Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Ulubiona postać z historii
Autor Wiadomo
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2006-11-25, 21:11   Ulubiona postać z historii

Piszcie tutaj o waszych ulubionych postaciach z historii, koniecznie pisząc dlaczego akurat ta osoba.

Chronologicznie pierwszą osobą jest Aleksander Wielki. Wychowałem się na jego legendzie w wieku 10 lat czytając jego zbeletryzowaną biografię. Jest to jedna z najwybitniejszych postaci historii. Sam Juliusz Cezar płakał pod jego pomnikiem, gdyż twierdził, że nigdy mu nie dorówna. W późniejszych wiekach stał się niedoścignionym wzorcem dla generałów.

Kolejną osobą jest Oktawiusz August. Prócz pokrewieństwa z Cezarem i wykształcenia nie miał zbytnich zdolności. Jednakże udało mu się dostać na sam i szczyt i co jest wiele trudniejsze - w przeciwieństwie do wija udało mu się. Pokonał Antoniusza, który w przypadku zwycięstwa za namową tej dziwki Kleopatry przeniósłby środek ciężkości imperium do Aleksandrii tym samym niszcząc kulturowe podwaliny imperium, i tak już nadto nadwątlone.

Zawsze imponowała mi odwaga Pizzara. Pod Cajamarcą wraz ze swymi 200 ludźmi stawił czoło 40 000 Indianom. Konkwistadorzy dosłownie sikali ze strachu a on zachował spokój. Bł to niepisiemny świniopas z nieprawego łoża, lecz posiadał talent organizacyjny a jego kompani bardzo go cenili, min. za to, że zawsze podzielał ich trudy. Pewnego razu w czasie przeprawy przez rzekę samodzielnie uratował indiańskiego sługę, którego porwał nurt rzeki. Innym razem, gdy jego oddział przymierał głodem, polował razem z innymi.

Ostatnia osobą, która przychodzi mi teraz do głowy jest generał Franco, mój dawny idol. Cenię go za spore zasługi zarówno dla Hiszpanii jak i świata. Postać niedoceniana i zakłamywana rzekomym faszyzmem i totalitaryzmem.
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-25, 21:13   

Koniecpolski.. bo mial smieszne nazwisko. :)
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-25, 21:44   

Ja tam lubię homo habilis, po czaszce widać, że był intelektualistą:


Majkowskiego nie lubię bo go wszyscy lubią (gościa to bym nawet przez papierek nie dotkną, bo się brzydzę i musiałbym się potem sam siebie brzydzić).

Generała Franco też lubię, za Guernice, za ponad półtora tysiąca ofiar tego bombardowania, no i fakt... Picasso miał co malować.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2006-11-25, 21:53   

Cytat:
Generała Franco też lubię, za Guernice, za ponad półtora tysiąca ofiar tego bombardowania, no i fakt... Picasso miał co malować.


Bombradowania dokonał Legion Cordon, będący kuźnią Luftwaffe. Franco nie odpowiada za to bezpopśrednio. Wzywając na pomoć nazistów i faszystów wybrał po prostu mniejsze zło.
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-25, 22:01   

Paulus napisa/a:
Franco nie odpowiada za to bezpopśrednio.

Dobrze, ze na końcu dodaleś słowo bezpośrednio.
Paulus napisa/a:
wybrał po prostu mniejsze zło.

Jakoś nie mam ochoty rozpoczynać dyskusji pt "co by było gdyby" więc powiem, że być może masz rację, że zło było faktycznie mniejsze, choć nie jest to dla mnie wcale oczywiste.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2006-11-25, 22:06   

Cytat:
Jakoś nie mam ochoty rozpoczynać dyskusji pt "co by było gdyby" więc powiem, że być może masz rację, że zło było faktycznie mniejsze, choć nie jest to dla mnie wcale oczywiste.

Gdyby zwyciężyli Republikanie, Hiszpania weszłaby pod opiekę Stalina. Wówczas komunizm byłby na zachodzie i na wschodzie Europy. Tym samym sytacja stałaby się niezbyt ciekawa.
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-25, 22:14   

Cytat:
Gdyby zwyciężyli Republikanie, Hiszpania weszłaby pod opiekę Stalina. Wówczas komunizm byłby na zachodzie i na wschodzie Europy. Tym samym sytacja stałaby się niezbyt ciekawa.

Owszem, jest taka możliwość (znaczy była) i było to chyba najbardziej prawdopodobne rozwiązanie, jednak uważam, że kapitalistyczno-imperialistyczny moloch (tzn USA) nie oddały by za łatwo tego Hiszpanii. Czyli komunistyczna Hiszpania mogłaby być w wojnie sojusznikiem, nie przeciwnikiem. A co po wojnie? pewnie tak jak w pozostałej części europy - rozegrała by się kapitalistyczno - socjalistyczne cicha wojna o wpływy.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-25, 23:16   

guevara napisa/a:
Franco nie odpowiada za to bezpopśrednio.

Hitler nie odpowiada za smierc mln ludzi... bezposrednio.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-11-26, 19:14   

Mkj napisa/a:
guevara napisa/a:
Franco nie odpowiada za to bezpopśrednio.

Hitler nie odpowiada za smierc mln ludzi... bezposrednio.

Padłem ofiarą niedoróbek w PhpBB2. Ja tego nie napisałem :?
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2006-11-26, 23:42   

Rzeczywiscie. to jest cytat Paulusa... no ale mozesz ten post zmienic jak chcesz/mozesz.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2006-12-08, 18:44   

a ja uwazam, że ciekawa była ta dziwka Kleopatra, tyle ze tego pedała Oktawiana Augusta nie udało jej się uwieść

bueheh
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2006-12-08, 19:16   

Oktawian zakochał się tylko raz, ale już na całe zycie w Liwii.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-12-08, 23:55   

Jak już gdzieś wspominałam - poszłabym sobie na śniadanie z Geraldem B. Gardnerem, "ojcem chrzestnym" nowoczesnego czarostwa ... Albo nie ... Z mistrzem okultyzmu i wariatem Aleisterem Crowleyem :) Najbardziej zdeprawowanym człowiekiem świata, apokaliptyczną Bestią, tatusiem czarnej magii i Thelemy.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2006-12-09, 15:10   

Paulus napisa/a:
Oktawian zakochał się tylko raz, ale już na całe zycie w Liwii.
małżeństwo z Liwią miało charakter polityczny......A Oktawian był homo
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2006-12-09, 15:21   

Cytat:
małżeństwo z Liwią miało charakter polityczny......A Oktawian był homo

Poczytaj najpierw parę biografii Oktawiusza i dopiero potem się wypowiadaj, bo narazie poziom twoich wypowiedzi świadczy o tym, że opierasz się wyłącznie na tanich filmach o antycznym Rzymie.
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group