Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Graffiti
Autor Wiadomo
Samo Zuo 
Dobra dziewczyna ze złymi nawykami.



Doczya: 14 Lip 2008
Posty: 85
Skd: z nienacka.
Wysany: 2008-07-15, 03:13   

Dokładnie, wielki napis 'TU BYŁEM' nie jest sztuką, tylko wandalizmem.
Ale są takie, które sztuką są jak najbardziej.

Warszawa -> Wyścigi.
Ta ściana jest... boska. Półtora kilometra prawdziwego graffiti <3
_________________
Girls with asses like mine do not talk to boys with faces like yours.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2008-07-18, 12:23   

Blehh a w Gdańsku i w ogóle w Trójmieście jest jakaś "moda" na malowanie wszędzie gdzie się da karaluchów czy czegoś podobnego ;/ blehh to cholerstwo jest wszędzie i wygląda obrzydliwie... już bym wolała jakieś najgłupsze chociaż napisy :[
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
MySzkaGiN 
Orginał



Imi: Marta
Wiek: 29
Doczya: 19 Lip 2008
Posty: 58
Skd: Bełchatów
Wysany: 2008-07-19, 23:31   

mój kuzyn kiedyś zajmował sie graffiti
a mi sie to strasznie spodobało przedtem nie zwracałam na to uwagi ale teraz patrze tylko które jest najładniejsze;P
u nas w mieście w jednym parku były kiedyś warsztaty i można było malować do woli
_________________
Piękna, niezwykła, idealna! Dla Ciebie chłopczyku nIeOsIąGaLnA ! !
Ostatnio zmieniony przez Kya 2008-07-20, 12:26, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Xeonique 
How long?



Imi: Lena
Wiek: 33
Doczya: 17 Lip 2008
Posty: 79
Skd: Siedlce
Wysany: 2008-07-20, 13:41   

grafficiarstwo uważam za sztukę. chociaż wiadomo byle napisu Legia Warszawa czy coś w tym stylu nie można nazwać sztuką. Ale niektóre napisy, rysunki to jest coś co naprawdę jest sztuką i nie każdy by potrafił stworzyć coś takiego.
_________________
Żyj Szybko
Kochaj Mocno
Umieraj Młodo
Ostatnio zmieniony przez Kya 2008-07-20, 13:43, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
LadyRose
[Usunity]

Wysany: 2008-07-23, 14:58   

oczywiście,że graffiti jest sztuką. :)
nie podoba mi się to że niektórzy piszą 'uważam graffiti za sztukę ale nie podobają mi się jakieś tam bazgroły' to albo uważam albo nie. I właśnie te podpisy tzw. tagi które nie podobają się chyba żadnemu z moich przedmówców to też jakiś sposób pokazania siebie, chociażby pokazania się że było się w danym miejscu. oczywiście jeżeli jest to na budynkach publicznych świeżo odnowionych to nie wygląda to przyjemnie, ale jeżeli jest to powiedzmy stara obskurna kamienica to co stoi na przeszkodzie w walnięciu takiego taga?
tak samo powiedzmy nazwy klubów, każdy chce w jakiś sposób pokazać kto rządzi w danym rejonie. Wg mnie np. każdy pociąg powinien być udostępniony graficiarzom, żeby pokazali swoją sztukę, może przynajmniej wtedy niektórzy ludzie (raczej starsi) nie nazywali by ich wandalami.. bo przecież Ci ludzie też mają swoje pasje, to ze wybrali mur zamiast kartki papieru nie znaczy że są jakimiś odmieńcami.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-07-23, 19:42, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2008-07-23, 16:13   

LadyRose napisa/a:
to też jakiś sposób pokazania siebie, chociażby pokazania się że było się w danym miejscu.
ale co mnie jako np: mieszkańca danego miasta interesuje kto gdzie był?? :|
LadyRose napisa/a:
ale jeżeli jest to powiedzmy stara obskurna kamienica to co stoi na przeszkodzie w walnięciu takiego taga?
często piszą te pierdoły po zabytkowych kamienicach itp. np: w Gdańsku. Nie przeszło im chyba przez myśl, że komuś może się to nie podobać... a i o tym jakie są koszty renowacji zabytku też nie mają pojęcia...
LadyRose napisa/a:
Wg mnie np. każdy pociąg powinien być udostępniony graficiarzom, żeby pokazali swoją sztukę, może przynajmniej wtedy niektórzy ludzie (raczej starsi) nie nazywali by ich wandalami..
ale może nie każdemu podoba się taka sztuka? i potem nie ma wyjścia i musi jeździć codziennie takim pociągiem np: do pracy. W Trójmieście było kiedyś tak, że dostali pozwolenie i mimo, że ustalili CO będzie na tym graffiti słowa nie dotrzymali i ich "dzieło" było bardzo kontrowersyjne... I wtedy co zrobić z takim fantem?
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Fanfir 
Powstanie Warszawskie '44



Doczy: 18 Cze 2006
Posty: 681
Skd: okolice Trójmiasta
Wysany: 2008-07-23, 17:46   

Dla mnie graffiti to prawdziwa sztuka. Na drodze skm z Gdańska do Gdyni można ujrzeć kilka fenomenalnych prac. Oczywiście, poprzez graffiti mam na myśli dzieło stworzone za pomocą farb akrylowych w spreyu.

