Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Książki nietypowych autorów
Autor Wiadomo
Halibut 



Imi: Marek
Doczy: 02 Lut 2012
Posty: 221
Skd: wawa
Wysany: 2012-09-27, 11:51   Książki nietypowych autorów

Znacie jakieś ciekawe postacie świata literatury, które wyróżniają się swoją biografią albo tematyką, którą podejmują. Coś jak Iwaszkiewicz, może nawet Markiz de Sade:)
 
 
 
kryptonitka 


Wiek: 36
Doczya: 07 Wrz 2012
Posty: 44
Wysany: 2012-09-27, 14:19   

Witkacy, Bukowski, Miller, Irving.
Ten Ostatni wydaje nową książkę, która zapowiada się bardzo kontrowersyjnie "W jednej osobie" - wyznania biseksualisty.
_________________
hola!
 
 
 
myn 



Doczya: 27 Wrz 2012
Posty: 22
Wysany: 2012-09-27, 15:31   

John Irving? Lubie jego ksiazki:) a ta o biseksualizmie brzmi ciekawie, temat na czasie:) Wydal ja juz, czy dopiero pisze?
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2012-09-27, 20:23   

Mnie się wydaje że 80% postaci świata literatury wyróżnia się swoją biografią.
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2012-09-28, 12:30   

annoth napisa/a:
Mnie się wydaje że 80% postaci świata literatury wyróżnia się swoją biografią.


Właśnie z tego względu ciężko było mi kogoś wybrać. Właściwie piszę ten post, bo oprócz autorów książek warto zwrócić uwagę na autorów wierszy/felietonów. Ot, choćby Osiecka, której życie niektórzy porównują do życia jakiegoś rockmana, czy Kofta, który (pomijając że był po liceum plastycznym i zaczął studia na ASP) wygrał walkę z nowotworem, po czym umarł w wyniku zadławienia. Przykładów możnaby mnożyć i nawet nie szukać za granicą.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
myn 



Doczya: 27 Wrz 2012
Posty: 22
Wysany: 2012-11-08, 18:46   

Wlasnie skonczylam czytac te nowa ksiazke Irvinga, o ktorej tu rozmawialysmy... No i ... nie wiem co powiedziec... ksiazke swietnie sie czyta, ale temat... jsk dla mnie dosc kontrowersyjny...
 
 
 
TriColore 



Imi: Agnieszka
Doczya: 06 Gru 2011
Posty: 133
Wysany: 2012-11-14, 16:28   

Ja się z wami zgodzę, żeby w ogóle zostać autorem trzeba być niezwykłym człowiekiem, a tacy mają też niezwykłe biografie.

myn a co tam czytasz?
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2012-11-14, 22:42   

Halibut napisa/a:
Znacie jakieś ciekawe postacie świata literatury, które wyróżniają się swoją biografią albo tematyką, którą podejmują.
nie przepadam za biografiami, dla mnie mają dużo z megalomanii :) jednak kiedyś czytałam specyficzną biografię książka Magdaleny Samozwaniec "Maria i Magdalena" będąca biografią więzi siotrzanych. opisuje życie Magdaleny z domu Kossak i jej siostry Marii (znanej poetki Marii Pawlikowskiej Jasnorzewskiej) Życie miały niesamowite, każda z osobna i obie razem, dzieciństwo w kossakówce, jaki był Juliusz Kossak jako dziadek, jaki był Wojciech jako Ojciec. Jest też tam fragment o Tuwimie...czasem ksiązka załamuje tym jak bardzo autorka jest głupiutka :shock: ale książka niewątpliwie ciekawa, jeżeli kogoś interesuje ten okres w historii poezji.
_________________

 
 
 
myn 



Doczya: 27 Wrz 2012
Posty: 22
Wysany: 2012-11-15, 22:37   

TriColore to ksiazka o zyciu biseksualisty. Bardzo ciekawa... Autor opisuje rewolucje seksualna jaka miala miejsce w Stanach Zjednoczonych na przestrzeni lat.
 
 
 
TriColore 



Imi: Agnieszka
Doczya: 06 Gru 2011
Posty: 133
Wysany: 2012-11-19, 14:35   

Interesujące, zwłaszcza że przed rewolucją biseksualiści nie mieli wesoło. A zdradzisz tytuł i autora, czy to tajemnica?
 
 
 
myn 



Doczya: 27 Wrz 2012
Posty: 22
Wysany: 2012-11-19, 18:06   

To najnowsza ksiazka Johna Irvinga " W jednej osobie: :D
 
 
 
TriColore 



Imi: Agnieszka
Doczya: 06 Gru 2011
Posty: 133
Wysany: 2012-11-21, 15:08   

A Irving, kojarzę tego pana. :)
 
 
 
pelenti


Doczy: 22 Lis 2020
Posty: 97
Skd: Warszawa
Wysany: 2021-04-26, 17:59   

Moim zdaniem powieść "Biały Jaguar" Arkadego Fiedlera, to świetna książka, o której jest za mało w sieci, dlatego też bardzo się ucieszyłem jak dowiedziałem się o filmiku https://fb.watch/4f7F6SUBCH/ i ich projekcie ekranizacji.
 
 
JoaU 



Doczya: 24 Sie 2021
Posty: 249
Skd: Szczecinek
Wysany: 2022-06-13, 13:24   Re: Książki nietypowych autorów

Halibut napisa/a:
Znacie jakieś ciekawe postacie świata literatury, które wyróżniają się swoją biografią albo tematyką, którą podejmują. Coś jak Iwaszkiewicz, może nawet Markiz de Sade:)


Pewnie! Ostatnio najlepsza biografia dla mnie to Komeda Grzebałkowskiej. Warto popatrzeć na rankingi książek: https://www.stonoga.edu.pl/dobre-ksiazki-ranking/
 
 
gg83


Doczy: 25 Sty 2023
Posty: 99
Skd: Warszawa
Wysany: 2023-03-03, 10:59   

Warto sobie na spokojnie zerknąć tutaj https://blackbooks.pl/ . Znajdziecie tam antykwariat online. Jest tam bowiem wiele różnych ciekawych książek do wyboru. Każda jest dokładnie opisana. Można tam szybko wszystko znaleźć i złożyć zamówienie. Dzięki temu można dokonać zakupów w naprawdę niskiej cenie. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie. Uważam, że warto.
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group