Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Jak przytyć?
Autor WiadomoϾ
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2010-11-01, 12:16   

Cytat:
Ogólnie - jak ja mogłam tego tematu nie zauważyć :P

No właaaaśnie! ;o

Też mam ten problem. Za cholerę nie mogę przytyć. Tzn ostatnio w miesiąc przytyłam 4 kilo, ale później schudłam od razu. Tzn okazało się, że waga się zepsuła xD od pewnego czasu jem sporo. Normalne posiłki, fast foody, słodycze, mnóstwo chipsów itd. Nie pomaga. Nawet choćbym oprócz normalnych posiłków codziennie jadła ćwierć kilo chipsów, kilka batonów i tego typu badziewia. Po mamie odziedziczyłam to chyba. Nawet wizyty u lekarzy czy dietetyków nie pomagały. Ani leki na zwiększenie apetytu. W ogóle to nie było potrzebne, bo apetyt to ja maaam. Czasami znajomi dziwią się jak to możliwe, żeby tyle jedzenia mieściło się w tak chudej osobie. ;d ostatnio jakby odkryłam dietę cud, po której jadłam ze 3 razy więcej niż normalnie, ale niestety po tym mam też chyba 3 razy szybszą przemianę materii i nie pomogło xDD

Ale najbardziej denerwują mnie komentarze innych ludzi w stylu: 'Booooże, jaka Ty jesteś chuda, weź przytyj, bo wyglądasz strasznie'. No sorry, ale to jest taki sam kompleks jak nadwaga. A jakoś osobom przy kości raczej nikt nie mówi 'weź schudnij grubasie'... Fajnie by było jakby ludzie wreszcie zrozumieli, że to raczej nie jest miłe.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2010-11-01, 18:42   

Mószka napisa³/a:

Ale najbardziej denerwują mnie komentarze innych ludzi w stylu: 'Booooże, jaka Ty jesteś chuda, weź przytyj, bo wyglądasz strasznie'. No sorry, ale to jest taki sam kompleks jak nadwaga. A jakoś osobom przy kości raczej nikt nie mówi 'weź schudnij grubasie'... Fajnie by było jakby ludzie wreszcie zrozumieli, że to raczej nie jest miłe.

<głaszcze> niestety, ludziom trudno zrozumieć, że niektórzy chcą przytyć, ale im się to po prostu nie udaje...

Za to ja przytyłam podczas wakacji 5 kg... xD
Przez 1,5 miesiąca kolonii i piekielnie regularnych (smacznych!) posiłków, kochane dzieci, które dzieliły się swoimi słodkościami i zniżkami na gofry czy lody dla kadry - przytyłam xD (w końcu :D _).
No, ale jako że rok akademicki przyszedł, ciążą nade mną 2 magisterki, to tylko czekam, kiedy stres zredukuje moją wagę...
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Do³¹czy³a: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Sk¹d: BogumiÅ‚owice
Wys³any: 2010-11-02, 10:17   

gandi napisa³/a:
Jest taka zasada: "im póżniej zjadany posiłek, tym mniej czasu na jego spalenie", dlatego posiłkiem który reguluje diete jest kolacja - nie potrzeba nic szczególnego, typu dieta-cud - chcesz przytyć, jesz kolację a kilogramy odkładają się we śnie


Powiem tak: kolację potrafię zjeść naprawdę bardzo późno, choć wiem, że gdy od razu się wtedy do łóżka położę to mam problmey z zaśnięciem. A i to nic nie daje, jak widać (znaczy kto widział ten widział, gandi musi uwierzyć na słowo ;) )
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2010-11-02, 11:40   

Zgadzam się z Anią. Notorycznie jem kolację zaraz przed położeniem się do łóżka. Nic to niestety nie daje :P
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
Wys³any: 2010-11-02, 13:24   

zjeść kolację, to jedno; długość snu (czas na odkładanie kg) to drugie ;)
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
Stokrotka 



Do³¹czy³a: 29 PaŸ 2010
Posty: 8
Wys³any: 2010-11-04, 09:09   

Hmm.. Ja mam problem raczej jak nie przytyc hehe:) najlepiej chyba opychać się na wieczór, choć to ponoć nie zdrowe.. A i dziadek mi mówił, że dieta Kwaśniewskiego jest dobra;) Można tez zapodać suplementy diety z wartościami odżwczymi - popytaj w aptece. :)
_________________
InterGO.pl Internetowy świat zakupów
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
  Wys³any: 2010-11-04, 20:28   

Suplementy - odradzam! Lepsza zbilansowana dieta. :) suplement jest czynnikim ostatecznym...
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
Ostatnio zmieniony przez gandi 2010-11-04, 20:37, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
BazyL 



Imiê: Peter
Wiek: 33
Do³¹czy³: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Sk¹d: Lublin
Wys³any: 2010-11-13, 00:09   

Stokrotka napisa³/a:
najlepiej chyba opychać się na wieczór, choć to ponoć nie zdrowe..

