Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Ile jesteście w stanie wybaczyć??
Autor WiadomoϾ
Mysterious_Girl
[Usuniêty]

Wys³any: 2009-09-27, 15:03   

Kiedyś pewnie niewiele potrafiłabym wybaczyć, ale tego człowiek uczy się z czasem...

Ale samo wybaczenie nic tak naprawdę nie daje, przynajmniej w moim przypadku. Trzeba jeszcze zapomnieć, a to jest zrobić ciężko(da się w ogóle?), kiedy coś utkwi w pamięci i praktycznie za każdym razem kiedy widzi się daną osobę wszystko powraca...

Szczerze wolałabym zostać zdradzoną, to chyba łatwiej było by mi zrozumieć.
Niektóre słowa bolą bardziej niż jakikolwiek haniebny czyn... :|
 
 
eee 
piratka



Wiek: 46
Do³¹czy³: 22 Lis 2008
Posty: 772
Sk¹d: ZabÅ‚ocie
Wys³any: 2009-09-28, 13:27   

Nie porafie wybaczyć pewnych zachowań po których nabieram dystansu do osoby. Pewne zachowania po prostu zostają mi w głowie i po tym spędzanie czasu z tą osobą staje się dla mnie męczące..
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2009-09-28, 16:52   

eee napisa³/a:
Nie porafie wybaczyć pewnych zachowań po których nabieram dystansu do osoby. Pewne zachowania po prostu zostają mi w głowie i po tym spędzanie czasu z tą osobą staje się dla mnie męczące..

ejjj mam zupełnie tak samo. Niby wszystko słodko pięknie ale to i tak siedzi mi w głowie i tylko się kumuluje... ;/
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
55cancri 


Imiê: Dorota
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 22 Lut 2010
Posty: 5
Sk¹d: Rybnik
Wys³any: 2010-02-22, 22:19   

Wybaczyć można wiele, ale krzywd się nie zapomina nigdy.
_________________
Nocą oglądam prawdę w jasnym kłamstwie dnia.
 
 
 
Asik 
hokus pokus czary mary



Imiê: AÅ›ka
Do³¹czy³a: 15 Wrz 2008
Posty: 1371
Sk¹d: dzisiaj tu jutro tam
Wys³any: 2010-02-28, 15:03   

Wszystko. Nawet zdradę. Chociaż nie wiem, czy potrafiłabym wtedy wybaczyć sobie, że znalazł sobie lepszą ode mnie, że w ogóle musiał szukać innej.
_________________
A ja nie chciałbym tak po prostu przeminąć...
 
 
 
Mietek 
:o



Imiê: Andżej
Wiek: 53
Do³¹czy³a: 01 Lis 2007
Posty: 1224
Sk¹d: Åšwiedry
Wys³any: 2010-02-28, 19:16   

Asik napisa³/a:
Chociaż nie wiem, czy potrafiłabym wtedy wybaczyć sobie, że znalazł sobie lepszą ode mnie, że w ogóle musiał szukać innej.


Według mnie obwinianie siebie za to, że ktoś Cię zdradził to wielka głupota. Czemu miałabyś sobie nie wybaczyć? Każdy jest jaki jest i to właśnie czyni Go wyjątkowym. Jeżeli Cię zdradza to znaczy, że mu czegoś brakuje, lub czegoś nie potrafi zaakceptować, co za tym idzie nie pasujecie do siebie. Jedyna osoba, która jest winna to właśnie On za to, że w pełni świadomie dał Ci do zrozumienia, że Cię kocha, a później zdradził, czyli w perfidny sposób skłamał. Dopóki jesteś sobą, w pełni można obwiniać osobę zdradzającą, natomiast jeżeli starasz się być kimś kim nie jesteś i za to Cię zdradzi, to faktycznie możesz mieć do siebie pretensje.


Co do tematu coś mam wrażenie, że niezbyt dużo byłbym w stanie wybaczyć, aczkolwiek nie wiem ;)
_________________

"Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi"

"Nasz Bóg jest zazdrosny to na pewno, zazdrosny o moje królestwo z moją królewną"

„ Nie idź przede mnÄ…, nie mogÄ™ nadążyć. Nie idź za mnÄ…, nie mogÄ™ być liderem. Po prostu idź ze mnÄ… i bÄ…dź moim przyjacielem.”
 
