Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Związek z osobą niepełnosprawną
Autor WiadomoϾ
Al0ne 
Baby ;P


Imiê: Monika
Do³¹czy³a: 18 Lip 2011
Posty: 4
Wys³any: 2011-07-18, 14:24   

Człowiek niepełnosprawny ma takie samo prawo do szczęścia jak normalni ludzie !
Jeżeli zakochałabym się w osobie np: na wózku to nie przeszkadzałoby mi to w żadnym wypadku ! Jeżeli w trakcie związku mojemu mężowi stałaby się krzywda też bym go nie zostawiła ! Nie ma takiej opcji..
_________________
 
 
 
Docky 


Do³¹czy³: 23 Lis 2011
Posty: 1
Wys³any: 2011-11-23, 11:20   

Dlaczego każdy myśli, że niepełnosprawny = osoba na wózku, niewidoma, głucha? Stopień niepełnosprawności można dostać będąc w pełni sprawnym ruchowo, a niepełnosprawność może wtedy wynikać z przebytego nowotworu itd.
Ostatnio zmieniony przez Docky 2011-11-23, 11:35, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Czarny Smok 



Wiek: 34
Do³¹czy³: 02 Kwi 2009
Posty: 91
Wys³any: 2011-11-23, 16:33   

Docky napisa³/a:
Dlaczego każdy myśli, że niepełnosprawny = osoba na wózku, niewidoma, głucha? Stopień niepełnosprawności można dostać będąc w pełni sprawnym ruchowo, a niepełnosprawność może wtedy wynikać z przebytego nowotworu itd.


Sir, nie wiem, czy legitymowanie się jako inwalida klasy X jest równoważne z niepełnosprawnością, jeśli dobrze zrozumiałem Twoją myśl. Zresztą prawo prawem a ludzie ludźmi, są na przykład upośledzenia umysłowe nie mające bezpośredniego podłoża zdrowotnego (większość kobiet, procedura "płacz", "wściekaj się", "żądaj uwagi" i ich kombinacje:P ).
_________________
ZÅ‚o i Fobia.
Ostatnio zmieniony przez Czarny Smok 2011-11-23, 16:34, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Canis 



Imiê: Lidia
Do³¹czy³a: 21 Lis 2011
Posty: 80
Wys³any: 2011-11-27, 18:19   

Ja nie jestem w stanie teraz odpowiedzieć, czy związałabym się z osobą niepełnosprawną. Nigdy nie byłam w takiej sytuacji, więc nie wiem czy dałabym radę pokonać tę barierę. Wszystko zależy od stopnia niepełnosprawności, na pewno jest ciężko opiekować się człowiekiem, który nie może się sam ubrać, umyć, zjeść. Im bardziej o tym myślę, tym więcej mam myśli w głowie i nie potrafię sobie nawet wyobrazić, jakbym się zachowała w takiej sytuacji.

Chociaż podobno miłość zwycięża wszystko :)
_________________
Lolito, światłości mojego życia, ogniu moich lędźwi. Grzechu mój, moja duszo. Lo-li-to: koniuszek języka robi trzy kropki po podniebieniu, przy trzecim stuka w zęby. Lo. Li. To.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group