Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Ulubiona postać z historii
Autor Wiadomo
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2007-01-07, 14:12   

Marksiści z samej definicji są zbrodniarzami.
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2007-01-07, 14:16   

Mazina zależy od definicji człowieka pozytywnego. Artykuł jest nieobiektywny. Jeżeli ktoś kto zabił człowieka jest zły to fatk - Che był zły, ale jeżeli weźmiemy pod uwagę, że to była wojna (proszę mi teraz nie wyskakiwać "jaka wojna?", chodzi o realne warunki), że Che nigdy nie zabił nie winnych ludzi, był rewolucjonistą a nie zbrodniarzem, bo nie popełnił żadnej zbrodni.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
famme


Doczy: 25 Maj 2007
Posty: 235
Wysany: 2007-05-27, 11:07   

Księżna Daisy von Pless.
 
 
Wampirza 



Doczya: 25 Maj 2007
Posty: 286
Wysany: 2007-05-27, 11:10   

Chyba uczestnicy operacji powietrzno desantowej z 1941 roku w Normandii ( Overlord czyli Suzeren :) )
 
 
 
Bones 


Doczy: 11 Cze 2007
Posty: 1
Wysany: 2007-06-11, 14:37   

Che był nie tylko zbrodniarzem ( stał na czele trybunałów, które rozstrzelały od 400 do 1892 ludzi, bez normalnego procesu, bez dociekania o winie, na zasadzie podejrzenia o kontrrewolucję, osobiście zabił strzałem z pistoletu kilkadziesiąt osób, wśród którzych byli nie tylko dorośli mężczyźni, ale i chłopcy), ale też tchórzem. Kreowany na dowódcę partyzantki, z prawdziwą walką zetknął się po raz pierwszy tuż przed śmiercią. Jego oddzial został zaatakowany przez boliwijskich żołnierzy z oddziałów specjalnych. Nakazał swoim ludziom walczyć do ostatniego ostatniego naboju - co też zrobili. Tymczasem lekko ranny Che uciekł z pola walki i poddał się z pełnym magazynkiem, wołając; „Nie strzelajcie! Jestem Che! Jestem dla was więcej wart żywy niż martwy!” Boliwijscy rangersi olali to i jeden z sierżantów go zastrzelił, tak jak on zabijał wcześniej "wrogów rewolucji"- bez uczciwego procesu, bez sądu, ot tak sobie - puk i leży... Do swich zbrodni przyznal się sam, min. na forum ONZ - u 9 grudnia 1964 roku. Na pytanie o egzekucje odpowiedzial; „No pewnie, że wykonujemy egzekucje! I będziemy wykonywać egzekucje tak długo, jak to koniecznie! To śmiertelna wojna z wrogami rewolucji!”. Namawiał do wojny atomowej i ataku na USA ; „Pomaszerowalibyśmy ścieżką do zwycięstwa, nawet gdyby miało kosztować to miliony atomowych ofiar. (…) Musimy podtrzymywać naszą nienawiść i napędzać ją aż do skurczów.” ( London Daily Worker 1962r.) Inna sentencja "wodza" ;Nie trzeba mi dowodu, aby rozstrzelać człowieka! Potrzebuję jedynie dowodu, że koniecznym jest go rozstrzelać!” ( trybunał rewolucyjny 1959). No i Boliwijczycy też nie potrzebowali żadnego dowodu, aby zastrzelić Che...
_________________
Życie jest zabawne, kiedy się tylko przestać nad nim zastanawiać.
Kurt Vonnegut - Syreny z Tytana
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-06-22, 01:04   

Konstanty Pawłowicz!
Uwielbiam go.
Wspaniały wariat.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-22, 11:04   

Z racji mojej szalonej niemalże fascynacji wszystkim co angielskie postać historyczna też będzie związana z historią GB.
Elżbieta I Tudor :serce: mądra, jeśli trzeba to bezwzględna, odważna żadne wyzwanie nie były dla niej przeszkodą. Za jej panowania Anglia sie rozwijała gospodarczo, kuturalnie, zwmocniła swoją pozyje.

Jako kobieta też mi imponuje.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imi: Maciek
Wiek: 34
Doczy: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skd: Gdynia
Wysany: 2007-09-16, 18:35   

Jan III Sobieski! Zbudował w Gdyni dwa piękne pałacyki dla swej małżonki Maryśki :roll: Jeden z nich był moją szkołą pierwszego wyboru, ale się nie dostałem :( No i w ogóle wspaniały przywódca i król ^_^
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2007-09-16, 18:48   

Józef Piłsudski - za wizję Polski i Europy środkowo-wschodniej z którą wyprzedził swoją epokę.
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-09-17, 09:17   

Basajew! Maschadow.
Tak po prostu :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2007-09-17, 09:18, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Barbossa 
I co z tym zrobisz?



