Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Gesty.
Autor WiadomoϾ
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2007-02-16, 22:19   Gesty.

Przywiązujecie wagę do gestów, jakie wykonujecie?
Uważacie, że mają duży wpływ na relacje z innymi ludźmi?
Zwracacie uwagę na gesty, które są wykonywane przez innych ludzi?
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2007-02-16, 22:21   

sam nie patrze ani nie zwracam na to jak gestykuluje.. o ile oczywiście to robię.. natomiast uwielbiam obserwować jak to niektóre osoby robią.. ja wogóle lubie obserwować i tym sposobem często widze rzeczy, które inni nie spostrzegają..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2007-02-16, 22:26   

cichy napisa³/a:
ja wogóle lubie obserwować i tym sposobem często widze rzeczy, które inni nie spostrzegają..

Ja też... tylko "w ogóle" a nie "wogóle" :P
A gestykuluje dużo jak mówie.. do czego dochodzi zboczenie zawodowe i gestykulując używam techniki pantomimicznej i ludzie dziwnie czasem na mnie patrzą, ale staram się tego nie robić. :P
A gestykulacja może przekazać więcej niż słowo... można rozśmieszyć samym małym, szybkim gestem, miną... zależy od sytuacji. :P :D
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Agentka 



Wiek: 37
Do³¹czy³a: 20 Cze 2006
Posty: 448
Sk¹d: siÄ™ biorÄ… idioci??
Wys³any: 2007-02-16, 22:36   

Mkj napisa³/a:
Ja też... tylko "w ogóle" a nie "wogóle" :P

Jesteś niemożliwy!!! :|

cichy napisa³/a:
natomiast uwielbiam obserwować jak to niektóre osoby robią.. ja w ogóle lubie obserwować i tym sposobem często widze rzeczy, które inni nie spostrzegają..

mam dokładnie tak samo i zazwyczaj jako pierwsza zauważam przyzwyczajenia gestykulacyjne i momenty kiedy je używają ludzie!
Dzięki temu naprawdę dużo wiecej można się dowiedzieć, często nawet to co ktoś nie chce powiedzieć w tym samym czasie pokazuje gestem i robi to nieświadomie!
Czasami rozmawiając z kimś widzę ze czegoś nie chce mi powiedzieć, coś kręci a jak sie pytam co tak naprawdę chce powiedzieć to się dziwi skąd ja to wiem!! :lol: :lol:
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2007-02-16, 23:11   

Agentka napisa³/a:
Czasami rozmawiając z kimś widzę ze czegoś nie chce mi powiedzieć, coś kręci a jak sie pytam co tak naprawdę chce powiedzieć to się dziwi skąd ja to wiem!!


ehh... raz zdarzyło się tak, że koleżanka siedziała sobie przed zajęciami i miała bardzo dziwną minę.. wiedziałem, że coś jest nie tak... no i było.. jej mama miała złamane kręgosłup... z jednej strony nie chciałem już się pytać ale z drugiej mam nadzieje, że jak się wygadała to jej ulżyło
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-02-16, 23:16   

Gesty, mimika, postawa ciała... przekazują około 85% komunikatu, pozostałe 15% to przekaz werbalny. Z gestów mam odpowiadać we wtorek na zaliczenie, więc jeśli chcecie mogę Wam kilka wymienić i opisać ;] Tylko ostrzegam, potem będziecie z uporem maniaka wszystkich obserwować, a to strasznie męczące :P
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Mkj 



Do³¹czy³: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wys³any: 2007-02-16, 23:20   

Ale to nie do końca jest tak.. bo niby skrzyżowane ręce to oznaka zamknięcia i dystansu... a ja tak często stoję bo mi tak wygodnie. :P Nie da się okreslić tak ogólnie gestów... każdy trzeba rozpatrywać z osobna. :P
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2007-02-16, 23:21   

jak się uczymy cokolwiek związanego z psychologią (lub dociekaniem jaką jest ktoś osobą) to chyba wiąże się z tym ,że się zaczyna wszędzie szukać tego wszystkiego.. podobają Ci się samochody Audi A6 to zaczynasz je wszędzie widzieć itd.
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-02-16, 23:33   

