Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Przesunity przez: Krystyna
2006-08-31, 17:47
Bóg
Autor Wiadomo
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2008-12-27, 18:46   Bóg istnieje

Bóg istnieje czy tego chcemy czy nie, problem w tym, że Go odrzucamy a On nas tak kocha.
Ostatnio zmieniony przez wariat4 2008-12-27, 18:46, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2008-12-29, 19:29   Re: Bóg istnieje

wariat4 napisa/a:
Bóg istnieje czy tego chcemy czy nie, problem w tym, że Go odrzucamy a On nas tak kocha.
Jeśli istnieje ( a w tak sądzę) to myślę ze ma głęboko w D* że ktoś wie o jego istnieniu czy nie ;) chyba powinno u zależeć przede wszystkim by ludzie byli dobrzy? Nie myślmy o Bogu jak o rozkapryszonym bachorze :?
_________________

 
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-11, 22:13   

Niektórzy nie mają szacunku dla Boga widać...ale bez nicków;)

Boga obchodzą losy nas i naszego świata . Ty Taka Jedna poczytaj co to jest wolna wola bo Bóg nam ją dał i to MY powinniśmy się starać żeby ten świat był dobry. To, że nie widać tak jakbyśmy tego chcieli, że Bóg o Nas dba i troszczy się o ten świat nie może być argumentem, że nie istnieje.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-02-12, 17:09, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Doczya: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skd: to masz?
Wysany: 2009-02-11, 22:25   

Omg..(czyt. Oh My Goth) Jestem ateistką i jakoś od urodzenia ciężko mi było uwierzyć w istnienie boga i jego nieokreśloną miłość. Nienawidzę jak ktoś mi mówi "On istnieje! Czy tego chcesz, czy nie!! On Cię kocha i kochać będzie!! Jesteś jego owieczką dobroci i światłości!!" wtedy gula mi rośnie taka że albo wolę iść się na*ebać, albo wy*ebać tej osobie za niewyparzony jęzor. Podaj mi przykłady miłości bożej. ^^ Błaaaagam. :D

Ja szanuję chrześcijan i innych wierzących w cokolwiek. Ja wierzę w siebie i tyle, chociaż nie mam zamiaru się do siebie modlić. :P Czuję że na sobie mogę bardziej polegać niż na kimś kogo normalnie spotkać nie mogę i się z nim napić. :P

Pe eS. Tak Wariacie, możesz mnie teraz wyzwać od żuli, satanistek i innych miłych określeń. :D (nie chcę się kłócić, ale powstrzymywać się też nie mam zamiaru xD)
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-11, 22:32   

Shezz.17 napisa/a:
Tak Wariacie, możesz mnie teraz wyzwać od żuli, satanistek i innych miłych określeń. :D (nie chcę się kłócić, ale powstrzymywać się też nie mam zamiaru xD)


Dlaczego miałbym to robić?? Mam szwagra ateiste i siostra również przestała wierzyć...chyba.

Ja szanuję innych ludzi w przeciwieństwie do innych. To w co wierzysz to twoja sprawa. I tyle. Chcesz przykładów miłości Boga?? poszukaj na necie, tu bym się nie wyrobił:) A i nie zapomnij o Biblii gdzie są opisane cudy jakie Jezus dokonywał.
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Doczya: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skd: to masz?
Wysany: 2009-02-11, 22:36   

Dokonywał..xD Dejże spokój. Udokumentowane to jest jakos lepiej? Nie. Banda kolesi w prześcieradłach coś nabazgrała i ludzie w to wierzą. W necie nie chce mi się szukać, prosiłam Ciebie o podanie przykładów dla rozwinięcia dyskusji. ;]

wariat4 "Ja szanuję innych ludzi w przeciwieństwie do innych." Zarzucasz mi cokolwiek w tym kierunku?
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-11, 22:40   

Dobrze więc napiszę jeden przykład: uzdrowienie ślepego. To cud. A coś nowszego: objawienia np. Maryi, obraz który nie został namalowany ludzką ręką. słyszałaś o nim?? jak nie to poszukaj bo mi się już nie chce a warto poczytać o tym;) Poza tym było wiele cudownych uzdrowień - udokumentowanych.







