Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Bóle menstruacyjne...
Autor Wiadomo
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-12-16, 15:59   Bóle menstruacyjne...

[Długo zastanawiałam się czy założyć ten temat, ale jak to mówią do odważnych świat należy :P ]

Więc tak..Drogie Panie, jakie macie sposoby, żeby przeżyć "te dni" :?:
Czy są waszym zdaniem jakieś sprawdzone sposoby na zmniejszenie bóli menstruacyjnych, oprócz faszerowania się lekami :?: Jeśli tak to jakie :?:
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-12-16, 16:16   

Żabka160 napisa/a:
Więc tak..Drogie Panie, jakie macie sposoby, żeby przeżyć "te dni"
Czy są waszym zdaniem jakieś sprawdzone sposoby na zmniejszenie bóli menstruacyjnych, oprócz faszerowania się lekami Jeśli tak to jakie
E a co to za wstyd dla babki mieć okres :| To norma i normalnie trzeba o tym romzawiać. Jeśli chodzi o bóle to jak najbardziej co miesiąc trzeba swoje wycierpieć ale ma szczęscie są tabletki (mnie te przeciwbólowe powszechnie dostępne czasem nie pomagają i mam specjalne na receptę). Kiedyś potrafiłam w ciągu takich dni np nie stąd ni z owąd zemdleć więc przechodziłam to kiepsko teraz nauczyłam się z tym radzić.
Napewno pomaga np poduszka elektryczna na brzuch i chwila relasku, są też takie specjalne ziółka do zaparzenia "Na trudne dni" (apteka zielarski, nawet niektóre sklepy) które też pomagają a oprócz tego nie przemęczać się szczególnie w pierwsze dwa dni, może być też ciepły (nie gorący!) prysznic...
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2006-12-16, 16:27   

Należę do tej grupy kobiet, która bóli praktycznie nie ma podczas okresu. :D
Ale cóż, byłoby zbyt pięknie, gdybym ich w ogóle nie miała, więc jeśli już mnie zaczyna boleć to tak, że chodzić nie mogę i muszę nafaszerować się lekami, i położyć. Mi pomaga i innych cudownych sposobów nie znam.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-12-16, 18:55   

O rany - moja comiesięczna zmora ;/ Czasem nawet 3 Ibupromy nie pomagają , a mnie boli wszystko, brzuch, głowa, dostaję gorączki... :roll: I tłumacz tu wszystkim że masz okres i to dlatego :roll:
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-12-16, 19:24   

Aneta napisa/a:
I tłumacz tu wszystkim że masz okres i to dlatego
Dokładnie najgorzej jest jak masz z facetem wf nic nie kuma ;/ u mnie był w liceum taki koszmarny facet na jego lekcjach dziewczyny musiały ćwiczyć bez względu na wszystko nie było czegos takiego jak zwolnienie... jesteś w szkole, żyjesz to ćwiczysz i nie ma gadania... jak nie to zostawiał w klasie. Jednego roku 5 dziewczyn miało problemy w kuratorium, była wielka afera :? . Teraz na uczelni to też tak jest, że musi być 100% obecności ale jak coś to można to odrobić innego dnia na czyichś zajęciach więc nie jest tak źle...
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-12-16, 19:47   

Aneta napisa/a:
I tłumacz tu wszystkim że masz okres i to dlatego

Nioo, to jest najgorsze. Tłumaczyć każdemu po kolei, że np. nie mam humoru bo mam okres. Jeszcze jak dziewczyna to szybko zrozumie, ale takiemu facetowi to ciężko przetłumaczyć.
Co do faceta od w-f to mamy z dziewczynami na tyle dobrze, ze rozumie i nawet możemy mieć taką tygodniową niedyspozycje :)
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2006-12-16, 20:05   

Żabka160 napisa/a:
Jeszcze jak dziewczyna to szybko zrozumie, ale takiemu facetowi to ciężko przetłumaczyć.
Facetowi wogóle trochę głupio tak mówić o tych rzeczach :oops: Lepiej ''głowa mnie boli'' ale czy ból glowy trwający około tydzień jest wiarygodny ?.... :oops:
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-12-16, 20:10   

Aneta napisa/a:
Facetowi wogóle trochę głupio tak mówić o tych rzeczach :oops: Lepiej ''głowa mnie boli'' ale czy ból glowy trwający około tydzień jest wiarygodny ?....

Pamietam nawet u mnie taką sytuacje, jak byłam dosyć zła w czasie okresu. No i pisze do mnie taki koleś co zawsze mnie troszke denerwował. I się mnie pyta czemu mam taki humor itd, a ja mu wprost "Okres mam!" gość szybko zrozumiał i nie pytał o każdy szczegół związany z moim złym humorem :P
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2006-12-16, 22:03   

U mnie w szkole nie ma problemów z w-fem, a uczy mnie facet.
Idziesz, mówisz w czym rzecz, on zaznacza w swoim kajeciku, a Ty wracasz sobie do domu.^^
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
ajs 



Imi: Barbara.
Doczya: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysany: 2006-12-16, 22:03   

Mnie nigdy brzuch nie boli :)
nigdy ;)
Anie głowa..nic ;D nie czuje ze mam te dni....ktore i tak trwają tylko 3 dni ;D
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2006-12-16, 22:09   

Ja mam to szczęście, że mnie nigdy nic nie boli podczas miesiączki.
Ale moja przyjaciółka co miesiąc mdleje z bólu. Biedna. Żadne ziółka, ciepłe prysznice, trmofory czy paracetamol jej nie pomagają. Jedyne co ją ratuje, to tabletki hormonalne.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2006-12-17, 10:39   

Ja od w-f mam babkę ale jak mówię 'jestem niedysponowana' odpowiada mi, że okres to nie choroba :/

Ogólnie mogę na w-f ćwiczyć mając okres ale nie przez pierwsze dwa dni :P

Dodam jeszcze, że brzuch jeśli już to boli mnie właśnie w pierwsze góra dwa dni. Wydaje mi się, że z wiekiem mijają te bóle nie mówię, że w 100% ale chyba są lżejsze...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2006-12-17, 10:41, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Blanca 
niezależna



Doczya: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skd: Blancostok
Wysany: 2006-12-17, 11:22   

Całe szczęście, że na w-f mogę przynieśc zwolnienie na 3-4 dni z powodu niedyspozycji :) ale od biedy dałabym radę ćwiczyć. Bóle mam przeważnie dzień przed i w pierwszym dniu miesiączki. Na szczęście słabe i nawet nie musze brać przeciwbólowych środków.
Współczuje tym, którym ciągnie sie to przez wszystkie dni okresu ;\

heh w gimnazjum kiedy źle sie czułam w czasie tych dni, mówiłam, że ciocia przyjechała do mnie czerwonym samochodem, i stąd ten mój zły humor.. Ale tylko dziewczyny wiedziały o co chodzi, chłopcy jakoś nie mogli zrozumieć :)
Ostatnio zmieniony przez Eos 2006-12-17, 17:07, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
ajs 



Imi: Barbara.
Doczya: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysany: 2006-12-17, 12:57   

to ja normalnie moge cwiczyc na w-f :D nie przeszkadza mi w tym nic
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-12-17, 13:02   

Ja podczas okresu nie moge porządnie chodzić tak szczerze mówiąc a o ćwiczeniu na w-f to moge zapomnieć. Dla mnie to co miesięczna męczarnia, pójście do szkoły na 9 lekcji to tortura.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group