Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Polska wciąż budzi grozę?
Autor Wiadomo
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-03-24, 20:01   

Słuchajcie, skupiliście się strasznie na antysemityźmie,ale zapomnieliście chyba że po wojnie nagonka na Żydów ogarnęła cała Europę. Zgodzę się , to było straszne i słów zresztą brakuje - ale czy na Żydach świat się kończy ? Ten artykuł poruszał też inne aspekty. Ogólnie, od apogeum antysemityzmu, minęło dobre 40 parę lat.
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-03-24, 20:08   

Bo Żydzi to uroczy i wdzięczny temat Anetko... Można się w nim troszkę powyżywać i wytknąć innym drzazgę w oku. Ja nie kryję tego, że nie lubię Żydów, po prostu nie i już. Drażni mnie sposób w jaki traktują ludzi i pieniądze. I w Polsce jest wielu takich ludzi jak ja, wielu też takich radykałów jak osławiony o. Rydzyk i Giertych, którzy przesadzają we wszystkim co tylko możliwe i drażnią mnie równie mocno. Nie ma sensu być też nadmiernie tolerancyjnym, chciałam przypomnieć... Nie przeszkadzają mi homoseksualiści, dopóki nie zaczynają wynosić się ponad innych ludzi. To może ja też zacznę organizować manifestacje? Hm? Przykłady można mnożyć. Wcale nie jesteśmy bardziej nietolerancyjni od innych. Nie demonizujcie własnego narodu! Każdy ma prawo do własnego zdania. Poza tym z tą tolerancją to jest grząska sprawa, bo tak naprawdę nie wiem kogo mogłabym tolerancyjnym nazwać, a kogo już nie.

Nie gryziemy obcych, nie rzucamy się na siebie, nie biegamy bez majtek po ulicach, potrafimy mówić, choć czasem nadmiernie i za głośno... Jesteśmy więc dzicy i prymitywni? Gdyby taka pani z Hiszpanii przyjechała do Polski, mogłaby się poczuć jak w domu. Ale nigdy tu nie była, więc z całym szacunkiem, niech zamknie jadaczkę. Ja się o jej kraju nie wypowiadam, bo nic o nim nie wiem i ona zdaje się z takiej samej pozycji startuje.
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-03-24, 20:20   

Igriana napisa/a:
Nie gryziemy obcych, nie rzucamy się na siebie, nie biegamy bez majtek po ulicach, potrafimy mówić, choć czasem nadmiernie i za głośno... Jesteśmy więc dzicy i prymitywni? Gdyby taka pani z Hiszpanii przyjechała do Polski, mogłaby się poczuć jak w domu. Ale nigdy tu nie była, więc z całym szacunkiem, niech zamknie jadaczkę. Ja się o jej kraju nie wypowiadam, bo nic o nim nie wiem i ona zdaje się z takiej samej pozycji startuje.
Iga, nie wszyscy Polacy są tacy ''dzicy'', jak to mogło wynikac z mojego poprzedniego stwierdzenia....Młodzi coraz częściej dostrzegają błędy poprzednich pokoleń...Ale Polska to kraj nie tyle zepsuty, ile toczony przez robaka od wewnątrz. Sporo jest ludzi zaściankowych. Może ja mam pecha, że większośc na którą trafiam jest taka. Nie wiem, w każdym razie nie odnoszę wrażenia że żyję w przyjaznym mi otoczeniu.
Ostatnio zmieniony przez Pica 2007-03-24, 20:22, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-03-24, 20:23   

A wiesz, że jeszcze sto lat temu było zupełnie inaczej? Czyżby reguła triady heglowskiej znowu zaczęła działać? Nasi dziadkowie byli postępowi i oryginalni. Nasi ojcowie są zaściankowi, a my znów będziemy geniuszami postępu? Sama już nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć, ale nie podoba mi się podejście ani starych ani młodych.
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
Ostatnio zmieniony przez Igriana 2007-03-24, 20:24, w caoci zmieniany 2 razy  
 
 
 
