Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Ja jestem Polakiem...
Autor Wiadomość
kilgore
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 01:50   

Ja nie czuję się ani jakoś specjalnie dumny ani zawstydzony z powodu mojej narodowości. Nie odczuwam również żadnej specjalnej więzi z Polakami tylko dlatego, że są tej samej co ja narodowości. Przynależność rasowa czy narodowa nie determinuje tego kim dany człowiek jest i co sobą reprezentuje, dlatego zawsze z rezerwą podchodziłem do wszelkich ruchów o charakterze kolektywnym jak chociażby nacjonalizm. Wystarczy wyjść na ulice, aby się przekonać jak ma się rzeczywistość do ideologicznych wynurzeń różnych myślicieli. Stokroć lepszym obywatelem Polski jest np. Nigeryjczyk mieszkający tutaj na stałe i uczciwie płacący podatki oraz przestrzegający prawa niż jakiś dres spełniający warunki bycia "prawdziwym Polakiem". Słowo "naród" jakoś nie porusza mojej wyobraźni. Życie codzienne je weryfikuje.
 
 
szpieg
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-23, 06:08   

słusznie prawisz Kilgore, bycie Polakiem to coś więcej niż dres i Giertych 8)
 
 
kajana500
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-26, 08:35   

Jestem Polką, ale nie zmierzam sterczeć w tym bagnie do końca życia. Mam już swoje plany na przyszłość i nikt ich nie zmieni :twisted: . Mam zamiar wyjechać do U.S.A do wujka do Chicago. 8) Miejmy nadzieje, że kupi bilet w dzień moich 18 urodzin :P I nie będzie mowy o ucieczce z U.S.A :D
 
 
Dark Angel 
Dark Angel



Dołączył: 22 Maj 2006
Posty: 1127
Wysłany: 2006-06-26, 10:15   

kajana500, tylko jeszcze trzeba znać troszkę język angielski. To nie jest tak, że chcę jechać! Trzeba mieć jeszcze wyobraźnię... 8)
 
 
 
kajana500
[Usunięty]

Wysłany: 2006-06-27, 10:56   

Dark Angel nie martw się o mój język angielski, bo w tym jestem najlepsza z klasy :boks: .
Ostatnio zmieniony przez Agentka 2006-06-27, 11:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Dołączyła: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysłany: 2006-06-27, 13:59   

Jestem Polką i na pewno się tego nie wyprę. Urodziłam się tutaj, mam tutaj rodzinę przyjaciół/znajomych - zbyt wiele mnie łączy z tym krajem, więc na stałe nie wyjechałabym; tak się mi wydaje teraz, bo przecież w życiu różnie się układa.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Powkey 



Imię: Marek
Wiek: 36
Dołączył: 06 Cze 2006
Posty: 167
Skąd: z daleka
Wysłany: 2006-06-29, 14:52   

ja jestem polakiem, jesli nic sie nie zmieni na lepsze to chce sie wyprowadzić do hiszpani, umrzeć chce tam gdzie bede mieszkał, bo bedzie to moje ukochane miejsce,a czy to bedzie polska czy burkina- fasto( jeśli tam jesst ładnie to czemu nie) to nie wiem
 
 
 
Dithka 
zfranszczona;P



Imię: Edyta
Wiek: 35
Dołączyła: 18 Cze 2006
Posty: 102
Skąd: Kartuzy
Wysłany: 2006-06-29, 16:43   

Jestem Polką, płynie we mnie polska krew, urodziłam się tu, stąpam po polskiej ziemi, wdycham polskie powietrze. Jestem dumna, że mogę krzyczeć: "Ja tutaj mieszkam, żyję, uczę się!!!!" Cieszę się, że rodzice, dziadkowie, pra... dali nam życie właśnie na tej ziemi! A że sytuacja w kraju jest jaka jest, ja jedna malutka nic nie poradzę, choćbym bardzo chciała! Mam plany... Wwyjadę stąd, osiedlę się we Francji, tam znajdę pracę i chciałabym założyć rodzinę. Ale nigdy nie zapomnę polskiej kultury, tradycji, obyczajów, języka!!!!!!! Chcę pięlęgnować swoje wspomnienia!! Będę często wracać na rodzimą ziemię! Chciałabym wtedy nieraz odmówić w niedzielę "Ojcze Nasz" po polsku w ukochanej kolegiacie wraz z mieszkańcami i rodziną! Postaram się z całych sił, aby moje dzieci, mimo że wychowywane w innym kraju znały ten piękny język- język polski!!! Aby znały to, czego się teraz uczę ja! Polska od panowania pierwszych Piastów do IV- tej RP! Nasz naród na przełomie wieków wniósł do życia współczesnego obywatela wiele dobrego, z czego możemy być najbardziej dumni!!!!!!! Wzloty i upadki, radości i kryzysy... Który kraj tego nie przeżył? Żaden nie jest idealny!!! A my jesteśmy częścią Polski. I patrząc na biel i czerwień, dumnie wypinam klatkę przed siebie! Żyjąc w kraju, gdzie do barw narodowych dochodzi niebieski, nigdy nie wyrzeknę się swojego pięknego obywatelstwa! Za wiele ono dla mnie znaczy....
 
