Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Piosenki kościelne
Autor Wiadomość
Mkj 



Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysłany: 2006-10-11, 15:32   

Cytat:
Mkj nie oceniaj mnie prosze!


Pokaz mi jedno zdanie/slowo gdzie Cie ocenilem.. zle lub dobrze.. ale gdzie Cie ocenilem.

Napisalem tylko, ze problemem nastolatkow sa pryszcze itp, ale nigdzie nie pisalem o Tobie.

2. Gdybysmy sami mogli interpretowac biblie tak jak chcemy to roznie by to bywalo (patrz Islam) a jezeli ksiadz wskazuje nam o co chodzi to mysle, ze to nie jest złe?
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
*pereĹ‚ka* 
ech....


Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Skąd: z zaskoczenia
Wysłany: 2006-10-11, 15:52   

Dobra, dobra, to sobie proszę już na pv wyjaśnić!

Ja myślę,że pieśni kościelne w cale nie są nudne. Zależy jak i kto je wykonuje. Lubię muzykę kościelną, jak jest przygotowana z sercem. Mamy chór studentów, którzy super śpiewają i też organistę, który nie gra nudno, tylko całkiem inaczej jak wszyscy.
A co do piosenek religijnych techno, to musiałabym tego posłuchać, bo ja sobie tego nie wyobrażam. A hip hop czy rock chceścijański już dawno słyszałam.
 
 
 
Blanca 
niezaleĹĽna



Dołączyła: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skąd: Blancostok
Wysłany: 2006-10-11, 16:01   

*pereĹ‚ka* napisał/a:
A hip hop czy rock chceścijański już dawno słyszałam.

Reggae też jest, np Anti babylon system. Byłam nawet dwa razy na ich koncercie :D ale wkościele techna na pewno nie będzie ;\... bo jak to ma być : umcyk umcyk chwała Jezusowi umcyk umcyk łup łup etc... :> hmm naprawę ciężko sobie wyobrazić.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2006-10-11, 16:48   

hmm.. techno w kosciele.. zauwazcie ze jesli juz jakies leci to tam ciezko o jakiekolwiek cale zdanie.. slowa sa ale tyle razy powtarzane w jednej piosence ze wystarczy raz posluchac... i co by taka piosenka techno w wykonaniu chrzescijanskim dawala? hmm... watpie ze to wejdzie.. jak ktos juz napisal.. wszystko zalezy od interpretacji.. Bono chyba byl nie w tych kosciolach co trzeba bo namawial do zmiany melodii, czegokolwiek, bo sa pesymistyczne i przygnebiajace.. heh..

Moze jeszcze na chwile odejde do tematu.. Bedac w Holandii bylem na mszy w wykonaniu tego kraju.. najmlodsza osoba to bylem chyba ja potem jakies osoby w wieku ok. 40 lat.. a msza.. napisze tylko tyle ze sie tam wogole nie kleka, wlasciwie malo co sie wstaje.. to tyle
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Aska1708 


Imię: AĹ›ka
Wiek: 33
Dołączyła: 02 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: Sompolno
Wysłany: 2007-01-08, 20:08   

a co powiecie na coś w rodzaju gospel???to chyba nie tak szokujące jak techno czy hip hop.nie wim jak reszta,ale ja ide do kościoła,żeby sie modlić,a nie po to,żeby posłuchac techna czy hip hopu
_________________
oczy są ślepe,szukać należy sercem...
Twych oczu blask wciÄ…ĹĽ wola,jak cichy szept pobudza serce me...
co dziś z tego masz,zapłakaną twarz,prozaiczny świat ,gorzkiej prawdy smak...
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imię: Jac.
Wiek: 36
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: Kurwejt
Wysłany: 2007-01-08, 20:10   

z piosenek religijnych to podoba mi się jedynie płytka:
Para Wino - Kolędy Alternatywne ;]
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Mkj 



Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysłany: 2007-01-08, 21:18   

Aska1708 napisał/a:
ale ja ide do kościoła,żeby sie modlić,a nie po to,żeby posłuchac techna czy hip hopu

Nikt Ci nie broni modlic sie w kosciele, jezeli Ci sie to nie podoba to nikt Cie nie zmusza, tradycyjne msze dalej są odprawiane. A takie cos jest na pewno dobrym sposobem na przyciagniecie mlodziezy, pokazanie, ze kosciol jest otwary na rozne nowoczesne propozycje.. i w ten sposob jakos sie reklamuje, a reklama kazdemu jest potrzebna... nawet kościołowi.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imię: MichaĹ‚
Dołączył: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysłany: 2007-01-09, 16:09   

jaco napisał/a:
z piosenek religijnych to podoba mi się jedynie płytka:
Para Wino - Kolędy Alternatywne ;]


