Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Całkowity zakaz palenia w miejscach publicznych?
Autor Wiadomo
Cecylia 



Imi: Monika
Wiek: 34
Doczya: 13 Lut 2007
Posty: 101
Wysany: 2007-06-08, 10:57   

szkoda tylko ze my mówimy o paleniu np idąc przez miasto. czy będziesz szedł cały czas naprzeciwko osób z fajką i cały czas będą wydychać w ciebie ten dym? moża zdarzy sie ze minie cie jedna lub dwie osoby że dmuchną w ciebie a od tego sie nie umiera. tak, od palaczy czuć fajkami a zwłaszcza śmierdzą im palce. ale to nie znaczy że jak w ciebie dmuchnie to ty też będziesz śmierdzieć tak jak oni. skoro nie lubisc tego zapachu to pewnie do pubów klubów barów itp tez nie chodzisz. tak jest dużo łatwiej przesiąknąć tym dymem
_________________
Muzykę, która nosi w sobie moc
Muzykę, która w całość łączy coś
Muzykę przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cię wyzwoli
 
 
 
crush 
pfk <3



Imi: Kasia
Wiek: 33
Doczya: 13 Maj 2007
Posty: 178
Skd: Pleszew
Wysany: 2007-06-08, 11:10   

tak, już to widzę jak Polacy przestaną palić, przecież już w niektórych miastach jest tak że nie można palić na przestankach autobusowych ? no i dlaczego ludzie tam palą ile wejdzie ? takie tylko głupie gadanie które i tak nic nie zmieni, np ja nie mam zamiaru przestawać palić w miejscach publicznych czy też nie publicznych, chyba ze jest ta tabliczka ze nie można to się mogę powstrzymać ;p ale w innym wypadku to mnie mogą pocałować w ... ;p ;D

zresztą co będą policjanci latać za 40 letnią kobietą bo zapaliła sobie papierosa ? i już mandacik ? śmieszne to jest dla mnie
_________________
<3
Cytat:
...to nie miłość to tylko złudzenie...

MOJE MYŚLI, MÓJ BLOG Zapraszam ;*
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-06-08, 11:36   

Cecylia, ale np. stojąc na przystanku, czekając na tramwaj może to być męczące [dym]
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Ruda
[Usunity]

Wysany: 2007-06-08, 14:18   

Dajcie spokój, skoro jesteście tak delikatni, czy to taki problem ominąć osobę z fajkiem bądź poprosić, by przy was nie fajczyła?
Ten zakaz to naprawdę dyskryminacja, najpierw pozwalają, a później nagle bach, nie możesz zapalić nawet na świeżym powietrzu, PARANOJA.
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-08, 14:44   

Ruda, możesz zapalić na świeżym powietrzu ale nie w miejscu publicznym. Za przeproszeniem kur!@#$% mnie chwyta jak widzę, że ktoś pali na przystanku i stoi 20 albo i więcej ludzi i wszyscy musza też to wąchać ;/

Palcie sobie do cholery wszędzie ale nie mam ochoty zeby mnie ktoś truł tylko dlatego, że mamy za chwilę jechać tym samym autobusem czy pociągiem. Są miejsca gdzie palneinie powinno być zabronione całkowicie i w Gdańsku juz nie raz widziałam jak wlepieli mandaty np: przy przystankach co swoją drogą bardzo mnie cieszyło.
crush napisa/a:
np ja nie mam zamiaru przestawać palić w miejscach publicznych czy też nie publicznych, chyba ze jest ta tabliczka ze nie można to się mogę powstrzymać ale w innym wypadku to mnie mogą pocałować w ... ;D
nie musi być tabliczki! pal i płać twój wybór :D
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-08, 18:25   

Może troszkę przesadzone jest zakazanie palenia we własnym samochodzie, ale ogólnie uważam, że jest to całkowicie słuszne sprawa. Palenie bierne jest jeszcze bardziej szkodliwe, a teraz nawet nie mam prawa nikomu zwrócić uwagę, ze nie życzę sobie palenia przy mnie...
 
 
 
Morte 
Tear



Wiek: 34
Doczy: 02 Cze 2007
Posty: 84
Wysany: 2007-06-08, 18:45   

Wiesz, żeby to tylko idąc chodnikiem ktoś truł fają, co druga osoba pali, nie robią 10 metrowych chodników (w szerokości) gdzie mam odejść jak idzie obok mnie taki dziad? Dla mnie to śmierdzi, do pubów nie chodzę, masz rację, ale jak jestem na imprezie t o tam się w domu nie pali, tylko np na balkonach...

Wiesz, siedzę z qmplami, palą przy mnie, już muszę wdychać ten smród... Sorry, ale dla mnie to trucizna, nawet jeśli nieszkodliwa dawka.

