Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Czy świat bez konfliktów zbrojnych byłby lepszym światem ?
Autor Wiadomo
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-04-03, 21:36   Czy świat bez konfliktów zbrojnych byłby lepszym światem ?

Ten niezwykle filozoficzny wątek był tematem mojej ostatniej pracy na WOS . Później przytoczę wam pewne fragmenty..jak dla mnie to było trudne zagadnienie. Co o tym sądzicie ? Czy rzeczywiście gdyby nie wojny, świat byłby lepszy ? I czy taki świat miałby rację bytu ?
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-04-03, 22:00   

Moim zdaniem świat bez wojen nie może istnieć...ludzie nie potrafią cały czas żyć w zgodzie.Lubią wyrażać własne poglądy i kłócić się o własne racje.
Z całego serca chciałabym aby istniał świat idealny czyli bez wszelkiego rodzaju konfliktów, ale wiem,że to nie możliwe...niestety natura ludzka jest taka jaka jest...czyli skłonna do walki o władzę, dominację i poglądy...
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-04-03, 22:25   

zgadzam się z Antagis, wojna i przemoc leży w naszej naturze :) to konflikty prą naszą cywilizacje naprzód, najwięcej wynalazków powstaje nie w czasie pokoju ale w czasie wojny (wykorzystywane mogą być potem w czasie pokoju do pokojowych celów) i bądźmy szczerzy, gdyby nie pojawiające się od czasu do czasu wojny udusilibyśmy się na tej ziemi :? potrzeba czasem zmniejszenia liczby ludności ...wiem, ze to dziwnie i strasznie brzmi, ale cywilizacja i my sami zawdzięczamy w jakiś sposób wojną własną egzystencję
_________________

 
 
 
zapominalska
[Usunity]

Wysany: 2007-04-04, 00:20   

pytanie w temacie jest dla mnie bynajmniej retoryczne, bo to dla mnie oczywiste, ze taki świat byłby lepszy.
myślę, że jedynym uświęconym środkiem jest totalna demilitaryzacja świata xP ale ludzie za mało jeszcze rozumieją. zawsze znajdzie się ktoś, kto siłą będzie chciał siłą przekonać innych do swoich poglądów, albo wyśni mu się władza nad światem. zawsze ktoś będzie chciał ingerować w politykę innego kraju widząc w tym własny cel.
a podobno człowiek istota inteligentna.
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-04-04, 11:32   

nymphetaminka napisa/a:
a podobno człowiek istota inteligentna.

człowiek to zwierze inteligentne...ale zwierze. A spoeczeństwo, czyli nasze stado, rządzi się prawami silniejszego...jak całyświat różnica polega na tym, że u nas silniejsi mają paszcze na kilka tysięcy maluczkich :/
_________________

 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-04-04, 12:13   

Gdyby świat zdemilitaryzowano ludzie rzucili by się na siebie gołymi rękami. Taka nasz urok.
Jednoznacznie nie można ocenić czy byłby lepszy. Nie znamy takiego rozwiązania. Owszem na pewno nie było by pewnie tak wielkiej rzeszy ludzi, którzyby ginęli za jednym zamachem, ale na pewno inne przyczyny trawiłyby nasze społeczeństwa.
Poprzez działania zbrojne sporo się nauczyliśmy...
NIe sądzę, że byłby lepszy czy gorszy. Byłby poprostu inny.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-04-10, 13:08   

Dziwny temat. Albo dziwnie sformułowany, bo przecież, jak już ktoś wspomniał, to oczywiste że świat bez wojen byłby lepszy. Ale nie miałby racji bytu, niestety.
 
 
 
Majkel


Doczy: 03 Kwi 2007
Posty: 39
Wysany: 2007-04-14, 20:00   

Wojny są niekiedy szlachetne, istnieją od narodzin człowieka . Świat żyje tym i bogaci się .
A osobiście wojny poskramiają nieuczciwe i pazerne narody jak Niemcy.
Ostatnio zmieniony przez Eos 2007-04-14, 21:10, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-04-14, 21:06   

Majkel napisa/a:
Wojny są nie kiedy szlachetne

Mógłbyś rozwinąć tę myśl?
Cytat:
nieutciwych

To jest już przesada...
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-04-14, 21:09   

nymphetaminka napisa/a:
pytanie w temacie jest dla mnie bynajmniej retoryczne, bo to dla mnie oczywiste, ze taki świat byłby lepszy.

