Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Efekt Cieplarniany
Autor Wiadomość
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2007-06-10, 12:39   

Mazina napisał/a:
Jeśli nadal będziemy emitować tyle dwutlenku węgla to kiepsko to widzę.
..

To akurat nie jest do końca powiedziane że akurat to my emitujemy tyle dwutlenku węgla i czy faktycznie zwiększyło się jego ilość aż tak drastycznie.. Nie wiadomo do końca nawet czy to jest tego wszystkiego przyczyną.. Możliwe że to jest przez wybuchy na słońcu albo , że jest to efekt cykliczny dlatego że na początku XX w. też takie anomalie miały miejsce..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2007-06-10, 12:59   

Cytat:
To akurat nie jest do końca powiedziane że akurat to my emitujemy tyle dwutlenku węgla i czy faktycznie zwiększyło się jego ilość aż tak drastycznie..

No jak to nie, przecieĹĽ bombali o tym w tv :>
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Judith 



Wiek: 34
Dołączyła: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysłany: 2007-06-10, 13:03   

Właśnie...jakim sposobem, przecież wyraźnie efekt cieplarniany jest spowodowany przez ludzi, to my sami prowadzimy do niego i w sumie nie mamy już na to wpływu, no bo jak cofnąć te wszystkie zmiany...
Chociaż z drugiej strony... dzieje Ziemi były bardzo burzliwe i może następuje samoistna zmiana klimatu ??
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
Ostatnio zmieniony przez Judith 2007-06-10, 13:03, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2007-06-10, 13:09   

Antagis, możemy ograniczyć emitowanie.

ChociaĹĽ moĹĽe Piotrek ma racjÄ™ co do:
cichy napisał/a:
Możliwe że to jest przez wybuchy na słońcu albo , że jest to efekt cykliczny dlatego że na początku XX w. też takie anomalie miały miejsce..


Trudno powiedzieć. W każdym bądź razie mnie to przeraża!
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Judith 



Wiek: 34
Dołączyła: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysłany: 2007-06-10, 13:13   

Ale ograniczając to przecież e.c. dalej będzie postępował...to nic nie da na dłuższą metę, trzeba byłoby całkowicie zaprzestać emitowaniu dwutlenku węgla.... Piotrek może sie na tym lepiej zna...:D
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2007-06-10, 22:24   

Judith napisał/a:
Ale ograniczając to przecież e.c. dalej będzie postępował...to nic nie da na dłuższą metę, trzeba byłoby całkowicie zaprzestać emitowaniu dwutlenku węgla.... Piotrek może sie na tym lepiej zna...:D
W '' Dzienniku'', wychodzi cała seria artykułów na ten temat. To nie jest tak, że zaprzestaniemy emisji i będzie cacy. Nawet gdybyśmy zintegrowali się z naturą i powrócili do epoki kamienia łupanego, procesu ocieplania się atmosfery nic już nie cofnie , możemy go tylko opóźnić.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2007-06-11, 00:41   

z tego wynika Aneta, że jeśli nawet zaczniemy sadzić drzewa wszędzie gdzie się da to i tak nie zmniejszymy efektu cieplarnianego ? jeśli to przez tą całą emicja CO2 to raczej to jest bardzo nielogiczne wg mnie ..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2007-06-11, 22:18   

Tak, ale weź pod uwagę że warstwy atmosfery są już naruszone i tego procesu nie da się cofnąć .
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2007-06-11, 23:09   

ale ozon nie jest czymĹ› co jest nieodwracalne!
może tak.. ozon to O3. pochłania on promieniowanie ultrafioletowe i w ten sposob się rozpada ale w tym samym czasie światło o innej częstotliwości tworzy na nowo cząstki ozonu.. to taki, że tak powiem, zamknięty obieg.. tylko że my w jakiś sposób widocznie rozregulowaliśmy to..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2007-06-12, 19:14   

