Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Pierwsze dziecko
Autor Wiadomo
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-06-28, 10:19   

optymalny wiek to po studiach i jak będzie kto mnie miał przez ten okres utrzymywać :P bo prace i tak jak znajdę to potem stracę więc nie wiem czy warto brać ją w rozliczeniach :P na_pewno z facetem który nie zostawi mnie na lodzie :)
wiek wychodzi więc między 25 a 30 rokiem życia :)

//na pewno na pewno osobno, naprawdę, naprawdę razem. [kiedyś pani od polskiego nas tego uczyła]
_________________

Ostatnio zmieniony przez Krystyna 2007-06-28, 10:21, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Blanca 
niezależna



Doczya: 27 Maj 2006
Posty: 1744
Skd: Blancostok
Wysany: 2007-06-28, 10:26   

Cytat:
Co wy tak staro chcecie rodzić? xD

Bo wtedy "może" już będę po studiach i wyjdę na swoje :)
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-06-29, 19:28   

Ja zanim założę rodzinę skończę studia, znajdę pracę, postawię duży dom, kupię z 2 samochody i znajdę moją wybrankę w przedziale 19-23 lata ;] ja będe miał z 35 ;P a ona 23
Ojciec stary piernik, a mamusia młoda :) Chce, żeby nie wyszło tak jak u moich rodziców :( ( ojciec znalazł sobie młodszą a matkę rzucił w p**du. oboje z tego samego roku...porażka...
:wstyd: za takich rodziców
PS: Moje pierwsze dziecko będzie nazywać się Karol, a jeśli dziewczynka to Olga, ale to tak na marginesie :)
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
Ostatnio zmieniony przez BazyL 2007-06-29, 19:29, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-29, 20:17   

BazyL napisa/a:
Chce, żeby nie wyszło tak jak u moich rodziców ( ojciec znalazł sobie młodszą a matkę rzucił w p**du. oboje z tego samego roku...porażka...
Co porażka? Porażka to jak już twoje myślenie... Znajdę Ci setki par w Polsce urodzonych w tym samym roku i mających staż powyżej 30 lat szczęsliwego małżeństwa. Co ma piernik do wiatraka :| To nie kwestia wieku tylko dopasowania się ludzi czy wyrachowania z noblilitującą w towarzystwie młodą zdobycza.
Taka jedna napisa/a:
jak będzie kto mnie miał przez ten okres utrzymywać bo prace i tak jak znajdę to potem stracę więc nie wiem czy warto brać ją w rozliczeniach
Dokładnie o tym samym myśle... znając koszmarną sytuacje młodych matek w Polsce mogę z góry liczyć się z utratą pracy czy coś w tym stylu ;/ i przez jakiś czas (oby jak najkrótszy) polegać będę musiała na swojej drugiej połowie.
Dlatego wolę po edukacji i ustatkowaniu bliżej 30 niż 20 :P
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-06-29, 21:25   

26-28 ;] jak dla mnie dość dobry czas na rodzenie dzieci. Dwa-trzy lata po studiach, można się już w miarę ustatkować. Wszystko jednak zależy od tego jak się życie ułoży. Moja siostra ma 30 lat i dopiero teraz zaczyna myśleć o dziecku, wcześniej po prostu nie miałaby go jak wychować.

BazyL to jak widzę wielce przemyślny inteligent... :|
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
Mószka 
Panna_M. (;



Imi: Asieńka
Wiek: 33
Doczya: 05 Mar 2007
Posty: 2329
Skd: Częstochowa
Wysany: 2007-06-29, 22:13   

Cytat:

BazyL to jak widzę wielce przemyślny inteligent...

No bez przesady, już się tak nie dziwcie. Po prostu on ma takie poglądy spowodowane doświadczeniem, tym co obserwował i przy czym się wychował. Chyba może swoje zdanie wyrażać... :)

A jeśli chodzi o mnie to najlepszy wiek tak koło 25 lat a facet troszkę starszy :P
_________________
Móha rucha karalucha,
A kieliszek jest bez ucha.
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-29, 22:38   

