Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Musicale
Autor Wiadomo
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-01-20, 22:40   Musicale

Nie dopatrzyłam się jeszcze takiego topicu. Nie umiem zakładać tematów więc: Co sądzicie o nich? Ogladaliście jakieś i czy wam się podobają? Możecie coś polecić?
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-20, 22:46   

Uwielbiam musical Evita. Madonna w roli Evy Peron, także Hair, Grase i Riders On The Storm.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-01-20, 22:56   

Oglądałam musical do "Snu nocy letniej" i "Koty" ^^ Obydwa świetne, po prostu raj dla oczu i uszu. Szczególnie jeśli wokaliści mają mocne głosy. Uwielbiam jak mi w uszach dudni kiedy ktoś śpiewa ^^
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-20, 23:07   

Ig, Koty faktycznie coś wspaniałego. Snu... niestety nie widziałem :wstyd: ale to jest klasyka gatunku, domyślam się, że wspaniały musical i na pewno obejrzę.

Przypomniał mi się jeszcze jeden świetny musical, czy raczej opera: Ca Ira - w poznaniu wystawiona przez autora musicalu Metro - Janusza Józefowicza i kompozytora/muzyka rockowego - Roger'a Waters'a.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-01-20, 23:11   

O właśnie! Zapomniałam o Metrze! Uwielbiam z niego "Wieżę Babel" świetnie zaśpiewane, a głos Roberta Janowskiego porusza tę strunę mojej duszy, której dotąd nie znałam :wink:
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-01-21, 11:58   

Bardzo lubię musicale.^^
W gimnazjum dość często chadzałam do teatru na rozmaite przedstawienia. Na musicale też. Teraz to już, niestety, mniej czasu na to mam. :(

W każdym razie 'Metro', 'Jeździec Burzy', 'Skrzypek na dachu', 'Miss Saigon' mogę polecić z czystym sumieniem.^^
Jak ktoś ma ochotę zawsze może zobaczyć jeszcze 'Grease' i 'Piotruś Pan', ale te na mnie jakiegoś niesamowitego wrażenia nie zrobiły...
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-21, 14:11   

Dei, właśnie. Skrzypek na dachu. Niesamowite, byłem na Skrzypku kilka razy. Swoją drogą filmowe adaptacje też świetne.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-01-21, 22:55   

WIęszość z tych wyżej wymienionych widziałam i wszytskie bardzo mi siepodobały. Uwielbiam musicale, mają swoję duszę, pozatym mieszanie gatunków to jes to co Zaheel lubi najbardziej. Ostatnio strasznie chcę pójść na "Taniec Wampirów", mam już muzykę, która mnie uczarowała i opinie ludzi o przedstawieniu jak najbardziej pozytywne. Musze zdobyć bilet!
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-01-22, 11:03   

Ca Ira podobno jest słaba, główną jej zaletą jejst rozmach, a po przeniesieniu jej do budynku opery poznańskiej już podobno nie ma. Taka smutna prawda o której mało osób mówi :(
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Klang 



Wiek: 38
Doczy: 09 Sty 2007
Posty: 1062
Skd: wziąć na piwo?
Wysany: 2007-01-22, 11:48   

kakti, nie wiem, widziałem tylko tv. Byłem w tych dniach na koncercie dawida gilmura w CSG. W sumie ciężko tą operę oceniać i stwierdzać, że jedynym jej atutem jest rozmach/ Albo się komus podoba albo nie. Łotersowi musiała się spodobać, skoro postanowił ją realizować.

Poza tym ja właśnie mam na myśli tą "plenerową" interpretację Watersa i Józefowicza. Jak wiadomo oni nie są autorami opery :D Autorami są Étienne i Nadine Roda-Gil.
_________________
Tylko na tym miejscu i o takim czasie nie zapomnisz chłopie jak się gra na basie

Świat się nam przygląda i nie życzy źle,
A jeśli jest inaczej to świat mam cały gdzieś...
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-01-22, 18:48   

Nigdy nie byłam na musicalu w teatrze, natomiast jeśli mamy mówić o flimach, to uwielbiam.Mój ulubiony to Moulin Rouge. :)
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-25, 18:42   

:roll: uwielbiam.
Na żywo widziałam tylko te z Teatru Muzycznego w Gdyni im. Baduszkowej tzn: "Janosik" "12 ławek"(totalnie niesamowite! o subkulturze hip hopowców) "Fame" Każdy znich obłędni piękny :serce: gdyby cena biletu była niższa bywałabym pewnie częściej bo warto, Gdynia jest super :)

A oprócz tego: Ca Ira, Taniec wampirów, Koty, Jesus Christ Superstar, Blues Brothers i pewnie jeszcze inne by się znalazły...
Marzę o tym by zobaczyć musicale na żywo na Broadaway'u a tak bardziej przyziemnie to w Gdyni: Chicago i Szalone nożyczki, pewnie się uda, mam taką nadzieję :P
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Mrssm 



Imi: Magda:)
Doczya: 04 Cze 2007
Posty: 43
Skd: Szczecin
Wysany: 2007-09-23, 21:06   

Musicale.. Hm.. uwielbiam oglądać wspaniałe "Chicago" , kocham też muzykę w "Blues Brothers" mmm :serce:
_________________
Radiohead ;****
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-09-28, 16:20   

A "Koty'?
Polecacie?
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-09-28, 16:27   

W końcu to robili ludzie z Tomaszewskiego, muszę polecić, albo mnie nie przyjmą. xd

Nie, nie widziałem, ale podobno bardzo dobre.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group