Ozon nie, ale dziura ozonowa tak ! Załatamy ją czy jak ? Swojego czasu, dziura ozonowa stała się już przysłowiowym konikiem ekologów. A tymczasem to ona sprawia najwięcej problemów. Wiesz...to nie jest tak, że już nam się klimat ocieplił i czeka nas zagłada z dnia na dzień, jak w '' Pojutrze''. To może potrwać nawet kilkaset lat, jeśli zaczniemy dbać o zmniejszenie emisji dwutlenku węgla, na pewno się opóźni. Z tym że spowoduje poważne zmiany klimatyczne.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2007-06-12, 23:36   

dlaczego mówi się że największe promieniowanie następuje w godzinach 12-15 ? dlatego, że ta płachta ozonowa jest "najmniejsza" i napromieniowuje każdego z nas.. po tych godzinach już jest inaczej, pod innym kątem padają promienie słoneczne, strefa się regeneruje.. a ekolodzy to już są nudni.. nie wiem czy pamiętasz ale gdzieś w innym temacie pisałem, że jedynym odpowiednim źródłem energii elektrycznej wg przedstawiciela Green peace jest Elektrownia jądrowa.. i to mówią teraz Ci którzy rękami i nogami zapierali się by w Polsce nie było takiej elektrownii.. no ale to tak przy okazji..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Pica 


Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 2731
Wysłany: 2007-06-13, 21:39   

cichy napisał/a:
dlaczego mówi się że największe promieniowanie następuje w godzinach 12-15 ? dlatego, że ta płachta ozonowa jest "najmniejsza" i napromieniowuje każdego z nas..
E ? :? Sądziłam że tak jest, ponieważ o tej godzinie słońce jest w zenicie.
cichy napisał/a:
nie wiem czy pamiętasz ale gdzieś w innym temacie pisałem, że jedynym odpowiednim źródłem energii elektrycznej wg przedstawiciela Green peace jest Elektrownia jądrowa.. i to mówią teraz Ci którzy rękami i nogami zapierali się by w Polsce nie było takiej elektrownii.. no ale to tak przy okazji..
Ich nie warto słuchać...podsuwają rozwiązania , których nie da się wprowadzić w życie. Słyszałam o elektrowni wiatrowej, tylko o ile wiem, w Polsce nie ma warunków . Tak naprawdę wiesz co wystarczy zrobić żeby zmniejszyć zużycie gazów cieplarnianych ? Na przykład gasić zbędne żarówki i odbiorniki albo przestać stosować plastikowe torby, segregować odpady.... Tu nie liczy się wielkość tego co robimy,ale systematyczność.
 
 
 
cichy 
nie tylko ja to potrafie :P



Imię: Piotrek
Dołączył: 05 Sie 2006
Posty: 1868
Skąd: Wygoda :)
Wysłany: 2007-06-13, 22:06   

tak przy okazji.. EJ miała być u nas ale te.. się nie zgodzili i wyszła wielka afera co to się z nami nie stanie jak ją zbudują.. tak się właśnie mówi, że wystarczy oszczędzać energię elektryczną by zmniejszyć zużycie gazów .. wiem dlaczego pampersy nie ociekają wodą jak ktoś w nie nasika ale nie mogę jakoś dojść w jaki sposób to się dzieje, że zmniejszamy to zużycie..
_________________
My heart is yearning, but Paris is burning.
Paris is burning all night long.
My heart is dreaming, but Paris is screaming.
Paris is screaming all night long.
 
 
 
Taka jedna 
stwĂłr!



Imię: Natalek
Wiek: 37
Dołączyła: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skąd: uć
Wysłany: 2007-06-15, 19:24   

moim zdaniem (tylko nie bijcie) dobrze jest jak jest :| istnieje teoria, że globalne ocieplenie jest efektem schyłku epoki lodowcowej która mimo objegowej opoini jeszcze się nie ukończyła. poza tym jesteśmy elementem natury więc jeśli działanie gatunku zmierza do unicestwienia samych siebie i gatunków słabszych i gorzej przystosowanych to jest to zgodne z prawami natury, jezeli tego nie przetrwamy to znaczy, ze nie zdaliśmy testu :) mi to nie przeszkadza szczerze mówiąc ;) nie należę do osób które twierdzą, że nie są ludźmi bo się tym gatunkiem brzydzą (znam takich) ale uwazam, że jak należymy do cyklu to wszystko co robimy do niego nalezy i efekt cieplarniany(jeśli to tylko nasza wina ...a jak nie to tym bardziej) i walka z nim :) róbmy swoje :) czyli zgodnie z naszym instynktem racji ;)
_________________

 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Dołączyła: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skąd: z Księżyca
Wysłany: 2007-06-17, 18:51   

Słyszałam, że mówienie, że nasz klimat się ociepla to jakaś propaganda i tak naprawdę [wbrew pozorom] klimat się ochładza! No i oczywiście, że to jednak wina dwutlenku węgla.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group