Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Strajk Lekarzy
Autor Wiadomo
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-05-25, 10:32   Strajk Lekarzy

Co myślicie o tym strajku? Dobrze robią? Źle? Może powinni strajkować w inny sposób?
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-05-25, 17:08   

Moim zdaniem lekarze nie powinni strajkować w sposób, który krzywdzi pacjentów...Ludzie często czekają w kilkumiesięcznych kolejkach do specjalistów, a tutaj po pół roku okazuje się, że oni strajkują i muszą czekać kolejne kilka miesięcy...
Owszem lekarz jak i każdy inny pracownik ma prawo strajkować, ale mogliby to zaplanować troszkę inaczej...szczerze mówiąc nie mam pojęcia jak...ale takie sytuacje krzywdzą niczemu nie winnych obywateli...
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-05-25, 17:52   

Antagis napisa/a:
Owszem lekarz jak i każdy inny pracownik ma prawo strajkować, ale mogliby to zaplanować troszkę inaczej...s

Nie powiinni mieć prawa strajkować :evil: przeciętny lekarz nie wyrabia w przychodni nawet 5 godzin a potem leci do prywatnej kliniki :?
a co z przysięgą Hipokratesa? moze Hipokryty?! jeszcze grożą, że odejdą z pracy. I bardzo dobrze! konowałów mamy pod dostatkiem! niech pracują ci kórzy chcą, ci dla których pacjęt jeszcze coś znaczy! to są polskie święte krowy :/

szczerze niecierpię większości z tej klasy zawodowej :/ te familie całe...szkoda gadać.

zamiast nim należą się podwyżki dla nauczycieli. Bo jak sa sfrustrowani to wyżywaja się na uczniach :? :shock: i dla nich wcześniejsza emerytura :< !!
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-05-25, 20:43   

Heh u mnie w przychodni lekarze zarabiają po 15tys i nie dziwie się, że krew zalewa tych ordynatorów ze szpitali... ale nigdy też nie widziałam lekarza w jakimś kiepskim aucie! Im ciągle mało...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2007-05-25, 20:46   

Jedno słowo: prywatyzować.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-05-25, 21:07   

Paulus napisa/a:
Jedno słowo: prywatyzować.

I potem patrzeć jak niezamożni emeryci umierają?
Nie wiem, jak to widzisz?
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2007-05-25, 21:51   

annoth, choćby i tak:

Cytat:
L. Lecznictwo

1. Lecznictwo zostaje bezzwłocznie sprywatyzowane.

2. Ubezpieczenia przejmą firmy prywatne (p.U), które będą mogły przejąć wszelkie zobowiązania wraz z uprawnieniami z p. L.5.

3. Szpitale, przychodnie i podobne instytucje zostaną sprywatyzowane na zasadach ogólnych. Jeśli nabywcą jest spółka złożona z większości lekarzy, uzyskuje o­na zniżki jak w p. E2 lub P10. Pozostali pracownicy zachowują prawo do nabycia 20% akcji.

4. 90% sumy wydawanej w kwartale na lecznictwo i dopłaty do lekarstw zostanie podzielone na równe części i wypłacane co kwartał wszystkim obywatelom.

Szacując marnotrawstwo obecnego systemu na 40%, sądzić należy, że owe 90% znaczy mniejszy o 10% wydatek państwa i 30% oszczędność na kieszeniach obywateli.

5. Suma ta będzie wypłacana w pełnej wysokości rencistom, osobom które ukończyły 60 lat. Dorosłym będzie przez 3 lata zmniejszana proporcjonalnie co kwartał do zera, a dzieciom - również narodzonym do 10 miesiąca po wejściu w życie ustawy, przez 18 lat. Dorosłym pomiędzy 57.mym a 60.tym rokiem życia będzie wypłacana do śmierci w takiej wysokości w jakiej skończą 60 lat.

Chodzi o łagodne przejście między grupami.

