Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
BĂłle menstruacyjne...
Autor Wiadomość
Mika 


Wiek: 39
Dołączyła: 30 Mar 2014
Posty: 270
Wysłany: 2014-12-29, 15:27   

Ja w wypowiedzi o Vixpo oceniałam skalę skuteczności na 11, a nie cene. Cenowo to płaciłam ostatnio 21zł niecałe jak kupowałam u siebie w aptece.
 
 
 
Marylka 


Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 39
Wysłany: 2014-12-30, 21:36   

No to faktycznie pełen sukces. Wahania hormonów pomniejszone PMS też to partner mega zadowolony, bo wiem sama po sobie jak ciężko jest wytrzymać z kobietą w te dni. Słyszałam, że jest też zapisywany przy policystycznych jajnikach, żeby uregulować cykle.
 
 
 
Mika 


Wiek: 39
Dołączyła: 30 Mar 2014
Posty: 270
Wysłany: 2014-12-31, 12:48   

Hm a czym są te policystyczne jajniki , bo nie wiem? No mój mąż jest nawet bardzo zadowolony. Nawet synek odczuwał że chodziłam podminowana wcześniej. Ogólnie przyjemne uczucie bez tych całych stresowo-depresyjnych chwil.
 
 
 
Nela 


Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 311
Wysłany: 2014-12-31, 14:17   

To może ja Ci wkleję co znalazłam w necie, bo to trochę ciężko wyjaśnić swoimi słowami:

"Kobiety chorujące na PCOS (zespół policystycznych jajników) mają zwykle zaburzoną równowagę hormonalną. Za wysoki poziom LH i zachwiane proporcje FSH/LH (hormonów produkowanych przez przysadkę mózgową) sprawiają, że w jajnikach zwiększa się ilość drobnych, niedojrzałych pęcherzyków Graafa i nie dochodzi do owulacji. W efekcie nie może powstać ciałko żółte i nie wzrasta ilość progesteronu we krwi. Niedobór progesteronu odpowiada za nieregularne miesiączki, a zbyt dużo pęcherzyków, które produkują androgeny - za nadmierne owłosienie. Kolejne pęcherzyki rosną i obumierają, nie uwalniając jajeczek. Jajniki pełne są takich pęcherzyków, które zamieniają się w torbielki, czyli cysty - stąd nazwa zespół policystycznych jajników lub wielotorbielowatość.
Lekarze oceniają, że na PCOS cierpi ok. 12 proc. młodych kobiet. U niemal 40 proc. z nich zespół policystycznych jajników jest powodem niepłodności (ze względu na stały lub okresowy brak owulacji). Nie do końca wiadomo, co jest jego przyczyną. "

źródło:poradnikzdrowie.pl

Jak sama widzisz - kalendarzyk odpada w takim przypadku. :)
 
 
 
Fikus 


Dołączyła: 07 Sie 2014
Posty: 49
Wysłany: 2015-01-27, 08:37   

Nela i w takim przypadku rĂłwnieĹĽ odpowiednio dobiera siÄ™ tabletki antykoncepcyjne, tak ?
 
 
 
agahem 


Imię: Agnieszka
Wiek: 29
Dołączyła: 27 Sty 2015
Posty: 27
Wysłany: 2015-01-27, 13:48   

Ja polecam termofor z gorącą wodą! Zawsze przykładam go do brzucha lub na dolne partie kręgosłupa i to pomaga mi mniej odczuwać ból.. no i oczywiście sen!
 
 
 
bizzuu


Dołączył: 05 Lut 2013
Posty: 106
Wysłany: 2015-01-29, 17:06   

Słyszałam, że na bóle menstruacyjne dobra jest kora kaliny koralowej.
Ja sama osobiście używam tabletek przeciwbólowych :3
 
 
 
Mika 


Wiek: 39
Dołączyła: 30 Mar 2014
Posty: 270
Wysłany: 2015-01-31, 14:11   

Zaskoczyłyście mnie tym zespołem policystycznych jajników, ale i tak kolejny przykład, że odpowiednio dobrana antykoncepcja nie szkodzi, a pomaga. Prawda jest taka, że każda kobieta jest inna i znalezienie dla siebie odpowiednich tabletek musi byc bardzo indywidualna sprawa.
 
 
 
Kayira 



Dołączyła: 09 Maj 2014
Posty: 199
Wysłany: 2015-01-31, 19:21   

Koleżanka się teraz zgłosiła do lekarza, po długich moich namowach, własnie z bolącymi miesiączkami.
Przepisała jej vibin mini. Mniejsza dawka hormonów a co najważniejsze u niej działaja i pomagają
 
 
 
Nela 


Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 311
Wysłany: 2015-01-31, 21:14   

Mika napisał/a:
Zaskoczyłyście mnie tym zespołem policystycznych jajników, ale i tak kolejny przykład, że odpowiednio dobrana antykoncepcja nie szkodzi, a pomaga. Prawda jest taka, że każda kobieta jest inna i znalezienie dla siebie odpowiednich tabletek musi byc bardzo indywidualna sprawa.


To prawda. Podobnie jak to, że dziewczyny z PCOS lubią przypisywać winę za dodatkowe kilogramy pigułce, podczas gdy przyczyną jest spowolniona przemiana materii, która często towarzyszy tym zaburzeniom.
 
 
 
Fikus 


Dołączyła: 07 Sie 2014
Posty: 49
Wysłany: 2015-02-21, 09:47   

Jak bóle towarzyszą kobiecie nie tylko w pierwszym dniu okresu sen i termofor mogą nie wystarczyć - szczególnie jak się nie ma wolnego dnia od pracy, a jak wiemy na to nie mamy wpływu. Mi vibin też pomógł w walce z dolegliwościami bólowymi przy miesiączce.
 
 
 
Nela 


Dołączyła: 21 Mar 2014
Posty: 311
Wysłany: 2015-02-25, 19:13   

A po jakim czasie widziałaś taką zauważalną, odczuwalną różnicę?
 
 
 
Mika 


Wiek: 39
Dołączyła: 30 Mar 2014
Posty: 270
Wysłany: 2015-02-26, 08:20   

Ogólnie przy wszelkiej zmianie tabletek trzeba dać organizmowi 3 miesiące na przystosowanie się. Mniej więcej taki czas podaja lekarza, żeby dać sobie na uregulowanie pracy organizmu. Często efekty zmiany tabletek i ulgę można poczuć już po pierwszym cyklu. U mnie znacznie poprawił się komfort tych cięzkich jednak dla kobiety comiesięcznych kilku dni. Bol jak ręką odjał kiedy zmieniłam tabletki. Ale nie każda kobieta reaguje tak samo.
 
 
 
Marylka 


Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 39
Wysłany: 2015-02-28, 19:57   

Ja nawet jak się przestawiałam ostatnio na vibin mini to potrzebowałam dwóch cykli żeby być w pełni zadowolona i czuć się komfortowo. To oczywiście nie było nie wiadomo jak dokuczające, ale nie byłam do końca zadowolona, dopiero w trzecim cyklu już wszystko było jak należy, więc mocniejsze tabletki na pewno też muszą mieć trochę czasu żeby dać pełną radość i komfort współżycia.
 
 
 
Maggie811 



Dołączyła: 25 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: RzeszĂłw
Wysłany: 2015-03-04, 19:11   

Mi pomagajÄ… tylko silne przeciwbĂłlowe tabletki na receptÄ™ ketonal...
_________________
:DDD
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group