Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych?
Autor Wiadomo
Blanca 
niezależna



Doczya: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skd: Blancostok
Wysany: 2007-06-05, 10:43   Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych?

Cytat:
Nie zapalisz już w samochodzie, w pracy, urzędzie, pubie i restauracji. A gdzie będziesz mógł sięgnąć po papierosa? W więzieniu i szpitalu psychiatrycznym. Jeszcze w tym roku Sejm może uchwalić przepisy o całkowitym zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych - pisze "Dziennik".

Nikt mnie nie zmusi, abym zgasiła papierosa we własnym samochodzie - stwierdza przewodnicząca sejmowej Komisji Zdrowia, Ewa Kopacz z PO.

Restrykcyjna ustawa zakazująca palenia w zasadzie wszędzie poza własnym domem już wywołuje oskarżenia o dyskryminację i łamanie konstytucyjnych praw człowieka. Zdaję sobie sprawę, że nowe przepisy bardzo utrudnią życie palaczom, ale i tak będziemy ich bronić - zapowiada poseł PiS Tadeusz Cymański, także członek sejmowej Komisji Zdrowia.

Cymański zdaje sobie sprawę, że najtrudniejsza batalia w Sejmie dotyczyć będzie przeforsowania kontrowersyjnych pomysłów karania kierowców, palaczy w kawiarniach i pubach oraz w tzw. strefie bez dymu, czyli na świeżym powietrzu.

Dlaczego nie będzie wolno palić we własnym samochodzie? Z tego samego powodu, dla którego nie wolno rozmawiać w trakcie jazdy przez komórkę - mówi poseł. Na pytanie, czy ustawodawca nie powinien dopuścić palenia w samochodzie przy otwartym oknie, odpowiada: To niepoważne! Wie pani, ile jest wypadków drogowych przez żar z papierosa, który spadł w przeciągu podczas jazdy samochodem?!

Według Ewy Kopacz, przygotowany przez posłów PiS oraz onkologów projekt ustawy jest jawną dyskryminacją palących. (PAP)



Co o tym sądzicie ?
Powinien być wpowadzony zakaz palenia w miejscach publicznych?

źródło: wp
 
 
 
Stranger 



Doczy: 17 Maj 2007
Posty: 146
Wysany: 2007-06-05, 11:02   

Wg. mnie taki zakaz powinien być wprowadzony, chociaż nie koniecznie w taki sposób. Jeszcze chyba nie spotkałem się z przypadkiem gdzie przeszkadzałby mi papieros osoby palącej we własnym samochodzie, no chyba że i ja jadę tym samochodem ale to inna sprawa. Taki zakaz powinien istnieć szczególnie tam gdzie zazwyczaj się "przesiaduje" i nie jest się w ruchu np. przystanki autobusowe. Często przeszkadza mi dym z papierosa osoby, która sobie stanie obok i, że tak powiem, bezczelnie zacznie go palić, nie przejmując się tym, że to może komuś przeszkadzać. Co do zakazu palenia w lokalach tj. puby, restauracje to aż w takim stopniu mi na tym nie zależy, bo już przywykłem do tego, że wchodząc do pubu natknę się na małą siekierę ale to też zależy od miejsca, bo wystarczy, że lokal ma dobrą klimatyzację i problem nie jest już taki uporczywy.
_________________
http://www.flickr.com/photos/devart87/
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-06-05, 11:11   

moim zdaniem (mimo, ze nie palę) całkowity zakaz palenia jest deczko bez sensu. Moim zdankiem skromnym powinny być lokale dla niepalących i palących. jeżeli mowa o własny samochód to jest to śmiech na sali :/ a ulica? mi nie przeszkadza dym papierosowy generalnie ale zgadam się, że nie powinno się palić tam gdzie się musi stac w grupie (wspomniany wyżej przystanek). ale człowiek który idzie ulica czy nawet stanie sobie pod drzewkiem i zapali fajkę...komu to przeszkadza? moim zdaniem zakaz palenia powinien dotyczyc wszelkich okoliczności gdy dym może i przeszkadza innym.
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-06-05, 13:32   

