Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Nordic Walking
Autor Wiadomo
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2008-11-10, 20:16   Nordic Walking

Łażenie z kijkami :D

Nordic Walking - to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami. Wymyślony został w Finlandii w latach 20. XX wieku, jako całoroczny trening dla narciarzy biegowych.W Polsce pierwsze centrum Nordic walking powstało w Barlinku. Najwięcej szlaków do nordic walking posiada Zielona Góra.

W porównaniu do zwyczajnego marszu, Nordic Walking angażuje stosowanie siły do kijków z obu stron (each side). Dlatego Nordic Walkerzy używają bardziej swojego ciała (ale mniej intensywnie) i otrzymują stymulację inną niż w normalnym chodzeniu dla mięśni piersi, tricepsów, bicepsów, ramion i brzucha oraz innych głównych mięśni. To uwikłanie mięśni prowadzi do większego wzmocnienia niż przy zwyczajnym chodzeniu czy jogingu.
by wiki^^

Miał ktoś okazję spróbować tego sportu? W ogóle słyszeliście o tym kiedykolwiek?
Ostatnio stało się to podobno bardzo modne.

Ja jakiś niecały rok temu miałam okazję pośmigać z kijkami do nordic walkingu i powiem wam szczerze, że jest to ciekawsze niż się wydaje. Wymaga dużej koncentracji no i oczywiście trochę siły, bo można się szybko zmęczyć. Ogólnie całkiem fajna i ciekawa sprawa :) polecam wszystkim.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2008-11-10, 20:32   

Widząc ten sport z perspektywy widza, ma się wrażenie że to głupota. I szczerze to nie widzę za bardzo sensu w chodzeniu z kijkami. Mószka, mówisz o modzie na nordik łoking. Chyba u nas rzeczywiście przyjmie się to wśród bogatych modnisiów %)
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2008-11-10, 21:06   

Anoniman napisa/a:
Widząc ten sport z perspektywy widza, ma się wrażenie że to głupota.

Nie dziwię się xD
Anoniman napisa/a:
I szczerze to nie widzę za bardzo sensu w chodzeniu z kijkami.

Pozory mylą :) Wiesz, że łatwiej i szybciej się spala kalorie niż chodząc czy biegając?
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2009-07-12, 00:47   

Cytat:
Miał ktoś okazję spróbować tego sportu? W ogóle słyszeliście o tym kiedykolwiek?
Ostatnio stało się to podobno bardzo modne.

Moi kochani rodzice chodzą z tymi durnymi kijkami. Jak jesteśmy gdzieś w górach/lesie itp. idę kilometr za/przed nimi -.-.
Dla mnie to bez sensu. Dla mnie ani z tym lepiej ani gorzej. Po prostu równie dobrze mogę sobie wziąć laskę, albo ułamać kija a nie jeszcze płacić za to.
Ostatnio zmieniony przez Nena 2009-07-12, 00:48, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2009-07-12, 02:40   

Mószka napisa/a:
Pozory mylą :) Wiesz, że łatwiej i szybciej się spala kalorie niż chodząc czy biegając?

Tylko nie mów, że chcesz jeszcze schudnąć xD
Nena napisa/a:
Moi kochani rodzice chodzą z tymi durnymi kijkami. Jak jesteśmy gdzieś w górach/lesie itp. idę kilometr za/przed nimi -.-.

Mówisz o tym idiotycznym triku turystów, którym się zdaje, że takie kijki ułatwiają podróże trasami. Ale nie wiem, czy można to porównywać to nordic walkingu, bo to jest mimo wszystko sport, który taki właśnie wysiłek ma na celu. Żeby trenować mięśnie i siłę fizyczną, takie tam. Ale z Twoją opinią się zgadzam. Jak widzę ludzia posuwającego z takimi kijaszkami, to mam ochotę wyrwać mu je i złamać na głowie :P Nie wiem w sumie czemu. Chyba drażni mnie to, jak ludzie dają się czasem wkręcać, sami nie myśląc nad tym, co inni im wciskają. Nigdy chodzić w ten sposób nie będę, wątpię zarówno, żebym samego nordic walkingu spróbował. Delikatnie rzecz ujmując... jakoś mnie to nie pociąga^^
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2009-07-12, 14:26   

Moi sąsiedzi też kupili te kijki i jeżdżą z nimi w góry... no ale spoko... ale po co im na prostym gruncie one to nie wiem xD
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2009-07-12, 23:57   

