Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Sex używką?
Autor Wiadomo
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-04-29, 20:04   

Seks i uzależnia i może być używką jak każda rzecz zresztą:

http://portalwiedzy.onet....ania,haslo.html

http://online.synapsis.pl...Erotomania.html
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-04-29, 20:13   

Fantasia napisa/a:
Seks i uzależnia i może być używką

wydaje mi się że używką może być jedynie substancja, a nie zjawisko, proces czy czynność. Mylę się?
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-04-29, 20:48   

używka to dośc płynne okrelenie. Dla mnie na ten przykład używka to wszystko co sprawia przyjemność, od czego można się uzależnić, a przytym ma skutki uboczne :| ale to wszystko zależy od interpretacji :)
_________________

 
 
 
Ruda
[Usunity]

Wysany: 2007-04-30, 13:25   

annoth napisa/a:
Fantasia napisa/a:
Seks i uzależnia i może być używką

wydaje mi się że używką może być jedynie substancja, a nie zjawisko, proces czy czynność. Mylę się?


Używka - substancja z powodu swego składu chemicznego działająca na układ nerwowy: kawa, herbata, tytoń, afrodyzjak itp. Mogą być nimi również napoje alkoholowe, narkotyki i inne substancje psychoaktywne, zmieniające (w mniejszym lub większym stopniu) zachowanie człowieka.

(Wikipedia)

Nie, nie mylisz się:)

Ale seksualne uzależnienie jak najbardziej występuje. W sumie to musi być rzeczą.. przesraną :P
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-04-30, 18:04   

annoth napisa/a:
wydaje mi się że używką może być jedynie substancja, a nie zjawisko, proces czy czynność. Mylę się?
Wg pierwszej cześci definicji i owszem, wg dalszej cześci jednak nie, bo nikt nie zaprzeczy, że zmienia zachowanie człowieka...
Pracowałam jako wolanotariuszka z ludzmi uzależnionymi od wszystkiego co możliwe i każdy kto zabrnął w kontakty z seksem za daleko, zrównają go z narkotykiem, kawą czy czymkolwiek innym. Seks to zespół pewnych przeżyć, które wyzwalają w ludziach uczucia bez których później ciężko funkcjonować normalnie.
Ja zdania nie zmienie. Można się ze mną oczywiście nie zgadzać, nikogo nie będę przekonywała w co ma wierzyć.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Wampirza 



Doczya: 25 Maj 2007
Posty: 286
Wysany: 2007-05-26, 00:14   

Ruda napisa/a:
annoth napisa/a:
Fantasia napisa/a:
Seks i uzależnia i może być używką

wydaje mi się że używką może być jedynie substancja, a nie zjawisko, proces czy czynność. Mylę się?


Używka - substancja z powodu swego składu chemicznego działająca na układ nerwowy: kawa, herbata, tytoń, afrodyzjak itp. Mogą być nimi również napoje alkoholowe, narkotyki i inne substancje psychoaktywne, zmieniające (w mniejszym lub większym stopniu) zachowanie człowieka.

(Wikipedia)

Nie, nie mylisz się:)

Ale seksualne uzależnienie jak najbardziej występuje. W sumie to musi być rzeczą.. przesraną :P


a substancje jakie wydziela organizm podczas orgazmu ? dokladnie uzaleznienie od nich moze byc hmm..sednem tej uzywki
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-10, 20:47   

Po przeczytaniu "11 minut" ponownie stwierdzam, że może być.
Seks podobnie jak narkotyk może być formą ucieczki od rzeczywistości, pozwala zapomnieć, choć na chwilę, o kłopotach, odprężyć się. (mówimy oczywiście o seksie w wydaniu "uzależniającym" nie o każdym seksie)
Jak wszystkie używki szkodzi i wyniszcza.
Wampirza napisa/a:
a substancje jakie wydziela organizm podczas orgazmu ?
no właśnie... inny poziom hormonów, substancje wydzielnane w mózgu...
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-07-10, 21:19   

Patrząc za zachowanie kilku dziewczyn z mojej klasy muszę powiedzieć: tak.
 
 
 
Andrzej Baczko 


Doczy: 05 Gru 2012
Posty: 29
Wysany: 2012-12-05, 16:21   

Sex może być tak samo nałogiem jak papierosy czy alkohol czy dragi.
_________________
http://Magnustobacco.com
 
 
 
krasnaltrn 


Doczy: 03 Pa 2012
Posty: 33
Wysany: 2012-12-19, 09:36   

Ciekawe ile osób z tego forum systematycznie uprawia sex że tak się wypowiadają ;P
 
 
 
steffy 


Doczya: 19 Gru 2012
Posty: 434
Wysany: 2012-12-20, 13:42   

krasnaltrn napisa/a:
Ciekawe ile osób z tego forum systematycznie uprawia sex że tak się wypowiadają ;P


A muszą uprawiać systematycznie? ;-) W końcu nie chcą się pewnie uzależnić... :P
 
 
 
malaga


Doczy: 20 Lut 2014
Posty: 39
Wysany: 2014-02-21, 13:47   

oczywiście, że można się od seksu uzależnić... na początku jest bardzo bardzo przyjemnie, ale później trochę gorzej z takim uzależnieniem ;P
 
 
 
fantom133 


Doczy: 17 Kwi 2014
Posty: 5
Wysany: 2014-05-01, 22:54   

Jak ktoś nie ma umiaru to się uzależni
 
 
 
mickey 



Wiek: 37
Doczy: 28 Maj 2014
Posty: 12
Wysany: 2014-05-30, 12:18   

Nie popadajmy w skrajności, sex to przyjemność, a nie uzależnienie.
 
 
 
Mzak 


Doczy: 13 Lis 2015
Posty: 35
Wysany: 2015-12-06, 22:43   

Oczywiście, że może stać się nałogiem bo jak nie uprawiasz seksu ale czytasz http://stylowakobieta.pl/...skiej-sypialni/ to znak, że trzeba coś zmienić ;-)
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group