Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Rasizm
Autor Wiadomo
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-06-11, 00:25   

Cytat:
Czy według Was jest normalne wytykanie ludzi, którzy mają inny kolor skóry??

Oczywiście, że nie!! To wywodzi się jeszcze ze starożytności. Niewolnicy w większości byli czarnoskórzy i traktowano ich jak śmieci, element społeczny i niektórym to zostało do dziś... Ja jestem wielce tolerancyjny jeśli chodzi kolor skóry, sub-kulturę czy wyznania religijne. Dla mnie liczy się charakter człowieka, jaki on jest w stosunku do innych. Rasizm dla mnie jest jedną z chorób XXI w.
Cytat:
Jaki macie stosunek do tych ludzi?

Jaki?? zależy od tego jaki oni mają do mnie, ale raczej bardzo ich szanuję i smucę gdy widzę drechol nabijających się z tych ludzi. W ogóle w naszym kraju człowiek o czarnej skórze jest jakimś odmieńcem i ja tego nie pojmuję, jak można mieć taki stosunek do innego człowieka?? Ostatnia sprawa tego Nigeryjczyka chyba, pseudo reportera- tak media nagłośniły i wyolbrzymiły sprawę, że wstydzę się na nasz naród.
Cytat:
Co sądzicie o rasizmie??

Choroba. Może tutaj chodzi o większość etniczną świata. w końcu biali to większość ludności Ziemii, niby czujemy się wyżsi bo jesteśmy od nich "lepsi". Dla mnie to czepianie się innych ludzi, o innym kolorze skóry, o innych przekonaniach religijnych. Z nudów prawdopodobnie.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-06-11, 08:52   

kojek napisa/a:
A teraz zastanówcie się wszyscy nie rasiści, czy chcielibyście mieć dzieci innego koloru skóry? Zastanówcie się czy to wszystko co mówicie ma w obliczu tego skromnego faktu sens.


Hmm... Bardziej podobają mi się dzieci białe, tak samo jak kobiety. Po prostu mam taki rasowy gust. Nie jest to przejaw dyskryminacji, bo nie wykluczam że mógłbym się zakochać w kobiecie o innym kolorze skóry. Nie płakałbym również gdybym miał dziecko innej rasy.

Cytat:
Zastanówcie się czy to wszystko co mówicie ma w obliczu tego skromnego faktu sens.

A czemu miałoby nie mieć...
 
 
 
kojek 



Imi: Konrad
Wiek: 33
Doczy: 06 Cze 2007
Posty: 106
Wysany: 2007-06-11, 12:31   

Dziecko innej rasy? A ja myślałem, że ja jestem rasistą. Powiem tak, jestem rasistą bo nie będę miał dzieci innego koloru skóry niż mój. I tylko do tego mój rasizm się ogranicza. Właściwie póki mi nic nie zrobili to co oprócz tego mogę do nich mieć?
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-11, 15:27   

Cytat:
Niewolnicy w większości byli czarnoskórzy i traktowano ich jak śmieci, element społeczny i niektórym to zostało do dziś...


Z tym się nie zgodzę, począwszy od Rzymian na Arabach kończąc sprowadzali niewolników z terenów Słowiańskich, np. hiszpańskie słowo niewolnik swoją nazwę wzięło od hiszpańskiego "Słowianin".

A wracając do tematu to chyba pisałam: rasizm jest głupotą i nie wiem czemu ludzie czują się lepsi od innych z powodu czegoś na co nie mają wpływu.
A moje dziecko może mieć jakikolwiek kolor skóry i tak będe je kochać bo będzie MOIM dzieckiem.
 
 
 
kojek 



Imi: Konrad
Wiek: 33
Doczy: 06 Cze 2007
Posty: 106
Wysany: 2007-06-11, 15:57   

A czy ja powiedziałem, że takie dziecko nie byłoby przezemnie kochane? Nie. Powiedziałem, że nie będę miał takiego dziecka. Nie ten temat.
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-06-11, 18:51   

kojek napisa/a:
A teraz zastanówcie się wszyscy nie rasiści, czy chcielibyście mieć dzieci innego koloru skóry?

Dla mnie nie byłby to żaden kłopot, jeśli kochałbym człowieka o innym kolorze skóry i chciała z nim mieć dzieci to ich kolor skóry nie stanowiłby żadnego problemu.
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-13, 22:01   Re: Rasizm

buziaczek napisa/a:
Co sądzicie orasizmie??
To oznaka słabości. Ot i co ;/
Bardzo łatwo jest zaszufladkować ludzi i powiedzieć Niemcy: marudy, Włosi: krzykliwi a Polacy pijacy ale co z tego... Poznanie każdego człowieka z osobna zawsze jest trudniejesze i niektórzy wolą dla własnej wygody przyjąć taki uproszczony schemat niż analizować nie patrzać na narodowość.
Nie mam uprzedzenia do nikogo. Znam ludzi innych narodowości, na uczelni jest sporo z różnych stron świata i kontaktujemy się z nimi po angielsku. Traktuje ich bez znaku żadnych uprzedzeń wprost przeciwnie staram się im pomóc zaaklimatyzować się tutaj i czuć dobrze :)
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Doczy: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wysany: 2007-07-13, 22:03   

