Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Czarownice, wiedźmy itp
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-03-24, 13:52   Czarownice, wiedźmy itp

Ostatnio z nudów obejrzałam Book of Shadows: Blair Witch 2 dlatego zakładam właśnie ten temat. Poza tym wiem, że co niektóre osoby z forum się tym interesują [pozdrawiam :D ]

Cytat:
Czarownica - kobieta zajmująca się czarną magią, kojarzona z siłami nieczystymi - szatanem.


Cytat:
Wiedźma – w przedchrześcijanskich słowiańskich społecznościach kobieta posiadająca wiedzę, związaną z ziołolecznictwem, medycyną, przyrodą. Osoba szanowana przez społeczeństwo, zwracano się do niej po rady.


Czarownice, wiedźmy itp istnieją ? Czy to tylko bajki? Mają jakieś siły nadprzyrodzone? Co o nich myślicie? :P Może ktoś zna jakieś ciekawostki o czarownicach :)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-03-24, 15:17   

Ostatnio właśnie kolega opowiadał mi o takiej kobiecie, można powiedzieć wiedźmie. Kobieta leczy ziołami i naturalnymi, co prawda przez miejscowych okrzyknięta wiedźmą, czarownicą i tym podobne. Co prawda podobno nie jest zbyt przyjemna, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Natomiast ludzie, którzy przyjeżdżają do niej z dziećmi wychwalają ją pod niebiosa.

Sama myślę, ze czarownice i ich nadprzyrodzone moce wiązały się z tym, ze ludzie nie rozumieli jaką siłę ma dany napar i przypisywali im jakieś konszachty z diabłem. Chociaż ciekawie by było poznać taką czarownicę :P
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2007-03-24, 16:09, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-24, 15:27   

gdybym spodkała prawdziwą Wiedźmę to bym padła jej chyba do stup :P Nagonkę na czarownice wymyślił kościół katolicki twierdząc że to zabobon. Nagle tajemne moce przypisywane ziołom i symbolom były traktowane jako pomiot szatański. Wypleniając gusła z wiejskich chałup zniszczył całe wieki medycznych tradycji :cry:
Czytał ktoś "Młot na czarownice" to największy przykład ciemnoty jaki znam, a napisany by z ciemnotą i zabobonem walczyć! żenada ;/ czytałam na raty bo agresora jakiegoś dostawałam :( mądra na swój sposób "wyzwolona" kobieta wrogiem nr. jeden :? z reszta to idea wiedźmy, kobiety noszącej wiedzę, boginię matkę kłóci się z patrymonialnym ideałem chrześcijaństwa :shock: po części złagodzono to kultem Maryi ale nijak ona nie spełnia roli "bogini płodności", którą na ziemiach prawie całej europy czciło się niemal na równi z bogiem niebios(i często była to jego małżonka) :wink:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2007-03-24, 16:08, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-03-24, 16:06   

Taka jedna, "Młot na czarownice" jest książką, że średniowiecza i nie spodziewaj się po nim jakieś głębszej myśli. Takie to były czasy
PS. stÓp



A ja znam jedną wredną czarownicę z tego forum :P :P :P
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-03-24, 16:46   

Na mnie czasem mówią wiedźma ale to chyba dlatego, że mam dośc rozwinięty dział umysłu zajmujący się przeczuciami i bardzo często się sprawdzają a pozatym kocham czarne koty i sama takowego mam a on słucha tylko mnie :D
Czarownice są fajne, znałam kiedyś jedną ale z czasem zaczynałam sie jej bać bo wiedziała dużo za dużo na niektóre tematy i to mnie przerażało.
Mazina napisa/a:
Czarownice, wiedźmy itp istnieją ? Czy to tylko bajki? Mają jakieś siły nadprzyrodzone?
Myślę, że jak najbardziej mogą istnieć i czynić dobre jak i złe rzeczy i to jest bardzo fajne zresztą!
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-24, 18:57   

Sporo jest wiedźm i czarownic. Ale czarownica nie zajmuje się tylko czarną magią. Głupi stereotyp, wzięty ze średniowiecza. Są i czarownice, uprawiające białą magię (czyt. m. in. ja :D )

Jeżeli chodzi o siły nadprzyrodzone, to jest to bardzo złe wyrażenie. Przyroda jest bardzo potężna i zwykli ludzie nie znają jej niektórych tajników. Czarownice je zgłębiają i wykorzystują. Nic nadnaturalnego w tym nie ma.

Co to wiedźm - coś genialnego. Sama dopiero się uczę, zdobyć nauczyciela w tej dziedzinie jest cholernie ciężko. Ale warto. Ziołolecznictwo to niesamowita sprawa, bardzo pożyteczna. Wiele z Was nie zdaje sobie sprawy, jakie właściwości mają niektóre roślinki i jak można je wykorzystać ... :D
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-03-24, 19:00   

Eos napisa/a:
Są i czarownice, uprawiające białą magię (czyt. m. in. ja :D )

Coś więcej proszę :D
Eos napisa/a:
Jeżeli chodzi o siły nadprzyrodzone, to jest to bardzo złe wyrażenie. Przyroda jest bardzo potężna i zwykli ludzie nie znają jej niektórych tajników. Czarownice je zgłębiają i wykorzystują. Nic nadnaturalnego w tym nie ma.