PS. Nie chodziło mi o ciebie:)
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Doczya: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skd: to masz?
Wysany: 2009-02-11, 22:44   

Ha! Tak samo jak tajemnicze świetlne krzyże w kościele?? xD Sprawdzałam to, u mnie w domu też się te krzyże pokazują,a jakoś nie latam z tym do mediów, że mi się Chrystusek objawił. :P Skąd wiesz że obraz nie został namalowany ludzką ręką?

Banda kolesi chodzących w togach i udających Rzymian żeby ich nie zabili... ^^

Zwroty wulgarne zastąpione odpowiednimi wyrażeniami cenzuralnymi. Marki
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-02-12, 16:43, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
wariat4



Doczy: 17 Lis 2008
Posty: 122
Wysany: 2009-02-11, 22:49   

Shezz.17 napisa/a:
Banda kolesi chodzących w togach i udających Rzymian żeby ich nie zabili... ^^


O czym ty mówisz??

Co do obrazu- był badany wiele razy przez najlepszych specjalistów i każdy powiedział, że człowiek w tamtych czasach nie mógł namalować tego obrazu. Poz tym przetrwał aż do dziś co już jest cudem.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-02-12, 16:45, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Shezz 



Wiek: 33
Doczya: 05 Sty 2007
Posty: 440
Skd: to masz?
Wysany: 2009-02-11, 22:52   

Mówię o 12. apostołach ^^ Nie chcę tu nikogo obrażać, ani jego przekonań religijnych, żeby nie było! :D Ja to tak widzę po prostu.

Wiele obrazów przetrwało do dzisiaj, dla mnie to cudem nie jest. A wiele cudów to zwykłe insynuacje kościoła albo wymysły księży.
_________________
"Stopień głupoty twojego postępowania, jest wprost proporcjonalny do liczby przyglądających ci się osób."

Prawa Murphego
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-02-11, 23:10   

Shezz.17 napisa/a:
Banda kolesi w prześcieradłach coś nabazgrała i ludzie w to wierzą.

uważa, że jednak powinnaś mieć trochę szacunku..

wariat wnoszę po raz kolejny aby Twoje posty wnosiły coś do dyskusji.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2009-02-12, 01:55   

Shezz.17 napisa/a:
Dokonywał..xD Dejże spokój. Udokumentowane to jest jakos lepiej?


udokumentowane, że istniał ktoś taki jak Jezus i to co robił, przez historyków w okresie do 4wieku n.e... no ale to tak mniejsza o to

wariat4 napisa/a:
To, że nie widać tak jakbyśmy tego chcieli, że Bóg o Nas dba i troszczy się o ten świat nie może być argumentem, że nie istnieje.


dba o Nas i się troszczy.. Nie oceniam kto jest dobry a kto zły.. czytając biblie wskaż miejsce w którym stwierdzasz, że On jest akurat dobry.. Taka mała dygresja -> pokaż ile osób zabił szatan -> odpowiedź : nikogo.. ile zabił Bóg dla trwogi innych i za karę ? -> wielu..

Shezz.17 napisa/a:
Sprawdzałam to, u mnie w domu też się te krzyże pokazują,a jakoś nie latam z tym do mediów, że mi się Chrystusek objawił. :P Skąd wiesz że obraz nie został namalowany ludzką ręką?


Kiedy dzieje się coś niezwykłego, ukazanie się jakichś znaków świadczących i działaniu siły nadprzyrodzonej w której ukazuje się ktoś lub coś danej osobie (czyli tzw. cud) jest badane przez dosyć długi czas przez szereg specjalistów, którzy oceniają czy to faktycznie jest znak z nieba, a nie jakieś bajki.. Cuda oficjalnie potwierdzone naprawdę miały miejsce czy tego chcesz czy nie.

