Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Emigracja świadczy o braku patriotyzmu?
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-05-01, 13:39   Emigracja świadczy o braku patriotyzmu?

Ostatnio jak powiedziałam cioci, że wyjeżdżam do Anglii usłyszałam tylko "ale z Ciebie patriotka". Myślę sobie co ma piernik do wiatraka, a jednak dużo ludzi uważa, że jak ktoś już wyjeżdża nie ma za grosz patriotyzmu w sobie.
A wy co uważacie na ten temat? ;>
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-05-01, 15:21   

Mazina napisa/a:
jak ktoś już wyjeżdża nie ma za grosz patriotyzmu w sobie.

Osobiście się z tym nie zgadzam, jeśli nie ma się żadnych perspektyw we własnym kraju i szans na utrzymanie, a za granicą taka możliwość istnieje to dlaczego nie wyjechać? Nie musi to świadczyć o braku patriotyzmu, a o realistycznym podejściu do życia. Jeśli nie mogłabym znaleźć pracy tutaj to wolałabym wyjechać z kraju i zarobić na siebie niż głodować tutaj i pocieszać się myślą "że jestem patriotką".
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-05-01, 15:28   

Również wg mnie obie sprawy mają bardzo mało wspólnego. To że kocham swój kraj, wcale nie musi oznaczać że nie wyjadę do innego. Inną sprawą jest że patriota nie będzie w stanie zbyt długo wytrzymać za granicą.
Tak samo jest z wyjazdem do innego miejsca w Polsce, tyle że tutaj obowiązuje zasada lokalnego patriotyzmu, a na dodatek łatwiej jest się zahaczyć w innym mieście, bo tam ludzie też mówią w naszym języku. Ale jeśli ktoś kocha miejsce gdzie żyje, to nie będzie w stanie zbyt długo tam zostać.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
drzazga 



Wiek: 31
Doczya: 28 Kwi 2007
Posty: 21
Skd: Z mojej planety
Wysany: 2007-05-01, 15:41   

Ja mam podobnie, tzn. jak powiem mojej babci czy nawet tacie że gdzieś jest lepiej albo ze chciałabym wyjechać (no za pare lat ale wyjechać :) ) to zaczynają gadać o patriotyzmie. Ktoś może kochać swój kraj ale, ale ma tam żyć w głodzie bo ma być patriota i nie wyjechać gdzieś gdzie może dostać pracę??
 
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2007-05-01, 20:37   

Cytat:
Ja mam podobnie, tzn. jak powiem mojej babci czy nawet tacie że gdzieś jest lepiej albo ze chciałabym wyjechać (no za pare lat ale wyjechać :) ) to zaczynają gadać o patriotyzmie.

Ja mam odwrotnie, jak ja powiedziałam że wyjadę to rodzice powiedzieli że podjęłam słuszną decyzję . Uważam że każdy jest w jakimś stopniu patriotą , ale nie musi tego okazywać poprzez zostanie w swojej ojczyźnie.
Mazina napisa/a:
Ostatnio jak powiedziałam cioci, że wyjeżdżam do Anglii usłyszałam tylko "ale z Ciebie patriotka"

Ja uważam że tak powiedzą osoby chyba trochę zazdrosne(nie chodzi mi tu o twoją ciocie :) ) o to że ktoś chce lepiej żyć w innym kraju , fakt że niektórzy powiedzą że w Polsce też można dobrze żyć , ale na pewno nie na takim poziomie jak w Anglii , Norwegi czy Niemczech :)
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2007-05-18, 21:24, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Unconventional 


Wiek: 33
Doczya: 06 Sie 2006
Posty: 487
Wysany: 2007-05-01, 22:51   

Bzdura ;/ Ktoś może kochać Polskę jako kraj, ale nie jako beznadziejnych polityków, społeczeństwo i warunki takie, a nie inne. Owszem, smutne jest to, co z naszym krajem zrobili, ale to nie oznacza, że mamy tutaj żyć niegodziwie, kiedy za granicą moglibyśmy zapewnić sobie normalne warunki....to raczej już pseudopatriotyzm :|

Nena napisa/a:
Ja uważam że tak powiedzą osoby chyba trochę zazdrosne
no jasne, a jak inaczej ;/
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2007-05-02, 23:00   

pewien sens w tym mimo wszystko jest.. zauważcie ludzi którzy się wyprowadzili do Anglii.. dużo sie mówi głównie o tych co są tam nie sami a już z całymi rodzinami.. wydaje mi się, że to jest główna przyczyna tego, że ludzie zaczynają tak myśleć.. Polakom żyje się tam dobrze mimo że robią podobne rzeczy jak w Polsce ale płace są takie że mogą żyć spokojnie i nie muszą się martwić o jutro.. i nie maja zamiaru wracać, chyba że płace będą podobne... to właśnie o Nich się mówi, że brak im patriotyzmu.. a czy rzeczywiście tak jest? tylko Oni o tym wiedzą...
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-05-02, 23:24   