Mószka napisa/a:
No bez przesady, już się tak nie dziwcie. Po prostu on ma takie poglądy spowodowane doświadczeniem, tym co obserwował i przy czym się wychował. Chyba może swoje zdanie wyrażać...
Mószka, nie chodzi o zdanie tylko mnie przeraziło to, że potrafi podać kiedy sie czego dorobi i ze wie z góry kogo i o ile młodszą chce. A co będzie jak pokocha kogoś innego kto nie będzie pasował do tego opisu. Życia nie można zaplanować co do daty dorobienia sie drugiego auta, wszyscy gdybamy w tym temacie a zakładanie na dodatek że ten sam rok urodzenia jest czynnikiem rozpadu związku jest bardziej niż infantylne.
Mam nadzieję że wytłumaczyłam o co chodzi. Na pewno nie chciałam nikogo urazić.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Igriana 
Black Cat



Imi: Paulina
Wiek: 38
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 771
Skd: płynie czas?
Wysany: 2007-06-29, 22:39   

Zdanie to jedno, a jego sens to drugie. Wiek rodziców i ich data urodzenia nie ma żadnego wpływu na pożycie małżeńskie, chyba, że różnica jest monstrualna i mąż mógłby być dziadkiem żony, albo na odwrót ;/ To troszkę takie domorosłe myślenie.

Żeby nie robić wielkiego OT, dopowiem, że tak naprawdę to najlepszy wiek na dziecko jest między 23 a 26 rokiem życia. Ale to jest koniec studiów... To jest szukanie pracy... Wiązanie się z partnerem... Dziś już nie ma czasu na dzieci w tym okresie. Dlatego psychologowie oficjalnie uznali, że znów granica optymalnego macierzyństwa przesunęła się o kilka lat ;]
Cóż, epoka cywilizacji.
_________________
"W najzieleńszej z naszych dolin,
Od aniołów zamieszkały,
Promienisty i pogodny –
Niegdyś zamek stał wspaniały.
Tam – w krainie władcy Myśli
Stał wspaniały zamek ów:
Żaden seraf nie nakreśli
Skrzydłem cudnych takich snów."
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-06-30, 00:42   

Fantasia napisa/a:
BazyL napisa/a:
Chce, żeby nie wyszło tak jak u moich rodziców ( ojciec znalazł sobie młodszą a matkę rzucił w p**du. oboje z tego samego roku...porażka...
Co porażka? Porażka to jak już twoje myślenie... Znajdę Ci setki par w Polsce urodzonych w tym samym roku i mających staż powyżej 30 lat szczęsliwego małżeństwa. Co ma piernik do wiatraka :| To nie kwestia wieku tylko dopasowania się ludzi czy wyrachowania z noblilitującą w towarzystwie młodą zdobycza.

Możesz szukać ile wlezie...mnie nic nie przekona, że ludzie w tym samym wieku będą mieli szczęśliwe małżeństwo. nie mówie że tak nie jest, ale po swoich doświadczeniach nie toleruje związku z kobietą z mojego roku. Nie chcę jej zrobić krzywdy na starość i dzieciom, nie chcę powielać zachowanie mojego ojca. Liczę na wierność, zaufanie i szczerość w związku, a nie obłudę i trójkąciki.

co ma piernik do wiatraka?? pierniki są z mąki, a wiatrak napędza młyn i powstaje mąka :P
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-06-30, 08:59   

BazyL napisa/a:
Liczę na wierność, zaufanie i szczerość w związku, a nie obłudę i trójkąciki.
ale to zależy od ciebie :| w momencie kiedy bierzesz sobie dziewczyne 10 lat młodszą to co wierności wymagasz tylko od niej? a co jak bedziesz miał 50 a ona 40? już nie młoda. a jeżeli znajdzie się okazja to ja zdradzisz z młodszą? chyba nie o to chodzi w związku by brać sobie wiecznie atrakcyjnych tylko o to by znaleźć "siebie poza sobą" i sens życia w drugiej osobie :| Nie przyszło ci do głowy, że to nie wiek twojej mamy był powodem? może nie była poprostu TĄ JEDYNĄ :| ?

a jeżeli mowa o przesuwaniu granic to dla mnie nie powinno tak być :? moja mama urodziła pierwsze dziecko jak miała 34, teraz ma 56 zanim ja sie rozmnożę będzie po 60. i co? ano to, ze moje dzieci obawiam się, że się dziadkami nie nacieszą :cry: ani oni nimi :cry: ...
_________________

