratorskie.
Co zaś się tyczy fanatyzmu... Chybe jednak nie, a przynajmniej nie w potocznym sensie. On po prostu był chory psychicznie. Wiecie, że malował pocztówki, prawda? I był malarzem pokojowym. A zawsze marzył o byciu wielkim artystą. I przez wiele lat wmawiał swojej matce, że studiuje na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium bodajże (tego nie jestem pewna). Mam gdzieś jego portret psychologiczny napisany przez Fromma (psychoanalityk ;) ) Bardzo ciekawa sprawa i polecam. Opis od dzieciństwa po śmierć, z uwzględnieniem pokręconych rodziców.
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2007-02-10, 14:32   

Tak i teraz spierają sieczy te pocztówki można sprzedawać, bo koła żydowskie się burzą :/ Ale wiecie, co nie można mu zaprzeczyć, że jest popularny. po tylko latach na dal wywołuje ogromne emocje. Igi mogłabyć mi przesłac jak znajdziesz tą analizę, proszę!
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-02-10, 14:35   

Erich Fromm "Anatomia ludzkiej destrukcyjności" zapraszam do księgarni ;] Ale pewnie w necie też znajdziesz dużo na ten temat. Może nawet jakieś opracowanie Fromma?

Bo Hitler jest wyrazisty, jak Stalin czy Mao. To wielkie postacie historyczne, które zmieniły bieg wydarzeń na całym świecie. Przerażają nas, a jednocześnie fascynują ;)
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2007-02-10, 14:40   

Zaraz poszukam. A jak nie to może w bibliotece coś znajdę, bo zasoby mojej kieszeni nie rokują za dobrze na pertspektywę zakupu.
Bardziej fascynują niż przerażają. Bardziej przeraża co robili jego podwładni. Porywają swoją osobowością do dziś;)
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
St. Jimmy
[Usuniêty]

Wys³any: 2007-02-23, 15:48   

Hitler był przede wszystkim genialnym mówcą - już jako polityk lokalny w Monachium potrafił porwać za sobą masy (tzw. pucz piwiarniany). Wtedy nie udało mu się przejąć władzy, został aresztowany. Ale po wyjściu znów zaangażował się w politykę. Czasy były wtedy historyczne. A, jak pisał A. Sapkowski czasy historyczne charakteryzują się tym, że dzieje się dużo i szybko. A że dzialo się źle (wielki kryzys gospodarczy), ludzie potrzebowali kogoś, kto nie tylko obieca im poprawę, ale będzie miał szansę na zrealizowanie tych planów. A o zdolnościach krasomówczych Hitlera już wspomniałem. Resztę możecie dopowiedzieć sobie sami.
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imiê: Maciej
Wiek: 33
Do³¹czy³: 21 Gru 2007
Posty: 367
Sk¹d: DÄ™bica
Wys³any: 2008-01-18, 09:51   

Polityka jest jak uwodzenie , naród jak kobieta ... dlaczego kobiety głosuja na łądniejszego ? I nie mówcie że nie bo jak sie pytałem to głosowały na Olejniczaka z SLD bo jest ładny hahaha

Brakuje mi Leppera w sejmie bo przynajmniej powiedział coś co sie dzieje w państwie a nie tyklo te protesty i cudy gospodarcze . Kaczyński zrobił więcej dla Polski niż żaden inny rzad od 1989r. nie mówiać ze PO szuka dokumentów które zostały po PiS bo nie wie jak rzadzic , tak wspierali pielegniarki , lewica kupowała namioty dozywiala je ..... a teraz gdy jest strajk ponownie juz nie daja pizzy ? Pielegniarki zagłosowały to niech spadaja :D

Hitler był ponoć wspaniałym mówcą , Niemcy po I wojnie leżaly i płacily , Hitler głosił że nie będa płacić i że Niemcy wyjdą z kryzysu , jego agresywna polityka skłoniła ludzi do poparcia , i zapewne tez byscie na niego głosowali gdyby listonnosz rente przynosił w koszyku bo inflacja była niewiarygodnie wielka ... aż tak że znaczki nie miały napisanej ceny bo codziennie sie owa cena zmieniała !! !


Nie nawidze lewicy w tym SLD i PO ;] bo to jest tragedia Polskośći , wszytko przez demokracje bo przeciez potem wszytko mozna zzucic na spoleczenstwo ? A najbardziej nie lubie ludzi którzy tak bardzo starają sie byc inteligentnie lewicowi bo tak naprawde gówno wiedzą , Stalin śmiał sie z tych świn zachodu którzy sami wprowadzaja komune w swoich państwach .
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
 
 
 
@Tango 
Uncharted !!!



