Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Czarownice, wiedźmy itp
Autor Wiadomo
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-26, 00:56   

annoth napisa/a:
hmmm... a co myślisz o tzw. ciałach astralnych?

Ciała astralne w ogóle nie są faktorem magii. Ściśle dotyczą wiary, są elementem duchowym.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
zapominalska
[Usunity]

Wysany: 2007-03-26, 01:24   

jeśli mogę tu wtrącić swoje trzy grosze nie na temat to:
Cytat:
Biała magia w przeciwieństwie do czarnej magii obejmuje czary działające na korzyść innych, tudzież używane do dobrych celów lub przynajmniej niewyrządzające nikomu szkody. Użytkownicy białej magii zwani są czarodziejkami oraz czarodziejami.

nie ma czegoś takiego jak magia biała i czarna! nie ma i już. jest magia. magia jest naturalna i można ją wkorzystać albo do celów dobrych, albo złych.
dobrym przykładem jest nóż. można nim ukroić chleb a można nim zabić.
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-26, 01:53   

Nie prawda. Jest podział na magię białą i na magię czarną. Od zarania dziejów. Owszem, magia, to magia. Ale podziałów nie unikniesz, są wszędzie. Tak samo jak chleb razowy i pszenny. Chleb to chleb, a tu proszę, takie coś.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
zapominalska
[Usunity]

Wysany: 2007-03-26, 01:56   

podział owszem, tak jak od zawsze istniał podział na dobro i zło tak i magie pod ten schemat podzielono. ale magia sama w sobie nie może być dobra albo zła. tylko jej wykorzystanie...
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-26, 02:52   

I to właśnie taki podział. Z rodzaju : geneza magii. Raz - złe zachcianki, dwa - dobre pobudki ;)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
Ostatnio zmieniony przez Eos 2007-03-26, 02:57, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-26, 21:42   

błąd. biała to tzw. magia Naturalna, zła- tzw. magia demoniczna. zła z natury zła a dobra..cóż cienka linia między dobrymi pobudkami a zachciankami. Mój znajomy przez jakiś czas zajmował się magią demoniczną, przestał jak zaczoł widzieć ciała astralne. Potem białą...i stwierdza dziś z przekonaniem, że niema czegoś takiego jak bezpieczna Dobra magia.
Magia to ingerencja w świat który JUŻ i JESZCZE do nas nie należy. Powody nieznane ale są.
_________________

Ostatnio zmieniony przez Taka jedna 2007-03-26, 21:43, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
zapominalska
[Usunity]

Wysany: 2007-03-26, 22:08   

po pierwsze nie "zaczoł" tylko chyba "zaczął"

po drugie jakim cudem widział ciała astralne? xP ciało astralne jak sama nazwa mówi jest astralne, więc twój kolega musiałby wchodzić w astral żeby widzieć ciała astralne xP

po trzecie i ostatnie... magia jest jedna! nie ma czegoś takiego jak magia demoniczna. to była forma religii skierowana ku demonom. to jest tylko kolejny podział stworzony przez ludzi w dodatku w średniowieczu.
Ostatnio zmieniony przez zapominalska 2007-03-26, 23:15, w caoci zmieniany 6 razy  
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-03-27, 10:38   

nymphetaminka, bzdura. jest coś takiego jak magia demoniczna. Czy ja mam przypominać, że Demon to nie Diabeł,Belzebób ani piszczałka!? tylko Poprostu Duch. nymphetaminka,zajrzyj sobie do słownika i sprawdź co oznacza to słowo zanim pomylisz magie demoniczną z satanizmem :| ... magia demoniczna to magia przyzywania duchów do własnych celów! A jeżeli chodzi o Średniowiecze to wierz mi nie specjalnie się magią wtedy interesowano :| pozatym w średniowieczu jak i w renesansie stos był za każdą magię, rozróżnienie to stworzono zewzględu na źródła.
a co do ciał astralnych :| to też jest pojęcie które zmieniło znacząco swoje pierwotne pojęcie :| gdy powiedziałam, ze widział ciała astralne chodziło mi o to, ze widział istoty żyjące w równoległym wymiarze (ale to krótko miał takie wizje) i duchy zagubione w naszym wymiarze :| (teraz może bardziej fortunnie to ujełam)
_________________

 
 
 
zapominalska
[Usunity]

Wysany: 2007-03-27, 14:10   

no to może byty astralne raczej, co? xP

magia demoniczna i naturalna to tylko kolejny podział wykorzystania magii a nie jej samej, do cholery. kłócić się nie mam zamiaru bo swoje już powiedziałam.

a ty sprawdź czym jest satanizm, bo widać sie nie orientujesz xP
może tutaj? http://www.sakhar.eps.gda.pl/biblia.htm
Ostatnio zmieniony przez zapominalska 2007-03-27, 14:12, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-03-27, 16:11   

Jak najbardziej zgadzam się z nymphetaminką.
Magia jedna. Acz sztuczne podziały są i nie da się tego uniknąć.
Taka jedna napisa/a:
gdy powiedziałam, ze widział ciała astralne chodziło mi o to, ze widział istoty żyjące w równoległym wymiarze (ale to krótko miał takie wizje) i duchy zagubione w naszym wymiarze

Chyba Ci jakieś pierdoły gadał. Duchy można widzieć od zawsze, ale ta zdolność nie przychodzi ot tak. Jeżeli już - to w innym wymiarze, nie w naszym.
Taka jedna napisa/a:
niema czegoś takiego jak bezpieczna Dobra magia.

Jest :)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
Ostatnio zmieniony przez Eos 2007-03-27, 16:11, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-03-27, 19:00   

Wiem, że gdybym żyła w innych czasach, to pewnie byłabym czarownicą. :lol: Moim zdaniem, podział obejmuje dwie grupy - kobiety które posiadały zdolności paranormalne bądź wiedzę znachorską i stosowały to w celu pomocy innym ludziom. Drugi rodzaj, to rzeczywiście ''wiedźmy''- kobiety które chciały posiąść wiedzę o magii w celu przejęcia : władzy, mężczyzny, pieniędzy...No, ale oczywiście częsciej wiedza magiczna była mitem, chodzi o zdolności parapsychiczne i znachorstwo. :D
 
 
 
famme


Doczy: 25 Maj 2007
Posty: 235
Wysany: 2007-06-01, 13:37   

Mhmmmmm, przeokrutnie mnie kiedyś kręcił okultyzm, biała magia, etc. Miałam własną Księgę Cieni i ołtarzyk w pokoju. Dokładnie to zajmowałam się magią Wicca.
 
 
Wampirza 



Doczya: 25 Maj 2007
Posty: 286
Wysany: 2007-06-01, 13:39   

Czarownice sa fascynujace kiedys nawet kupilam sobie ksiazke " Wstep do magi " i ja upracie czytywalam :P
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-06-01, 13:41   

famme napisa/a:
Mhmmmmm, przeokrutnie mnie kiedyś kręcił okultyzm, biała magia, etc. Miałam własną Księgę Cieni i ołtarzyk w pokoju. Dokładnie to zajmowałam się magią Wicca.

Nie jesteś przypadkiem moją zaginioną siostrą :wow: ?
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
famme


Doczy: 25 Maj 2007
Posty: 235
Wysany: 2007-06-01, 14:34   

Cytat:
Nie jesteś przypadkiem moją zaginioną siostrą :wow: ?

A chciałabyś? ;>

[Mazina zlituj się i nie kasuj takich małych OTów! :* ]
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group