Imi: Maciej
Wiek: 33
Doczy: 21 Gru 2007
Posty: 367
Skd: Dębica
Wysany: 2008-01-18, 09:13   

Aleksander Wielki - moimi słowami powiem tak : największy wódz i taktyk jaki sie urodził , nikt nie był lepszy od neigo , studiował go i Juliusz Cezar i Napoleon i nawet Hitler , był wielki - w ciągu tak krótkiego czasu podbił ówczesny świat .

[ Dodano: 2008-01-18, 09:19 ]
Ernesto Che Guevara - wielki morderca i komunista ,jak można go lubić ? Kuba była bardzo dobrze prosperującym krajem muah było po wyzwoleniu stała sie gnojem zresztą jak wszędzie gdzie CCCP bierze sie za władze , no ale kim ma 2 końce , tak samo na forum sa komuniści i nacjonaliści , nie czymam z nacjonalistami bo są za bardzo radykalnie ale nienawidze komunistów , zabili 100milionów ludzi , większość z was to wali bo to tylko statystyka , jakby umarło 100 osób to była by tragedia narodowa ... pomyślcie 100mln istnień dla jednego celu ... to było barbarzyństwo ... nie wachałbym sie wpierd**lić jakiemuś lewakowi za to tylko że nim jest i popiera komunizm .


PS : Komuniści to lewica v Nacjonaliści to prawica

Jak zapewne nie wiecie w całej Europie rządzi inteligentna lewica , nie móiac o tym że chba w Austri ale nie jestem pewien gdy wygrała prawica zaraz wybuchła jakaś afera i rządy znowu objeła lewica ... to jet żal medialny że propagują to jedną strone która jest inteligentniejsza no w końcu dzisiaj można powiedzieć "media to opium dla mas"


ciekawa stronka : http://www.1917.pl/index....id=27&Itemid=85
_________________
Est enim ea non scripta, sed nata lex, quod vim vi repellere licet

i nic to
Ostatnio zmieniony przez Barbossa 2008-01-18, 09:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Laurelome 



Imi: Laurelome
Wiek: 33
Doczya: 19 Kwi 2008
Posty: 46
Skd: Kaer Morhen
Wysany: 2008-04-21, 15:43   

Marki napisa/a:
Józef Piłsudski

O, tak. Jedyny chyba taki polski polityk. Tylu było wielkich, ale który jeszcze odznaczał się taką troską o dobro kraju? :)

Co do Che Guevara - mnie najbardziej dziwią ludzie noszący koszulki z jego podobizną. Koszulki, które nawiasem mówiąc stały się sławne dzięki jego rodzinie - za tą wielką machinę koszą zdrowo. Mam pomysł - zacznijmy w ten sam sposób "czcić" Stalina. I Hitlera. I każdego innego su****yna mającego na sumieniu setki ludzkich istnień - pośrednio czy też bezpośrednio.
_________________
Nolite iudicare, et non iudicabimini
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-04-21, 17:51, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2008-04-21, 19:22   

Cholera, nie wymieniłam wcześniej mojej ulubionej postaci historycznej, zgłupiałam chyba, albo amnezji dostałam ==`. Cesarz rzymski Klaudiusz! Kto o nim coś wie, to zrozumie ^^
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2008-05-21, 19:33   

Laurelome napisa/a:
O, tak. Jedyny chyba taki polski polityk. Tylu było wielkich, ale który jeszcze odznaczał się taką troską o dobro kraju? :)

Co on takiego wielkiego zrobił?
 
 
 
Laurelome 



Imi: Laurelome
Wiek: 33
Doczya: 19 Kwi 2008
Posty: 46
Skd: Kaer Morhen
Wysany: 2008-05-22, 13:00   

Paulus napisa/a:
Co on takiego wielkiego zrobił?

Zrobił?? Raczej kim BYł... :szczesliwy:
A co zrobił WIELKIEGO?.. Hm, choćby ożywienie gospodarki - czy to nie było spowodowane jego polityką? Przy obecnych politykach to już wielka zasługa, a dodaj do tego jego intencje i... Boże, no siłę, po prostu siłę i klasę...
To nie był teoretyk, to nie był tchórz, to nie był polityk taki jakich mamy dzisiaj.

"Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli".
Amen! :prosze: :D
_________________
Nolite iudicare, et non iudicabimini
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group