Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Jak żyć
Autor Wiadomo
Lukas1990 
Jestem jaki jestem



Imi: Łukasz
Wiek: 33
Doczy: 29 Cze 2006
Posty: 767
Skd: Ł......
Wysany: 2006-12-16, 22:05   Jak żyć

Jeżeli był taki temat lub jest bez sensu to usunąć

Czy wydaje się Wam czasami, że jesteście za słabi , by rozwiązać jakiś problem. Czy pojawiają się w myślach pytania. W jakim celu mnie stworzyłeś, Boże? Czy widząc, jak sobie nie radzisz , nie zastanawiasz , że mógłbyś zniknąć? A jednocześnie jak polepszyć obecną sytuację, ale i tak w głębi duszy wiesz, że wszystko znowu będzie nie po Twojej myśli.
Jak żyć?
_________________
Przeważnie, zachowuję się poważnie
Przeważnie, nikogo nie drażnię
Przeważnie, słucham rad uważnie
Przeważnie, nie czuję się odważnie
Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie
Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie
Poprzez wyobraźnię kreuję własne ja
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2006-12-16, 23:56   

Lukas1990 napisa/a:
Czy wydaje się Wam czasami, że jesteście za słabi , by rozwiązać jakiś problem.
jesli problem da sie rozwiazac to niema po co sie martwic, jesli nieda sie go rozwiazac to niema sensu
Lukas1990 napisa/a:
Jak żyć?
poprostu zyc! jesli mam dola, nic nie idzie po mojej mysli to wierze w to ze sytuacja sie zmieni. taka wiara pomaga. jak w wierzysz w to ze cos pojdzie po twojej mysli to latwiej ci bedzie to osiagnac
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2006-12-17, 11:44   

Lukas1990 napisa/a:
Czy wydaje się Wam czasami, że jesteście za słabi , by rozwiązać jakiś problem.

tak, czasami tak mam. Ale po jakimś czasie zdaje sobię sprawe, że nie ma co sie martwić bo ludzie mają gorsze problemy i sobie z nimi radzą.
Lukas1990 napisa/a:
Czy widząc, jak sobie nie radzisz , nie zastanawiasz , że mógłbyś zniknąć?

Zniknąc - tak, umrzeć - nigdy. Trzeba rozróżniać te dwie rzeczy. takie jest moje zdanie. Nigdy nie myślałam że chciałabym umrzeć, ale chce czasami zniknąć choć na trochę.
Lukas1990 napisa/a:
Jak żyć?

Postawić sobie cele, coś co chcemy w tym życiu osiągnąć. Nie można tylko być,m tzreba również żyć, całym sercem i całym sobą. Dawać jak najwięcej i dużo z życia czerpać.
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Doczy: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skd: Gdańsk
Wysany: 2006-12-19, 14:41   

Lukas1990 napisa/a:
Jeżeli był taki temat lub jest bez sensu to usunąć

Sprawdź, zanim napiszesz.

Co do tematu, to mam coś co daje mi siłę. Tak wielką energię, że ludzie się czasami tego boją. Mam źródło energii, skoro je mam to nic mnie nie złamie.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... Wyjdę na powierzchnię"
"Zapomnę o Tobie" "Przejdę sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie już nie wstaje"
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2006-12-22, 08:54   

Bardzo często wydaje mi się, że jestem na coś zbyt słaba, zawsze czekam aż życie postawi mnie na ziemię, lepiej tak niż ciągle wierzyć w siebie nie biorąc pod uwagę, że jednak nie wszystko od nas zależy.
A co do tego jak żyć, to wydaje mi się, że przede wszystkim tak aby wierzyć w to co się robi, widzieć sens w stawianych sobie celach i dążyć do nich konsekwentnie. Najfajniejsze (ale zarazem też i najbardziej niebezpieczne, zależy z której strony się spojrzy) jest to, że nikt nie da ci przepisu na życie, wstając rano i podejmując każdą jedną mała decyzję odpowiadasz sobie na pytanie kim jestem, kim będę. Bardzo wiele można prze to w życiu osiągnąć ale też i mnóstwo błędów popełnić ale coż taki urok.
Zdarza mi się, że w głębi duszy wiem, że jednak będzie dobrze z reguły są to jednak sytuacje o których mogę się w taki sposób wypowiedzieć dzięki doświadczeniom swoich czy innych, to co nieznane zawsze budzi lęk.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Aska1708 


Imi: Aśka
Wiek: 33
Doczya: 02 Sty 2007
Posty: 145
Skd: Sompolno
Wysany: 2007-01-16, 16:49   

chwile słabości dopadają mnie często...staram sie radzic sobie z tym,ale czasami mam ochote powiedzieć sobie "Dość" na szczęście te chwile jak do tej pory mijały...i oby tak dalej
Lukas1990 napisa/a:
Jak żyć?
mysle ,ze w takich chilach jest najwazniejsze to,by sie nie poddawać...
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-16, 17:13   

Lukas1990 napisa/a:
Jak żyć?

Szybko.

Jeżeli już dopada mnie chwila słabości to zależy mi na tym, żeby nikt mnie wtedy nie widział, chyba że ktoś akurat jest mi w stanie pomóc, ale to rzadko się zdarza.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2007-01-16, 17:17   

Klang napisa/a:
Lukas1990 napisał/a:
Jak żyć?

