Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
czym dla Was jest zdrada?
Autor Wiadomo
sparviere
[Usunity]

Wysany: 2007-06-06, 23:24   czym dla Was jest zdrada?

no właśnie czy musi dojść do stosunku aby można było mówić o zdradzie?
czy sam pocałunek jest już zdradą? a może pożądanie innej osoby...

gdzie jest granica? czy da sie ja wytyczyć?
jakie jest Wasze zdanie?
Ostatnio zmieniony przez sparviere 2007-06-06, 23:24, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-07, 09:33   

Wg mnie stosunek nie jest absolutnie konieczny, to może zajśc w innej sferze...
Co do pocałunku to nie byłabym aż tak restrykcyjna (może to być np jakiś mało znaczący pocałunek pod wpływem alkoholu) raczej chodzi o sfere emocjonalną.
Jeśli ktoś chce spędzać np z drugą osobą więcej czasu i bardziej lubi jej towarzystwo to to już może być problem...
Granicę bardzo cięzko jest wyznaczyć bo trzebaby było siedziec u kogoś w głowie a takich zdolności to niestety nie ma :(
Jeśli chodzi o tą kwestię to zdaje sie na zdrowy rozsądek i pytam się siebie czy zasuguje na to by być tak traktowaną. Oczywiście zawsze lepiej wychodzi mi doradzanie innym niż praktyka co do faceta do którego ja coś czuję :(
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 34
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-07, 11:00   

Dla mnie zdradą jest to, jeśli ta druga osoba zajmuje moje miejsce w jej życiu inną osobą.
Czasami nie musi do niczego dojść, ale jesli ktoś tego chce... Może nie będe się czuła jakos tak bezpośrednio zdradzona, ale z drugiej strony będe wiedzieć, że gdyby była okazja to byłabym...
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-06-15, 13:01   

Hm, no właśnie. W sumie to ciężko sprecyzować. Zdrada może być w sferze zarówno psychicznej i fizycznej. Seks uważam za zdradę, przywiązanie psychiczne na zasadzie damsko-męskiej, a nie koleżeńskiej, też jest dla mnie zdradą. Granica płynna niesamowicie, zdrady nie da upchać się w ustalone ramy, bo każdy może mieć do tego inne podejście, ot co.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-06-15, 18:46   

dla mnie sporo rzeczy jest zdradą :| pocałunek? sex? to juz dla mnie zdrada oczywista... nie mówię ozywiście ob całusa w policzek bo to byłoby chore 8)
ale w chwili gdy mysli o mnie wypieraja fantazje o innej dziewczynie to tez jest zdrada...tylko kwestia w tym że wtedy to może oznaczac koniec naszej miłości i wtedy chyba najuczciwiej byłoby skończyc ten związek zanim cos się stanie (i to dotyczy strony zdradzającej ;) )
zdradzic mozna tez z kumplem :P wiem jak to brzmi ale bez zbereźnych myśli ;) chodzi mi oczas spędzany ze soba :) jeżeli facet woli spedzać czas z kumplem a nie ze mną to wybaczcie ale to tez jest w jakiś sposób zdrada która moze boleć bardziej niż zdrada z inną dziewczyną :)
_________________

 
 
 
snard
[Usunity]

Wysany: 2007-06-15, 20:46   

Chciałbym by moja dziewczyna tak myślała jak ty :) I zgadzam się z tobą :p
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-15, 20:49   

Zdrada...
Jak facet ode mnie szedł do tej innej, jak otaczał ją czułością, jak do niej mówił, to już dla mnie była zdarda.
Moim zdaniem nie musi dojści do kontaktu fizycznego by mówic o zdradzie, wystarcza słowa, gesty, mysli...
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Emmari 
wykrzyknik



Imi: Marta
Wiek: 32
Doczya: 30 Gru 2006
Posty: 578
Skd: wziąć na wino?
Wysany: 2007-06-16, 11:56   

Dla mnie zdrada zaczyna się, kiedy inna zajmuje moje miejsce w sercu faceta, z którym jestem.
Może to być pocałunek, seks, może być taniec, przytulenie - wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Jeżeli mój facet przytuli czy zatańczy ze swoją koleżanką, jest ok. Ale jeżeli ta koleżanka staje się dla niego coraz bardziej ważna, spędza z nią więcej czasu niż ze mną... wtedy jest już powód do niepokoju.

