Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Co uwaĹĽacie o wyznawcach Islamu?
Autor Wiadomość
skazanynabluesa



Dołączył: 28 Sty 2007
Posty: 127
Wysłany: 2007-01-30, 17:02   Co uwaĹĽacie o wyznawcach Islamu?

ja uwaĹĽam ze sÄ… dobrzy i ja uwaĹĽam jak Mahomet ze "BĂłg nadal tworzy ziemie" czy jakoĹ› tak
mądre słowa
a wy co sadzicie?
ja uważam ze Mahomet to dobry kolo był i zbił dużo kasy bo zdobył tereny
a Religia ... fajna:)
----------------
Wierzycy w Islam wierze w Jedynego Boga i Mahometa
"Allah jest wielki , a Mahomet jest tylko jego prorokiem"
_________________
http://wiadomosci.wp.pl/k...ml?ticaid=1341c

żałoba ;(
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-05, 15:30, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Luke Shadow


Dołączył: 26 Sty 2007
Posty: 40
Wysłany: 2007-01-30, 18:54   

Islam, jeden z odłamów judaizmu uważających Mohameta za najważniejszego proroka. Uznają też Jezusa jako proroka, jednak nie jako Syna Bożego, ani osobę z Trójcy. Twierdzą też, że Jezus nie zginął na krzyżu, bo Pan był z Nim. Uważają, że chrześcijanie grzeszą przeciwko Jedynemu (Nie będziesz miał żadnych bogów obok mnie), zresztą tak samo jak judaiści. Koran uważają za kontynuację biblii. Czasem nazywają niektórych judaistów bezbożnikami, którzy odwrócili się od Boga (Kult złotego cielca). Ważną osobą w Islamie jest też Abraham.
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Dołączyła: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skąd: z Nibylandii
Wysłany: 2007-01-31, 15:30   

Nie da sie jednoznacznie ocenić wszytskich, są pewne odłamy, które mają inne poglądy na Koran, czy inaczej go interpretują. Jeżeli chodzi o skrajne ugrupowania, które wykorzystując raligię prowadzi wojnę to uwarzam to za głupotę, ale jeśli chodzi o tych zwykłych wyznawców, to nie wzbudzają we mnie jekiś specjalnych emocji. Poprostu są, jak wiele wyznawców innych religii. Co prawda nie zgadzam się z wieloma ich przekonaniami, szczególnie w kwesti kobiet, ale to już inna sprawa.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
Ostatnio zmieniony przez Mkj 2007-01-31, 15:31, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-01-31, 19:15   

Ciężko mi mówić tak bardzo ogólnie ale jesli już generalizujemy to nie przeszkadzają mi w żadnym calu. Nie odpowiada mi jednak ich przedmiotowe traktowanie kobiet, wykorzystywanie świętej wojny jako narzędzia polityki czy fantyzm, który jest wszechobecny.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imię: Jac.
Wiek: 36
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: Kurwejt
Wysłany: 2007-01-31, 22:02   

Ja akceptuje wszystkie religie, wyznania itp. człowiek ma prawo wierzyć w co chce ;] więc odpowiadając na pytanie z tematu: religia jak każda inna :P
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2007-02-02, 16:04   

dla mnie jest to najbliższa siostra chrześcijaństwa. tylko w dzisiejszych czasach przechodzi ciemne wieki jak chrześcijańskie krucjaty...oby wyszli bardziej na prostą niż my wyszliśmy :wink:
 
 
 
Igula 
Sztudentka



Imię: Iga
Wiek: 37
Dołączyła: 01 Lut 2007
Posty: 86
Skąd: Krakow
Wysłany: 2007-02-03, 04:44   

jaco napisał/a:
Ja akceptuje wszystkie religie, wyznania itp. człowiek ma prawo wierzyć w co chce więc odpowiadając na pytanie z tematu: religia jak każda inna


Wlasnie tolerancja.
Niewazne co o niej sadze,wazne zeby ja tolerowac,czy tam akceptowac :)
Ja tez nie mam nic przeciwko niej,ale tez nic to zachwalania.
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2007-02-03, 09:53   

Bardzo interesuje siÄ™ tÄ… religiÄ… jej obyczajami itp. Nie mam nic przeciwko wyznawcom Islamu.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
Ostatnio zmieniony przez Mkj 2007-02-03, 12:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imię: Hell
Wiek: 33
Dołączyła: 16 Sty 2007
Posty: 366
Skąd: Kopytkowo
Wysłany: 2007-02-03, 12:40   

uważam że są normalni cokolwiek inni o nich myślą. Poprostu są ludźmi tylko mają innego boga. wiara nie może poróżniać ludzi...
_________________
Hell jest tak trochÄ™:)
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imię: Jac.
Wiek: 36
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 1599
Skąd: Kurwejt
Wysłany: 2007-02-03, 12:43   

