Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Schroniska w Polsce
Autor WiadomoϾ
Dark Angel 
Dark Angel



Do³¹czy³: 22 Maj 2006
Posty: 1127
Wys³any: 2006-09-10, 19:23   Schroniska w Polsce

Jak to jest w Polsce ze schroniskami?
Czy jest wystarczająco miejsca dla kotków, psiaków itd.
Czy oddalibyście swojego zwierzaka do takiego schroniska?

Ogólny temat o schroniskach dla pupili w Polsce...
 
 
 
Napaane 



Wiek: 49
Do³¹czy³a: 29 Sie 2006
Posty: 141
Wys³any: 2006-09-10, 20:24   

Ciągle się słyszy o tym, że w schroniskach nie ma już miejsc.Zwłaszcza teraz po wakacjach. Ludzie, gdy nie mają co zrobić ze zwierzętami na wakacje oddają je do schronisk. Ostatnio czytałam o tym, że jakaś rodzina oddała 12-letniego psa do schroniska na wakacje, a ten biedny zdechł z tęsknoty :( :( :( Nie rozumiem jak tak można robić. Po co ktoś bierze pod swoją opiekę zwierzą, które bardzo się przywiązuje, a potem jak gdyby niby nic oddaje je. Ja nigdy w życiu nie oddałabym swojego zwierzaka do schroniska. Wolałabym zrezygnować z wakacji niż oddawać je obcym ludziom. Zawsze gdy mam okazje daje pieniądze na schroniska, bo wiem że są przepełnione i brakuje tam nawet jedzenia dla zwierząt... :(
_________________
Kobieta, która ma jednego kochanka jest aniołem, która ma dwóch jest potworem, która ma trzech jest kobietą.
*
The difference between sex and death is that with death you can do it alone and no one is going to make fun of you.
Ostatnio zmieniony przez *pereÅ‚ka* 2006-09-11, 14:13, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2006-09-11, 16:48   

Schroniska dla zwierząt ciągle są przepełnione. Brakuje i pieniędzy, i wolontariuszy. Przykre, ale prawdziwe.
Najbardziej mnie denerwuje, jak rodzice kupują dziecku pieska. Najpierw same zachwyty, bo przecież szczeniaczek jest taki słodki, a jak piesek dorasta i już nie jest tak fajnie, jak kiedyś, to oddają do schronika. Całkowity brak odpowiedzialności o dojrzałości. Nie u dzieci, ale u ich rodziców. :|
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imiê: KaÅ›.
Do³¹czy³a: 18 Cze 2006
Posty: 537
Sk¹d: Zielona Å‚Ä…ka.
Wys³any: 2006-09-18, 20:30   Re: Schroniska w Polsce

Cytat:
Jak to jest w Polsce ze schroniskami?

SÄ…...

Cytat:
Czy jest wystarczająco miejsca dla kotków, psiaków itd.?

Niestety, schroniska są ciągle przepełnione. I jak ktoś słusznie wyżej zauważył brakuje wszystkiego - pieniędzy (na chociażby takie rzeczy jak pokarm), a co najważniejsze - brakuje wolontariuszy - osób, które mogłyby pomóc zająć się tymi zwierzętami. Nie trzeba być jakoś specjalnie wykształconym, wystarczą chęci i zaangażowanie, a to przecież nie kosztuje...

Cytat:
Czy oddalibyście swojego zwierzaka do takiego schroniska?

Nigdy! Wręcz przeciwnie - jestem wolontariuszką, bywam w schronisku, aby dopomóc przy zwierzętach. Zdarza mi się również organizować w moim mieście, czy jakichś pobliskich zbiórki pieniędzy na nasze schronisko. I... kilkakrotnie 'adoptowałam' jakieś stworzonko. (;

* * *

'Wszystkie zwierzęta nasze!' (;
_________________
'Trzeba żyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybÄ™ i stokrotek – BroÅ„ Boże! – nie zrywać!'
Ostatnio zmieniony przez SKAza 2006-09-18, 20:33, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
k.


Do³¹czy³: 25 Sie 2006
Posty: 378
Wys³any: 2006-09-18, 22:43   

SKAza, ma racjÄ™...
Jest ciężko... wszelkie schroniska...przytuliska itp...są przepełnione...a niektóre mają nawet opinie, że sie tam zabija zwierzeta:/


NIGDY bym nie oddał zwierzaka do schroniska... NIGDY!
_________________
There R 10 kinds of people...Those who understand binary...and those who don't.
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imiê: KaÅ›.
Do³¹czy³a: 18 Cze 2006
Posty: 537
Sk¹d: Zielona Å‚Ä…ka.
Wys³any: 2006-09-19, 13:48   

Cytat:
... a niektóre mają nawet opinie, że się tam zabija zwierzęta...

Tak, też o tym słyszałam. Kurczę, jak tak można?! ;|
A gdzie są różnego typu organizacje działające na rzecz praw zwierząt, co?
_________________
'Trzeba żyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybÄ™ i stokrotek – BroÅ„ Boże! – nie zrywać!'
 
