Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Piosenki kościelne
Autor WiadomoϾ
Dark Angel 
Dark Angel



Do³¹czy³: 22 Maj 2006
Posty: 1127
Wys³any: 2006-10-06, 08:03   Piosenki koÅ›cielne

Może to głupie, ale napiszę...
Wczoraj tak siedzę z kumplami na ławce i ktoś wrzucił temat o piosenkach kościelnych. No i tak dyskutujemy o nich. Są dwie msze w Kościele dla osób starszych oraz dla młodzieży (przynajmniej u mnie tak jest). Pytanie się kłania, czym różnią się te msze? No właśnie niczym... Wpadliśmy na pomysł, aby msza dla dorosłych została taka jaka jest, a msza dla młodzieży była troszkę bardziej energiczna, czyli piosenki były kierowane bardziej pod techno lub hip hop... Wiem, że głupie myślenie. Ale troszkę prawdy w tym jest, żeby przyciągnąć młodzież do Kościoła. A wiadomo... ich coraz mniej w ławeczkach siedzi...

Tak dla jasności ja byłem z całej ekipy trzeźwy i raczej słuchałem niż się wypowiadałem...
 
 
 
Blanca 
niezależna



Do³¹czy³a: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Sk¹d: Blancostok
Wys³any: 2006-10-06, 09:55   

Dark Angel napisa³/a:
czyli piosenki były kierowane bardziej pod techno lub hip hop...

Lubię posłuhać czasami techno, ale żeby w kościele miał być taki rodzaj muzy ? przeciez do kościoła chodzimy nie po to żeby się wyszaleć przy ulubionych dżwiękach :)

ale się uśmiałam :lol: pomysłowych masz kolegów Dark :lol:
 
 
 
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2006-10-06, 11:08   

o. Rydzyk jak byl mlodym ksiedzem to prowadzil Msze BeatBitowe w Toruniu.

Nie wiem, moze to i jest jakis pomysl.. ale nie tekno i hh moze raczej hmm... mlodziezowe piosenki koscielne? Znam kilka i sa energiczne i fajne. :] I u nas na mszach mlodziezowych (1szy czwartek miesiaca) tak sie wlasnie gra, jest 'zespol' mlodych ludzi z gitarami, klawiszami i prowadza msze od strony spiewu a ksiadz zalatwia reszte. :P
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2006-10-06, 11:22   

U mnie jest msza dla: dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas każdej jest odpowiednia muzyka. Dla dzieci to zespół dziecięcy, dla młodzieży - młodzieżowy i tak dalej. :)
Mam przyjemność śpiewać w tym młodzieżowym i powiem szczerze, że mamy różniaste piosenki. Jak ktoś bardzo chce urozmaicić to wystarczą piosenki czysto oazowe. No, ale trzeba je jeszcze znać, nie?
Słyszałam, że w Stanach w jednym kościele msze są odprawiane w stylu hiphopu. Podobno młodzież jest bardzo z tego zadowolona. :D
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Dark Angel 
Dark Angel



Do³¹czy³: 22 Maj 2006
Posty: 1127
Wys³any: 2006-10-06, 11:36   

Cytat:
Słyszałam, że w Stanach w jednym kościele msze są odprawiane w stylu hiphopu. Podobno młodzież jest bardzo z tego zadowolona.

A myślisz, że w Polsce młodzież nie byłaby zadowolana? Ja bym chodził nawet codziennie do Kościoła. Świat się zmienia... Trzeba się zmieniać razem z nim moim zdaniem! Nowe pokolenie! Nowe tradycje! Nowe życie! Proste?
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2006-10-06, 11:39   

Dla mnie proste, ale zauważ, że wszystkie zmiany, jakie są proponowane przez wspnoty czy oazy, są bardzo krytykowane przez... księży.
U mnie w parafii nawet kurs Alpha został wycofany przez proboszcza. ;/
Jeśli chodzi o religię to te zmiany są wprowadzane baaardzo powoli. Wiesz Dark, może za kilkanaście lat się doczekamy...^^
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
Ostatnio zmieniony przez Dark Angel 2006-10-06, 11:40, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Dark Angel 
Dark Angel



Do³¹czy³: 22 Maj 2006
Posty: 1127
Wys³any: 2006-10-06, 11:45   

Deirdre napisa³/a:
zmiany, jakie są proponowane przez wspnoty czy oazy, są bardzo krytykowane przez... księży.

Zmiany samochodów księży też są często krytykowane przez parafian. No tak, postaw się w roli księdza i pomyśl sobie... ile na taką zmianę można stracić pieniędzy!
Deirdre napisa³/a:
Wiesz Dark, może za kilkanaście lat się doczekamy...

Ja będę czekał i moim zdaniem jest to jedyna metoda, aby Kościół mógł w większym stopniu przyciągnąć młodzież do bram Owczarni....
 