Ja ogólnie jestem tolerancyjny aczkolwiek zdarza mi się pożartować czasem z innych ras
Ostatnio zmieniony przez Kya 2007-07-26, 19:52, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-07-23, 22:10   

Fantasia napisa/a:
To oznaka słabości. Ot i co

Zgadzam się w 100%, tacy ludzie wg mnie nie mają wyobraźni...

Miniax napisa/a:
zdarza mi się porzartować czasem z innych ras

wg mnie można pożartować ze wszystkiego.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2007-07-23, 22:36   

Ja się trochę wepcham i napiszę własną teorię, potem to pominiemy i będę się razem z wami kłócił :twisted:

A więc rasizm... Boże, co za głupota! Jak można mieć problemy do ludzi za ich kolor skóry? Przecież nikt nie wybierał sobie rodziców, ani nic z tej półki, więc o co w ogóle w tym chodzi?
To, że biali gdzieś kiedyś byli inteligentniejsi i robili z ciemnych ludów niewolników o niczym nie świadczy. W tych czasach nie ma to najmniejszego znaczenia. Dzisiaj wszyscy są równie (ba od zawsze wszyscy byli równi, bo przecież takimi nas stworzył Bóg)
Dla mnie takie pojęcie jak "rasizm" nie powinno w ogóle istnieć.
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
Ostatnio zmieniony przez doopek 2007-07-23, 22:57, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-07-23, 23:15   

$zczoneq napisa/a:
To, że biali gdzieś kiedyś byli inteligentniejsi i robili z ciemnych ludów niewolników o niczym nie świadczy

Robienie sobie z kogoś niewolnika świadczy o inteligencji?
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2007-07-23, 23:25   

$zczoneq napisa/a:
To, że biali gdzieś kiedyś byli inteligentniejsi i robili z ciemnych ludów niewolników o niczym nie świadczy.

A kto dostarczał niewolników? Czyżby szczepy "współpracujące" z kupcami handlującymi "czarnym hebanem"?

$zczoneq napisa/a:
Dzisiaj wszyscy są równie (ba od zawsze wszyscy byli równi, bo przecież takimi nas stworzył Bóg)

Ludzie nie są równi. Mogą być równi wobec prawa i szans, ale na tym trzeba poprzestać.
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2007-07-24, 00:20   

somebody napisa/a:
Robienie sobie z kogoś niewolnika świadczy o inteligencji?


Źle mnie zrozumiałaś. To europejczycy dotarli do czarnych ludów, a nie na odwrót. Więc defakto wtedy byli inteligentniejsi z tej racji, a nie dlatego, że udało im się zniewolić tamtych.

Paulus napisa/a:

A kto dostarczał niewolników? Czyżby szczepy "współpracujące" z kupcami handlującymi "czarnym hebanem"?


Przeważnie. Ale nie zawsze. I wcale to nie świadczy na korzyść ich "pomysłowości"

Paulus napisa/a:
Ludzie nie są równi. Mogą być równi wobec prawa i szans, ale na tym trzeba poprzestać.


Nie są w ludzkim mniemaniu. Ale są bo każdy urodził sie i umrze w ten sam sposób.
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
Ostatnio zmieniony przez doopek 2007-07-24, 00:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2007-07-25, 23:06   

$zczoneq napisa/a:

Przeważnie. Ale nie zawsze. I wcale to nie świadczy na korzyść ich "pomysłowości"

Oświeceniowa tendencja do kreowania "złego" Europejczyka i "dobrego" dzikusa to mit. Biali, żółci, czarni, chrześcijanie, muzułmanie, poganie, lewicowi, prawicowi są pod względem okrucieństwa w przeszłości warci siebie. Zmienna jest tylko skala na jaka działali, ale ta na ogół była uwarunkowana niezależnymi czynnikami.
 
 
 
doopek 
mroczny półksiężyc



Imi: Marcin
Wiek: 33
Doczy: 22 Lip 2007
Posty: 525
Skd: Sanok
Wysany: 2007-07-26, 13:06   

Chwila chwila, sam zacząłeś nadawać na czarnych, którzy współpracowali z białymi... A ja też wcale nie napisałem, że europejczycy byli gorsi od dzikusów, czy na odwrót. To co napisałeś wyżej jest prawdą, ale pojechałeś trochę nie na temat... Rozmawiamy o rasizmie, a nie o stopniu okrucieństwa w poszczególnych rasach.
_________________
"Jestem jaki jestem. Inny nie będę... BO NIE CHCĘ!!"
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group