Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Cierpliwość
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-04-18, 19:36   Cierpliwość

"Dwóch rosłych Aniołów wyprasza mnie z nieba...mówią, że miejsca dla niecierpliwych w niebie nie ma..."
Jesteście cierpliwi? :) Wszystko o cierpliwości ;)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Doczya: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysany: 2007-04-18, 19:43   

Jestem! Jakbym nie była cierpliwa, to bym nie osiągła to co mam i nie dałabym rady ciągnąć dalej pare rzeczy w moim życiu.

Byciem cierpliwym to nic trudnego, tylko trzeba chcieć :wink: Nieraz mi się zdażyło, że już pomału traciłam cierpliwość... ale zawsze dochodziłam do wniosku, że jak stracę tą cierpliwość i się poddam, to już nie będę sobą! Bo wtedy ''przegrałabym'' tą walke i by wyszło na to, że nie dążyłam do tego co pragnę. W moim życiu wszystko co najważniejsze jest teraz dla mnie, musiałam to osiągnąć z cierpliwośćią. (i dzięki temu mi wszystko wychodzi)

Trzeba być w życiu cierpliwym i podchodzić z optymizmem :spoko:
_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-04-18, 20:11   

Nie jestem...niestety...Nie umiem czekać, czasami jestem do tego zmuszona, ale strasznie mnie to irytuje, wszystko chciałabym "zaraz, już", nie potrafię pomału dochodzić do celu, a już największym moim przekleństwem jest słomiany zapał...no cóż- pracuję nad sobą cały czas...
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-04-18, 21:17   

W sumie to zależy.
Jeżeli na czymś mi bardzo, bardzo zależy i liczę na szybkie załatwienie sprawy bywam cholernie niecierpliwa i koszmarnie drażliwa.
Ale gdy wszystko można spokojnie załatwić, to i ja spokojna jestem.
I do dzieci mam anielską cierpliwość ;)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-04-18, 21:20   

Eos napisa/a:
I do dzieci mam anielską cierpliwość

O tu mogłabym się podpisać, dzieci lubię, więc jestem w stanie dużo znieść ;)
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-04-19, 10:40   

nie jestem cierpliwa :oops: raczej (jeśli można ustawic to jako przeciwieństwo) mam słomiany zapał :/ nie kompali mnie w gorącej wodzie...jak muszę to swoje odczekam ale byle nie za długo ;) co do dieci, to sama nie wiem ostatnio miałam mało z nimi styczności (dzięki bogu :P )
_________________

 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-04-19, 15:51   

Mnie na pewno by wyposili z tego nieba i to w jak najszybszym tępie. Cierpliwość u mnie jest ograniczona i bardzo szybko się wyczerpuje. Kiedy mam coś poprawiać, albo robić jeszcze raz to ponoszą mnie nerwy i robię daną rzecz jeszcze gorzej najczęściej. Chciałabym wszytsko mieć teraz, zaraz. Cierpliwość mam jedynie kiedy coś straszliwie mnie wkurzy, wtedy potrafie się zawziąść i nie odpuszczać do końca, ale to bardzo żadkie przypadki.
A co do dzieci to po spojrzeniu na ostatnie opieki nad moim siostrzeńcem i siostrą to chyba nie mam... xD
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
Ostatnio zmieniony przez Zaheel 2007-04-19, 15:52, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-04-19, 17:58   

Raczej jestem niecierpliwa....I szybko się zniechęcam ;/ zbyt szybko ;/
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-04-21, 11:00   

Właśnie przechodzę przyspieszony kurs pokory i cierpliwości jak narazie dobrze mi idzie. A swoją drogą to bardzo swobodne mieć w sobie pokłady tzw: stoickiego spokoju można czasem "usiąść" i popatrzyć jak się wszyscy śpieszą a ty spokojnie czekasz na to co ma nadejść.
Nad cierpliwością najczęściej treba pracować, szczególnie w tych czasach gdy czas to pieniądz. Chciałoby się wszystko szybko i łatwo i jak coś nie idzie po naszej myśli to od razu dzika wściekłość :[
Ostatnio też nauczyłam się jak ważna jest cierpliwośc w miłości i jak pewneie najtrudniejsza zarazem :? co prawda po czasie mi to przyszło ale wiele mnie to nauczyło.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-04-29, 17:57   