Ja tam jestem jak najbardziej za! A co! Będą mnie truć? Pf.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-06-05, 15:01   

Uważam, że w miejscach publicznych powinien być całkowity zakaz palenia. Sama nie palę. Mało tego, dym papierosowy może wywołać u mnie napad niezbyt przyjemnego kaszlu, więc moje stanowisko jest chyba dość zrozumiałe.
Ale zakaz palenia we własnym samochodzie [w dodatku jeśli ktoś jedzie sam]? No, nie wiem...
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Ruda
[Usunity]

Wysany: 2007-06-07, 14:03   

Cytat:
Nie zapalisz już w samochodzie, w pracy, urzędzie, pubie i restauracji. A gdzie będziesz mógł sięgnąć po papierosa? W więzieniu i szpitalu psychiatrycznym. Jeszcze w tym roku Sejm może uchwalić przepisy o całkowitym zakazie palenia tytoniu w miejscach publicznych - pisze "Dziennik".

Haha, powodzenia?;]

Cytat:
Cymański zdaje sobie sprawę, że najtrudniejsza batalia w Sejmie dotyczyć będzie przeforsowania kontrowersyjnych pomysłów karania kierowców, palaczy w kawiarniach i pubach oraz w tzw. strefie bez dymu, czyli na świeżym powietrzu.

Zakaz palenia we własnym samochodzie, bez kitu :lol:
Jeśli chodzi o kawiarnie i puby, to powinni to zostawić w spokoju. Są wydzielone miejsca, gdzie można palić, a gdzie nie, osobne pomieszczenia, tabliczki, więc czego się czepiają;/
To już od pubu zależy, czy życzy sobie siekiery, czy nie.
Zakaz również na świeżym powietrzu? Brak mi słów.

Cytat:
Dlaczego nie będzie wolno palić we własnym samochodzie? Z tego samego powodu, dla którego nie wolno rozmawiać w trakcie jazdy przez komórkę - mówi poseł. Na pytanie, czy ustawodawca nie powinien dopuścić palenia w samochodzie przy otwartym oknie, odpowiada: To niepoważne! Wie pani, ile jest wypadków drogowych przez żar z papierosa, który spadł w przeciągu podczas jazdy samochodem?!

Cymański, śmiesznyś. Palenie fajka jest tak machinalną czynnością, że nikt nie skupia się na tym, jadąc samochodem.
Tak, ludzie tak bardzo boją się popiołu, że wywołują MASOWE wypadki, hahahahh, Cymański, jest pan moim idolem. Proponuję panu również zakazać słuchania muzyki podczas jazdy autem oraz zakaz rozmowy z osobą towarzyszącą.
 
 
Morte 
Tear



Wiek: 34
Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 84
Wysany: 2007-06-07, 15:06   

Powinien, co to mnie obchodzi że ktoś pali. Jak chce się truć? Proszę bardzo, ale niech nie truje mnie. Ja nienawidzę dymu papierosowego, to śmierdzi i zabija :?

Mam nadzieję że wprowadzą taki zakaz :?
_________________
deine Grösse macht mich klein

Nie klikaj :D
 
 
 
Cecylia 



Imi: Monika
Wiek: 34
Doczya: 13 Lut 2007
Posty: 101
Wysany: 2007-06-07, 16:52   

na otwartym terenie ciężko nawet poczuć zapach fajki którą ktoś obok pali, a tym bardziej przesadzacie z tym truciem, może was nie zabije ten dym. Zabronicie komuś iść z fajką przez miasto? Przesada.

sama nie pale.
_________________
Muzykę, która nosi w sobie moc
Muzykę, która w całość łączy coś
Muzykę przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cię wyzwoli
 
 
 
Morte 
Tear



Wiek: 34
Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 84
Wysany: 2007-06-07, 17:43   

z
Cecylia napisa/a:
na otwartym terenie ciężko nawet poczuć zapach fajki którą ktoś obok pali, a tym bardziej przesadzacie z tym truciem


