Forum Dyskusyjne - młodzieżowe, wielotematyczne, ogólnotematyczne
  FAQ FAQ   Użytkownicy  Użytkownicy   Regulamin  Korepetycje   Zaloguj  Zaloguj   Rejestracja  Rejestracja   Regulamin  Regulamin

Poprzedni temat «» Następny temat
Graffiti
Autor Wiadomość
Source 
Boski Łącznik

Imię: Domin
Wysłany: 2009-05-11, 23:04   

A wracając do tych tagów to ostatnio z podziemia wyszedł nowy "sport" XD
Znaczy na początku tylko chodziło o to żeby dziabnąć fajnego taga w trudno-dostępnym miejscu, obecnie zbieramy się ekipami, wspólnie tworzymy firmowego taga i po namalowaniu cykamy foty... Kto odwali najlepszego taga zbiera prestiż ;>
A według was ma to sens? XD Kreatywne zbytnio to to nie jest, ale ta adrenalina jak się wisi na linach pod mostem - bezcenne :twisted:

Autor Wiadomość
lapicaroda 
berzerkerka

Wysłany: 2009-05-28, 22:41   

Dla mnie jedno graffiti drugiemu nierówne. Za graffiti nie uważam na pewno zrobionego na odwal sprayem podpisu/koślawego wizerunku gandzi albo penisa, czy czegoś równie gustownego- to faktycznie wandalizm. Chociaż inną kwestią jest to, że naprawdę uwielbiam podpisy na ścianach toalet, murków, dworców, zostawione markerem na ławkach...one są jakimś śladem istnienia, szczególnie gdy widzę całą ścianę zabazgraną jakimiś sentencjami, podpisami, wyznaniami, wulgaryzmami, nazwami zespołów...Nie jestem za tym, żeby niszczyć świeżo remontowane, ale...to ma swoisty urok!
Ale, nie zboczajmy z tematu. Graffiti, to profesjonalne, jest jak najbardziej sztuką. Postaram się kiedyś tu wrzucić kiedyś zdjęcia z galerii graffiti pod gołym niebem, którą w moim mieście zrobili studenci ASP. Jeśli ktoś ma techniczno-plastyczne zdolności, dlaczego ma się nie spełniać właśnie w ten sposób? Sztuka nowoczesna ma różne oblicza...choć mówi się, że dziś wszystko może zostać sztuką, nawet obieranie ziemniaka... :lol:

Autor Wiadomość
_Uke_ 
Little Lycanie

Imię: Max
Wysłany: 2010-06-29, 02:27   

To na prawdę zależy...
Jeśli mamy na myśli coś takiego:

To jest to wandalizm...
Jeśli:

Jest to zdecydowanie jak najprawdziwsza sztuka i majstersztyk ^^

Autor Wiadomość
Krystyna 
bitch, please

Wysłany: 2010-06-30, 16:57   

Gdyby jeden z tych dwóch obrazków znalazłby się na moim domu byłoby to dla mnie wandalizmem. To, ze wolisz drugi rysunek jak i pewnie większość to zależne od poczucia estetyki :)
Jeżeli oba rysunki były malowane w miejscu przeznaczonym do tego nie są wandalizmem.

Once you go black, you never go back.

Autor Wiadomość
_Uke_ 
Little Lycanie

Imię: Max
Wysłany: 2010-06-30, 21:57   

Weź jednak pod uwagę, że zazwyczaj (tu podkreślam słowo "zazwyczaj" - bo nie zawsze), te ładne graffiti znajdują się na miejscach specjalnie do tego wydzielonych czy nawet malowane na specjalne zamówienia, z kolei te bazgroły, które są przejawem czystego wandalizmu są zawsze bazgrane gdzie popadnie... ^^"

Autor Wiadomość
putcat 
pora spojrzeć sobie w oczy.

Imię: Michał
Wysłany: 2010-07-01, 13:00   

Source napisał/a:
A wracając do tych tagów to ostatnio z podziemia wyszedł nowy "sport" XD
Znaczy na początku tylko chodziło o to żeby dziabnąć fajnego taga w trudno-dostępnym miejscu, obecnie zbieramy się ekipami, wspólnie tworzymy firmowego taga i po namalowaniu cykamy foty... Kto odwali najlepszego taga zbiera prestiż ;>

masz jakieś fotki?

