Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Graffiti
Autor Wiadomo
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-16, 21:51   Graffiti

No właśnie tak jak w temacie. Waszym zdaniem graffiti to wandalizm czy sztuka? Podziwiacie czy może zerkacie z pogardą kiedy widzicie chłopaków tworzących na murach?

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYC NIEMIECKIE GRAFFITI
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Mixmonia 



Wiek: 35
Doczya: 04 Lut 2007
Posty: 1087
Wysany: 2007-06-16, 22:34   Re: Graffiti

Cytat:
Podziwiacie czy może zerkacie z pogardą


to zależy... Bo niektórzy namazgrają tak bądź jak i to nie ładnie wygląda,

np. -->


ale też spotkałam się z na prawdę niesamowitymi rysunkami, które na prawdę podziwiam!!

np. -->



_________________
"Mamy siebie, mamy tak wiele"
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-06-17, 10:39   

Ja jestem za graffiti jeżeli jest ono tworzone na wyznaczonych ku temu miejscach, a nie niszczy budynków publicznych i nie zawiera jakiś niecenzuralnych treści, po prostu jak jest ładne to miło popatrzeć.
Ten drugi co Ty wstawiałaś Monia jest śliczny... :)
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Ruda
[Usunity]

Wysany: 2007-06-17, 11:09   

U mnie w Warszawie, na Ursynowie, na wyścigach jest pewien sławny półtorakilometrowy mur cały w grafach. Zazwyczaj jest to amatorszczyzna, bo mur jest do tego przeznaczony i każdy ma do niego dostęp, ale co jakiś czas organizowane są tam 'zawody', i to już jest klasa, bo zjeżdżają się profesjonaliści.
Tak, graffiti to sztuka!
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-06-17, 11:16   

Jeżeli nie jest na elewacjach budynków to sztuka ;) tzn oczywiście bez pozwolenia. Bo jeśli niszczą kogoś domek, blok to sorry... wandalizm!
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-06-17, 13:01   

Cytat:
Ja jestem za graffiti jeżeli jest ono tworzone na wyznaczonych ku temu miejscach, a nie niszczy budynków publicznych i nie zawiera jakiś niecenzuralnych treści, po prostu jak jest ładne to miło popatrzeć.

No i o to właśnie chodzi. Właśnie wtedy można nazwać graffiti sztuką, ale jeśli niszczy mienie publiczne, to to zwykły wandalizm. :evil:
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-17, 16:14   

Nawet ładne graffiti uważam za wandalizm jeśli nie jest ono w miejscu do tego przeznaczonym...
Ale trzeba przyznać, ze te, które wkleiła Monia sa prześliczne.
 
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-06-17, 20:09   

Mixmonia napisa/a:
to zależy... Bo niektórzy namazgrają tak bądź jak i to nie ładnie wygląda,
Można podzielić na dwie grupy - typowy głos ludu bądź stylizowane podpisy amatorów, które tylko oszpecają ściany i grafitti artystyczne , które wymaga wprawy i nierzadko , po prostu talentu plastycznego.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-20, 17:47   

To zależy JAKIE grafitii...
coraz prężniej działa tzw: grafiti zaangażowane gdzie ludzie malujący mają naprawde coś ciekawego do przekazania oglądającym i ma to sens a nie tylko podpisy ziomali na murach kamienic, bloków, domów czy murach.
Nudne grafiti bardzo mi przeszkadza i jestem zwolenniczką surowego karania malujących... bo bardzo często zdarza sie tak że blok zostaje odmalowany, elewacja odnowiona i mieszkańcy życzyliby sobie żyć właśnie w takim schludnym otoczeniu a tu ci gówniarz pomaluje jakieś bzdety ;/
Z tych które wkleiła Monia podoba mi sie tylko to ostatnie
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Stranger 



Doczy: 17 Maj 2007
Posty: 146
Wysany: 2007-06-20, 17:58   

Fantasia napisa/a:
Nudne grafiti bardzo mi przeszkadza i jestem zwolenniczką surowego karania malujących... bo bardzo często zdarza sie tak że blok zostaje odmalowany, elewacja odnowiona i mieszkańcy życzyliby sobie żyć właśnie w takim schludnym otoczeniu a tu ci gówniarz pomaluje jakieś bzdety ;/

Uważam podobnie. Często widzę świeżo odremontowane budynki gdzie jakiś gówniarz musiał "podpisać się" żeby każdy to widział. W takich miejscach graffiti mnie najbardziej denerwuje.

podoba mi się np. coś takiego:
_________________
http://www.flickr.com/photos/devart87/
 
 
Pica 


Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysany: 2007-06-20, 19:06   

To jest juz przykład graffiti artystycznego :) Piękne.
 
 
 
Madame Bovary 
Inspiracją być!



Imi: Justyna
Doczya: 07 Maj 2007
Posty: 447
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-21, 09:16   

Podpisy, wyznania miłości, przekleństwa i jakieś inne slogany to przepraszam, szkoda na to patrzeć, a że ktoś ma z tego podnietę to bardzo mi przykro..

Lubię przemyślane, sensowne graffiti, w które ktoś włożył wiele pracy, a nie zakradł się po nocy i nabazgrał byle co, byleby było. W mieście obok jest liceum, w którego klasach ściany są całe w graffiti, podobno są świetne, ale osobiście nie widziałam ich.
_________________
O, cieniu mów,
Gdzie kraj mych snów –
Mów, gdzie jest Eldorado?
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-06-22, 09:32   

Cytat:
Graffiti - napisy lub symbole zamieszczane na ścianach i murach, często w sposób nielegalny.

Dla mnie jest to paskudztwo szpecące miejsca, bądź obiekty publiczne.

A to drugie zdjęcie, która wkleiła Mixmonia, bądź to Strangera, uważam po prostu za sztukę, a nie za nędzne graffiti.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Zaheel 
Boski prototyp - mutant



Doczya: 10 Sty 2007
Posty: 1675
Skd: z Nibylandii
Wysany: 2007-06-23, 09:47   

Podoba mi się graffiti, ale tak jak juz to przedmówczynie i przedmówcy powiedzieli jeżeli jest sensowne. Bazgroły nie wchodzą w grę.
U mneie przed szkoło jest taki szary mur, który nie wyglada zbyt zachęcajaco, ale Graficiarze się za niego wzięli i teraz są takm fantazyjne wzorki, koty i inne ciekawe obrazki. Uważam, że gdzie niegdzie moożna nawet to uznać za sztukę, bo trzeba sporo wysiłku, żeby stworzyc takie coś. W wielu miejscach graffiti przysłania szare, brudne ściany i wprowadza trochę urozmaicenia i to wyglada o wiele lepiej niż obdrapane mury.
_________________
''To rewolwer w twojej kieszeni, czy po prostu przyjemnie ci mnie widzieć?"

"Rzeczywistość jest wynikiem braku alkoholu"
 
 
 
Darkness
[Usunity]

Wysany: 2007-08-02, 11:07   

Większość Graffiti, które widziałem to wandalizm. Np. wielki, czarny, brzydki napis LECHIA GDAŃSK. ;s Oczywiście niektóre graffiti można nazwać sztuką, ale reszta szpeci okolice. :|
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group