Ja mam jeszcze kolęde wykonaną przez Lipę z Illusion :D
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysłany: 2007-01-09, 16:28   

Aska1708 napisał/a:
nie wim jak reszta,ale ja ide do kościoła,żeby sie modlić,a nie po to,żeby posłuchac techna czy hip hopu

Nie wiem jak Ty, ale ja modlę się też śpiewem, tańcem i grą [np.: na bębenku].
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Aska1708 


Imię: AĹ›ka
Wiek: 33
Dołączyła: 02 Sty 2007
Posty: 145
Skąd: Sompolno
Wysłany: 2007-01-09, 18:38   

No podobno kto śpiewa ten sie dwa razy modli,ale chodziło mi tylko o przyciąganie młodzieży do kościoła,nie mówie,że ten pomysł z hip hopem jest zły,ale na msze chyba nie powinniśmy chodzić tylko z tego powodu żeby sobie hip hopu posłuchać
_________________
oczy są ślepe,szukać należy sercem...
Twych oczu blask wciÄ…ĹĽ wola,jak cichy szept pobudza serce me...
co dziś z tego masz,zapłakaną twarz,prozaiczny świat ,gorzkiej prawdy smak...
 
 
 
Mkj 



Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysłany: 2007-01-09, 18:46   

Z tego co wiem (nie wiem nie slucham hh ale tak mi sie wydaje) nie slucha sie hh dla samego hh tylko dla tresci, zrozumienia itd... wiec hh`owa msza nie jest tylko hh... tylko treścia mszy swietej przekazywanej w innej formie po prostu. To samo co Tobie ksiadz mowi w normalny sposob i przysypiasz... tylko inaczej powiedziane. Bog sie nie obrazi jak sie zrymuje pare kwesti. :)
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skąd: GdaĹ„sk
Wysłany: 2007-01-09, 18:46   

Aska1708, powiem Ci tak... nie chodzę do kościoła, już kiedyś o tym pisałem... Mimo, że wierzę nie widzę sensu chodzenia do kościoła. Może, gdyby w kościele można było zaśpiewać jak na amerykańskich filmach to pewnie zacząłbym chodzić. na początku pewnie chodziłoby tylko o muzykę, ale muzyka przekonuje mnie do wielu rzeczy.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie juĹĽ nie wstaje"
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imię: Paulina
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skąd: pĹ‚ynie czas?
Wysłany: 2007-01-09, 19:29   

Podoba mi się gospel. Murzyni mają cudowne głosy i potrafią się cieszyć wiarą. W moim kościele denerwuje mnie to, że organista pieje jakby go ktoś zażynał :evil:
Właściwie z kościelnych piosenek podoba mi się tylko "Barka", ale i to ze względów raczej emocjonalnych. Wolę piosenkę harcerską.
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wĹ‚adcy MyĹ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysłany: 2007-01-09, 19:38   

Aska1708 napisał/a:
No podobno kto śpiewa ten sie dwa razy modli

Święty, który to swego czasu powiedział, użył jeszcze słówka dobrze śpiewa, ale co tam... ;)

Podejrzewam, że gdyby nie sposoób, w jaki przedstawiono mi Boga, moja przygoda z Nim by się [przynajmniej] tak szybko nie zaczęła.
I wydaje się mi, że tak do końca nie jest ważne jak to się zacznie, ale co ty potem z tym zrobisz...^^
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imię: Paulina
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skąd: pĹ‚ynie czas?
Wysłany: 2007-01-09, 23:21   

Piosenka na 25 grudnia:

Wznieśmy do nieba śpiew
KTOŚ narodził się ^^

Posłuchajcie sobie śpiewów (zawodzeń) w kościele... Zgroza. Jeśli zaś śpiewa tylko chór, rzecz ma się zgoła inaczej, jestem wtedy zachwycona i bez problemu mogę iść do kościoła w każdą niedzielę, chociażby po to, żeby ich posłuchać. Tylko, że taki chór w moim mieście śpiewa dopiero w katedrze, a tam mam strasznie daleko i niestety w niedzielę nie mam siły przetaszczyć tam swojej osoby ;/
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wĹ‚adcy MyĹ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group