Wez nie zartuj, nie palisz i nie czujesz jak ludzie smierdza tym dymem? Oni nim po prostu przesiakaja, przechodzi obok mnie palacz i ja doslownie czuje ten dym, np jak pali faje to przeciez to tak smierdzi, ja czesto siedze w towarzystwie palaczy i praktycznie wali od nich tym smrodem... ;/ idac ulica czlowiek pali wydycha ten smrod to tez jak ktos przejdzie to czuje ten zapach. :? chce palic, niech pali u siebie w domu, dlaczego ludzie nie pala w domach? bo smierdzi, skoro im smierdzi to niech nie pala tez na powietrzu, BO SMIERDZI! ;]
_________________
deine Grösse macht mich klein

Nie klikaj :D
 
 
 
Łukasz 
Crazy Lover


Imi: Łukasz
Wiek: 31
Doczy: 07 Cze 2007
Posty: 4
Skd: z Miasta
Wysany: 2007-06-07, 18:28   

Jestem całkiem za tym aby palenie było zabronione w miejscach publicznych, a nawet całkowicie zabronione. :brawo:
_________________
No man, no sex. No sex, no children. No children, no school. No school, no problem!

---------------------------------------------------

Budze sie w nocy,

a Ciebie nie ma.

Moje cialo pragnie Twego ciepla!

Gdzie jestes piżamo?
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-06-07, 19:28   

Ja również jestem za zakazem palenia w miejscach publicznych. Jak przechodzę koło takiego palacza gdzieś na mieście to od razu mnie zaczyna kaszleć..i się dziwnie patrzą...ale to już jest odruch bezwarunkowy. Ja się duszę dymem papierosowym. I dlatego jestem za.
Palacze niech się sami trują a innych niech szanują, bo bierne palenie jest bardzo szkodliwe!
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Morte 
Tear



Wiek: 34
Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 84
Wysany: 2007-06-07, 22:46   

;] Widzisz, jak dla mnie to nie jest dziwne Antagis, bo praktycznie idąc ulicą, to wstrzymuję powietrze gdy przechodzi obok mnie jakiś koleś z papierochem ;] ten smród jest nie do zniesienia ;]
_________________
deine Grösse macht mich klein

Nie klikaj :D
 
 
 
Cecylia 



Imi: Monika
Wiek: 34
Doczya: 13 Lut 2007
Posty: 101
Wysany: 2007-06-08, 08:27   

jakieś chyba macie inne receptory węchowe, ja tez przebywam wśród palaczy bo moi wszyscy kumple palą a z nimi jestem codziennie. nie śmierdzą, bo palą na otwartym terenie i do mnie też ten dym rzadko kiedy dociera bo sie rozpływa w powietrzu! was zabije dym papierosowy gdy przechodzicie przez miasto, a palcza nie zabije ramka wypalana dziennie? taaa
_________________
Muzykę, która nosi w sobie moc
Muzykę, która w całość łączy coś
Muzykę przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cię wyzwoli
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2007-06-08, 09:50, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Morte 
Tear



Wiek: 34
Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 84
Wysany: 2007-06-08, 09:20   

;] słuchaj, wystarczy że wdycham tą smołę do swoich płuc. Nie wiem, może stój bliżej nich niż odległość 10 metrów... Albo może masz problemy z węchem, albo tak oni palą jak Ty czujesz.

W każdym bądź razie jeśli ktoś pali i wydycha dym w Twoją stronę to czuć ten zapach, jeżeli siedzi się w pokoju z kimś to też czuć...

Wiesz, może Twój organizm się już przyzwyczaił, ja jednak tego smrodu unikam, i coraz bardziej go czuję, a po fajce, to każdy nauczyciel czuje że uczniowie śmierdzą papierosami, z nimi też jest coś nie tak? wiele osób czuje ten zapach.
_________________
deine Grösse macht mich klein

Nie klikaj :D
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-06-08, 09:33   

Cecylia, przyzwycziłaś się i już nie czujesz teg9o smrodu...
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group