Przelicz sobie ile dziennie Twoi koledzy wydają na papierosy, potem przelicz to na rok, potem na 20 lat, i pomyśl, co mogliby za te pieniądze kupić.
_________________
deine Grösse macht mich klein

Nie klikaj :D
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2007-06-08, 21:40   

Jak dla mnie to to jest głupie. Trochę przesadzili, ale cóż... Faktycznie dym papierosowy jest nieprzyjemny i truje bardziej niż przy paleniu czynnym. Jednak niech nie myślą, że nagle tak duża część społeczeństwa się do tego zastosuje.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Cecylia 



Imi: Monika
Wiek: 34
Doczya: 13 Lut 2007
Posty: 101
Wysany: 2007-06-08, 23:19   

mnie nie obchodzi ile ktoś kasy na fajki wydaje, ja tego nie polecam, kumpli namawiam do rzucenia, ale nie będe sie ciskać o palenie przy mnie a tym bardziej na mieście bo maja takie prawo. wszystko jest dla ludzi. nawet jak wprowadza taki zakaz to zapewne będa go tak przestrzegać jak zakaz używania komórek w szkole.
_________________
Muzykę, która nosi w sobie moc
Muzykę, która w całość łączy coś
Muzykę przeciw mentalnej niewoli
Zaufaj jej, a ona Cię wyzwoli
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-06-09, 20:26   

Morte napisa/a:
Przelicz sobie ile dziennie Twoi koledzy wydają na papierosy, potem przelicz to na rok, potem na 20 lat, i pomyśl, co mogliby za te pieniądze kupić.

Dużo. I co w związku?
Palenie jest szkodliwe - to wie każdy, tylko ten temat nie o tym.

Ogólnie nie popieram pomysłu. Tytoń jest legalny, nie powoduje jakichś niebezpiecznych dla otoczenia zachowań, więc uważam że każdy ma prawo sobie zapalić tam gdzie nie przeszkadza to innym - np. na podwórku przed domem, w samochodzie. Co do przystanków itp to inna sprawa. Tam powinno to być zakazane rzeczywiście bo nie wszystkim odpowiada woń papierosa, a bierne palenie też jest szkodliwe.
Co do restauracji, to powinny być osobne pomieszczenia dla palaczy gdzie mogli by sobie palić. Z resztą o takie rzeczy powinni dbać właściciele restauracji, a nie państwo.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-06-10, 10:50   

U mnie w mieście w jednej pizzerii zrobili całkowity zakaz palenia do godziny 15 [w sumie najmniejszy ruch jest wtedy] i wchodząc do takiej, aż przyjemniej coś zjeść...
Za to w innej jest wytyczone miejsce dla palaczy, ale szczerze mówiąc to im to nie wyszło bo niestety ta woń rozprzestrzenia się na całą restaurację...nie wiem czy się da oddzielić tak pomieszczenia, żeby autentycznie nie było czuć dymu papierosowego...
Jak dla mnie niech sobie ludzie palą do woli ale nie w miejscach publicznych, bo to jest nie fer w stosunku do tych, którzy nie mają ochoty się truć...
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Jenny 



Wiek: 34
Doczya: 19 Cze 2007
Posty: 52
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-20, 12:13   

Jestem jak najbardziej za ! Uwazacie,że zakaz palenia we własnym samochodzie jest przesadzony? A jechaliscie kiedys samochodem palacza? Ja jechalam, 5 godzin,fermetycznie zamkniete auto.Powietrza znikąd. Akurat wtedy nikt nie palił przy mnie,ale auto było tak przesiąkniete dymem papierosowym, że to nieporozumienie. Masakra. Jak sobie to przypomne to mnie mdli.
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-21, 19:00   

Tu się chyba nie zgodzę: jeśli wsiadasz do auta palacza to dlatego, że sama się na to godzisz... Wiem, że czasami nie masz wyjścia no ale.. To chyba troszkę grzecznościowa sprawa, to tak jakbyś siedziała u palacza w domu i dziwiła się, ze pali.
Wiem, że jazda musiała byc koszmarna, pamiętam jak mój tata palił, ale mimo wszystko: wolnoć Tomku w swoim domku/samochodzie :P
 
 
 
Jenny 



Wiek: 34
Doczya: 19 Cze 2007
Posty: 52
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-21, 20:23   

Wcale się nie godziłam jechac w takim syfie. Przymus. Da palacza taki zakaz byłby korzystny,tylko,ze oni tego nie widzą, jak już się truc to wszystko jedno gdzie,ale zakaz sam w sobie nie jest głupi.
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-21, 20:25   

Jak to korzystny? Nie palę, ale wydaje mi się, ze i tak cięzko będzie utrzymać zakaz palenia w miejscach publicznych a w prywatnym samochodzie? No bez przesady, ogólnie rzecz biorąc to myslałam, ze jest zakaz palenia podczas prowadzenia samochodu...
No ale jeśli ktoś ma swój samochód to jego sprawa co w nim robi, to tak jak z domem...
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group