Cucciola 
chavola espanyola



Imi: Kornelia
Wiek: 32
Doczya: 23 Mar 2007
Posty: 35
Skd: Bellaria;)
Wysany: 2007-03-24, 20:25   

Zastanawiam się tylko jaka oni mają przyjemnośc w ciągłym negowaniu Polski. Z ciekawości weszłam sobie na stronę El Paísa, na kilka ostatnich artykułów o Polsce i jest to chyba tylko paplanina w stylu "polska nietolerancja, dyskryminacja homoseksualistów i bla bla bla" :| Robią ludziom wodę z mózgów a później gadasz z jednym i drugim przez internet i słyszysz teksty w stylu "to wy tam komputery macie" :roll: Statystyczny Polak równiez zbyt duzo nie wie o Hiszpanii ale chyba lepiej ze nie mówi sie nic niż miałoby się paplac głupoty....

Z całym szacunkiem dla Hiszpanów bo naród ten ubóstwiam.

P.S. Co do postepu, to byłam w kilku państwach Europejskich i tez jakos nie zauważyłam specjalnej różnicy między nimi a naszą ojczyzna. Chyba tylko tyle że Niemcy mają ubikacje na żetony i większe mniemanie o sobie :roll:
_________________
y qué haces cuando no cantas? - hago el amor! - qué?! - es una clasica respuesta que siempre damos y no es verdad...^^
Ostatnio zmieniony przez Cucciola 2007-03-24, 20:28, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-03-24, 20:47   

Igriana napisa/a:
Ja nie kryję tego, że nie lubię Żydów, po prostu nie i już. Drażni mnie sposób w jaki traktują ludzi i pieniądze.

Generalizujesz Ig, generalizujesz. Takim samym prawem ja moge powiedzieć, że blondynki są głupie bo znam parę takich i cośtam jeszcze. Zabronisz mi? Nazwiesz idiotą? Bo chyba takie wnioski w odniesieniu do blondynek by pasowały. Ciekawe czy nasuwa ci sie odpowiedź, że są różne blondynki. Właśnie dzięki temu wkopujesz się jeszcze głębiej w to bagno i uświadamiasz sobie swoją nietolerancję bo przecież też są inni Żydzi.

Ładnie proszę więc o zamknięcie tematu antysemityzmu w Polsce bo wszystko co było do powiedzenia zostało powiedziane i skupienie się na przewodnim temacie tego topica.
Ostatnio zmieniony przez kakti 2007-03-24, 20:48, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-03-24, 20:52   

Problem w tym, że blondynki wychowują się w różnych rodzinach kakti, w różnych kulturach. A Żydzi jakkolwiek są różni, owszem, to jednak sposób wychowywania dzieci mają raczej ten sam... Możesz myśleć sobie na temat blondynek co tylko chcesz, najwyżej mnie tym rozbawisz. Bo mnie nie chodzi o wygląd, ale o mentalność. Może to śmieszne, ale poszczególni przedstawiciele jakiegoś narodu są mimo wszystko do siebie podobni.
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-03-24, 21:04   

Kluczowe jest tu słowo raczej. W Polsce też jest piętnasćie różnych sposobów wychowywania dzieci. Niketóre z nich wywodzą się to z rodzin patologicznych, to są rozpuszczone, to z rodzin konserwatywnych, to z liberalnych, to z katolickich, to z ateistycznych. W Izraelu na pewno też tak jest.
Pozatym, kradniesz samochody? Jesteś alkoholiczką? Może sie myle ale jakoś wydawałaś mi sie porządną, uczciwą osobą. A tak postrzegają nas na zachodzie. A czy to znaczy, ze taka jesteś? Na pewno jest paru Żydów którzy traktują ludzi i pieniądze tak jak myślisz bo wszędzie zdarzają się różni ludzie. Ale to nie powód by przez ten odsetek źle traktować inną rasę czy nację.


