Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Lednica
Autor Wiadomo
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-05-30, 17:42   

Cytat:
Do mnie Bóg przemawia raczej w ciszy niż w tłumie moich rówieśników.


Gadasz jak mój kolega.
Cisza pomaga się skupić, ale wtedy czasem człowiek naprawdę za dużo myśli. Kiedy na chwilę się zapomni w hałasie i najdą go nagle jakieś dziwne myśli, to wtedy dopiero działa na psychikę i trafia do serca. Kiedy człowiek nie ma jakiejś odskoczni, alternatywy, to jest jak poszukiwacz złota, który szuka go w jednym i tym samym miejscu od lat. Poza tym, wiara w Boga nie ogranicza się do czynienia dobra i skupienia w modlitwie. Wiara jest radością, również tu na ziemi! Wiara nie zobowiązuje do zamknięcia się dla Boga w niewidzialnej samotni i ciszy, bo tylko w taki sposób można doświadczyć Bożą obecność. Lednica, PP, oazy itp dlatego służą Bogu, bo pozwalają na radosne spotkanie z drugim człowiekiem, w którym też drzemie wiara, więc dzięki niemu też możemy w jakiś sposób być bliżej Boga.

O.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Paulus 



Doczy: 15 Lis 2006
Posty: 617
Wysany: 2007-05-30, 20:40   

Jeśli komuś pomagają oazy itp. to nie ma sprawa. Nie mówię, że to złe, aczkolwiek mnie to nie pociąga.
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-05-30, 21:06   

Ufff bo już się bałam, że masz taki sam pogląd jak mój w/w kolega.

Zaczynam coraz bardziej żałować, że nie jadę na Lednicę, bo znowu jedzie moja kuzynka i zapewne na PPT znów nie będę umiała czegoś tańczyć, a nim się nauczę to minie cały jeden postój :roll:
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-30, 21:39   

Paulus, to nie jest istotne jaką kto wybiera drogę do Boga i czy w ogóle wybiera. Po prostu uważam, że będąc człowiekiem nalezy zadawać sobie pytania i szukać na nie odpowiedzi. A czy po drodze natkniesz się na idee boga (jakiegokoliwek) to już inna sprawa. I czy zrealizujesz to w ciszy czy gwarze lednickiego tańca to tez bez znaczenia... ilu ludzi tyle powinno być dróg albo choćby może być dróg.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Wampirza 



Doczya: 25 Maj 2007
Posty: 286
Wysany: 2007-05-31, 20:30   

Powie mi ktos o co chodzi z przechodzeniem przez rybe :P ?
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-05-31, 20:40   

Przejście przez rybę to symbol przyjęcia Chystusa i chęci kroczenia za nim jako podstawy swojej drogi życiowej. Odbywa się po Mszy św. i pieśniach i też rózne piesni mu towarzyszą (jest to coś koło północy)
Problem polega na tym, że ludzi jest tak tak dużo, że nia ma możliwości "normalnego poruszania się" :(
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Wampirza 



Doczya: 25 Maj 2007
Posty: 286
Wysany: 2007-05-31, 20:47   

Jooj hardcore , ale chyba dobrze znaczy sie wiara sie dobrze trzyma :)
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imi: Marta
Wiek: 32
Doczya: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skd: wziąć na wino?
Wysany: 2007-06-02, 17:50   

Tak, wśród młodych świetnie. Świadczy o tym chociażby zatrzęsienie w ruchach wspólnotowych :) u mnie neokatechumenat nieźle się rozrósł, a w Oazie też w porządku z nowymi ludźmi ;)
_________________
"Nie boję się obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiątce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2007-06-03, 17:37   

ja nie mogłam pojechac :( ale moze uda mi sie na wakacjach zaliczyc ze znajomymi franciszkanskie spotkanie mlodych
 
 
 
crush 
pfk <3



Imi: Kasia
Wiek: 33
Doczya: 13 Maj 2007
Posty: 178
Skd: Pleszew
Wysany: 2007-06-03, 21:14   

auć, ale jestem wykończona po tej Lednicy koło 3 przechodziliśmy przez rybę, a w domu koło 6 i spałam tyle ale nadal jestem nie do życia.

a te piosenki to nawet mi się już śnią. Ale było świetnie, nie pamiętam kto wcześniej pisał że tam się nie da nie tańczyć i nie śpiewać ale miał rację, jakoś na początku jak przyjechaliśmy podeszli do nas ewangelizatorzy mieszkający niedaleko nas, rozmawiali z nami,

myślę że ten wyjazd dużo mi dał, ale jeszcze dużo przede mną...

chyba teraz mam jeszcze bardziej otwarte :serce: dla Boga.
_________________
<3
Cytat:
...to nie miłość to tylko złudzenie...

MOJE MYŚLI, MÓJ BLOG Zapraszam ;*
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-03, 22:26   

crush, bardzo miło mi to słyszeć :D korzystaj teraz z tego entuzjazmu wiary który jest w tobie!

ale tym bardziej mi szkoda ze mnie zabrakło :?
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Kamciasty
[Usunity]

Wysany: 2008-01-26, 00:29   

Czas na aktualizacje

Do kolejnej Lednicy 2000 pozostało 133 dni :D szczerze ja będę pierwszy raz :P ale ... już mnie to "wciągnęło" i nie mogę się doczekać ;)

XII Ogólnopolskie Spotkanie Młodych Lednica 200 - 7 czerwca 2008 "Nazwałem Was Przyjaciółmi" J 15,15

Oby było nas tam bardzo bardzo dużo.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-01-26, 16:06, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Doczya: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysany: 2008-01-26, 22:06   

ja chciałabym być - strasznie
ale jako wolontariusz albo ratownik :roll: nie lubię tak po prostu w czymś uczestniczyć, o wiele bardziej wolę pomagać w tworzeniu tego dla innych
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
dziewczyna
[Usunity]

Wysany: 2008-02-06, 16:46   

Ja ostatnio byłam i był to mój pierwszy raz... przeżycie nie do opisania... :roll: najlepszy moment to Wystawienie Najświętszego Sakramentu... ach..... super.... ale przez rybę nie udało się przejść w obawie o swoje płuca i koleżankę... w tym roku jadę na_pewno i przez rybę przechodzę nawet jakby miało mnie to kosztować życie!
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-02-06, 20:40, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
symmpatyczka 


Doczya: 12 Maj 2008
Posty: 1
Wysany: 2008-05-12, 09:06   

Witam wszystkich.Mam do Was pytanie a zarazem ogromną prośbę. Czy ktoś z was nie orientuje się czy z Łodzi jest jakiś wyjazd na Lednicę ale w godzinach popołudniowych,albo czy ktoś nie jedzie małą grupką w takich godzinach i czy nie można się do nich dołączyć.Proszę o kontakt ze mną, bo nie mogę jechać rano, a obecność na polach lednickich jest dla mnie niezwykle ważna:)
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-05-12, 14:59, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group