 
 
ajs 



Imiê: Barbara.
Do³¹czy³a: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wys³any: 2006-09-19, 17:36   

och....kwesta schronisk poprostu doprowadza mnie do nerwicy :[ :[ :[
niby sÄ… sÄ…...kase biore na utrzymanie!! a tam co...
za malo miejsca po 3 psy w klatce....malo jedzą itp....CZY NIKT NAPRAWDE NIE MZOE SIE TYM ZAJąC??..u mnie w miescie nie ma schroniska...a takich bezdomnych psow..jest muuuuuultum! raz poszla mna zerbanie rady mloddzierzowej...i dalam taki pomysł...to mnie wysmali..wyszlam i wiecej mnie tam nie zobaczyli i nie zobaczą !! eh...ale juz chyba lepiej zeby ludzie oddawali psy do schronisk...jakie one juz są....nizeli przywiązywali do drzewa lub robili jeszcze jakies inne okropne rzeczy....nie no..to poprostu w mojej malej glowce sie nie miesci...
czy ja oddalabym psa do schorniska ?..... nie wie m.... jesli jzu musialabym oddac go gdzie kolwiek..musialo by sie stac cos naprawde zlego....najpierw popytalabym rodzine....pzoniej przyjacioł...pozniej znajomych itp.....a do schroniska to juz koniecznosc....! napewwno nei zostawilabym swojego psiaka w lesie lub bym go nie uspila ( oczywiscie mowie tu o momencie kiedy nie ma zagorzenia zycia i kiedy psiak nie jest skazany na dozywotni bol )
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
Paulus 



Do³¹czy³: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wys³any: 2006-12-28, 18:20   

Schroniska to kosztowna i niepotrzebna rzecz. Jak ktoś prywatnie chce się w to bawić to proszę bardzo, ale państwo nie jest do tego. Już lepiej zaoszczędzić na naprawę dróg albo kupić samochód dla straży bądź policji.
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-07-13, 20:19   

Każde zwierzę w schronisku powinno być automatycznie kastrowne. Może to praktyka dość "okrutna" ale innego wyjścia nie widzę. Te zwierzęta nie mogą się dalej rozmnażać i tak jest ich za dużo. ;/
Pieniądze powinny być wydawane rozsądnie bo poza zwierzętami są przecież inne potrzeby typu:
Paulus napisa³/a:
naprawę dróg albo kupić samochód dla straży bądź policji.
Kocham zwierzęta i jestem na tyle odpowiedzialna, że nie oddałabym swojego pupila do schroniska ale na potrzebach psów i kotów świat się nie kończy, dzieci z Domów Dziecka też mają braki w podęcznikach i nie jeżdzą na kolonie.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Paulus 



Do³¹czy³: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wys³any: 2007-07-13, 22:07   

Fantasia napisa³/a:
Każde zwierzę w schronisku powinno być automatycznie kastrowne. Może to praktyka dość "okrutna" ale innego wyjścia nie widzę. Te zwierzęta nie mogą się dalej rozmnażać i tak jest ich za dużo. ;/
Pieniądze powinny być wydawane rozsądnie bo poza zwierzętami są przecież inne potrzeby typu:
Paulus napisał/a:
naprawę dróg albo kupić samochód dla straży bądź policji.
Kocham zwierzęta i jestem na tyle odpowiedzialna, że nie oddałabym swojego pupila do schroniska ale na potrzebach psów i kotów świat się nie kończy, dzieci z Domów Dziecka też mają braki w podęcznikach i nie jeżdzą na kolonie.

Normalnie szok. :shock: :shock: :shock:
 
 
 
Achti 



Imiê: Marcin
Wiek: 30
Do³¹czy³: 10 Sty 2007
Posty: 358
Sk¹d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2007-07-14, 10:45   

Paulus napisa³/a:
Schroniska to kosztowna i niepotrzebna rzecz.


Tak samo jak domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy starców?
Przecież zwierzęta to nasi 'bracia mniejsi'. Może w domy dziecka też niech się bawią prywaciarze? Bardzo trudno jest mi zrozumieć taki tok myślenia.
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-07-14, 11:21   

Paulus napisa³/a:
Normalnie szok.
Dlaczego? :|
Achti napisa³/a:
Paulus napisał/a:
Schroniska to kosztowna i niepotrzebna rzecz.


