Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Czy w Twojej muzyce jest muzyka?
Autor Wiadomość
Emmari 
wykrzyknik



Imię: Marta
Wiek: 32
Dołączyła: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skąd: wziąć na wino?
Wysłany: 2007-02-17, 18:53   

Fakt faktem, w kaĹĽdym gatunku znajdÄ… siÄ™ mistrze i partacze.
Mistrzem polskiego punka jest zdecydowanie Kult. Mistrzem i pierwowzorem.
_________________
"Nie bojÄ™ siÄ™ obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiÄ…tce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Zły Człowiek



Dołączył: 06 Sty 2007
Posty: 77
Wysłany: 2007-02-17, 19:45   

Cytat:
Zły Człowiek, a raczyłeś przeczytać pierwszy post, pewnie nie, bo po co. Jedni lubią rozmawiać, inni wygłaszać teorie. Przeczytaj cały temat zanim napiszesz coś, co już zostało napisane. Skończ ferować wyroki "ten kto...", bo ten kto pisze a nie czyta to też ignorant.

widac czytasz tylko swoje posty, taki jestes z nich dumny
moj post dotyczyl bystrzaku postu 3 - zabki, ktora kolejny raz powtorzyla bezmyslnie sekwencje, ze hip hop w Polsce skonczyl sie na Magiku. nie widze tego samego w twoim poscie, no chyba ze uwazasz go za absolut i jest w nim zawarta cala madrosc muzyczna. przepraszam - ja nie godzien i nie pojmuje swoim malym mozgiem natloku informacji w twoich postach. <biczuje sie>
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2007-02-17, 20:25   

ZĹ‚y CzĹ‚owiek napisał/a:
Kto uważa że elektronika jest brzydka i zła, niech posłucha Mike'a Oldfielda.
Kto uważa, że dzisiejszy hiphop w Polsce smierdzi (oj jaka modna postawa, jeszcze kilka swieczek dla zajebi**ego Magika i post marzenie) niech poslucha Fisza czy Kanał Audytywny.

w kazdym gatunku sa perelki, ale ignorancja muzyczna zawsze wygrywa. lepiej powiedziec 'techno to nie muzyka' niz poszukac i przekopac sie do naprawde wartosciowego materialu.

tego oblesnego polskiego panka z debilnymi nazwami nie bronie. fuj.



Co do Oldfielda - zgodzę się w 100% . Zresztą, dodam jeszcze że nie ma gatunku który byłby w 100 % be. Zawsze znajdą się wybitne jednostki. Chodzi o to żeby stworzyć coś niepowtarzalnego , a nie powielać coś co już było. Przynajmniej ja mam takie zdanie.
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Dołączyła: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skąd: z Nibylandii
Wysłany: 2007-02-17, 21:08   

Wartość muzyki każdy sam ocenia, indywidualnie. Dla mnie na przykład niektóre pisenki , choćby najwspanialej zaśpiewane nie mają tego "czegoś", co decyduje o muzyce w muzyce. :) Muszę poczuć piosenkę.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
invenia 


Dołączyła: 25 Lut 2007
Posty: 12
Wysłany: 2007-02-25, 23:39   

Ja definiuję muzykę jako zbiór dźwięków. Ludzki głos, świergot ptaka, różne odgłosy również mogą nią być. Tak samo punk i hip hop, jest muzyką, gdyż pojawia się jakaś melodia, rytm, dźwięki. To czy muzyka jest ciekawa, ambitna, intrygująca to osobna sprawa. Każdy może wyrażać się poprzez muzykę. Nieważne czy robi to dla uwolnienia emocji, przekazania idei, zaspokojenia pragnienia tworzenia czy też niestety dla pieniędzy. Dla każdego jest miejsce. Zamiast zastanawiać się czy coś jest muzyką bądź nie. Wstawiłam bym zamiennie określenia: sztuka bądź tandeta. Można potępiać dokonania niektórych artystów lecz nie można im tego zabronić. Nawet jeśli jest to dzieciak walący nierówno w bęben. Jest to dla niego jakaś rozrywka, sposób wyżycia. Muzyka jest tak różnorodna również z powodu odmiennego podejścia każdego artysty. Dla jednych to sztuka, innych rozrywka bądź forma przekazu. Takie rozdzielenie występuje także wśród odbiorców. Każdy oczekuje czego innego i każdy oferuje co innego. Nawet jeśli ktoś tworzy muzykę dla samego siebie to i tak dobrze bo chociaż on czerpie z tego korzyść.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group