Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Elektrownia atomowa
Autor Wiadomo
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2007-01-30, 12:34   

Mkj napisa/a:
Fakt, ale nie tylko ekolodzy... ogolnie nie ma przyzwolenia społeczenstwa po wybuchu w `86. Ale w sumie to jest niezasadnione, bo przy granicy jest mnostwo elektrowni, więc gdyby miało sie coś stać to i tak z każdej strony jest zagrożenie, ale mamy lata`00 myśle, ze takie zagrozenie jest minimalne, jeśli nie zerowe. Ale pozostaje kwestia odpadów.


ok, to może akurat do jądrowej to ja się włącze do dyskusji.. a wiec tak .. społeczeństwem wtedy manipulowano i tak zostało do dzisiaj, bo nikt nie uświadomił nikogo jak było naprawde.. w Czarnobylu wyszlo cos takiego dlatego, że nie byly spelnione warunki bezpieczenstwa czyli
- konstrukacja RBMK byla oparta o rozwiazania reaktorów wojskowych do produkcji Plutonu
- Nie mialy obudowy bezpieczenstwa
- Przy malych mocach , po awarii moc i rosla zamiast malec..
Sa instytucje ktore nadaja pewne wymagania dotyczace promieniowania przy danych EJ i np. zalecenia UE wynosi 1 mSv/rok natomiast emisja np. EJ we Francji wynosi 0.01 mSv/rok .. z kolei tlo naturalne w Finlandii wynosi 7.3mSv/rok.. tak wiec racja. spoleczenstwo nie pozwala bo nie wie o co chodzi! i faktycznie z każdej strony jest nafaszerowane tych elektrowni wiec dlaczego nie mialaby byc u nas ?!

Paulus napisa/a:
Z wymienionych przez Ciebie rzeczy elektrowani atomowa jest najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. Już dawno można było podratować się atomem, ale ekoświry wszystko zepsuły.


coz.. moze i zepsuly ale widza co sie dzieje ogolnie na ziemi.. taki pan z Greenpeace powiedział coś takiego:
Zapotrzebowanie świata na energię będzie rosło z roku na rok i nic tego nie zmieni, niezależnie od idealistycznych wizji ekologicznych. Klimatowi Ziemi grozi zagłada, jeśli będziemy dalej spalać tyle surowców energetycznych. Uznałem, że energetyka jądrowa to rozwiązanie zdecydowanie najlepsze. Tak jak ja zdanie zmieniło wielu działaczy ekologicznych.
Patrick Moore
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2007-01-30, 13:07   

Cytat:
Zapotrzebowanie świata na energię będzie rosło z roku na rok i nic tego nie zmieni, niezależnie od idealistycznych wizji ekologicznych. Klimatowi Ziemi grozi zagłada, jeśli będziemy dalej spalać tyle surowców energetycznych. Uznałem, że energetyka jądrowa to rozwiązanie zdecydowanie najlepsze. Tak jak ja zdanie zmieniło wielu działaczy ekologicznych.
Patrick Moore

Nie wierzę własnym oczom :shock: :shock: :shock:
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2007-01-30, 14:01   

Paulus napisa/a:
Nie wierzę własnym oczom


a jednak :>
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-21, 19:05   

ej mnie to nie dziwi. każdy rodzaj pozyskiwania energii ma swoje wady. jeżeli chodzi o rok 86 to często się zapomina, że miało to takie tragiczne skutki ponieważ nikt nie wiedział jak się zachować! wysłali tam nieprzeszkolonych ludzi! energia atomowa niesie ze sobą zagrożenie związane z odpadami i ewentualną awarią. inne tzw. ekologiczne zmieniają ekosystem, powodując często takie same spustoszenie wśród fauny i flory jak czarnobyl. żeby zbudować elektrowie wodną trzeba zbudować zbiornik wodny, czyli zalać jakiś obszar. elektrownia koRZystająca z siły wiatru jest śmiertelna dla ptaków. nie ma bezbolesnego sposobu zużywania energii. jedyna praktycznie nie inwazyjna, czyli energia słoneczna, przy dzisiejszym stanie techniki, nie zapewni dostawy energii na skalę przemysłową.

ekolodzy protestują przy każdej prÓbie stworzenia tzw. elektrowni "naturalnej". to chyba o czymś świadczy.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Mkj 2007-03-21, 19:30, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2007-03-22, 08:42   