Tak samo jak domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy starców?
A jakim prawem porównujesz ludzi do zwierząt? Ja widzę różnicę pomiędzy głodym dzieckiem a sforą psów która się mnoży w schronisku. Kwestia jest w tym, że są rzeczy ważne i ważniejsze. Sama kocham psy, kiedyś miałam i byliśmy na tyle odpowiedzialni, że mimo wyjazdów na wakacje itp. zawsze z nami był nie było mowy by go oddać, aż zdechł ze starości. Dopóki zwierzę jest utrzymywane przez kogoś za własną kasę a nie z pieniędzy państwowych to niech się mnoży ile chce i nosi złotą kolie jak mu ktoś kupi. Nie widzę jednak takiej potrzeby za pieniądze podatników. Zwierząt tam i tak jest za dużo. Bezpańskimi powinien się ktoś zająć ale pozbawić ich możliwości dlaszego rozrodu bo nie wiem czy podatnicy chcieliby jeszcze kolejne karmić. Ja nie ;/ bo innych potrzeb jest mnóstwo.
Schroniska dla bezdomnych bardzo często prowadzone są przy pomocy fundacji, banków żywności a domy starców często dodatkowo za ich świadczenia np: renta, emerytura, niekiedy też pomoc finansowa rodziny.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Achti 



Imiê: Marcin
Wiek: 30
Do³¹czy³: 10 Sty 2007
Posty: 358
Sk¹d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2007-07-14, 11:31   

Fantasia napisa³/a:
A jakim prawem porównujesz ludzi do zwierząt? Ja widzę różnicę pomiędzy głodym dzieckiem a sforą psów która się mnoży w schronisku.


Tak, masz rację, źle to ująłem. Nie o to mi chodziło, po prostu uważam schroniska za potrzebne.

Cytat:
Bezpańskimi powinien się ktoś zająć ale pozbawić ich możliwości dlaszego rozrodu bo nie wiem czy podatnicy chcieliby jeszcze kolejne karmić.


Ale całkowicie się z Tobą zgadzam! Chodzi mi po prostu o to, że jeśli to zwierzę już się urodziło i żyje to schroniska powinny się nimi zająć.

Użyłem niewłaściwych argumentów. Po prostu uważam, że zwierzęta żyją tak jak my, i tak jak one często pomagają nam (chyba nie trzeba podawać przykładów), to my powinnyśmy pomóc im.
 
 
 
Paulus 



Do³¹czy³: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wys³any: 2007-07-14, 12:58   

Achti napisa³/a:
Tak samo jak domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy starców?

Jakim prawem porównujesz zwierzęta do ludzi?

Achti napisa³/a:
Przecież zwierzęta to nasi 'bracia mniejsi'.

W Twoim mniemaniu.

Achti napisa³/a:
Może w domy dziecka też niech się bawią prywaciarze?

Domy dziecka nie przynoszą zysku. Powinny się nimi zająć fundacje.

Achti napisa³/a:
Po prostu uważam, że zwierzęta żyją tak jak my, i tak jak one często pomagają nam (chyba nie trzeba podawać przykładów), to my powinnyśmy pomóc im.

No to pomagaj. Tylko nie używaj do tego cudzych pieniędzy.
 
 
 
Achti 



Imiê: Marcin
Wiek: 30
Do³¹czy³: 10 Sty 2007
Posty: 358
Sk¹d: WrocÅ‚aw
Wys³any: 2007-07-14, 14:38   

Paulus napisa³/a:
Achti napisa³/a:
Tak samo jak domy dziecka, schroniska dla bezdomnych, domy starców?

Jakim prawem porównujesz zwierzęta do ludzi?


Źle to ująłem, ale nie będę już tego drugi raz tłumaczył.

Cytat:
Achti napisa³/a:
Przecież zwierzęta to nasi 'bracia mniejsi'.

W Twoim mniemaniu.


Oczywiście, w moim, ale wydawało mi się, że duża część osób podziela moje mniemanie.

Cytat:
Achti napisa³/a:
Może w domy dziecka też niech się bawią prywaciarze?

Domy dziecka nie przynoszą zysku. Powinny się nimi zająć fundacje.


A schroniska przynoszą? O ile się nie mylę, ta symboliczna kwota, którą się płaci przy odbiorze psa idzie w pełni na utrzymanie zwierząt, a pieniędzy i tak brakuje. Uważasz, że jakaś osoba prywatna pchałaby się w taki nieopłacalny interes? Wkładasz dużo kasy i jeszcze dokładasz. Jeżeli zwiększysz opłatę za odbiór psa - nikt go nie weźmie, bo większość ludzi wolałaby w takim przypadku kupić sobie psa z rodowodem.

Cytat:
Achti napisa³/a:
Po prostu uważam, że zwierzęta żyją tak jak my, i tak jak one często pomagają nam (chyba nie trzeba podawać przykładów), to my powinnyśmy pomóc im.

No to pomagaj. Tylko nie używaj do tego cudzych pieniędzy.


Odnoszę wrażenie że jesteś osobą strasznie wyrachowaną i dbasz tylko o swój interes. Tak jak coraz więcej ludzi. Szkoda, że jest tak mało osób, które myślą także o innych.

A co do pomagania; mam zamiar. Chciałbym zostać wolontariuszem, w przyszłości. Bo teraz nie mam takiej możliwości.
Ostatnio zmieniony przez Achti 2007-07-14, 16:11, w ca³oœci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group