Zdrada ma płynne granice i wydaje mi się, że każda para powinna je ustalić dla siebie.
_________________
"Nie boję się obietnic
Nie lękam się zazdrości
Nie dbam o nagrody
Kpię z przyzwoitości"


Akurat - O dziewiątce

"jedna Miłość-jeden Bóg-jeden cel"
 
 
 
Jenny 



Wiek: 34
Doczya: 19 Cze 2007
Posty: 52
Skd: Kraków
Wysany: 2007-06-19, 19:58   

zdrada... kiedy on kocha ją, ale ta INNA jest z nim w jakimś sensie ( emocjonalnym czy fizycznym to już nieważne),a on nie może zapomniec.. o tej Innej.

Poplątałam,ale zdrada tez jest poplątana.
 
 
 
celcia 15 



Wiek: 31
Doczya: 17 Cze 2007
Posty: 65
Skd: Lublin
Wysany: 2007-06-19, 22:17   

dla mnie zdrada jest tym o czym dziewczyna dowiaduje sie ostatnia...klamstwem nie do wybaczenia...a zdrada dla mne jest naprzykalad pocalunek...namietnosc dla innej...normalnie cos mi sie robie jak sobie o tym pomysle... :cry:
_________________
"niech mocz będzie z wami" :D
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Doczy: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wysany: 2007-06-19, 22:30   

celcia 15 napisa/a:
dla mnie zdrada jest tym o czym dziewczyna dowiaduje sie ostatnia...klamstwem nie do wybaczenia...a zdrada dla mne jest naprzykalad pocalunek...namietnosc dla innej...normalnie cos mi sie robie jak sobie o tym pomysle... :cry:


Ja tu widzę dyskryminację płci męskiej :D
a co? to kobieta nie może zdradzić chłopaka?
 
 
 
celcia 15 



Wiek: 31
Doczya: 17 Cze 2007
Posty: 65
Skd: Lublin
Wysany: 2007-06-20, 10:09   

moze ale to byl moj punkt widzenia moj czyli dziewczyny :wink:
_________________
"niech mocz będzie z wami" :D
 
 
 
Darkness
[Usunity]

Wysany: 2007-07-26, 14:02   

sparviere napisa/a:
trzebaby było siedziec u kogoś w głowie a takich zdolności to niestety nie ma :(


Boże, jak ja się cieszę, że nie ma... ;P

Ja poczułbym się zdradzony gdyby moja dziewczyna wolała towarzystwo innego chłopaka do mojego. Wtedy starał bym się to wyjaśnić. W wypadku gdy przyłapałbym ją na pocałunku lub SEKSIE(!) z innym... to automatycznie finito, z Bogiem, szerokiej drogi.
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Doczy: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skd: z serca
Wysany: 2007-07-29, 11:14   

Zgadzam się z Darkness. Zdarza się jednak, że pomimo czucia się zdradzonym nie okazujemy tego albo tłumaczymy to różnymi innymi rzeczami: alkoholem, ostatnią kłótnią, przypadkiem etc. Sami czekamy na ten "ostateczny krok"..

Granica jest tak płynna jak tylko jest to możliwe. Jeszcze jedno...alkohol to żadne tłumaczenie.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-07-29, 22:33   

Tuxedo napisa/a:
Jeszcze jedno...alkohol to żadne tłumaczenie
alkohol tylko psuje hamulce ale ciągoty są takie same ;] jeśli strona rzuca się na wszystko co się rusza to znaczy ze przed zdradą nie chroni miłość tylko trzeźwośc jednej ze stron.
Tuxedo napisa/a:
Zdarza się jednak, że pomimo czucia się zdradzonym nie okazujemy tego albo tłumaczymy to różnymi innymi rzeczami
no właśnie :( mi się często wydaje, że gdybym została zdradzona to nie potrafiłabym skończyć związku :cry: zgwałciłabym sama siebie" mentalnie i wytłumaczyłabym go lepiej niż on sam :/ ...jeśli tylko by chciał wracać. To potworne zdawać sobie sprawę z własnej ułomności :?
_________________

Ostatnio zmieniony przez somebody 2007-07-29, 23:24, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group