 
 
BiaÅ‚aRóża 



Wiek: 31
Do³¹czy³a: 05 Kwi 2010
Posty: 16
Wys³any: 2010-04-06, 17:23   

Wybaczyć - wszystko, zapomnieć - trudno powiedzieć... Każdy zasługuje na drugą szanse, ale jedną, tyle, że jak się kocha to trudno tak powiedzieć... Wszystko zależy od sytuacji, chociaż "miłość Ci wszystko wybaczy" i może warto w to wierzyć i nie myśleć o błędach drugiej połówki.
_________________
"Nie czekaj na wzajemnosc
telefon i roze
Gdy Ciebie nie chca
nie piszcz nie szlochaj
najwazniejsze przeciez ze Ty kogos kochasz
Czy wiesz ze lzy sie smieja kiedy sa za duze?"

ks. Twardowski
 
 
 
Crazy 



Wiek: 32
Do³¹czy³: 06 Cze 2011
Posty: 32
Wys³any: 2011-06-06, 15:28   

Dużo rzeczy bym wybaczył... jednak nigdy nie wybaczę zdrady. Byłbym w stanie wybaczyć, jakby mnie nie kochała, jakby chciała mnie zostawić. Jednak nigdy nie wybaczyłbym zdrady. Jeżeli mnie kocha, to mnie nie zdradzi a o wszystkich swoich problemach powinna mi mówić...
_________________
Kto miłości nie zna, ten żyje szczęśliwy, i noc ma spokojną, i dzień nietęskliwy.
- Adam Mickiewicz
 
 
 
Wampirek 



Wiek: 30
Do³¹czy³a: 10 Lut 2012
Posty: 26
Wys³any: 2012-02-13, 16:58   

Wybaczyć wiele. W sumie prawie wszystko, wykluczając zdradę.
 
 
 
cynizm 



Do³¹czy³a: 26 Sty 2012
Posty: 21
Wys³any: 2012-02-14, 23:05   

Właściwie to jestem w stanie wszystko wybaczyć - ale nie zapomnieć. Nie jestem naiwna, żeby dawać innym tysiące nowych szans. Jeden zawód sprawia, że zaufanie legnie w gruzach w ciągu kilku sekund, a budowanie go na nowo jest czymś bardzo trudnym i długotrwałym. Czasem zwyczajnie niemożliwym. Wiadomo, że wina ma różną wagę i kara za nią powinna być proporcjonalna do jej ciężaru.
_________________
Ach! jak ludzie mnie bolÄ…! ~Emil Cioran
 
 
 
Inaia 
l'ombra del vent



Imiê: Laura
Do³¹czy³a: 13 Mar 2012
Posty: 41
Wys³any: 2012-03-15, 20:02   

W moim byłym mężu byłam zakochana do szaleństwa. To był bardzo dziwny typ relacji, bo byliśmy od siebie diametralnie różni, jemu było ciężko się zaangażować w różne kwestie, których ja wymagałam, ze względu na jego ciężkie dzieciństwo. A ja nieraz nie wykazywałam wystarczającej empatii - jestem choleryczką i często nie potrafiłam powstrzymać pretensji, które być może powinnam wyrazić w inny sposób. Fakt, że to on totalnie zawalał w naszym związku ale ja byłam zbyt wybuchowa i prowokowałam zbyt wiele kłótni, które nas oboje strasznie wykańczały.

Jemu byłam w stanie wybaczyć prawie wszystko. On ciągle zawalał a ja wiecznie go tłumaczyłam, cokolwiek nie zrobił to ja wymyślałam dla niego jakąś wymówkę, która miała uświadomić mi samej, że 'to nie jego wina'. Więź między nami była dla mnie ważniejsza niż wszystkie występki, których mógłby się dopuścić. Jednak któregoś dnia udało mu się 'przedobrzyć' i to był koniec naszego związku.

On tak naprawdę nigdy nie zrobił nic naprawdę złego przeciwko mnie, nie zdradził mnie ani nie uderzył, ale nauczył mnie sporo o tej właśnie 'więzi'. Na podstawie tego co z nim przeżyłam teraz wiem, że nie mogę powiedzieć na pewno 'Nie wybaczyłabym tego i tego'. Wszystko zależałoby od konkretnej sytuacji.
_________________
begiak isten ditudanean zu ikusten zaitut, irikitzen ditudanean bilatzen zaitut
 
 
 
Odette



Do³¹czy³: 12 Cze 2012
Posty: 35
Wys³any: 2012-06-12, 21:43   

Dla miłości sporo wybaczę, ale nie ceną własnej godności.
 
 
 
steffy 


Do³¹czy³a: 19 Gru 2012
Posty: 434
Wys³any: 2012-12-19, 12:51   

Wybaczyć? Wiele. Ale inna sprawa, czy można później razem żyć - mając w pamięci tę krzywdę, bo zapomnieć nie potrafiłabym. Na szczęście nie muszę wybaczać, bo mój ukochany nie robi głupot i mam nadzieję, że nigdy nie zacznie :)
 
 
 
elfik 


Do³¹czy³a: 17 PaŸ 2012
Posty: 43
  Wys³any: 2013-01-07, 14:19   

Jestem w stanie wybaczyć "prawie" wszystko.
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imiê: AsieÅ„ka
Wiek: 33
Do³¹czy³a: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Sk¹d: CzÄ™stochowa
Wys³any: 2013-01-07, 16:56   

Ja kiedyś w tej kwestii mówiłam, że jest wiele rzeczy, których bym nie wybaczyła, nawet całkiem błahych. Dzisiaj uważam, że mogę wybaczyć też prawie wszystko. Zależy tylko komu miałabym coś wybaczyć.
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group