 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-06-30, 09:22   

Dobra już nie będę dyskutować z infantylności ale myślę, ze pisanie TEGO typu stwierdzeń naraża co najmneij na śmieszność 8)
Taka jedna napisa/a:
moja mama urodziła pierwsze dziecko jak miała 34, teraz ma 56 zanim ja sie rozmnożę będzie po 60
ja jestem też pierwszym dzieckiem i moja mama urodziła mnie jak miała 32 lata i też nie uważam tego za świetne rozwiązanie. (ale zawsze było podróze, edukacja jakoś nie było w głowie jej sie ustatkować :P )
A tak z innej beczki to ona już wtedy słyszała od lekarza, ze najlepiej z fizjologicznego punktu widzenia dla kobiety jest właśnie jeszcze przed 30 rokiem życia. Wtedy jest min: lepsza laktacja (mleko podobno bardziej wartościowe) szybsze gojenie ewentualnych ran, mniejsze ryzyko komplikacji i ogólnie lesze przystosowanie kobiety do takiej roli. Z czasem podobno to wszystko sie osłabia a już najgorszą rzeczą jaką można zrobic to jest urodzić pierwsze dziecko po 40... choć ile prawdy w tym jest to nie wiem ale jak moja kuzynka 33 letnia poszła do ginekologo to potwierdził to wszystko.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Taka jedna 
stwór!



Imi: Natalek
Wiek: 37
Doczya: 27 Sty 2007
Posty: 3834
Skd: uć
Wysany: 2007-06-30, 09:28   

bo to święte słowa :) moja mama jak urodziła mnie w wieku 36 lat niemiala prawie wcale pokarmu :/ a ciąża od 6 miesiąca była zagrożona :/ optymalny wiek jest po 20 roku życia do mniej więcej 28 :) bo wtedy organizm kobiety może sobie z jeszcze ciąża i ewentualnymi powikłaniami poradzić, a juz ma odpowiednią równowage hormonalną i fizjonomiczną budowę wykształconą (szyk jak u Jody :? )
_________________

 
 
 
radio 


Doczy: 11 Cze 2007
Posty: 21
Skd: 127.0.0.1
Wysany: 2007-07-04, 19:02   

Ludzie. Optymalny wiek to DO 25 roku życia. Na PIERWSZE dziecko. Później jest ZA PÓŹNO. Słowo- dowiedziono to badaniami.
A średnią w Polsce mamy 26 lat. Po studiach - owszem, byłoby fajnie, ale to jest niebezpieczne i dla dziecka i dla matki.
Zegar bilogiczny tyka moje Panie..
_________________
Radio - Szkoła Hakerów Support Team
mtx.SekretyHakerow
 
 
 
Luiza 
Turpistka.



Wiek: 34
Doczya: 26 Gru 2006
Posty: 305
Skd: Skądinąd.
Wysany: 2007-07-04, 19:16   

Cytat:
Ludzie. Optymalny wiek to DO 25 roku życia. Na PIERWSZE dziecko. Później jest ZA PÓŹNO. Słowo- dowiedziono to badaniami.


Może jakiś dowód w postaci wyników tych badań?

Nie podam idealnego wieku. O dziecku będę myślała dopiero gdy się czegoś dorobię, będę miała dobrze płatną pracę i będę niezależna. Na pewno nie nastąpi to przed 27 rokiem życia.
_________________
Socjały nudne i ponure,
Pedeki, neokatoliki,
Podskakiwacze pod kulturę,
Czciciele radia i fizyki,
Uczone małpy, ścisłowiedy,
Co oglądacie świat przez lupę
I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
Całujcie mnie wszyscy w dupę!


J. Tuwim.
 
 
 
annoth 
slave



Imi: Łukasz
Wiek: 34
Doczy: 30 Sty 2007
Posty: 2683
Skd: Sanok
Wysany: 2007-07-04, 19:30   

radio napisa/a:
Optymalny wiek to DO 25 roku życia. Na PIERWSZE dziecko. Później jest ZA PÓŹNO.(...)to jest niebezpieczne i dla dziecka i dla matki.


Tak tak... jak dziewczyna urodzi kilka miesięcy później to już to jest niebezpieczne... Każda kobieta jest inna, a nawet jeśli rzeczywiście najlepiej rodzić do 25 roku życia, to chyba o wiele niebezpieczniej nie będzie jeśli urodzi dwa lata po optymalnym wieku...
_________________
"W annoth'u (...) najbardziej denerwuje mnie jego annothowatość."
ˆ mjuzik

Eos napisa/a:
Ech, te baby... gupie :p .
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group