Szybko.

Żyć szybko, umrzeć młodo?
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-16, 17:17   

jaco napisa/a:
Żyć szybko, umrzeć młodo?

Żyć szybko, umrzeć młodo, pozostawić po sobie ładne zwłoki.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-01-16, 17:18   

Nie oglądajac się za siebie, a bynajmniej oglądać się bardzo rzadko. Żyć chwilą, każdą się cieszyć i raczej nie oglądać się na innych, bo to moje życie a nie kogoś.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2007-01-28, 13:46, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-01-16, 22:08   

Mam wrażenie, że za dużo się zastanawiasz nad sobą i życiem Lukas. Zbyt częste myślenie szkodzi i ja tu wcale nie żartuję. Choć mam dziś humor raczej dość specyficzno-nieprzytomny, więc wybacz jeśli napiszę coś głupiego. Życie to nie bułka z masłem, że tak rzeknę za przewodem Forresta Gumpa. Ale trzeba żyć. Tak po prostu. I żaden problem nie jest zbyt trudny. Czasem, te rozwiązania, nad którymi trudziliśmy się wiele czasu, przychodzą same, gdy opadamy z sił. Pozwólmy naturze działać. Oczywiście nie wolno siedzieć i czekać na cud albo gwiazdkę z nieba. Szczęściu należy pomagać, tak jakby troszkę je popchnąć do przodu. Jednym słowem nie należy przesadzać w żadną stronę.

Dobrze żyć, znaczy kochać świat
Dobrze żyć tak, jak żyje kwiat ^^
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Lilka ;)
[Usunity]

Wysany: 2007-01-17, 02:13   Re: Jak żyć

Lukas1990 napisa/a:

Jak żyć?

Przede wszystkim działać! Realizować siebie i własne marzenia i cele. Nie ma co gdybać nad niektórymi rzeczami bo wtedy zaczyna się robić niezafajnie. W życiu jest tak wiele do poznania, zobaczenia, spróbowania. Można sobie tak wiele zakładać i starać się to spełniać. A Jak nie wyjdzie? To powiedzieć sobie trudno, widocznie akurat to nie było mi dane i trzeba wstać i iść dalej. Wiadomo, że łatwo nie jest, ale myślę, że najlepiej traktować niektóre przeblemy jak wyzwanie a nie jak przeszkodę nie do przeskoczenia.

Klang napisa/a:

Lukas1990 napisa/a:

Jak żyć?

Szybko.

O tak! Jakoś gdy człowiek żyje szybko to tych problemów wydaje sie mniej. :)

Trzeba brać życie garściami i chwytać każdą chwilę. Żyć tak jak gdyby każdy dzień miał być tym ostatnim. Żyć tak by kiedyś na starość móc usiąść sobie i nie żałować, że czegoś się nie spróbowało czy nie zaryzykowało i by móc co wspominać :)
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-17, 11:13   

Lilka ;) napisa/a:
Jakoś gdy człowiek żyje szybko to tych problemów wydaje sie mniej.

Chodziło mi raczej o to, żeby życie nie trwało dłużej niż to jest potrzebne.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-01-17, 14:22   

Lilka ;) napisa/a:
Jakoś gdy człowiek żyje szybko to tych problemów wydaje sie mniej.


W ogóle się nie zgodzoę ^^ Nawet z wersją Klanga, choć pewnie z nią bardziej niż z wersją lilki. Jak człowiek żyje szybko to może i ma mniej problemów, ale za to życie przechodzi mu koło nosa i nic nie zostaje. Przebiega przez nie, nie zastanawiając się nawet czy widoki są ładne i czy dobrze mu jest tu, gdzie jest...
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Lilka ;)
[Usunity]

Wysany: 2007-01-18, 13:47   

Myślę, że nieco inaczej rozumiemy pojęcie "szybko żyć".
Hmm, ja mam generalnie tak: gdy moje życie toczy sie wolno i leniwie to powoduje to, że wciąż rozmyślam aż popadam w dołek. Wtedy nic się nie dzieje i nudzi mnie to. Tułam się po mieszkaniu szukając sobie zajecia i się rozleniwiam.
W momencie gdy zaczynam szybciej żyć jestem w swoim żywiole. Wreszcie zaczyna się coś ciekawego, nie mam czasu by rozmyślać nad głupotami. Kiedy mam wiele rzeczy do zrobienia i mało czasu to właśnie wtedy pracuję najwydajniej, wtedy jestem z siebie najbardziej dumna.
Oczywiscie wszystko ma swój umiar i czasem rzeczywiscie gdy zbyt "przyspieszę" to w koncu męczy mnie to i marzę by chwilkę odpocząć, ale tylko na chwilkę.
Ale ogólnie rzecz biorąc jestem raczej niecierpliwą osobą i denerwuje mnie wiele sytuacji kiedy bezsensownie tracę czas np. czekając w kolejce w sklepie.
"Szybko żyć" - chodziło mi tu raczej o działanie a nie rozmyślanie
Klang napisa/a:
Chodziło mi raczej o to, żeby życie nie trwało dłużej niż to jest potrzebne.

Ee, troszkę nie rozumiem. A kiedy życie trwa dłużej niż to jest potrzebne?
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group