Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pies
Autor Wiadomość
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2011-11-21, 21:15   

Jest piękny, wygląda jak mój Raffi ;d
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Opowiadacz 


Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 33
Wysłany: 2013-06-06, 16:53   

A ma ktoś jakiś sprawdzony i niedrogi sposób na kleszcze? Bo mój psiak niestety od kiedy zaczęła się wiosna znosi ich straszne ilości... Nie wiem, może coś żeby mu po futrze posmarować, bo obrożkę miałem, ale słabo się sprawdzała...
 
 
 
Ĺ»abka 
I'm schisopremic



Imię: Monika
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2013-06-06, 16:59   

Jest preparat na kark, nazywa się FRONTLINE. Używamy u psa i u kotów od dłuższego czasu i sprawdza się świetnie, nie tylko na kleszcze ale też fantastycznie chroni przed pchłami. Stanowczo odradzam natomiast Fiprex, niby jest tańszym zamiennikiem ale nie chroni zbyt dokładnie.


A co do posiadania psa to mam owczarka niemieckiego. W zasadzie nie jest ona zasadniczo moja ale od prawie 3 lat jesteśmy razem i pokochałam to bydle jak swoje własne. A co do spacerów 'pod blok' to niestety ale w związku z tym, że w tym miesiącu Elza kończy już 11 lat to nasze spacery ograniczają się do krótkich wyjść 'na siku", bo na więcej nie pozwala jej organizm.
Przyszłościowo planuję coś bardziej realnego do bloku, upatrzyłam sobie cocker spaniele czekoladowe-podpalane, choć urzekły mnie ostatnio też Setery Szkockie Gordon.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
Ostatnio zmieniony przez Ĺ»abka 2013-06-06, 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Opowiadacz 


Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 33
Wysłany: 2013-06-08, 16:26   

Byłem w zoologu, frontline'a akurat już nie mieli, dali mi fiprex, że niby też dobry i nawet tańszy, zobaczymy... Ja akurat mam zwykłego prostego kundelka, kompletnie do żadnej rasy niepodobnego. Ale też kochany ;)
 
 
 
Ĺ»abka 
I'm schisopremic



Imię: Monika
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2013-06-08, 17:02   

Opowiadacz napisał/a:
dali mi fiprex, że niby też dobry i nawet tańszy,

Guzik prawda. Przez prawie pół roku walczyliśmy z plagą pcheł, fiprex nawet ich nie ruszył, więc wątpię że na kleszcze coś pomoże. Jednak życzę powodzenia.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Opowiadacz 


Wiek: 34
Dołączył: 08 Wrz 2012
Posty: 33
Wysłany: 2013-06-10, 17:03   

Toś nastraszyła :wink: Zobaczymy, na razie drugi dzień jest spokój. Trzeba przetestować na jakimś dłuższym spacerze...
 
 
 
tencza 


Dołączyła: 10 Cze 2013
Posty: 143
Wysłany: 2013-06-10, 20:13   

Ĺ»abka napisał/a:

Guzik prawda. Przez prawie pół roku walczyliśmy z plagą pcheł, fiprex nawet ich nie ruszył, więc wątpię że na kleszcze coś pomoże. Jednak życzę powodzenia.

Żabka a może po prostu dobrałaś nieodpowiednią dawkę dla swojego psa, albo pies się wykapał w jakiejś wodzie zaraz po założeniu preparatu dlatego jego zdolności obrony przed insektami były osłabione??
 
 
 
Ĺ»abka 
I'm schisopremic



Imię: Monika
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2013-06-10, 20:34   

Było stosowane zarówno u psa jak i 2 kotów, nie pomogło u żadnego zwierzaka. A pies nie miał żadnego kontaktu z wodą. I nie był to pierwszy raz kiedy Fiprex nie pomógł, dlatego szczerze go odradzam.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
tencza 


Dołączyła: 10 Cze 2013
Posty: 143
Wysłany: 2013-06-11, 12:32   

Ĺ»abka napisał/a:
Jest preparat na kark, nazywa się FRONTLINE. Używamy u psa i u kotów od dłuższego czasu i sprawdza się świetnie, nie tylko na kleszcze ale też fantastycznie chroni przed pchłami. Stanowczo odradzam natomiast Fiprex, niby jest tańszym zamiennikiem ale nie chroni zbyt dokładnie.

Żabko jeśli będziesz następnym razem w zoologicznym, bądź u weterynarza to poproś o oba preparaty i porównaj sobie ich składy. Sama zobaczysz, że oba zarówno frontline jak i fiprex mają tę samą substancję czynną.
 
 
 
Ĺ»abka 
I'm schisopremic



Imię: Monika
Wiek: 33
Dołączyła: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2013-06-11, 15:39   

Na pewno jest coś innego w ich składzie skoro jeden działa a inny nie. Z własnego (przykrego) doświadczenia odradzam Fiprex, być może na inne psy i koty działa inaczej niż u moich zwierząt. Choć wątpię żeby cała 3 była tak wyjątkowa, że tylko Frontline pomógł.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
tencza 


Dołączyła: 10 Cze 2013
Posty: 143
Wysłany: 2013-06-12, 11:40   

nie chcę Cię na siłę przekonywać, ale jak zerkniesz to zarówno fiprex http://www.fiprex.pl/ulotki/Fiprex-M.pdf jak i frontline http://www.zabijkleszcza.pl/wskazania.php w swoim składzie posiadają fipronil.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2013-10-02, 13:07   

skoro zabka mowi ze nie dziala, to nie dziala! nie spamowac!
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
szczurek 
Serdecznie zapraszam do sklepu Tukan24!


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2013-10-22, 09:00   

zdecydowanie wole koty niĹĽ psy:)
 
 
 
szczurek 
Serdecznie zapraszam do sklepu Tukan24!


Wiek: 37
Dołączyła: 22 Paź 2013
Posty: 2
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2013-10-22, 09:02   

to może też byc kwesta dodatków, przecież ma w składzie nie tylko tą substancję czynną chyba...
_________________
Tukan
 
 
 
malaga


Dołączył: 20 Lut 2014
Posty: 39
Wysłany: 2014-02-21, 13:13   

A ja mam dwa cocker-spaniele :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group