A co do polskiej tolerancji to:
http://www.joemonster.org...-made-in-poland
ktos jeszcze twierdzi, ze mamy tolerancyjny kraj? ;/
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-03-24, 21:14   

kakti napisa/a:
Pozatym, kradniesz samochody? Jesteś alkoholiczką? Może sie myle ale jakoś wydawałaś mi sie porządną, uczciwą osobą. A tak postrzegają nas na zachodzie.
kakti, Wiesz z czego to się bierze ? Po prostu Polacy przyjeżdżający do pracy za granicą produkują te stereotypy. Jeszcze do niedawna, do Niemiec ściągały hordy pijaczków-budowlańców. Oni zrobili nam taką a nie inną opinię. Niestety, na pewno obcokrajowiec pokieruje się tym jacy są emigranci , a nie wszyscy Polacy.
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-03-24, 21:17   

Ja ich nie traktuję źle kakti :| Ja ich tylko nie lubię... Tak, jak nie lubię też Rosjan i Francuzów. Jeśli spotkam Żyda, Rosjanina czy Francuza, który będzie dla mnie miły, to ja też będę dla niego miła. Ale historia mówi sama za siebie. Wszystkie te trzy narody popełniły dużo więcej okropnych błędów niż inne, błędów które zaszkodziły innym, a im tylko pomogły. To narody z gatunku tych, które myślą głównie o sobie, a innych mają w głębokim poważaniu.
Nie twierdzę, że od tej reguły nie ma wyjątków, ale "jak cię widzą, tak cię piszą". Według mnie zasłużyli sobie na to, żeby ich tak postrzegać. I nie mówię tak tylko dlatego, że spotkałam jednego Francuza, kilku Żydów i wielu Rosjan. Mówię tak obserwując karty naszej historii. Stereotyp Polaka natomiast, o którym mówisz, ukształtował się tylko na podstawie obserwacji jednostek, które wyjechały za granice i tam nas reprezentowały. W przeciwieństwie do większości ludzi z okolic szumnie nazywanych Zachodem, nie oceniam ludzi po jednostkowych przypadkach.

Polska ma jednak kompleks Zachodu... eh :|
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
kakti 
Ruda Bestia



Imi: Michał
Doczy: 05 Sty 2007
Posty: 550
Wysany: 2007-03-24, 21:25   

Nie pisałem, że ich źle traktujesz i nawet nie próbuje Ci tego wkładać w usta. Ale nie lubienie danej nacji jest początkiem większej nie tolerancji. Wszystko zaczyna się od najmniejszych problemów a kończy na większych. A co do tych problemów to generalizujesz niestety. Pozatym dlaczego nie dażysz takim "nielubieniem" Niemców? W końcu byli naszymi zaborcami przez ponad wiek, wywołali dwie wojny światowe, próbowali zatrzymac pozytywne przemiany w Napoleońskiej Francji i jeszcze parę rzeczy. Pozatym w historii każdego narodu zdażają się bardziej i mniej chwalebne momenty więc my mogliśmy też mieć takich przywódców i tylko szczęśćie nam pomogło, ze nas tak historia nie pokarała.
_________________
Hail to the Beast!
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-03-24, 21:42   

Nie martw się, nie jestem człowiekiem, którym miotają namiętności. Daj mi ich w spokoju nie lubić, bo przecież nie pojadę do Francji i się tam nie wysadzę w jakimś autobusie... Generalizacja czasem nie jest tak zła, jak Ci się wydaje kakti. Poza tym dopuszczam do siebie możliwość wyjątków, a to chyba ważne, prawda? Od nie lubienia do nienawiści jest całkiem spora droga, kakt, a przynajmniej w moim wypadku.
Niemcy nie są hipokrytami, czego nie można powiedzieć o Żydach i Francuzach. Rosja to inna para kaloszy. Ale w tych dwóch nacjach właśnie to mnie odrzuca. Z resztą Polaków-hipokrytów też nie lubię.
Odbiegliśmy boleśnie od tematu... Choć może nie, bo właściwie o każdym kraju można powiedzieć, że budzi grozę. Nie sądzicie?
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2008-07-29, 16:11   