Imiê: Tomek
Wiek: 35
Do³¹czy³: 19 Gru 2007
Posty: 81
Sk¹d: Fareham
Wys³any: 2008-01-29, 22:20   

Ja siÄ™ wypowiem :lol:

Ja Hitlera nie lubię wcale nie bardziej niż George W. Busha pseudonim małpa bo robi to samo co hitler chitler niemiał powodu zeby napasc na polske to go sfałszował George niema powodu żeby napasc na iraq, afghanistan to też sfałszował world trade centre 11 wrzesnia bo nawet samolot nie byłby w tanie zburzyc tak wspanialej konstrukcji jak te dwie wieze wystarczy popaczec jak wyglada buzenie bodynków zapadaja sie nadól tak jak 11 wrzesnia jest wiele swiatków kturzy slyszeli wybuch w dolnej szesci budyków i teraz zastanuwcie sie kto jest terorysta czy ci ludzie którzy niemaja nic oprucz tej ropy i umieraja z głodu i zarazy czy też wladze panstwa które zabijaja wlasnych obywateli i zwalajac wszystko na osama bin ladena i wysmiewajac sie z niego ci ludzie walcza w swoim kraju tak jak polska walczyla gdy napadly na nia nimcy i prawda jest taka że to nie ludzie z afganistanu są źli.

Sorry za błędy
_________________
 
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imiê: Hell
Wiek: 32
Do³¹czy³a: 16 Sty 2007
Posty: 366
Sk¹d: Kopytkowo
Wys³any: 2008-01-29, 22:41   

zawsze chcialam znaleźść pozytywne strony Hitlera. jednak zawsze gdy się nad tym zastanaiam ktoś mi ot wybija młotkiem z głowy, bo utarło się że facet był zły. A moze jednak bylo coś w nim dobrego??:(
przecież nie ma ludzi totalnie zlych ;(
nie bronię faceta. myślę poprostu po swojemu - hellowemu
_________________
Hell jest tak trochÄ™:)
 
 
 
@Tango 
Uncharted !!!



Imiê: Tomek
Wiek: 35
Do³¹czy³: 19 Gru 2007
Posty: 81
Sk¹d: Fareham
Wys³any: 2008-01-29, 22:44   

Ogólnie koles byl madry ale mu od władzy odwalilo i chciał opanować caly swiat ;/ .
_________________
 
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imiê: Maciej
Wiek: 33
Do³¹czy³: 21 Gru 2007
Posty: 367
Sk¹d: DÄ™bica
Wys³any: 2008-02-02, 19:03   

Studiował Aleksandra Wielkiego to jego plus :)
Chciał pokonać komuchów to jego plus 2 ;)
Nie lubił żydów xD
Był geniuszem w swoim fachu , Niemcy kraj który płacił daniny innym krajom był zrujnowany ... a Hitler napędził go :) gdybym był Niemcem był bym z niego dumny , jestem Polakiem więc go nie lubię . Przecież on wyciągnął Dojczland Dojczland z gówna ^^ jak taki ówczesny biedny kraj opanował pół świata , takie technologie etc. ^^ geniusz i tyle ;)

PS : Ostatnio czytałem o B. Chrobrym jestem pod b.wielkim wrażeniem ... nie zdobył np. od razu Pomorza tylko i dlatego że były bagna i wojsko nie miało jak przejść , wojsko niemiecki kochało Bolesława bardziej niż swojego cesarza :|
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-02, 21:41, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Marki 



Imiê: Daniel
Do³¹czy³: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Sk¹d: Zewszad
Wys³any: 2008-02-02, 22:19   

Barbossa napisa³/a:
Chciał pokonać komuchów to jego plus 2 ;)
Nienawidził, ale to nie był główny powód rozpętania wojny.Powodem głównym była chęć powiększenia przestrzeni życiowej dla Niemców co się określa takim ładnym terminem Drang nach Osten.
Barbossa napisa³/a:
Przecież on wyciągnął Dojczland Dojczland z gówna ^^ jak taki ówczesny biedny kraj opanował pół świata , takie technologie etc.
Proponowałbym zagłębić się w historię Niemiec. Wystarczyłoby prewencyjne uderzenie na Niemcy krajów zachodnich i Polski, a Rzesza by upadła, proponował to Piłsudski. Niestety, na zachodzie dominowała polityka appeasementu.
Barbossa napisa³/a:
Był geniuszem w swoim fachu
Zastanówmy się... Hitler geniuszem? Na pewno mogę powiedzieć, że był chory, bo zdrowy umysł nie wymyśliłby takich okropieństw. A co do geniuszu to nie wiem, aktualnie nie przypominam sobie żadnych jego wpadek, ale jak coś znajdę to Ci swoje zdanie przedstawię.
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group