Taka jedna napisa/a:
elektrownia koRZystająca z siły wiatru jest śmiertelna dla ptaków


po części prawda ale tylko ze względu na konstrukcje.. to, że one sobie są niczego nie zabija..

jedyną nadzieją na to, że ludzkość nie upadnie z powodu braku energii jest tokamak ale to też trzeba będzie długo na to czekać..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-24, 12:32   

jalepszym rozwiązanie byłaby energia słoneczna i gdby rozwijac się raczej w tą stronę...ale bądźmy szczerzy komuś przecież zależy, żeby było tak a nie inaczej...
a co do wiatrowych to chodziło mi właśnie o niebezpieczną konstrukcję. :)
_________________

 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-24, 12:44   

Dzisiajesze reaktory jądrowe są zdecydowanie bardziej bezpieczne i zagrożenie jest praktycznie zerowe. Poza tym jest to dużo bardziej opłacalne. Nie wiem dlaczego większość ekologów się tak bulwersuje, przecież dzięki elektrowniom nuklearnym nie będzie się spalać surowców naturalnych.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-24, 13:00   

Eos napisa/a:
Nie wiem dlaczego większość ekologów się tak bulwersuje, przecież dzięki elektrowniom nuklearnym nie będzie się spalać surowców naturalnych.

ekolodzy si bulwersuja o wszysko ale to ich święte prawo ekologów. a co do surowców naturalnych to przecież uran też jest nim. a ekologom chyba głownie chodzi o odpady, które faktycznie mogą być dużym problemem.
_________________

 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2007-03-24, 16:53   

Taka jedna napisa/a:
jalepszym rozwiązanie byłaby energia słoneczna i gdby rozwijac się raczej w tą stronę


ja nie wiem czy się orientujesz.. badania są prowadzone w tym kierunku non stop.. wspomniany tokamak jest wielką elektrownią w której próbują wytworzyć reakcje jakie zachodzą na słońcu.. jeśli się uda to praktycznie można wszystkie inne elektrownie zamknąć.. wystarczy tej energii na bardzo długo..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-03-24, 19:40   

Taka jedna napisa/a:
przecież uran też jest nim

wiesz ile się tego zużywa? to są niewyobrażalnie małe ilości.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-26, 21:37   

wiem :) ale fakt jest faktem :)
i tak pozostaje kwestia odpadów :/ ...moze jakiś pomysł? ja nie znam :(
_________________

 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-21, 13:48   

Kwestia odpadów to chyba najpoważniejszy problem. Do pewnego czasu rozwiązywało się to topiące niby szczelnie zamknięte beczki w morzu czy oceanie ale to bardzo ryzykowne ;/
Tak ogólnie to wzorem państw z północy które dośc poważnie korzystają właśnie z tego sposobu np: Finlandia to jestem za tym by takie jednak budować. Wiadomo, że musza one być z zastosowaniem nowych technologii i że żywotnośc mają ograniczoną. (chyba coś koło 25-30 lat ale pewna nie jestem :| ) Ta w Czarnobylu była przestarzała i nie działała tak jak powinna a pieniądze były ważniejsze niż bezpieczeństwo ludzi i stąd ta katastrofa.
Jeśli wszystko przebiega z zachowaniem norm to jest to dużo mniej szkodliwe dla środowiska niż węglowe, drzewne czy inne gdzie jest proces spalania.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-07-21, 14:09   

najlepiej jak by zrobic elektrownie wiatrowe :D najprostszy i najlepszy pomysł, wiatry zawsze wieją :D są stałe i zmienne:
STAŁE:
Pasat, zachodni i wschodni
ZMIENNE:
Halny, Bryza, itd.
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-21, 14:19   

BazyL napisa/a:
najlepiej jak by zrobic elektrownie wiatrowe najprostszy i najlepszy pomysł, wiatry zawsze wieją
No tak ale chyba jednak u nas bynajmniej za słabo wieją i na dodatek mało "regularnie" a pozatym taki sposób jest mimo wszystko drogi. I u nas pasatów nie ma :P (samochody tylko) więc nie chwal się, że znasz rodzaje wiatru :P
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Fantasia 2007-07-21, 14:19, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-07-21, 14:43   

kilka wiatrakó jest, i dobrze na tym gminy wychodzą, pasatów nie musi być
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group