Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Graffiti
Autor Wiadomo
Source 
Boski Łącznik



Imi: Domin
Doczy: 13 Cze 2008
Posty: 198
Skd: Sora&Naraku
Wysany: 2009-05-11, 22:04   

A wracając do tych tagów to ostatnio z podziemia wyszedł nowy "sport" XD
Znaczy na początku tylko chodziło o to żeby dziabnąć fajnego taga w trudno-dostępnym miejscu, obecnie zbieramy się ekipami, wspólnie tworzymy firmowego taga i po namalowaniu cykamy foty... Kto odwali najlepszego taga zbiera prestiż ;>
A według was ma to sens? XD Kreatywne zbytnio to to nie jest, ale ta adrenalina jak się wisi na linach pod mostem - bezcenne :twisted:
 
 
 
lapicaroda 
berzerkerka



Wiek: 34
Doczya: 10 Maj 2009
Posty: 443
Skd: Ciemny Dół
Wysany: 2009-05-28, 21:41   

Dla mnie jedno graffiti drugiemu nierówne. Za graffiti nie uważam na pewno zrobionego na odwal sprayem podpisu/koślawego wizerunku gandzi albo penisa, czy czegoś równie gustownego- to faktycznie wandalizm. Chociaż inną kwestią jest to, że naprawdę uwielbiam podpisy na ścianach toalet, murków, dworców, zostawione markerem na ławkach...one są jakimś śladem istnienia, szczególnie gdy widzę całą ścianę zabazgraną jakimiś sentencjami, podpisami, wyznaniami, wulgaryzmami, nazwami zespołów...Nie jestem za tym, żeby niszczyć świeżo remontowane, ale...to ma swoisty urok!
Ale, nie zboczajmy z tematu. Graffiti, to profesjonalne, jest jak najbardziej sztuką. Postaram się kiedyś tu wrzucić kiedyś zdjęcia z galerii graffiti pod gołym niebem, którą w moim mieście zrobili studenci ASP. Jeśli ktoś ma techniczno-plastyczne zdolności, dlaczego ma się nie spełniać właśnie w ten sposób? Sztuka nowoczesna ma różne oblicza...choć mówi się, że dziś wszystko może zostać sztuką, nawet obieranie ziemniaka... :lol:
_________________
She never shoots her gun.She only keeps it just for fun.
 
 
 
_Uke_ 
Little Lycanie



Imi: Max
Wiek: 35
Doczy: 28 Cze 2010
Posty: 5
Skd: In the moonlight...
Wysany: 2010-06-29, 01:27   

To na prawdę zależy...
Jeśli mamy na myśli coś takiego:

To jest to wandalizm...
Jeśli:

Jest to zdecydowanie jak najprawdziwsza sztuka i majstersztyk ^^
_________________
Try to love before you hate..
Try to get to know before you judge....
Love is the one force that simply won't be denied...
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2010-06-30, 15:57   

Gdyby jeden z tych dwóch obrazków znalazłby się na moim domu byłoby to dla mnie wandalizmem. To, ze wolisz drugi rysunek jak i pewnie większość to zależne od poczucia estetyki :)
Jeżeli oba rysunki były malowane w miejscu przeznaczonym do tego nie są wandalizmem.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
_Uke_ 
Little Lycanie



Imi: Max
Wiek: 35
Doczy: 28 Cze 2010
Posty: 5
Skd: In the moonlight...
Wysany: 2010-06-30, 20:57   

Weź jednak pod uwagę, że zazwyczaj (tu podkreślam słowo "zazwyczaj" - bo nie zawsze), te ładne graffiti znajdują się na miejscach specjalnie do tego wydzielonych czy nawet malowane na specjalne zamówienia, z kolei te bazgroły, które są przejawem czystego wandalizmu są zawsze bazgrane gdzie popadnie... ^^"
_________________
Try to love before you hate..
Try to get to know before you judge....
Love is the one force that simply won't be denied...
 
 
 
putcat 
pora spojrzeć sobie w oczy.



Imi: Michał
Wiek: 34
Doczy: 02 Pa 2007
Posty: 456
Skd: Sam nie wiem.
Wysany: 2010-07-01, 12:00   

Source napisa/a:
A wracając do tych tagów to ostatnio z podziemia wyszedł nowy "sport" XD
Znaczy na początku tylko chodziło o to żeby dziabnąć fajnego taga w trudno-dostępnym miejscu, obecnie zbieramy się ekipami, wspólnie tworzymy firmowego taga i po namalowaniu cykamy foty... Kto odwali najlepszego taga zbiera prestiż ;>

masz jakieś fotki?

