Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Związek z osobą niepełnosprawną
Autor WiadomoϾ
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-07-15, 11:58   

Przypomniało mi się, że mój dziadek ożenił się z babcią. Wtedy była zdrowa itp, później zachorowała na zanik mięśni, wózek itp. Nigdy jej nie zostawił, a z opowieści wnioskuję, że kochał ją jeszcze bardziej. Naprawdę uwielbiam słuchać o poświęceniach dziadka, bo dzięki nim wierze naprawdę w wielką miłość. :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Sandra16 


Imiê: Sandra
Wiek: 32
Do³¹czy³a: 30 Lip 2007
Posty: 54
Sk¹d: Biechów
  Wys³any: 2007-07-30, 22:55   

Moim zdaniem osoby niepełnosprawne powinny być traktowane na równi z pełnosprawnymi, ponieważ to też są ludzie, którzy potrzebują miłości i zrozumienia jak każdy z nas. Młodzi chłopcy dlatego unikają takich osób,ponieważ są jeszcze dziecinni i głównie liczy sie dla nich wygląd. Nie zwracają uwagi na to że mogą kogoś boleśnie urazić.
Ale nie martw się. Znajdziesz kogoś odpowiedniego. Każdy ma swoją drugą "połówkę":). :D
_________________
Sandra
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2009-07-05, 11:47   

Ja póki co zdania nie zmieniłam. Gdyby mój mężczyzna którego kocham uległby wypadkowi, nie zostawiłabym tylko kochała dalej:) ale nie wiem czy zdołałabym się zakochać w osobie niepełnosprawnej...
W ogóle póki co mówię o sytuacji paraliżu itp.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Bastet 



Wiek: 31
Do³¹czy³a: 13 Cze 2009
Posty: 252
Wys³any: 2009-07-05, 12:10   

jeśli już bym się zakochała w takiej osobie (miłość nie wybiera) to na pewno bardzo bym się bała. taka osoba mimo wszystko potrzebuje opieki i bałabym się że nie sprostam i że jeszcze bardziej go zranię
_________________
Nie pozwól aby ktoś cię zranił,.
Nie rób sobie sztucznych granic.
Nie żyj tylko nadziejami.
Krytykę miej głęboko gdzieś,
Bo twoja duma ważna jest...
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imiê: AÅ›ka
Do³¹czy³a: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Sk¹d: dzisiaj tu jutro tam
Wys³any: 2009-07-12, 00:11   

Nie zostawiłabym swego partnera, gdyby uległ wypadkowi - bynajmniej nie z tego powodu.
Na pewno moje, nasze życie diametralnie uległoby zmianie, trudno byłoby mi się z tym pogodzić, ale mimo wszystko nie potrafiłabym go opuścić.
A czy umiałabym zakochać się w osobie niepełnosprawnej? Nie wiem. Podobna serce nie sługa, więc wszystko jest możliwe.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2009-07-12, 00:35   

Czy umiałbym się zakochać w takiej osobie? Na 99% nie.
Czy gdyby w trakcie związku uległa wypadkowi to bym ją zostawił? Nie wiem, ale bardzo prawdopodobne.
Jestem płytki i kobiety oceniam po wyglądzie.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Nena 



Do³¹czy³a: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wys³any: 2009-07-12, 00:41   

Myślę, że nie potrafiłabym zakochać się w takiej osobie, choć czasem serce nie sługa.Niestety albo stety oceniam facetów najpierw pod kątem wyglądu.
A gdyby partner uległ wypadkowi to hmm nie wiem, ale wątpię, w końcu kochałabym go...
Ostatnio zmieniony przez Nena 2009-07-12, 00:42, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Czarny Smok 



Wiek: 34
Do³¹czy³: 02 Kwi 2009
Posty: 91
Wys³any: 2009-08-11, 08:27   

Cytat:
Jestem płytki i kobiety oceniam po wyglądzie.

Mhmm. Wiesz, że kobiety starzeją się szybciej, i już po trzydziestce często to nie to samo? Co wtedy? Zostawiasz żonę i dzieci i szukasz młodszej ("robisz porządek w swoim życiu, wersja poprawna politycznie, vide marcinkiewicz)? :|
_________________
ZÅ‚o i Fobia.
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2009-08-11, 21:32   

Czarny Smok napisa³/a:

Mhmm. Wiesz, że kobiety starzeją się szybciej, i już po trzydziestce często to nie to samo? Co wtedy? Zostawiasz żonę i dzieci i szukasz młodszej ("robisz porządek w swoim życiu, wersja poprawna politycznie, vide marcinkiewicz)? :|


Nie zaprzeczam, że tak nie będzie. Aczkolwiek za 10 lat mogą się moje poglądy/wymagania diametralnie zmienić, więc na dzień dzisiejszy nie ma co gdybać. Ja mówię o tym co jest na chwilę obecną a nie o tym co będzie, co być może.
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imiê: Marta
Wiek: 32
Do³¹czy³a: 30 Gru 2006
Posty: 578
Sk¹d: wziąć na wino?
Wys³any: 2009-08-25, 16:27   

Jestem chora, jestem kaleką, mam drugą grupę inwalidzką. Nigdy nie narzekałam na małe zainteresowanie ze strony płci przeciwnej, wręcz odwrotnie. Czy gdybym jeździła na wózku, byłabym innym człowiekiem? :roll:
Bawią mnie takie dywagacje. Tak, mogłabym być z osobą niepełnosprawną.
_________________
"Nie bojÄ™ siÄ™ obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiÄ…tce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2011-02-21, 14:57   

ja napisa³/a:
ale nie wiem czy zdołałabym się zakochać w osobie niepełnosprawnej...