A ja akurat coś o tym wiem ;) i to nie chodzi o same kijki tylko o sposób chodzenia i podpierania się tym czymś... U mnie z wolontariatu organizują takie marsze i np dla starszych osób, którzy chcą utrzymać formę myślę, że to całkiem dobre ćwiczenie ;)
 
 
 
Linka 



Wiek: 37
Doczya: 30 Pa 2010
Posty: 113
Wysany: 2011-10-07, 18:55   

Pozwolę sobie odświeżyć temat bo zaczyna mnie ten sport, dyscyplina zaczyna się coraz bardziej interesować. Nawet rozglądam się za jakimiś spotkaniami, co by podpatrzyć zasad poruszania. Ilu z was teraz maszeruje z kijami?
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2011-10-07, 19:46   

doopek napisa/a:
Chyba drażni mnie to, jak ludzie dają się czasem wkręcać, sami nie myśląc nad tym, co inni im wciskają.

Lol :D Mnie trochę drażni, jak ludzie się wypowiadają na temat czegoś o czym nawet nie raczyli poczytać, ale spoko, przyzwyczaiłem się już, znam Cinka kilka lat ;p
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2011-10-09, 16:13   

Próbowałam tego całkiem niedawno i omal nie umarłam ze śmiechu. Generalnie bardzo sceptycznie podchodziłam do nordic walkingu i najzwyczajniej w świecie wizualnie mi się nie podobał (nie mówiąc o tym, że kojarzył mi się z grupą emerytów), ale to jest naprawdę fajne! Strasznie zabawnie chodzi się z takim czymś i wbrew pozorom rzeczywiście nie jest to super łatwe i super rekreacyjne ;) . I myślę, że gdybym mieszkała na terenach skandynawskich i lubiłabym spacerować, to byłoby to świetne rozwiązanie. W Polsce żadnych tajg i fiordów nie ma, więc nigdzie się nie nadaje. W górach się nie da prawidłowo z tym chodzić, w lasach nudno, na ulicy tym bardziej. Wolę inne sporty ;) .
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Wielka fala


Doczy: 13 Pa 2011
Posty: 2
Wysany: 2011-10-13, 11:54   

eee napisa/a:
A ja akurat coś o tym wiem ;) i to nie chodzi o same kijki tylko o sposób chodzenia i podpierania się tym czymś... U mnie z wolontariatu organizują takie marsze i np dla starszych osób, którzy chcą utrzymać formę myślę, że to całkiem dobre ćwiczenie ;)


Tak ale dla osób w starszym wieku, a nie młodych i w pełni sprawnych ruchowo! Jesteś młodą osobą, to ciesz się ze swojej sprawności i uprawiaj ciekawsze sporty rozwijając ciało. Na łażenie z kijami jeszcze przyjdzie czas!
_________________
Na problemy w szkole i trudne zadania najlepsze są korepetycje!
 
 
 
Linka 



Wiek: 37
Doczya: 30 Pa 2010
Posty: 113
Wysany: 2011-11-05, 17:32   

No co ty w górach się nie da? Widziałam jak ludzie pomykają z kijami. A nad morzem?
 
 
 
Canis 



Imi: Lidia
Doczya: 21 Lis 2011
Posty: 80
Wysany: 2011-11-21, 21:32   

Nigdy tych kijków nie miałam w rękach, więc jak to wygląda od strony chodzącego, nie wiem. Z boku wygląda trochę śmiesznie. Jednak zawsze chodząc rano do szkoły widzę pana po dużym wylewie idącego z tymi kijkami. Widać, jak wielką trudność mu tu sprawia, chodzi bardzo powolutku, ale chyba ma w sobie jeszcze chęć życia i chce zachować swoją, jako taką, sprawność fizyczną, podziwiam go.
_________________
Lolito, światłości mojego życia, ogniu moich lędźwi. Grzechu mój, moja duszo. Lo-li-to: koniuszek języka robi trzy kropki po podniebieniu, przy trzecim stuka w zęby. Lo. Li. To.
Ostatnio zmieniony przez Canis 2011-11-21, 21:34, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Effie 



Doczya: 18 Sty 2012
Posty: 254
Wysany: 2012-02-10, 10:45   

dla staruszków super... Ja tam sobie umiem sba odpowiednio mahcać rączkami ;)
_________________
Życie to walka
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2012-02-13, 00:18   

Effie napisa/a:
dla staruszków super..


większość nie chodzi tak jak powinna ..


.. Z przyjacielem uzgodniliśmy że będziemy wczęsną wiosną sobie walkingować :P
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group