Nie uznaje beznadziejnych tagów, jako formy graffiti - nie mają żadnych walorów estetycznych - ot, zwykły znaczek wypisany długopisem, flamastrem, sprayem
Ostatnio zmieniony przez Fanfir 2008-07-23, 17:47, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Skater Girl
Skateboard is my life...



Imi: Paulina
Wiek: 30
Doczy: 13 Lis 2008
Posty: 28
Skd: z twojego koszmaru
Wysany: 2008-11-14, 20:54   

Graffiti.Kocham piękne malunki,ale tylko te piękne..nienawidzę wręcz gdy ktoś się zamalowuje jakimiś bazgrołami.
Graffiti tez kocham tworzyć,ale tylko jedno stworzyłam na ścianie.. ^^ nie wiem czemu..jakoś zawsze mam wrażenie że coś się stanie,coś się nie uda..
Zawsze podziwiałam pewnego motyla narysowanego na garażach przy plaży..zamalowali go. z tydzień chodziłam ubrana na czarno T^T dalej jak go wspominam to mnie coś za serducho łapie...Heh.
_________________
Skateboard is my life,my love...
Ostatnio zmieniony przez Marki 2008-11-14, 21:11, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imi: Aśka
Doczya: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Skd: dzisiaj tu jutro tam
Wysany: 2008-12-28, 00:48   

Zależy co dla kogo oznacza słowo sztuka. Dla jednych ‘sztuką’ będzie już wielki, czarny napis TYLKO WISŁA, a prawdą jest, że takie napisy uroku miastom nie przysparzają. Natomiast prawdziwe graffiti to takie dzieła sztuki, które jak najbardziej możemy zaliczyć do sztuki.


Różnicę chyba widać:

_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2008-12-28, 09:49   

Mmm od zawsze się interesowałem graficiarstwem :P
Ale od niedawna maluje ;>

Mam z tym nieraz kłopot ^^
1. Trza znaleźć miejsce do malowanie na którym to nikt się do mnie nie przyczepi i nie powie, że wandal jestem :lol:
2. Musze wymyślić jakieś założenie początkowe. :twisted:
3. Lubię ustalić pierw jakich kolorów użyje a nie tachać ze sobą cały plecak :wink:

Jeśli chodzi o sztukę a wandalizm to ja uważam, że tworzę to 1 i sprawia mi to nie małą przyjemność :) Jeszcze jak później usłyszę od kogoś, że naprawdę fajny obraz stworzyłem to już całkiem jestem happy ;>
Raz musiałem tłumaczyć jakiemuś starszemu kolesiowi, że bynajmniej nie bazgrze po murze tylko maluje graffiti, dziadzio chciał po policje dzwonić :roll:
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2009-01-15, 18:28   

U mnie w Łodzi jest parę ładnych prac grafficiarskich, ale co z tego, że są ładne. Mogą być nawet prześliczne, zachwycające i powalające, ale na tle miasta zawsze będą wyglądać nędznie i kiczowato.

Source napisa/a:
Raz musiałem tłumaczyć jakiemuś starszemu kolesiowi, że bynajmniej nie bazgrze po murze tylko maluje graffiti, dziadzio chciał po policje dzwonić.

Phy, też bym zadzwoniła.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2009-01-18, 21:30   

Może jak dla Ciebie nędznie i kiczowato ^^ Dla mnie wprowadzają do szarych budynków trochę wyobraźni :D
 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-01-19, 14:01   

Graffiti to sztuka, nie mam ku temu żadnych wątpliwości. Oczywiście trzeba rozróżnić dobre prace prawdziwych grafficiarzy od mazajów i haseł rasistowskich itp. Osobiście mnie graffiti nie kręci, więc nie maluję, ale lubię popatrzeć sobie na niektóre grafy.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2009-01-31, 19:32   

ja wam powiem że mi podobają sie niektóre graffiti zwłaszcza te bez słów tylko sam obraz...za dobry pomysł uważam też coś co zrobiło łódzkie MPK czyli pozwolili pomalować niektóre stare autobusy i tramwaje. Tramwaje sa..bardziej na poważnie ;D ale jest taki autobus...jak go widzę to od razu się uśmiecham :lol:
_________________

 
 
 
Anoniman 


Doczy: 10 Pa 2008
Posty: 1257
Wysany: 2009-01-31, 20:56   

Taka jedna napisa/a:
dobry pomysł uważam też coś co zrobiło łódzkie MPK czyli pozwolili pomalować niektóre stare autobusy i tramwaje. Tramwaje sa..bardziej na poważnie ;D ale jest taki autobus...jak go widzę to od razu się uśmiecham :lol:


Takie autobusy jeżdżą też w Lublinie (linia 23 o ile dobrze pamiętam ;P ), nawet dobry sposób na zamaskowanie starych, paskudnych ikarusków.
Ostatnio zmieniony przez Anoniman 2009-01-31, 20:56, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group