Terefere kuku. Mogłabym.
Tylko nawet jeśli zakochałabym się, wątpię abym zaangażowała się w taki związek. To jest jednak ogromna odpowiedzialność. Jak zbudować dom z taką osobą?Jak wychować dzieci? Przecież osoba niepełnosprawna (oczywiście to zależy od stopnia niepełnosprawności) to tak jakby drugi dziecko. Nie można zostawić samego sobie, trzeba nakarmić, trzeba umyć, ubrać...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2011-02-22, 21:24   

Mazin napisa³/a:
Przecież osoba niepełnosprawna (oczywiście to zależy od stopnia niepełnosprawności) to tak jakby drugi dziecko. Nie można zostawić samego sobie, trzeba nakarmić, trzeba umyć, ubrać...

Że co? Obok stopnia dodać jeszcze trzeba rodzaj niepełnosprawności. Jest intelektualna, ruchowa, wzrokowa, słuchowa - to tak na początek, każda z nich ma jeszcze kilka stopni.
Nie każda niepełnosprawność jest taka sama! Nie każdy człowiek z niepełnosprawnością potrzebuje stałej opieki. Ba. Całkiem sporo z nich radzi sobie rewelacyjnie BEZ pomocy, więc...?
Chyba nie mówi się w tym temacie o osobach z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, bo z nimi raczej nie pogadacie sobie na wyższym poziomie abstrakcyjności na przykład. :/
No i chyba nie mówimy też o osobach z niepełnosprawnością sprzężoną i bardzo ciężką, bo takiej się po prostu samej na ulicy nie spotka...
Społeczność osób z niepełnosprawnością jest szalenie zróżnicowana, a tutaj zostali wepchnięci do jednego wora. Nie podoba mi się to. :(
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Kya 



Imiê: Magda
Wiek: 35
Do³¹czy³a: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Sk¹d: Kraków
Wys³any: 2011-02-22, 21:54   

Ja myślę Dei, że większość osób nie ma złych intencji, tylko po prostu tak dla osoby, która na codzień nie ma z takimi osobami kontaktu wygląda to trochę inaczej niż dla kogoś, kto ma jakąś większą wiedzę..
Widzisz np wymieniłaś rodzaje niepełnosprawności, a podejrzewam, że mało kto pomyślał w tym temacie o tym, że człowiek niedowidzący czy niedosłyszący (lub całkowicie niesłyszący/niewidzący) jest osobą niepełnosprawną. Po prostu jeśli wskazuje się na osoby z takim problemem zdrowotnym najczęściej są to osoby np z zespołem downa, ewentualnie na wózkach inwalidzkich (chociaż przecież takie osoby są bardzo samodzielne tak naprawdę, zwłaszcza w porównaniu do niektórych..)
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2011-02-23, 11:52   

Deirdre napisa³/a:
Chyba nie mówi się w tym temacie o osobach z głębszą niepełnosprawnością intelektualną, bo z nimi raczej nie pogadacie sobie na wyższym poziomie abstrakcyjności na przykład. :/

w ogóle nie pisałam o niepełnosprawności intelektualnej ze względu na to iż już jest temat o miłości z osobą niepełnosprawną intelektualnie, dlatego w tym przypadku skupiłam się tylko na fizycznej niepełnosprawności.

Deirdre napisa³/a:
Całkiem sporo z nich radzi sobie rewelacyjnie BEZ pomocy, więc...?

Dlatego napisałam, że to zależy o stopnia, sama też dodałaś rodzaj. Niektórzy mogą radzić sobie całkiem ok, inni wcale. np. mój kuzyn jest głuchoniemy i nie ma raczej problemów w życiu, ale za to mój znajomy jest sparaliżowany od szyi w dół i niczego sam nie potrafi zrobić.

Deirdre napisa³/a:
Społeczność osób z niepełnosprawnością jest szalenie zróżnicowana, a tutaj zostali wepchnięci do jednego wora. Nie podoba mi się to. :(

Hey Dei przecież nikt nie ma niczego złego na myśli :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Do³¹czy³a: 10 Maj 2009
Posty: 443
Sk¹d: Ciemny Dół
Wys³any: 2011-04-02, 13:09   

Ostatnio widziałam na YT film, w którym seksuolog omawiał problemy nadsyłane mu przez osoby niepełnosprawne ruchowo.
Komentarze ludzi były po prostu żałosne...
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group