Hm, chyba ważne jest, co Ty nosisz w sercu i co myślisz o własnym kraju, prawda?
W przyszłości zamierzam wyjechać. Na kilka lat. Tzn., że nie jestem patriotką? :>
Bzdura.
Moja ciocia ze swoją rodziną żyje w Niemczech. Chcieli wrócić do Polski, ale uważają, że lepsze warunki życia są tam, gdzie obecnie mieszkają. Przyjeżdżają do Polski na święta, na wakacje etc. Mają u rodzinę i znajomych. Nie są patriotami?
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imi: Piotrek
Doczy: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skd: Wygoda :)
Wysany: 2007-05-02, 23:37   

nie że nie są.. hmm.. źle ująłem moją wypowiedź.. chodziło mi o to, że takie myślenie się włącza wśród Polaków jesli słysza, że ktoś tam wyjeżdża z całą rodziną..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-03, 10:37   

Studiuję tutaj kocham swój kraj i moim marzeniem jest tutaj zostać, to dla mnie oczywiste ale jeśli po tym skończonym kierunku nie znajdę pracy, która zapewni mi godne życie to nie będę miała skrupułów żeby wyjechać. Jeśli młody człowiek chce np załorzyć rodzinę to praca za 1000 miesięcznie nie da mu szansy usamodzielnienia się. A co ktoś ma do powiedzienia to nie za bardzo mnie interesuje kiedyś też się wyjeżdzało "za chlebem" do USA itp więc widocznie coś naprawdę z tym krajem musi być nie tak. 8)
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-05-03, 11:12   

"patriotyzm-postawa szacunku, umiłowania i oddania własnej ojczyźnie oraz chęć ponoszenia dla niej ofiar. Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste, a często także gotowością do poświęcenia własnego zdrowia lub życia. Patriotyzm to również umiłowanie i pielęgnowanie narodowej tradycji, kultury czy języka" Wikipedia
W tym nie ma nic o wyjeżdżaniu.... Ważne żeby myśleć o kraju, jako o ojczyźnie, czymś o co trzeba walczyć, troszczyć się, ojczyznę mamy jedną,a wyjazd z niej nie nie oznacza, że przestaję być polakiem, że zapominam o Polsce, że już dla mnie nic nie znaczy.
Moi rodzice nie mieliby nic przeciwko, jakbym wyjechała, ale ja nie chcę! Mi się tutaj podoba, co ja bym zrobiła gdyby włączając telewizor nie mogłabym zobaczyć naszego rządu i prezydenta, ministrów i polityków mających nowe wspaniałe pomysły na poprawę życia w kraju i "zatrzymania" emigrujących... Ja tutaj chcę zostać kocham swój kraj :D
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-05, 12:46   

Antagis napisa/a:
Charakteryzuje się też przedkładaniem celów ważnych dla ojczyzny nad osobiste,
To chyba o ten fragment chodzi jak się czepiają tego wyjeżdzania. Nie wazne, że biednie i cieżko do 1. czy ostatniego... siedź tutaj i klep niekiedy słodką biedę, no... :lol:
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-05-05, 16:20   

Ale czy życie w ojczyźnie jest aż takie ważne? to bez sensu...ważniejsze jest patriotyczne zachowanie a nie....
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-05, 17:14   

Zapewne tak... może tym krytykantom chodzi o pracę na rzecz kraju, płacenie podatków, uczestnictwo o wyborach, a dla tych co skończyli tu studia "wdzięczność" za zdobyte wykształcenie... no nie wiem, pewnie coś z tych rzeczy.
Problem chyba jest w tym, że młodzi ludzie coraz cześciej czują się nie tylko Polakami ale też Europejczykami i młodym łatwiej pogodzić się z nieuchronną "płynnością" granic i częstszą wymianą pomiędzy krajami (w wielu zresztą aspektach).
Tylko dlaczego nikt się nie czepia tych, którzy kiedyś tam wyjechali np do Usa się dorobili i teraz wracają buduja domu i zakładają firmy za zgromadzony tak kapitał jak ktoś krytykuje to tylko młodych ;/ głupota!
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-05-15, 21:46   

Jestem patriotką i nie wyobrażam sobie wyjechać do innego państwa i zamieszkać w nim na stałe. Cóż, patriotyzm ściśle łączy się z przynależnością do konkretnego narodu, a jeżeli ten naród ma swoje państwo, to oczywistym jest, że powinno się w nim mieszkać.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group