Ja chyba nie jestem cierpliwa, pamiętam jak kiedyś tłumaczyłam koleżance zadanie z matmy, które dla mnie było oczywiste, a ona nie mogła za żadne skarby zrozumieć tego zadania :/ myślałam, że ją zastrzelę. Poza tym codziennie słyszę od dziadka słowa typu "jaka dziś pogoda" "Jaki dziś mamy dzień?" "gdzie są wszyscy?" i te pytania słyszę po 100 razy na dzień :/ szału można dostać :/ eh... reasumując nie mam cierpliwości :P oj nie mam...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-05-02, 23:17   

Chyba jestem. To znaczy... Też wiele zależy od kwestii, prawda?
Trudno mnie wyprowadzić z równowagi, ale jeśli komuś na tym zależy, to mu się uda. xD
Jeśli chodzi o tłumaczenie matmy/chemii mojemu bratu, to szlag mnie trafia, jak tłumaczę mu jedną i w dodatku całkiem banalną rzecz enty [nie drugi, nie trzeci, nawet nie szósty...] raz, a on nic nie rozumie.
No, i chyba że mam 'trudne dni'... Lepiej uciekać. xD
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2007-05-03, 09:43   

Ja jestem bardzo niecierpliwa , bardzo łatwo jest mnie wyprowadzić z równowagi
Zaheel napisa/a:
A co do dzieci to po spojrzeniu na ostatnie opieki nad moim siostrzeńcem i siostrą to chyba nie mam... xD
Małe dzieci to ja lubię i odrobinkę więcej cierpliwości do nich mam .
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-03, 10:29   

Nena napisa/a:
Małe dzieci to ja lubię i odrobinkę więcej cierpliwości do nich mam .
Właśnie zapomniałam dodać, że nie mam cierpliwości do małych dzieci :nie: Przebywanie z nimi jest dla mnie bardzo męczące a setki pytań przerastają moje możliwości.
Jeśli chodzi jednak o tłumaczenie czegoś np: jakieś zagadnienia z angielskiego, chemii czy czegokolwiek innego to uczę się cierpliowości tak w ramach przygotowania do późniejszej pracy i jak 5. raz powtarzam to samo to zawsze sobie myślę, że muszę 6. i to w innym bardziej przystępny sposób i o tym jaką będę miała satysfakcję jak ktoś już się tego nauczy. :]
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-05-03, 11:01   

Zazwyczaj niecierpliwość tłumię w sobie. Często mnie wręcz"rozdziera"coś od środka ale z zewnątrz tego nie okazuję. Więc jestem osobą niecierpliwą ale na duchu :D
Tłumaczyć potrafię i nawet odpowiadać po setki razy na to samo pytanie ale tylko dzieciom.
Ciężko jest mnie wyprowadzić z równowagi, chyba że się ktoś naprawdę postara.
Potrafię czekać na spóźniające się koleżanki i nie wykrzyczeć na nie, a nawet nie wspomnieć o spóźnieniu.

Ale cierpliwość przychodzi w miarę praktyki...trzeba dużo ćwiczyć :D
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Madame Bovary 
Inspiracją być!



Imi: Justyna
Doczya: 07 Maj 2007
Posty: 447
Skd: Kraków
Wysany: 2007-05-12, 23:03   

Na co dzień jestem bardzo cierpliwa, tłumaczenie czegoś komuś, uczenie - żaden problem. Ciężko jest mnie wyprowadzić z równowagi, potrzeba na prawdę zdolnej osoby :) . Co innego jest z dziećmi, nie lubię i już. Dziwnym trafem dzieci mnie uwielbiają, co uważam za jakieś nieporozumienie. Chociaż może to przez to, że nie zwracam na nie uwagi, a dzieci lubią być w jej centrum..?
_________________
O, cieniu mów,
Gdzie kraj mych snów –
Mów, gdzie jest Eldorado?
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group