6. Ustają wszelkie dopłaty do leków, a opłaty za usługi szpitalne ustalane będą przez same szpitale. To samo dotyczy lekarzy.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-25, 22:18   

Nie wiem tak naprawdę ile oni zarabiają więc nie chcę ich oceniać znam tylko sytuację pilegniarek a ta jest i owszem koszmarna :(

Moja sąsiadka miała dość poważny incydent i potrzebowała pomocy już w czasie tego strajku i mimo ze nie było to zagrożenie zycia została szybo i sprawnie zbadania i zdiagnozowana przez lekarza więc nie jets chyba az tak tragicznie przynajmneiej u mnie.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Mkj 



Doczy: 15 Wrz 2006
Posty: 2287
Wysany: 2007-05-25, 23:29   

No jak dzieci mają jakieś zapalenie to też nie przyjmują, nawet przeciwbólowego nie dadzą... bo nie ma zagrożenia, a dziecko się męczy z bólu.

Hipokryci pieprzeni, biorą w łapę i mówią, że muszą, mój tata 15 lat zapie*dalał na kolanach 500m pod ziemią 8 godzin w pyle i zarabiał 1100zł w porywach. A oni nawet jak te 1500zł zarabiają to im mało? Co oni robią? Łażą po tych obchodach i jak jest operacja to się wysilić muszą, a tak siedzą i popijają kawę, kurzą fajki i mówią, że papierosów nie można bo to zło.

Paranoja. Wiedzieli w jaki zawód idą, albo się ma powołanie, albo się idzie do związku i strajkuje, porażka.

Prywatyzować, tak jak Paulus mówi.

Wiem, że z tym zawodem wiąże się odpowiedzialność, za życie... ale polega ona na tym, że jak ktoś umrze to powiedzą, że nie dało się nic zrobić i odpowiedzialność spływa.
_________________
CHWDMP - usuń to hiuehiuheheiuheiuheiuhe.

CHWDMP

Stop cenzurze! Precz z Markim!

Tj: Może tak jak twierdzi MKJ robi sie z tego dość hermetyczne koło wzajemnej adoracji
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2007-05-25, 23:34   

W dupach im się poprzewracało i tyle... Koleżanka ze złamaną nogą została odesłana do domu :| może da się jednak znaleźć inny sposób na strajk...?
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
bmwe30


Doczy: 28 Maj 2007
Posty: 6
Wysany: 2007-05-28, 21:28   

przez strajk lekarzy nie moglem zlozyc podania do szkoly co chcialem isc bo nie mialem jak badan zrobic :\
 
 
Nena 



Doczya: 19 Lis 2006
Posty: 1743
Wysany: 2007-05-28, 21:42   

Przez ten strajk mój kumpel leży już 2 tydzień w szpitalu bo po operacji kolana nie ma mu kto założyć gipsu . Myślę że owszem powinni strajkować ale pracować normalnie i leczyć wszystkich ludzi :]
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
  Wysany: 2007-06-02, 20:37   

wkurza mnie juz ten strajk. koncem maja miałam miec operacje - wyczekałam sie tyle miesiecy i nici. nawet nie wiedza kiedy wpisac mi nowy termin bo nie wiadomo jak dlugo potrwaja strajki. ble...
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-02, 21:08   

Strajk strajkiem, ale operacje to już wykonywać powinni...
Tak samo jak wypisywać recepty, przecież leki na receptę to już są takie, kiedy człowiekowi się coś poważniejszego dzieje...
 
 
 
Morte 
Tear



Wiek: 34
Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 84
Wysany: 2007-06-03, 18:37   

Nauczyciele... Kto następny? Myślę że i tak dużo dostają, mimo to im mało ;] są zbyt wymagający, każdy robi coś dla ludzi, nie wokół nich świat się kręci i nie na nnich się kończy ;]
Ostatnio zmieniony przez Morte 2007-06-03, 18:38, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group