Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Bóle menstruacyjne...
Autor Wiadomość
Mika 

Wysłany: 2014-12-29, 15:27   

Ja w wypowiedzi o Vixpo oceniałam skalę skuteczności na 11, a nie cene. Cenowo to płaciłam ostatnio 21zł niecałe jak kupowałam u siebie w aptece.

Autor Wiadomość
Marylka 

Wysłany: 2014-12-30, 21:36   

No to faktycznie pełen sukces. Wahania hormonów pomniejszone PMS też to partner mega zadowolony, bo wiem sama po sobie jak ciężko jest wytrzymać z kobietą w te dni. Słyszałam, że jest też zapisywany przy policystycznych jajnikach, żeby uregulować cykle.

Autor Wiadomość
Mika 

Wysłany: 2014-12-31, 12:48   

Hm a czym są te policystyczne jajniki , bo nie wiem? No mój mąż jest nawet bardzo zadowolony. Nawet synek odczuwał że chodziłam podminowana wcześniej. Ogólnie przyjemne uczucie bez tych całych stresowo-depresyjnych chwil.

Autor Wiadomość
Nela 

Wysłany: 2014-12-31, 14:17   

To może ja Ci wkleję co znalazłam w necie, bo to trochę ciężko wyjaśnić swoimi słowami:

"Kobiety chorujące na PCOS (zespół policystycznych jajników) mają zwykle zaburzoną równowagę hormonalną. Za wysoki poziom LH i zachwiane proporcje FSH/LH (hormonów produkowanych przez przysadkę mózgową) sprawiają, że w jajnikach zwiększa się ilość drobnych, niedojrzałych pęcherzyków Graafa i nie dochodzi do owulacji. W efekcie nie może powstać ciałko żółte i nie wzrasta ilość progesteronu we krwi. Niedobór progesteronu odpowiada za nieregularne miesiączki, a zbyt dużo pęcherzyków, które produkują androgeny - za nadmierne owłosienie. Kolejne pęcherzyki rosną i obumierają, nie uwalniając jajeczek. Jajniki pełne są takich pęcherzyków, które zamieniają się w torbielki, czyli cysty - stąd nazwa zespół policystycznych jajników lub wielotorbielowatość.
Lekarze oceniają, że na PCOS cierpi ok. 12 proc. młodych kobiet. U niemal 40 proc. z nich zespół policystycznych jajników jest powodem niepłodności (ze względu na stały lub okresowy brak owulacji). Nie do końca wiadomo, co jest jego przyczyną. "

źródło:poradnikzdrowie.pl

Jak sama widzisz - kalendarzyk odpada w takim przypadku. :)

Autor Wiadomość
Fikus 

Wysłany: 2015-01-27, 08:37   

Nela i w takim przypadku również odpowiednio dobiera się tabletki antykoncepcyjne, tak ?

Autor Wiadomość
agahem 

Imię: Agnieszka
Wysłany: 2015-01-27, 13:48   

Ja polecam termofor z gorącą wodą! Zawsze przykładam go do brzucha lub na dolne partie kręgosłupa i to pomaga mi mniej odczuwać ból.. no i oczywiście sen!

Autor Wiadomość
bizzuu

Wysłany: 2015-01-29, 17:06   

Słyszałam, że na bóle menstruacyjne dobra jest kora kaliny koralowej.
Ja sama osobiście używam tabletek przeciwbólowych :3

Autor Wiadomość
Mika 

Wysłany: 2015-01-31, 14:11   

Zaskoczyłyście mnie tym zespołem policystycznych jajników, ale i tak kolejny przykład, że odpowiednio dobrana antykoncepcja nie szkodzi, a pomaga. Prawda jest taka, że każda kobieta jest inna i znalezienie dla siebie odpowiednich tabletek musi byc bardzo indywidualna sprawa.

Autor Wiadomość
Kayira 

Wysłany: 2015-01-31, 19:21   

Koleżanka się teraz zgłosiła do lekarza, po długich moich namowach, własnie z bolącymi miesiączkami.
Przepisała jej vibin mini. Mniejsza dawka hormonów a co najważniejsze u niej działaja i pomagają

Autor Wiadomość
Nela 

Wysłany: 2015-01-31, 21:14   

Mika napisał/a:
Zaskoczyłyście mnie tym zespołem policystycznych jajników, ale i tak kolejny przykład, że odpowiednio dobrana antykoncepcja nie szkodzi, a pomaga. Prawda jest taka, że każda kobieta jest inna i znalezienie dla siebie odpowiednich tabletek musi byc bardzo indywidualna sprawa.

To prawda. Podobnie jak to, że dziewczyny z PCOS lubią przypisywać winę za dodatkowe kilogramy pigułce, podczas gdy przyczyną jest spowolniona przemiana materii, która często towarzyszy tym zaburzeniom.

Autor Wiadomość
Fikus 

Wysłany: 2015-02-21, 09:47   

Jak bóle towarzyszą kobiecie nie tylko w pierwszym dniu okresu sen i termofor mogą nie wystarczyć - szczególnie jak się nie ma wolnego dnia od pracy, a jak wiemy na to nie mamy wpływu. Mi vibin też pomógł w walce z dolegliwościami bólowymi przy miesiączce.

Autor Wiadomość
Nela 

Wysłany: 2015-02-25, 19:13   

A po jakim czasie widziałaś taką zauważalną, odczuwalną różnicę?

Autor Wiadomość
Mika 

Wysłany: 2015-02-26, 08:20   

Ogólnie przy wszelkiej zmianie tabletek trzeba dać organizmowi 3 miesiące na przystosowanie się. Mniej więcej taki czas podaja lekarza, żeby dać sobie na uregulowanie pracy organizmu. Często efekty zmiany tabletek i ulgę można poczuć już po pierwszym cyklu. U mnie znacznie poprawił się komfort tych cięzkich jednak dla kobiety comiesięcznych kilku dni. Bol jak ręką odjał kiedy zmieniłam tabletki. Ale nie każda kobieta reaguje tak samo.

Autor Wiadomość
Marylka 

Wysłany: 2015-02-28, 19:57   

Ja nawet jak się przestawiałam ostatnio na vibin mini to potrzebowałam dwóch cykli żeby być w pełni zadowolona i czuć się komfortowo. To oczywiście nie było nie wiadomo jak dokuczające, ale nie byłam do końca zadowolona, dopiero w trzecim cyklu już wszystko było jak należy, więc mocniejsze tabletki na pewno też muszą mieć trochę czasu żeby dać pełną radość i komfort współżycia.

Autor Wiadomość
Maggie811 

Wysłany: 2015-03-04, 19:11   

Mi pomagają tylko silne przeciwbólowe tabletki na receptę ketonal...

Odpowiedz do tematu