 
 
ajs 



Imiê: Barbara.
Do³¹czy³a: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wys³any: 2006-10-06, 15:58   

:o
jestem w kompletnym szoku....
dla mnie to troche dziwny pomysł...nie po to sie chodzi do kosciola zeby modlic sie w rytm techna..
ale z drugiej strony , napewno przyciągneło by to mlodzierz :)
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2006-10-07, 15:50   

Heh, tyle że u mnie proboszcz nie znosi młodzieży i tu tkwi problem, nie w pieniądzach. Zresztą, jedyną rzeczą, jakiej potrzebuje wspólnota to miejsce, gdzie mogłyby się odbywać spotkania. To tak wiele? Dalej, kurs Alpha jest całkowicie darmowy; organizatorzy nie pobierają opłat i nie czerpią z tego żadnych korzyści materialnych.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
meg
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-10-08, 15:38   

Jeśli chodzi o młodzież w Kościele to jestem za aby ich bardziej zachecic..
Ale myślę, że nie możemy z Kościoła robićcyrku!
Muzyka weselsza i wogole ale poza tym mysle o kazaniach bardziej pod młodzież.. Tematy bardziej odpowiadające problemom nastolatkow..
Bo tak jak w górach biskupi nieco protestowali rzeciw góralskim mszą bo może i ci górale robia to wszystko z serca, te śpiewy, gwara, stroje.. Ale turyści przychodzili tam nie jak do Kościoła ale jak na jakieś przedstawienie a nie o to przecież chodzi..

Także myślę, że wszystko tak.. ale z umiarem...
 
 
Norio 
Have a Dreams



Imiê: Mateusz
Wiek: 33
Do³¹czy³: 08 PaŸ 2006
Posty: 26
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2006-10-09, 17:00   

Kazania, aby zmiejszyć problemy nastolatków...

Tak nie będzie, a nawet jak coś to i tak nikt nie bedzie chodził, ponieważ bedzie uważał żę to pic na wode i znowu Kościół chce zarobić na tacy i poględzic, aby sponsorzy wpłacali emeryturę dla księży.
Puszczanie muzy w kościele...Jedyny + dla mnie to to że nie będe usypiał... Będąc w kościele łzy mi lecą od ich piosenek.

Kościół jest taki nowoczesny.. Mają cool mikrofony, fajne samochody, bardzo dobre oświetlenie, a 4/4 księży u mnie ma laptopy. Powinni pomyśleć o wprowadzeniu czegoś nowego.. nie myśle o ciężkim hh ale coś bardziej melodijnego, chwytliwego mogło by być.
_________________
;)Have a Dreams;)
 
 
 
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2006-10-10, 12:33   

Kazania o problemach nastolatkow? O ciuchac, jak zdobyc kase na winko? Jak sie pozbyc tych pryszczy? Naszczescliwa milosc? Nie wiem jakie jeszcze inne problemy drecza nastolatkow, ale to na kazanie nie za bardzo pasuje. Kazanie to omowienie i komentarz do Ewangeli (jakbys jeszcze nie zauwazyla).

A to, ze ksiadz ma 'cool' mikrofon to co? Znaczy, ze w kosciele maja byc mikrofony z przed 50 lat, zeby nie wygladalo, ze maja kase?

U mnie 1/3 ma laptopa i pisze na nim gazetke koscielna. A zreszta, ty tez masz kompa, to co.. on nie moze miec? A jak jest wikarym to zmienia parafie, czyli musi miec przenosny.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
meg
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-10-10, 21:30   

Mkj nie oceniaj mnie prosze!
Chodzi mi o problemy religijne! Problemy z jakimi borykają się młodzi wierni.

A Msza Święta to nie tylko Ewangelia, Biblia to tylko pomoc w naszym życiu. Sami musimy dochodzić jak ją rozumieć. A najlepiej, gdy ukierunkuje nas w tym jakiś kapłan.

Co do tacy to nie jest ona pensją księdza!
Poza tym nie jest tajemnicą na co taca będzie przeznaczona. Nie musisz płacic Norio, gdy kwota przewidziana jest na potrzeby Kościoła.
Księża mają prawo do posiadania komputerów i super samochdów (oszczędzali, gdyż przecież nie mają tak wielkich potrzeb jak nowe ubrania czy i nne pierdoly)
A poza tym jest wymóg (przynajmniej w diecezji pelplińskiej) aby w każdej parafii był dostęp do internetu, aby księża mogli kontaktować się z biskupami.


pozdrawiam wszystkich! :)

[ Dodano: 2006-10-10, 21:36 ]
podwójnie.. przepraszam ^^
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2006-10-11, 14:34, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2006-10-10, 21:46   

Ekhm, ale to temat o piosenkach kościelnych, a nie o tym, co i ile mają księża, prawda?

Wracając do tematu, przypomniałam sobie, że jest hiphopowy zespół [chyba^^] chrześcijański - Full Power Spirit.
Słyszałam jedną, może dwie ich piosenki, ale jakoś się tym bardziej nie interesowałam, bo mnie jakoś hiphop nie kręci...
Znając życie, pewnie zespołów tego typu jest więcej, więc może warto poszukać...^^
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
meg
[Usuniêty]

Wys³any: 2006-10-10, 23:03   

Cytat:
Ekhm, ale to temat o piosenkach kościelnych, a nie o tym, co i ile mają księża, prawda?

przepraszam, przepraszam za zmianÄ™ tematu :wink:

Chciałąm dodać, że znam świetny zespół piszący o Bogu ANASTASIS

Wejdźcie: www.anastasis.pl

Jeszcze raz przepraszam^^
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group