A zdefiniujmy sobie to tak: Bazdroły to nie graffiti.
_________________
Jeśli ktoś na prawde nie ma co robić z czasem :D
 
 
 
T85@ 
azbestowy piroman



Imi: Tomasz
Wiek: 39
Doczy: 14 Sie 2010
Posty: 49
Skd: z piekła rodem
Wysany: 2010-08-14, 20:32   

No to co do tego to w jakimś sensie Grafiti jest wandalizmem bo chyba nikt by nie hciał mieć jakiś takich bazgrołów na ścianie powiedzmy jak wyhodzi z domu lub pracy. Natomiast te drgie rysunki to już jest sztuka i bardzo często są one rysowane po uzgodnieniu tego z władzami miasta którym wcale nie przeszkadza że ktoś rysuje.
Wiem że u mnie w mieście jakoś w czerwcu było organizowane właśnie przez miasto wielkie malowanie grafiti ale niestety z powodu sił wyższych nie mogłem tam być :)
 
 
 
rmarduk 


Wiek: 27
Doczy: 04 Kwi 2011
Posty: 2
Wysany: 2011-04-04, 10:04   

Może was to zainteresuje:

http://hb-y.com/IIICiekaw...Y0A0p0g0C0g0=0=
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2011-04-04, 11:57   

rmarduk napisa/a:
Może was to zainteresuje:

http://hb-y.com/IIICiekaw...Y0A0p0g0C0g0=0=
to na pewno nie wandalizm :D on tą powierzchnie jeno umył wybiórczo :brawo:
proste i genialne :)

to jest dziełko z tego co wiem sponsorowane przez miasto. tak samo jak:
jest jeszcze kilka w centrum ale nie znalazłam zdjęć. I to jest zajebiste :] (choć to sportowe to nudziarstwo straszne) ale są miejsca gdzie to graffiti jest i jest dobrze wyeksponowane, przemyślane i daje kolorytu miastu. Uwielbiam patrzeć na przemyślane graffiti :] jedno z moich ulubionych jest graffiti na przeciw pałacu Biedermanna.
no i nie zapominajmy o naszych kochanych przed potopowych tramwajach, które zostały przyozdobione już pare lat temu:
_________________

Ostatnio zmieniony przez Taka jedna 2011-04-04, 12:02, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Doczy: 22 Lis 2008
Posty: 772
Skd: Zabłocie
Wysany: 2011-04-04, 16:59   

Uwielbiam takie graffiti. Mogłabym stać i patrzeć całe dnie. A co do Łodzi (w której byłam raz w życiu) to kojarzy mi się takie graffiti ze szczurami bodajze tuż koło dworca.. Miałam jego zdjęcia, ale niestety na starym zgubionym telefonie :(
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2011-04-04, 17:38   

Moimi faworytami i tak są oczywiście graffy z Bełchatowa :serce: większość z nich została namalowana podczas festiwalu Meeting of style w 2003 chyba roku.








Praktycznie samo centrum miasta, na przeciwko UM i o dziwo na murach ogradzających kościół :)
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2011-05-19, 17:34   

a propos szczurów to mi się przypomniała krakowska mysza
tej nie widziałam, ale urzekła mnie ta sama mysza z tekstem w stylu"by się fajnie w korkach sterczało"
_________________

 
 
 
britny.mark 


Wiek: 38
Doczy: 27 Lis 2013
Posty: 4
Wysany: 2013-11-27, 11:15   

Dla mnie subkultura to po prostu sposób życia. Konkretny, ścisły, poruszający większośc aspektów naszej egzystencji w społeczeństwie - ubiór, zachowanie, idee, gust muzyczny, estetyczny... Ot, trochę taka sekta rotfl
 
 
 
Halibut 



Imi: Marek
Doczy: 02 Lut 2012
Posty: 221
Skd: wawa
Wysany: 2013-12-27, 14:40   

To chyba można odróżnić takie piękne malunki od po prostu bzdurnych napisów, czy wyzywania się kibiców na murach. Niestety w mojej okolicy widać tylko to drugie. ;)
 
 
 
Fionka 


Doczya: 20 Gru 2013
Posty: 72
Wysany: 2013-12-30, 14:24   

Dobre -ciekawe graffiti we właściwym miejscu- jestem na tak...;-)
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group