 
 
*pereĹ‚ka* 
ech....


Wiek: 36
Dołączyła: 28 Maj 2006
Posty: 1186
Skąd: z zaskoczenia
Wysłany: 2006-06-29, 17:24   

Dithka napisał/a:
A że sytuacja w kraju jest jaka jest, ja jedna malutka nic nie poradzę, choćbym bardzo chciała!


Całe społeczeństwo tak myśli! Dlatego wszyscy siedzą cicho i wyjeżdżają za granice, a u nas w kraju sytuacja od kilku lat pogarsza się.
 
 
 
guevara 
bum_bum



Wiek: 38
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1207
Skąd: GdaĹ„sk
Wysłany: 2006-06-29, 17:36   

50% polaków nie ma pojęcia o tym, że stanowi połowę społeczeństwa.
B.Z.-dury. Jak zapytasz to każdy jest Polakiem, jak trzeba jechać na mecz to też jesteśmy Polakami, jak wygra inna opcja polityczna to wszyscy chcemy z tego kraju wiać.

A może "Polak" doszedłby w końcu do wniosku, iż niezależnie od opcji... obecny prezydent i reszta władz to jednak nasze władze.

Podziwiam obywateli USA za wierność władzom, niezależnie od tego na kogo głosowali, ale my mamy jeszcze bardzo młodą demokrację.

Ale tak bredzę a sam na wezwania WKU zamiast wypiąć pierś... wypinad tyłek. Kocham ten kraj, mimo, że nie jest łatwo to jest Polska. Mieszkam w Polsce, żyję tu.

Więc jedno, dwa piwa i na zdrowie
Witamy w Polsce Panowie.
_________________
"Nim wykrztuszę kolejny dźwięk"
"Bez Ciebie... WyjdÄ™ na powierzchniÄ™"
"ZapomnÄ™ o Tobie" "PrzejdÄ™ sam przez ten mrok"
"Nie potrafię nienawidzić Cię..."

"Gdy obudzi się nowy dzień
niech dla mnie juĹĽ nie wstaje"
 
 
 
Manhunter



Dołączył: 25 Cze 2006
Posty: 11
Wysłany: 2006-07-03, 22:12   

Nie czuje sie wielkim patriota, ale jak ktos za granicą robi z Polakow złodzieji czy morderców zydów to budzi sie we mnie polska krew :D
Polska ma bardzo ciekawa historie, piekny jezyk, nie taki ubogi jak angielski czy niemiecki, mamy tez wady. ale znajdzcie mi narod bez wad.
 
 
ajs 



Imię: Barbara.
Dołączyła: 08 Cze 2006
Posty: 1155
Wysłany: 2006-07-03, 22:20   

a mi siÄ™ w Polsce najbardziej podobajÄ… gorale :)
i tradycyjne tradycje :)
_________________
Moim celem jest spełnianie marzeń i snów - najwspanialszej rzeczywistości^^
Ostatnio zmieniony przez Blanca 2006-07-05, 10:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-08-07, 18:20   

Kocham ten kraj i tym bardziej jest mi przykro patrząc co się z nią dzieje. Powinna być domem dla nas wszystkich, domem, o który walczyli nasi ojcowie, dziadowie, który nam wszystkim daje chleb i bezpieczeństwo. Z często skaczemy sobie nawzajem do oczu przy pierwszej lepszej okazji... Przykład idzie z góry, zaczyna się od polityków ;/

Mam nadzieję, że ten kraj zapewni mi pracę i że nie będę zmuszona poszukiwać jej poza granicami, wolałabym nie wyjeżdżać.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Dołączył: 02 Lip 2007
Posty: 345
Skąd: z serca
Wysłany: 2007-08-07, 19:53   

Jestem dumny gdzie się urodziłem i żyję. Podoba mi się to wszystko. Rodzina, znajomi, przyjaciele, dziewczyna, życie, kultura, obyczaje, tradycje... Historia Polski jeszcze mocniej sprawia, że czuję się odpowiedzialny za ten kraj, że mam obowiązek działać tak by było jak najlepiej dla niej.

To nie sztuka wyjechać i tam żyć, zarabiać. Sztuką jest to zrobić w Polsce i jeszcze tak by coś Polska od nas coś miała!
 
 
 
czarna dalia 
Inna niĹĽ wszystkie



Dołączyła: 18 Sie 2007
Posty: 66
Wysłany: 2007-08-18, 23:52   

Praktycznie żadna ze mnie patriotka. Nie przywiązuję do tego jakieś wielkiej wagi. Geografii Polski zupełnie nie opanowałam, jeżdżę ze starymi po Europie. A, że mieszkam tu na stałe...takie życie. Staram uczyć się angielskiego (niemieckiego w życiu) a w domu jeszcze trochę włoskiego i hiszpańskiego. Tak jest dla mnie dobrze i to najważniejsze.
_________________
Jestem, jaka jestem
Robie zawsze to co zechce
Chociaż wstaję bardzo wcześnie
Bardzo późno chodzę spać
Czasem nawet sobie przeklnÄ™
Zgadnijcie, jak
Ostatnio zmieniony przez somebody 2007-08-19, 22:32, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group