Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
"przeciwieństwa się przyciagają"
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-02-03, 10:12   "przeciwieństwa się przyciagają"

No właśnie tak się dość często mówi, że przeciwieństwa się przyciągają. Ale czy to prawda? Czy na pewno szukamy kogoś całkiem innego? Czy nasze ukochane osoby są/były podobne do nas czy raczej całkiem inne?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-02-03, 10:15   

Ten najważniejszy dla mnie był inny. ale chyba coś słabo się przyciągaliśmy bo nie jesteśmy już razem...

Wolę nie wnikać w szczegóły bo na chwilę obecną nie wierzę w miłość ani podobieństw ani przeciwieństw, wogóle nie wierzę.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Lukas1990 
Jestem jaki jestem



Imi: Łukasz
Wiek: 33
Doczy: 29 Cze 2006
Posty: 767
Skd: Ł......
Wysany: 2007-02-03, 10:15   

Hmmm to zależy od osobowości, niektórzy szukają przeciwieństw aby coś zaspokoić a niektórzy szukają bardzo podobnych osób, a znając życie tak to prawda przeciwieństwa sie przyciągają :)
_________________
Przeważnie, zachowuję się poważnie
Przeważnie, nikogo nie drażnię
Przeważnie, słucham rad uważnie
Przeważnie, nie czuję się odważnie
Przeważnie, widać to po mnie wyraźnie
Otoczenie nie działa na mnie zakaźnie
Poprzez wyobraźnię kreuję własne ja
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-02-03, 12:28   

Mazina napisa/a:
Czy na pewno szukamy kogoś całkiem innego?

Szukamy zawsze osoby podobnej a zakochujemy się w całkowitym przeciwieństwie tego co szukamy. :]
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imi: Hell
Wiek: 33
Doczya: 16 Sty 2007
Posty: 366
Skd: Kopytkowo
Wysany: 2007-02-03, 12:38   

aby gatunek przetrwał trzeba krzyżować odmienne osobniki, w ten sposób trwa ciągła ewolucja i ludzie normalnie wyglądają... Habsburgowie hajtali się między sobą w swojej rodzinie żeby utrzymać swoje mocarstwo w jednym kawałku i kolejne pokolenia miały wyłupiaste oczy i wysokie czoła. To naturalne że ludzie dobierają się na zasadzie przeciwieńsw bo podpowiada nam to nasza podświadomość. Zazwyczaj jednak jest jedna wspólna cecha, nie koniecznie biologiczna, np. wspólna litera rozpoczynajaca imię... To zwraca naszą uwagę na daną osobę. Reszta to raczej przeciwieństwa, aby jak już wspomniałam gatunek mógł ewoluować i przetrwać.
_________________
Hell jest tak trochę:)
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-02-03, 12:40   

Zgodze się ale Ty piszesz bardziej o cechach zewnętrznych... a przyciąga wnętrze, światopogląd itp. :) Osobowość! O. :D
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Hellnen 
Paper Romance



Imi: Hell
Wiek: 33
Doczya: 16 Sty 2007
Posty: 366
Skd: Kopytkowo
Wysany: 2007-02-03, 13:13   

hm... poniekad masz racje... ale to już wkracza w pewien rodzaj bardziej skomplikowanych relacjii międzyludzkich :(
wow ale to ambitnie brzmi :)
_________________
Hell jest tak trochę:)
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-02-03, 13:18   

Mnie się wydaje, że cechy ukochanej osoby powinny być podobne i komplementarne. To znaczy w pewnych dziedzinach powinniśmy się ze sobą zgadzać i być do siebie podobni, a w pewnych powinniśmy się różnić, by móc uzupełniać się w związku :)

Mój eks był zupełnie inny niż ja, choć lubiliśmy tę samą muzykę i czytaliśmy te same książki. Wydawało mi się, że to całkiem niezła kombinacja, niestety nie wyszło ;)
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-02-03, 14:51   

A moja eks była w 90% przeciwieństwem tego czego szukałem, ale miłość nie wybiera... nie żałuje też.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Igula 
Sztudentka



Imi: Iga
Wiek: 37
Doczya: 01 Lut 2007
Posty: 86
Skd: Krakow
Wysany: 2007-02-03, 17:42   

Adrian byl praktycznie calkiem inny niz ja i niestety jedna proba i wszystko peklo.
Mialam jeszcze kilku chlopakow podobnych i roznych,ktorzy niestety zostawiali gdy sie o jednej osobie dowiadywali.
I no wiec teraz czekam na tego jedynego,ktory pokocha nietylko mnie.
I niewazne jaki bedzie,czy podobny czy rozny,wazne,zeby nas pokochal.
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-02-03, 18:42   

Nie zgadzam się z powyższą teorią. Może nie tyle przyciągają,ile wzajemnie fascynują, intrygują odmiennością. Ale nie służy jako filar stałego związku, w miłości moim zdaniem dwoje ludzi powinno się rozumieć, a przede wszystkim mieć wspólne tematy do rozmowy...Może przez jakiś czas jest ciekawie ,ale potem zaczynają się nudy.
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-02-04, 17:10   

Mnie się wydaje, że szukamy podobieństw u swoich partnerów - chcemy się z nim dogadać, ale jednocześnie fascynuje nas każda cecha tej drugiej osoby, która uzupełnia nas samych.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-02-04, 20:30   

No tak,ale czasami potrzebujemy zrozumienia ze strony partnera, a ktoś o odmiennym temperamencie w ogóle nie jest sobie w stanie wyobrazic naszego stanu. Dochodzi do kłótni. Różnice są może podniecające,ale na wyłącznie na tym nie opiera się związek.
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-02-04, 22:42   

Przeciwieństwa się przyciągają? Nie wiem, kto to wymyślił, ale nie miał racji.

Kiedy nie ma z kimś wspólnych tematów do rozmowy, poglądy są tak różne że dwie osoby zaczynają się ciągle sprzeczącć, brak wzajemnego zrozumienia - tam nie będzie miłości. Może się pojawić zauroczenie, najczęściej tylko wygladem, kiedy tacy ludzie nie zdążyli się jeszcze dobrze poznać. Ale można mieć pewność, że to nie potrwa dlugo.
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-02-04, 22:47   

Unconventional napisa/a:
Kiedy nie ma z kimś wspólnych tematów do rozmowy

Ale jak ktos jest naszym przeciwienstwem nie nzaczy, ze nie mozemy znalesc wspolnego tematu.

Coś w tym jest, jak sie tak patrzy... niegrzeczna dziewczynka i grzeczny chlopczyk, albo na opak... często sie to widuje. :P
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group