Nie ponoć. Na pewno nie zdrowe. Opychanie się nic nie da. Wszystko zależne jest od przemiany materii, stylu życia...
Stokrotka napisa³/a:
dieta Kwaśniewskiego

Prezydenta? No w sumie 1g czystego alkoholu to 7kcal...jednak od tego można się nabawić tylko choroby filipińskiej.

gandi napisa³/a:
Lepsza zbilansowana dieta.

Jak są problemy z nabraniem masy, należy się zgłosić do dietetyka. Żadne zbilansowane, własne, cudowne diety z gazetek są figę warte.
gandi napisa³/a:
zjeść kolację, to jedno; długość snu (czas na odkładanie kg) to drugie ;)

wcześniej wspomniana przemiana materii (zależy też to od gospodarki hormonalnej organizmu), poza tym ile byśmy nie zjedli na noc, budzimy się z minimalną ilością glukozy we krwi(wszystkie zapasy organizm wykorzystuje do regeneracji), poza tym nadmiar wszystkiego jest wydalany, dla tego należy odpowiednio dobrać dietę do potrzeb, musi być wyrobiona norma energetyczna i jakościowa dostarczonego pokarmu. Należy jeszcze zaznaczyć, że zdrowy sen powinien trwać 6-7h.
достаточно.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
Ostatnio zmieniony przez BazyL 2010-11-13, 00:11, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
CzarnaInez 



Do³¹czy³a: 22 Sty 2011
Posty: 31
Wys³any: 2011-01-26, 21:14   

Mószka napisa³/a:


Ale najbardziej denerwują mnie komentarze innych ludzi w stylu: 'Booooże, jaka Ty jesteś chuda, weź przytyj, bo wyglądasz strasznie'. No sorry, ale to jest taki sam kompleks jak nadwaga. A jakoś osobom przy kości raczej nikt nie mówi 'weź schudnij grubasie'... Fajnie by było jakby ludzie wreszcie zrozumieli, że to raczej nie jest miłe.

No właśnie, też mnie to denerwuje. Za którymś razem nie wytrzymam i wypalę prosto z mostu co myslę o autorce takiego komentarza.
A co do tematu jak przytyć to ja też chciałabym wiedzieć.
Pozdrawiam wszystkie chudzinki :*
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2011-01-27, 19:05   

CzarnaInez napisa³/a:
Mószka napisa³/a:


Ale najbardziej denerwują mnie komentarze innych ludzi w stylu: 'Booooże, jaka Ty jesteś chuda, weź przytyj, bo wyglądasz strasznie'. No sorry, ale to jest taki sam kompleks jak nadwaga. A jakoś osobom przy kości raczej nikt nie mówi 'weź schudnij grubasie'... Fajnie by było jakby ludzie wreszcie zrozumieli, że to raczej nie jest miłe.

No właśnie, też mnie to denerwuje. Za którymś razem nie wytrzymam i wypalę prosto z mostu co myslę o autorce takiego komentarza.
A co do tematu jak przytyć to ja też chciałabym wiedzieć.
Pozdrawiam wszystkie chudzinki :*



Tak samo jak denerwujące jest " Boooooże, jaka ja jestem gruba, muszę schudnąć" - mimo, że nie ma z czego. Jak widać działa to w obie strony. Poza tym w obecnych czasach należy zadać pytanie dlaczego kobieta, lub chłopak są nierzadko przesadnie chudzi? Czy dlatego, że po prostu dobrze się tak czują, lub nie mogą przytyć, czy może dlatego, że wydaje im się że są atrakcyjni? Jeżeli to drugie (a niestety nie jest to rzadkość), to chyba nic w tym złego, że osoba trzecia uświadomi takiej istocie, że jest za chuda i że wcale nie jest to atrakcyjne, wręcz nierzadko odrzucające. Natomiast jeżeli to pierwsze, to jak się to mówi, "Twój cyrk Twoje małpy", więc nikt nie powinien się wtrącać.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
gandi 
MASKULISTA



Imiê: NaTaNaEl
Wiek: 45
Do³¹czy³: 28 PaŸ 2010
Posty: 223
Sk¹d: PL północna
Wys³any: 2011-02-06, 06:23   

Wszystko zbiega się do sposobu myślenia o sobie...jeśli chce się schudnąć trzeba już teraz i od razu zacząć patrzeć na siebie jak na osobę chud(sz)ą - mózg wtedy przystosowuje organizm do takiego metabolizmu który ułatwia osiągnięcie założonego celu. powodzenia :)
_________________
Cytat:
Publikacje Jana Tomasza Grossa nie są studium historycznym, dlatego nie należy od niego oczekiwać naukowego obiektywizmu.


Masz personalne uwagi? Proszę, wypowiedz się tutaj (lub przez PW)! Dziękuję :)
 
 
 
melonik 


Do³¹czy³a: 07 Lut 2023
Posty: 168
Sk¹d: warszawa
Wys³any: 2024-04-23, 18:55   

Jeśli zmaga się z niedowagą, ważne jest, by zadbać o odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych w diecie. Niedowaga to poważna choroba i nie można jej lekceważyć. Konsultacja z dietetykiem pomoże stworzyć plan żywieniowy, który umożliwi zdrowe i bezpieczne zwiększenie masy ciała. Jakie metody polecacie do zdrowego zwiększenia masy ciała?
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group