Możesz podać jakieś przykłady? :P

Ciekawi mnie to :D
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-24, 19:10   

Cytat:
Coś więcej proszę

Oczywiście.
Cytat:
Biała magia w przeciwieństwie do czarnej magii obejmuje czary działające na korzyść innych, tudzież używane do dobrych celów lub przynajmniej niewyrządzające nikomu szkody. Użytkownicy białej magii zwani są czarodziejkami oraz czarodziejami.

O, proszę :D

Mazina napisa/a:
Możesz podać jakieś przykłady?

Mazinko, to dłuuugi temat (ściśle związany z moją religią) i mogłabym się rozwodzić nad nim godzinami. Nie jest łatwą rzeczą wypunktować Ci przykłady, ponieważ bierze się je z ogółu. Troszkę skomplikowana sprawa.

Ale pobieżnie mówiąc wykorzystywana jest m. in. parapsycholgia.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
Ostatnio zmieniony przez Eos 2007-03-24, 19:14, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-03-24, 19:13   

To może chociaż daj nam jakieś ciekawe stronki :D to o tym poczytam/y :D

Chciałabym kiedyś tego spróbować ;> tylko czasem jak czytam lub oglądam coś o takiej tematyce to myślę sobie, że ci ludzie są obłąkani. Jest to dla mnie coś nowego dlatego, aż tak mnie to dziwi i budzi dziwne emocje.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-03-24, 19:14   

Właśnie wyobraziłem sobie Justynę tańczącą wokłu wielkiego dębu i próbującą poprosic matkę naturę o życie wieczne XD.
A tak serio to uważam wicce za pierdoły (nie obraź się Justynko :) , pozatym masz takie same zdanie o innych religiach). Żadne takie rzeczy nie istnięją, ludzie mieli omamy, zwidy, lub zbiego okolicznośći był i dlatego moim zdaniem takie bajki się rodziły.
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-24, 19:21   

Poprzeglądaj sobie strony o parapsychologii, okultyźmie, ezoteryce, ew. astrologii i zielarstwie.

To wszystko są elementy tzw. magii.
Tak zwanej, bo tak naprawdę nie ma w tym nic magicznego. Są to po prostu umiejętności mało znane. W końcu wykorzystujemy nasz mózg w małym procencie. Dlatego gdy odkrywamy jego inną zdolność wydaje nam się to takie niesamowite i wręcz magiczne.

Profesjonalnych stron o magii nie ma w internecie. Z tych, co są możesz się tylko zapoznać z definicjami, ew. z jakimiś pseudosztuczkami. Dlatego nie polecam ;)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-25, 11:09   

kakti napisa/a:
Taka jedna, "Młot na czarownice" jest książką, że średniowiecza i nie spodziewaj się po nim jakieś głębszej myśli. Takie to były czasy

to juz mój drogi był renesans :wink:
Eos napisa/a:
Poprzeglądaj sobie strony o parapsychologii, okultyźmie, ezoteryce, ew. astrologii i zielarstwie.

To wszystko są elementy tzw. magii.
Tak zwanej, bo tak naprawdę nie ma w tym nic magicznego. Są to po prostu umiejętności mało znane. W końcu wykorzystujemy nasz mózg w małym procencie. Dlatego gdy odkrywamy jego inną zdolność wydaje nam się to takie niesamowite i wręcz magiczne.

z tobą Eos się całkowicie zgadzam :spoko:
często nie zauwaza się, że tak zwana magia została rozczłonkowana w dzisiejszej nauce na dziesiątki elementów...dzisiaj nie ma "magów" są media. i niema "wiedźm" tylko zielarze :wink:
_________________

 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-03-25, 15:35   

Interesowałem się kiedyś magią. Dzisiaj sądzę że siła magii (tak jak z resztą wszystkiego w co "wierzą" ludzie) to tylko skutki wiary w nią.

Eos napisa/a:
Tak zwanej, bo tak naprawdę nie ma w tym nic magicznego. Są to po prostu umiejętności mało znane.

hmmm... a co myślisz o tzw. ciałach astralnych?
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-25, 15:39   

wiem, że nie do mnie. nie mogłam się powstrzymać. :P ale czemu ciała astralne mają byc magiczne :) ? są częścią świata jak śłońce, jak człowiek jak ziemia :wink:
_________________

 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-03-25, 15:43   

pytam bo nie wierzę w ich istnienie, a to termin często pojawiający się w szeroko pojmowanej "magii".
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group