Hellnen napisał/a:
Poprostu sÄ… ludĹşmi tylko majÄ… innego boga.
sorki ale nie moge się powstrzymać! oni nie mają innego Boga tylko inaczej Go nazywają i mają inną drogę dojścia do Niego.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
Mkj 



Dołączył: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysłany: 2007-02-03, 12:46   

Dokładnie, to samo chciałem napisać... Bóg jest jeden, tylko inaczej do czczą... wierzą, że droga do Niego i do jego poznania jest inna niż nasza... nie uznają też niektórych dogmatów, ale Bóg ten sam. :)
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Achti 



Imię: Marcin
Wiek: 30
Dołączył: 10 Sty 2007
Posty: 358
Skąd: WrocĹ‚aw
Wysłany: 2008-02-05, 12:03   

Wp.pl napisał/a:
Święto Aszura obchodzone jest przez wyznawców Allaha 10-ego dnia Muharramu, czyli pierwszego miesiąca kalendarza muzułmańskiego.

Opłakuje się wtedy męczeńską śmierć Husajna ibn Alego, wnuka Mahometa. Poległ on w bitwie pod Karbalą, walcząc z wojskami kalifa omajjadzkiego. Wydarzenie to miało miejsce 10 października 680 r. n.e.

Z tej okazji odbywają się procesje i przedstawienia pasyjne. Wierni zmierzają do grobu Husajna, gromady mężczyzn biczują się do krwi. Pielgrzymi płaczą i zawodzą. Organizowane są spotkania, odrębne dla kobiet i mężczyzn, podczas których rozpamiętuje się cierpienia imama


Galeria zdjęć

A co powiecie o tym? Czy nadal uważacie, że mają prawo obchodzić święta jak chcą i wierzyć w co chcą?

Proponuję obejrzeć zwłaszcza ostatnie zdjęcie z tej galerii.
Ostatnio zmieniony przez Achti 2008-02-05, 12:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Milusia 
Girl_CaN_roCk



Imię: Justyna
Wiek: 33
Dołączyła: 05 Lut 2008
Posty: 4
Skąd: z Daleka
Wysłany: 2008-02-05, 13:55   

Każda religia jest dobra. Nie należy oceniać innych wyznań bo prawdopodobnie gdybyśmy się tam urodzili przyjęlibyśmy panującą tam wiarę. Osobiście w islamie przeszkadza mi np. dżihad ponieważ pod pretekstem wojny za wiarę wywołują światowe konflikty i dopuszczają się terroryzmu.
_________________
Słońcem byliśmy!
Cieniem jesteśmy!
Słońcem będziemy!
Dziećmi swych dzieci!
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-05, 14:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2008-02-05, 15:03   

Achti napisał/a:
Czy nadal uważacie, że mają prawo obchodzić święta jak chcą i wierzyć w co chcą?
Uważam, że zdjęcie są wyjątkowo brutalne i że robienie dzieciakom od najmłodszego wieku takiej wody z mózgu jest wielkim nieporozumieniem ;/ Tylko, że uważam, że nie można nikomu niczego zabronić. Zresztą każda próba zmiany ich tradycji wywołałaby kolejną wojnę w jakiejkolwiek formie a przecież nie o to nam chodzi... Już uważają nas za śmiertelnych wrogów i uciekają się do Dżichatu. Choć uważam, że dzieci absolutnie powinni być wyłączeni z takiej praktyk :cry:
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Nana 



Wiek: 33
Dołączyła: 12 Sty 2008
Posty: 61
Skąd: Zielona GĂłra
Wysłany: 2008-02-05, 15:09   

Ja jestem ateistką, ale staram się żyć wg. zasad buddyzmu.
KaĹĽdy ma prawo do wyznawania takiej religii, jak mu pasuje.
A czy się komuś to podoba czy nie, to jest wyłącznie jego problem, tylko jego.
Nie można oceniać człowieka na podstawie jego religii, poglądów, czy też koloru skóry.
Ta osoba to też człowiek.
_________________
Dante chwycił piekielne hordy za jaja i zgnoił tak, że pomiot szatański szlocha doprowadzając Lucyfera do nerwicy.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group