Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Oaza, ministranci..itd.
Autor Wiadomość
Emmari 
wykrzyknik



Imię: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skąd: wziąć na wino?
Wysłany: 2007-01-07, 20:18   

Należę do Oazy i nie narzekam. Wręcz jest super, ci ludzie nie są fanatykami na pewno. Nasze spotkania dość mocno wykraczają poza bariery religii.
_________________
"Nie bojÄ™ siÄ™ obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiÄ…tce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skąd: GdaĹ„sk
Wysłany: 2007-01-07, 22:35   

Emmari, nie wątpię, natomiast ja widziałem KSM raz i oni potrafili jedynie gadać o komputerach i dziko chlać. A, że o kompach gadali bez sensu to jakoś żeśmy się nie polubili. Być może więc nie widziałem nigdy prawdziwej organizacji Katolickiej. A wiele słyszałem i niemiałbym nic przeciwko pograniu sobie przy ognisku na gitarce. Oazy podobno to lubią, ja też to lubię. Cóż, nie było mi dane.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie juĹĽ nie wstaje"
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imię: Paulina
Wiek: 38
Dołączyła: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skąd: pĹ‚ynie czas?
Wysłany: 2007-01-07, 22:43   

Mieliśmy pecha Che, po prostu ;/
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wĹ‚adcy MyĹ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
kojek 



Imię: Konrad
Wiek: 32
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 106
Wysłany: 2007-06-11, 16:36   

Ministrant (od 2001r.), Lektor (też dłuższy czas), Oaza.
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Dołączyła: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysłany: 2007-06-11, 16:43   

Lektorka (od pare miesięcy, ale nie czytam na wszystkich mszach, tylko wtedy kiedy nikt nie jest chętny :P ) Ministranci to u nas sami chłopcy, dlatego nigdy nie byłam, ale jakby była okazja, to czemu nie... - ja w kościele jestem chętna zawsze do wszystkiego, nigdy bym nie odmówiła jakbym była proszona o coś podczas mszy.
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
Elrond 


Dołączył: 17 Maj 2007
Posty: 29
Wysłany: 2007-06-11, 20:33   

do organizacji należałem: KK - rodzice mnie zapisali (wypisałem się). poza tym byłem w duszpasterstwie, nawet grupę prowadziłem, ministrantem też byłem.
 
 
MĂłszka 
Panna_M. (;



Imię: AsieĹ„ka
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skąd: CzÄ™stochowa
Wysłany: 2007-06-11, 23:17   

A ja mam takie może trochę dziwne pytanie. Czy dziewczyna może w Polsce zostać ministrantką? Bo parę lat temu byłam w tej sprawie u proboszcza mojej parafii i powiedział, że dziewczyny nie mogą. Natomiast słyszałam, że jednak jest w Polsce trochę ministrantek. Więc jak to jest? Może ktoś wie?
_________________
MĂłha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2007-06-11, 23:27   

MĂłszka napisał/a:
Czy dziewczyna może w Polsce zostać ministrantką?


jeśli w danej parafii brakuje chłopców do "służby Bożej" to wtedy niby mogą dziewczyny ale jeszcze się z tym osobiście nie spotkałem.. tak po prostu słyszałem
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2007-06-12, 00:23   

słyszałam, że są miejsca gdzie są, ale tak jak Piotrek, tez się z tym nie spotkałam.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Blanca 
niezaleĹĽna



Dołączyła: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skąd: Blancostok
Wysłany: 2007-06-12, 12:33   

cichy napisał/a:
eśli w danej parafii brakuje chłopców do "służby Bożej" to wtedy niby mogą dziewczyny

To prawda :)
W Surażu, niedaleko Białegostoku kilka razy już się z tym spotkałam: dziewczyny w roli ministranta.
Troche dziwnie to wyglÄ…da, jak ktoĹ› nie jest przyzwyczajony do takiego widoku.
 
 
 
BazyL 



Imię: Peter
Wiek: 33
Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-06-12, 13:55   

Też byłem ministrantem :) przez 4 lata, póki nie odszedł ksiądz a przyszedł gbur... ;|
Pomimo tego miło wspominam te cztery lata :) tyle wycieczek było, pamiętam że graliśmy z innymi parafiami w gałę :) hehe dobre czasy.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Madame Bovary 
Inspiracją być!



Imię: Justyna
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 447
Skąd: KrakĂłw
Wysłany: 2007-06-12, 15:52   

Byłam w Oazie fajnie nawet było, a później zrezygnowałam i do tej pory nie wiem dlaczego..
_________________
O, cieniu mĂłw,
Gdzie kraj mych snĂłw –
MĂłw, gdzie jest Eldorado?
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skąd: BogumiĹ‚owice
Wysłany: 2007-06-12, 21:43   

A za 65 dni rusza XXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska
zgadnijmy, kto idzie 8) :D
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - RĂłwnoumagicznienie/
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2007-06-15, 19:49   

nie byłam ministrantem :P ale miałam cudowne bierzmowanie :)
mimo, że zreguły jest to dziki spęd i tyle. Mimo, że zapierałam się rękami i nogami by nie musiec iść do bierzmowania nie żałuję :) wszystko robiliśmy sami, organizowaliśmy jasełka, adoracja krzyża młodzieży :) churek etc. to wszystko było NASZE! i dlatego było cudownie :) dało mi to energię na wiele miesiecy...ale to nie kościół ani obrządek mi to dały ale obcowanie z ludźmi którzy wierzą naprawdę czystym sercem i tworzą coś sami...tam ksiądz i siostra nas tylko organizowali byśmy nie pogubili się :P dlatego
co do codziennych mszy? ja się nie piszę ale popieram :) ludzie którzy biora w czymś takim udział naprawdę więcej zyskują niż znudzone audytorium :P Oazy? masa pozytywnej energii :) troszkę ludzie z oazy mnie przerażaja bo to naprawdę inny świat...może lepszy ale nie dla mnie :/ generalnie ...nie dla mnie ale zjawiska jak najbardziej pozytywne ;)
_________________

 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skąd: BogumiĹ‚owice
Wysłany: 2007-06-15, 20:08   

KSM nie jest dla mnie - byłam na jednych rekolekcjach KSMu i jedyne co mi się w nich podobało to to, że była kaplica, do której mogłam sama pójść i siedziałam tam w kompletnej ciszy sama, dało się pomyśleć o wszystkim, a druga rzecz to pójście ze starą paczką z mojej wsi na deptak (rekolekcje w Krynicy były, wszyscy poszli z księdzem na Jaworzynę, a nasza wieś, 9 ludzi, poszło na deptak :P Ogólnie jednak tamta atmosfera mi nie pasowała.

Msza codziennie - na pielgrzymce. Poza tym jakoś ciężko by mi było z tego względu, że w kościele na mszy potrzebuję czuć, że jestem między ludźmi i że tworzę wraz z nimi wspólnotę, natomiast kościoły na mszach w dni powszednie (nie licząc środy i piątku) są po prostu puste (bo czy 10 pań z beretami na głowach to cały Lud Boży? Mam małą parafię ;) ale w niedzielę i piątek kościół jest dość zapełniony). Jeśli chodzi o rozmyślanie w kościele to tak, na modlitwie nawet z tymi babkami, ok, bo wtedy można się skupić. Ale podczas Eucharystii mi nie teges, taki duży i niemal pusty kościół... Jednak kiedy naprawdę potrzebuję Eucharystii, to wtedy mi to nie robi różnicy. Ale to nie zdaża się codziennie.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - RĂłwnoumagicznienie/
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group