Polityka oraz historia leżą w sferach mojego zainteresowania. Odkąd żywiej zacząłem się tym rzeczami interesować, tym bardziej zauważam, że zawsze znajdą się osoby, które nie zawahają się obrażać Polaków lub fascynować się coraz to nowymi oskarżeniami o antysemityzm, nietolerancję Polaków. Zawsze znajdą się osoby, które będą uważały swój własny naród za ciemnogród lub kraj p****** antysemitów.
Długo zastanawiałem się, co jest powodem takiego zachowania i doszedłem do wniosku, że oprócz ignorancji, niewiedzy, stoją także media. Ile to razy czytałem w "Gazecie Wyborczej" brednie na temat zbrodni Polaków na Żydach podczas II Wojny Światowej. Ileż to razy czytałem wypowiedzi żydowskich polityków na temat naszego "galopującego antysemityzmu". Przyznam, że było tego sporo. Na tyle żeby móc znienawidzić Żydów.
To, co się teraz dzieje na politycznej arenie międzynarodowej tj. fałszowanie historii na niekorzyść Polski, oskarżanie nas o antysemityzm, rozpuszczanie kalumni na nasz temat - to wszystko można określić mianem antypolonizmu.
Zadam sobie trochę trudu i zamieszczę kilka cytatów żeby ludzie pokroju kaktiego i pica zorientowali się, że jesteśmy nabijani w butelke.
Cytat:

"Lista Shindlera", "Holocaust", "Shoah", "Przeżyłem Oświęcim" i inne filmy ukazały, jak: Niemcy, Austriacy, Polacy i inni, torturowali i wymordowali 6 milionów Żydów podczas II Wojny Światowej.

Los Angeles Times, USA, 1993-12-26, Los Angeles Times

Cytat:
Dla Niemców zbędne było polskie SS - wystarczyła Armia Krajowa, denucjująca lub sama mordująca Żydów. Ponadto rząd polski na uchodźctwie celowo opóźniał przekazanie na zachód informacji o okrucieństwach popełnianych na Żydach. Powstanie w getcie trwało dłużej, niż powstanie warszawskie

A. Kendal, Kanada, 1994-03-27, "The Toronto Star"

Cytat:
Przetrwał nawet Powstanie Warszawskie, kiedy AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta

Michał Cichy, kierownik działu kulturalnego Polska, 1993-12-15, "Gazeta Wyborcza". W recenzji z pamiętników żydowskiego policjanta z getta warszawskiego.
Cytat:

...Papież pochodzący z kraju, który wymyślił Auschwitz prosi o przebaczenie Kościołowi za antysemityzm

Jean-Mark Veszeley, Belgia. W numerze No. 3535 z 22 marca 2000 belgiskiego tygodnika "Le Soir illustre", Jean Mark Veszeley, w artykule poświęconym podróży Papieża, napisął takie zdanie pod zdjęciem Papieża
Cytat:

Trzy miliony polskich Żydów zginęło z rąk nazistów, przy aktywnej, bądź cichej pomocy Polaków, w tym księży katolickich.

Rabin Sholom Klass, USA, 1995-06-30, "The Jewish Press", Brooklyn "Polish anti-semitism raises its ugly head again", artykuł redakcyjny, "The Jewish Press", Brooklyn, 30 czerwca 1995 r.

Michael Friedman - rzecznik Żydów niemieckich - o nieżydowskich ofiarach Oświęcimia, z których ogromną większość stanowili polscy katolicy:
Cytat:
Muszę się zastanowić, czy chrześcijanie w Auschwitz byli mordercami, czy ofiarami.

Michael Friedman, rzecznik Żydów niemieckich, Kanada, 1995-01-24, "The Globe and Mail", Toronto.