Shezz.17 napisa/a:
Wiele obrazów przetrwało do dzisiaj, dla mnie to cudem nie jest. A wiele cudów to zwykłe insynuacje kościoła albo wymysły księży.
to już jest inna bajka.. obrazy przedstawiające jakąś sytuacje z biblii często były malowane wieki później..

a wariatowi to nie wiem o jaki obraz chodzi :/
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2009-02-12, 14:35   

cichy napisa/a:
Cuda oficjalnie potwierdzone naprawdę miały miejsce czy tego chcesz czy nie.

To, że przy naszym (ogólnoświatowym) stanie wiedzy, nie potrafimy czegoś wyjaśnić w sposób racjonalny, nie oznacza że nie da się tego zrobić.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2009-02-12, 17:24   

Wariatowi chodzi najprawdopodobniej o wizerunek Matki Bożej z Gwadelupe, więcej o tym można znaleźć tu ale równie dobrze może być to wizerunek Jezusa utrwalony na bisiorze (nie da się na nim nic fizycznie namalować, ponieważ żadna farba nie jest w stanie utrzymać się na jego powierzchni). Artykuł dostępny tu.

Co do tematu, wierzę, że Bóg istnieje, ponieważ przypadek nie byłby w stanie stworzyć tak różnorodnych i pięknych rzeczy, poza tym nie wierzę, że pragnienie Boga dostrzegalne w człowieku, jest tylko wymysłem przedstawiciela naszego gatunku.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2009-02-12, 17:26, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-02-12, 20:47   

wariat4 napisa/a:
Taka Jedna poczytaj co to jest wolna wola bo Bóg nam ją dał i to MY powinniśmy się starać żeby ten świat był dobry. To, że nie widać tak jakbyśmy tego chcieli, że Bóg o Nas dba i troszczy się o ten świat nie może być argumentem, że nie istnieje.
przepraszam wszystkich ale z tym kolesiem nie wyrabiam...ON MI MÓWI ŻEBYM POCZYTAŁA O WOLNEJ WOLI?...musiałam sobie krzyknąć...przepraszam juz mi przeszło..
wariacie może nie wiesz, ale są dziedziny wiedzy w których niektórzy z nas zagłębili się dosyć głęboko...z własnej woli bądź z przymusu. Radze ci nie odsyłać mnie do literatury bo jesteś za słaby w uszach by mnie w tej materii przegadać. Jeśli sobie życzysz to reaktywuj temat o wolnej woli.
a brakiem szacunku raczej bym nazwała taką ciemną religijność jaka reprezentujesz, nie zdajesz sobie nawet sprawy, że Bóg to nie brodaty facet w chmurach ;/


co do reszty dyskusji.
Przyszło wam kiedyś do głowy, że cuda nie muszą być dziełem Boskim? nawet zakładając, że autentycznie są to dzieła nadprzyrodzone. Ja się tak zastanawiałam...po części dlatego, że jestem "antyklerykalną wierzącą" . Cuda wzmacniają kościół, dzięki nim ludzie wracają na jego łono...tyle tylko,że wydaje mi się że kościół uczy nas lenistwa moralnego i intelektualnego, co bynajmniej nie jest dobre. Jeżeli Bóg ma być nieskończoną Mądrością, Nieskończoną Miłością...to myślę, że w instytucji kościelnej go nie ma...a dzięki cudom on wzrasta.
I także nie wierzę w święte obrazy, nie dlatego, że to podróby tylko dlatego, ze ich kult może być niebezpieczny
"gdy się modlisz, słuchają cie 'dwie pary uszu'" ...uważać trzeba do kogo adresujesz ;) bo nigdy nie wiesz kim jest osoba na obrazie. :wink:
_________________

 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group