Oj panowie, panowie... To oczywiste, że jak np. zakładam nogę na nogę, to nie zawsze oznacza to, że jestem zamknięta na wszelki kontakt, chociaż najczęściej. Ostatnimi czasu wiele zmienia moda, albo nasze prywatne upodobania. Ale generalna zasada pozostaje ta sama. Podobnie jak to, że rozmawiając z kimś, powtarzamy jego gesty jeśli chcemy mu się przypodobać ;) albo jeśli to nasz szef :P
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2007-02-17, 00:03   

Igriana napisa³/a:
Oj panowie, panowie... To oczywiste, że jak np. zakładam nogę na nogę, to nie zawsze oznacza to, że jestem zamknięta na wszelki kontakt, chociaż najczęściej.


:D nie, to oznacza, że "nie jestem taka łatwa albo wogóle nie jestem łatwa i musisz o mnie zawalczyć.. tymczasem mam focha na Ciebie " :lol:
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imiê: Paulina
Wiek: 38
Do³¹czy³a: 26 Gru 2006
Posty: 771
Sk¹d: pÅ‚ynie czas?
Wys³any: 2007-02-17, 00:17   

cichy napisa³/a:
nie, to oznacza, że "nie jestem taka łatwa albo wogóle nie jestem łatwa i musisz o mnie zawalczyć.. tymczasem mam focha na Ciebie "


Buaha ^^' No dobra. Ale to, co nam właśnie ładnie opowiedziałeś symbolizuje inny gest! Jak facet opiera kobietę o ścianę i się do niej przybliża, to ona wtedy zgrabnie zgina nóżkę w kolanie. Facet ocenia to jako niezwykle seksowną zachętę do ataku. Tymczasem to jest gest bariery i symbolizuje to, że w każdej chwili może go zdzielić kolanem w cohones! :D
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie wÅ‚adcy MyÅ›li
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imiê: Piotrek
Do³¹czy³: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Sk¹d: Wygoda :)
Wys³any: 2007-02-17, 00:32   

Igriana napisa³/a:
Tymczasem to jest gest bariery i symbolizuje to, że w każdej chwili może go zdzielić kolanem w cohones!


wystarczy że ręce założycie jedną na drugą i już jest jasne, że nic nie da się wam wytłumaczyć i że będziecie się bronić ;)
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Do³¹czy³a: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Sk¹d: z Nibylandii
Wys³any: 2007-02-17, 10:39   

Gestu mówią dużo o usposoboieniu człowieka, patrząc na ludzi można się wiele dowiedzieć o nich tylko z obserwacji jeśli tylko wie się czego szukać. Lubię patrzeć na ludzi, szczególnie w jakiś "kryzysowych" sytuacjach. Wtedy wszytsko widać, nawet bez słów.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-02-17, 11:09   

Z reguły gestykuluję dużo ale nie ma zielonego pojęcia jak rozpoznawać u innych ludzi co oznaczają gesty, nie znam się na mowie ciała... wolę słuchać i być sluchaną w taki sposób buduję relację między ludźmi, gesty mają znaczenie napewno ale nie potrafię tego oceniać albo robię to nieświadomie więco wolę nie dodwać sobie ideologi do tego jeszcze bym źle kogoś oceniła i po co to.
Najważniejsze jest to jak ktoś ze mną rozmawia.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2007-02-18, 12:22   

Raczej nie zwracam uwagi na to, jakie gesty wykonuję podczas rozmowy, ale przypatruję się innym osobom. Lubię obserwować ludzi, bo w ten sposób można się o nich wiele dowiedzieć. Zresztą, statystyki, jakie Iga przedstawiła, mówią same za siebie.

I tak, jak powiedział Mkj, ja też na przykład lubię krzyżować ręce, bo po prostu tak mi wygodnie, a ostatnio zwrócono mi uwagę, że zamykam się relacje z innymi ludźmi; chociaż tak nie było!
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group