Cytat:
Ileż ten cyniczny Żyd okazał wobec Polaków pogardy i kpiny, tłumacząć w ten sposób żydowską dominację nad Polakami, osiągniętą krwawymi zbrodniami jego rodaków.
Ale czyż nie miał racji?
Podstawowa uwaga. Ta żydowska głowa, ten łeb, to nie jest własny łeb, to nie nasz łeb - to łeb obcej i nienawistnnej hydry (czyli Polski - Fanfir)

Żydowski pisarz Artur Sandeur tak bezczelnie uzasadnia żydowską dominację nad Polakami

Cytat:
Jak ktokolwiek może jechać do Polski, kraju tak pogrążonego w antysemityźmie, że gorliwie współpracował z nazistami w mordowaniu Żydów z zimną krwią

Rabin Reuven P. Bulka z Ottawy, Kanada1995-05-11, "The Canadian jewish News", Toronto.
Rabin Reuven P. Bulka, współorganizator Marszu Żywych i przewodniczący komisji Kongregacji Żydów Kanadyjskich ds. dialogu z innymi religiami


Cytat:
W czasie wojny zginęli prości Żydzi i wybitni Polacy. Uratowali się wybitni Żydzi i prości Polacy. Dzisiejsze społeczeństwo w Polsce - to żydowska głowa nałożona na polski tułów. Żydzi stanowią inteligencję, a Polacy masy pracujące.
Dlatego antysemityzm, wszelkie odruchy antyżydowskie w Polsce to choroba umysłowa, buntowanie się ręki i nogi przeciwko własnej głowie.
Żydzi są głową Polaków, bo są lepsi - a Polacy to ręce i nogi. Nie może polska ręka bić żydowskiej głowy

Żyd Artur Sandauer

Cytat:
Czy Pan zechciałby pominąć fakt, że Żydzi: rosyjscy, niem ieccy i amerykańscy prowadzą od początku wojny kampanię oszczerczą przeciw Polakom, oskarżając ich o masakrowanie Żydów w czasie, w którym żadną miarą nie było pogromów urządzanych przez Polaków, natomiast były pogromy w Rosji.
Czyż Pan zapomniał o orgii klamstw i kalumni, kiedy to Żydzi usiłowali wykazać światu, że Polska nie zasłużyła sobie na niepodległość? Czyż pan przypuszcza, że takie 'przyjacielskie' przysługi oddawane Polsce przez Żydów, w czasie gdy ta pierwsza rwała więzi długotrwałej niewoli, mogły podnieść uczucie sympatii Polaków względem Żydów?
A czy nie słyszał Pan nigdy o żydowskich lichwiarzach i spekulantach w Polsce, którzy sprzedawali środki spożywcze Austriakom i Niemco, pozbawiając kraj resztej pożywienia?
Naród Polski przechowa dla przyszłych pokoleń i powtarzać będzie Żydom słowa Natana Straussa, że im szybciej nadejdzie dla Polski godzina nędznego końca, tym bardziej on i jego zwolennicy radować się będą

dr J. Yorzimmer, dyrektor Polish Bank of Import w liście do Natana Straussa, prezesa Komitetu Obrony Praw Żydów w Polsce, 1919 rok

Można jeszcze długo wymieniać i przytaczać fakty historyczne świadczące o tym, że Żydzi konsekwetnie prowadzili politykę antypolską np. chęć utworzenia na polskich ziemiach Judeopolonii - odrębnego, niepodległego państwa, czyli odrodzenia Izraela.

Zastanwiam się także nad naturą antysemityzmu w Polsce. Co to oznacza być antysemitą w Polsce? Sam byłem niejednokrotnie nazywany antysemitą, nazistą lub faszystą tylko dlatego, że negatywnie wypowiadałem się na temat Żydów. A co mają dopiero powiedzieć dziennikarze w Polsce lub w USA? W przypadku drugiego, napisanie negatywnej opinii prawie zawsze kończy się wyrzuceniem takiego dziennikarza na bruk. Albo procesem sądowym.
Czy w całej tej erze tolerancji i wolności, nie mogę głośno powiedzieć, że potępiam politykę Izraela odnośnie Palestyny? Czy nie mogę powiedzieć, że nie lubię Żyda, który pisał oszczerzcze felietony o rzekomych Żydach mordowanych przez AK? Jeśli nie, to ja wysiadam z tego całego pociągu zwanego "tolerancją".

[ Dodano: 2008-11-25, 18:53 ]
Temat wraca jak bumerang. Kolejna niemiecka prowokocja. Tym razem Die Welt pisze o "polskich obozach śmierci"
Ostatnio zmieniony przez Fanfir 2008-07-29, 16:15, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group