A zdefiniujmy sobie to tak: Bazdroły to nie graffiti.

Autor Wiadomość
T85@ 
azbestowy piroman

Imię: Tomasz
Wysłany: 2010-08-14, 21:32   

No to co do tego to w jakimś sensie Grafiti jest wandalizmem bo chyba nikt by nie hciał mieć jakiś takich bazgrołów na ścianie powiedzmy jak wyhodzi z domu lub pracy. Natomiast te drgie rysunki to już jest sztuka i bardzo często są one rysowane po uzgodnieniu tego z władzami miasta którym wcale nie przeszkadza że ktoś rysuje.
Wiem że u mnie w mieście jakoś w czerwcu było organizowane właśnie przez miasto wielkie malowanie grafiti ale niestety z powodu sił wyższych nie mogłem tam być :)

Autor Wiadomość
rmarduk 

Wysłany: 2011-04-04, 11:04   

Może was to zainteresuje:

http://hb-y.com/IIICiekaw...Y0A0p0g0C0g0=0=

Autor Wiadomość
Taka jedna 
stwór!

Imię: Natalek
Wysłany: 2011-04-04, 12:57   

rmarduk napisał/a:
Może was to zainteresuje:

http://hb-y.com/IIICiekaw...Y0A0p0g0C0g0=0=
to na pewno nie wandalizm :D on tą powierzchnie jeno umył wybiórczo :brawo:
proste i genialne :)

to jest dziełko z tego co wiem sponsorowane przez miasto. tak samo jak:
jest jeszcze kilka w centrum ale nie znalazłam zdjęć. I to jest zajebiste :] (choć to sportowe to nudziarstwo straszne) ale są miejsca gdzie to graffiti jest i jest dobrze wyeksponowane, przemyślane i daje kolorytu miastu. Uwielbiam patrzeć na przemyślane graffiti :] jedno z moich ulubionych jest graffiti na przeciw pałacu Biedermanna.
no i nie zapominajmy o naszych kochanych przed potopowych tramwajach, które zostały przyozdobione już pare lat temu:

Ostatnio zmieniony przez Taka jedna 2011-04-04, 13:02, w całości zmieniany 1 raz  

Autor Wiadomość
eee 
piratka

Wysłany: 2011-04-04, 17:59   

Uwielbiam takie graffiti. Mogłabym stać i patrzeć całe dnie. A co do Łodzi (w której byłam raz w życiu) to kojarzy mi się takie graffiti ze szczurami bodajze tuż koło dworca.. Miałam jego zdjęcia, ale niestety na starym zgubionym telefonie :(

Autor Wiadomość
Mószka 
Panna_M. (;

Imię: Asieńka
Wysłany: 2011-04-04, 18:38   

Moimi faworytami i tak są oczywiście graffy z Bełchatowa :serce: większość z nich została namalowana podczas festiwalu Meeting of style w 2003 chyba roku.

Praktycznie samo centrum miasta, na przeciwko UM i o dziwo na murach ogradzających kościół :)

Autor Wiadomość
Taka jedna 
stwór!

Imię: Natalek
Wysłany: 2011-05-19, 18:34   

a propos szczurów to mi się przypomniała krakowska mysza
tej nie widziałam, ale urzekła mnie ta sama mysza z tekstem w stylu"by się fajnie w korkach sterczało"

Autor Wiadomość
britny.mark 

Wysłany: 2013-11-27, 11:15   

Dla mnie subkultura to po prostu sposób życia. Konkretny, ścisły, poruszający większośc aspektów naszej egzystencji w społeczeństwie - ubiór, zachowanie, idee, gust muzyczny, estetyczny... Ot, trochę taka sekta rotfl

Autor Wiadomość
Halibut 

Imię: Marek
Wysłany: 2013-12-27, 14:40   

To chyba można odróżnić takie piękne malunki od po prostu bzdurnych napisów, czy wyzywania się kibiców na murach. Niestety w mojej okolicy widać tylko to drugie. ;)

Autor Wiadomość
Fionka 

Wysłany: 2013-12-30, 14:24   

Dobre -ciekawe graffiti we właściwym miejscu- jestem na tak...;-)

Odpowiedz do tematu