Wcale nie. To nie jest tak hop siup. Ja uważam, że wcale nie byłby lepszy. Świat idealny, świat bez wojen, bez nienawiści były swoistą parafrazą nieba. Więc cała idea nieba i Boga ległaby w gruzach. Czyli życie nie miałoby sensu.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-04-14, 21:36   

Eos napisa/a:
Świat idealny, świat bez wojen, bez nienawiści były swoistą parafrazą nieba. Więc cała idea nieba i Boga ległaby w gruzach
Jeśli się na to patrzy z perspektywy religii...może i racja.

To, że bez zła nie docenialibyśmy dobra, że taki świat byłby wg niektórych wręcz nudny, to już inna sprawa :P
 
 
 
Doignar 



Wiek: 34
Doczy: 13 Kwi 2007
Posty: 8
Skd: Zza pleców
Wysany: 2007-04-14, 21:38   

Wojna. Znana od zalania dziejów. Wojny były, są i będą bo dzięki temu parę państw na świecie ma silniczek napędzający gospodarkę. Wszak żadna dziedzina nauki nie rozwinęła się aż tak jak maszyny do zabijania, albo jak to je co niektórzy nazywają "Narzędzia pokoju". Najpierw kamienie i patyki potem miecze jeszcze później broń palna, czołgi, śmigłowce, samoloty (te dwa ostatnie miały mieć zastosowanie głównie cywilne). Jak widać wszystko co człowiek stworzył z innych dziedzin nauki używa do tego by jeszcze lepiej i jeszcze precyzyjniej siać śmierć i zniszczenie. Komputery używane w systemach celowniczych, nowe stopy używane w broni i w pancerzach. Można by wymieniać i wymieniać. Ze świata nie znikną wojny nawet jeżeli było by globalne rozbrojenie to ludzie by się jak to ktoś napisał na gołe pięści albo kamieniami i tu przytoczę słowa Einsteina:

"Nie wiem na co będzie III Wojna Światowa, ale wiem że następne będą na kije i kamienie"
_________________
Jaka jest szansa że dwoje ludzi zakocha się w sobie?
A jaka jest szansa że z tego wszystkiego powstaniesz Ty?
 
 
Majkel


Doczy: 03 Kwi 2007
Posty: 39
Wysany: 2007-04-15, 10:30   

Zanosi się na kolejną wojnę. Wyścig zbrojny to norma między państwami, nawet biedna Polska do nich się zalicza.
Iran .tam społeczeństwo jest ubogie , a marzy im się bombka atomowa , Jak myślicie do czego ?? ?
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-04-15, 11:09   

Majkel, wojny z Iranem nie będzie, bo po klęsce w Iraku Stany nie będą chciały się uwikłać w kolejną wojne, szczególnie dlatego, że w Iraku dostają po dupie, a ludność w USA nie chce wojen. Pozatym Iran nie dąży do zbudowania bomby atomowej, tylko do wzbogacenia uranu celem posiadania energii jądrowej (jest o tym artykuł w "GW" lub "Polityce"). Więc gadanie o tym, że będzie kolejny zbrojny konflikt w Iranie jest z lekka niepoważne.
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Majkel


Doczy: 03 Kwi 2007
Posty: 39
Wysany: 2007-04-16, 20:06   

Poczekamy i zobaczymy, fakt że wszyscy mają dosyć wojen , ale by utrzymać bliski wschód bez wojen kojarzy mi się z cudem . Nie musi rozpocząć wojny Ameryka sąsiedzi Iranu czekają na dogodną okazje i podejrzewam że do jesieni wszystko rozstrzygnie się
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group