Forum Dyskusyjne Strona Główna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsze dziecko
Autor Wiadomość
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-07-04, 20:34   

radio napisał/a:
Po studiach - owszem, byłoby fajnie, ale to jest niebezpieczne i dla dziecka i dla matki.
Totalna bzdura, głupota i co tam jeszcze być może. Kobieta po 25 nie jest zużytym trampkiem nieprzydatym do rodzenia pierwszego dziecka bez szkody dla zdrowia swojego czy dziecka ;/ A jeśli tak myślisz to przykre.
radio napisał/a:
SĹ‚owo- dowiedziono to badaniami.
Podobnie jak Luiza, marze by je ujrzeć na oczy o ile w ogóle istnieją.
Rodzić dzieko owszem ale na podstawie względów opisanych w dyskusji powyżej. 25 lat nie jest ŻĄDNĄ magiczną granicą.
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Allure
[Usunięty]

Wysłany: 2007-07-04, 21:12   

Ale przecież jest masa kobiet, które urodziły swoje pierwsze dziecko po 30 roku, a nawet 40 i dzieci były zdrowe... Z tego co wiem, najlepszy wiek dla kobiety na urodzenie dziecka to 22-25 lat, ale to nie znaczy, że po albo przed tym wiekiem każde dziecko rodzi się chore...
Może jest większe ryzyko, ale też z tym nie przesadzajmy...
 
 
radio 


Dołączył: 11 Cze 2007
Posty: 21
Skąd: 127.0.0.1
Wysłany: 2007-07-04, 22:20   

Są ludzie, którzy dożywają i 120 lat i co? to reguła?
Moja matka jest pediatrą, ojciec ginekologiem.. ciekawe, że sobie to wymyślili, no..
muszę ich oświecić, bo się biedaki głupot uczyli i nie wiedzą :)

poza tym ja napisałem NAJLEPSZY WIEK, a nie, że potem to już rodzą się niewiadomo co. Chodzi o to, że jest najzdrowiej i dla organizmu kobiety i dla dziecka. Ale to niczego nie powoduje w znaczeniu, że jak będzie miała 27 to napewno urodzi dziecko z wadą serca czy coś.

Poza tym znane są przypadki, że i 60 letnie kobiety rodziły zdrowie dzieci i co?
_________________
Radio - Szkoła Hakerów Support Team
mtx.SekretyHakerow
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wysłany: 2007-07-25, 20:36   

Wedlug mnie kazdy wiek jest dobry ale bez przesady mysle ze tak miedzy 20 a 40 max
oczywiscie muszą być ustatkowani i ukonczona mieć edukacje

BazyL napisał/a:
Fantasia napisał/a:
BazyL napisał/a:
Chce, żeby nie wyszło tak jak u moich rodziców ( ojciec znalazł sobie młodszą a matkę rzucił w p**du. oboje z tego samego roku...porażka...
Co porażka? Porażka to jak już twoje myślenie... Znajdę Ci setki par w Polsce urodzonych w tym samym roku i mających staż powyżej 30 lat szczęsliwego małżeństwa. Co ma piernik do wiatraka :| To nie kwestia wieku tylko dopasowania się ludzi czy wyrachowania z noblilitującą w towarzystwie młodą zdobycza.

Możesz szukać ile wlezie...mnie nic nie przekona, że ludzie w tym samym wieku będą mieli szczęśliwe małżeństwo. nie mówie że tak nie jest, ale po swoich doświadczeniach nie toleruje związku z kobietą z mojego roku. Nie chcę jej zrobić krzywdy na starość i dzieciom, nie chcę powielać zachowanie mojego ojca. Liczę na wierność, zaufanie i szczerość w związku, a nie obłudę i trójkąciki.

co ma piernik do wiatraka?? pierniki są z mąki, a wiatrak napędza młyn i powstaje mąka :P


A Nena to co?
Ostatnio zmieniony przez Miniax 2007-07-25, 21:03, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
 
BazyL 



Imię: Peter
Wiek: 33
Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-07-25, 20:43   

co Nena?? :P Niech siÄ™ wypowie, nie jestem jej adwokatem :D
Lepiej spójrz na jej fotkę :P taka młoda, taka ładna :D
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Dołączył: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wysłany: 2007-07-25, 21:03   

Ale to nie zmienia faktu, ĹĽe jest w Twoim wieku.

ps. zdjecie widzialem... piekne


Bazyl - najlepszy przykład jak miłość potrafi zmienić człowieka ( i jego poglądy)
Ostatnio zmieniony przez Miniax 2007-07-25, 21:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
BazyL 



Imię: Peter
Wiek: 33
Dołączył: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skąd: Lublin
Wysłany: 2007-07-25, 21:12   

dla mnie i tak jest młodsza ^_^ albo ja dla niej starszy :D
Widzisz, poznałem Nenę i moje poglądy się diametralnie zmieniają.
występuje gdy jest się "zakochanym po uszy"

[ Dodano: PiÄ… 27 Lip, 07 20:37 ]
Nena nie chciała Karola ;( A która z płci pięknej chciałaby mieć Karola??
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-07-28, 19:56   

[chłopki wracajta do tematu!! :evil: załóżcie sobie temat: klub adoracji Neny w placu zabaw. o!]

A co do pierwszego dziecka czytałam gdzieś, że więcej niż połowa z nich nie jest "planowana" Generalnie to trochę przerażające bo pewnie połowa z tej połowy w dużym stopniu nie jest przygotowana od tej roli ;/ Patrząc nawet pod kątem moich koleżanek z gimnazjum i liceum, wśród których są takie z dziećmi, podchodzą ona do całości sprawy dość nieodpowiedzialnie (nie wszystkie ale większość) Jeszcze do nich nie dotarło, że to ONE a nie ich mamy są odpowiedzialne za to dziecko a czas imprezowania bardzo się ograniczył na jakiś czas lub w ogóle skończył. W takim wypadku to chyba lepiej żeby dziecko urodziło się później i nie było traktowane jako milusia laleczka, które mimo wszystko w pewnien sposób "odebrała" im młodość, choć sama się o to nie prosiła...

Ja bym chciała Karola :D choć bardziej Artura/Roberta ("R" rulez :twisted: )
_________________
Rivenris, jeĹ›li moĹĽesz, to dotrzymaj choć raz danego sĹ‚owa i oddaj pieniÄ…dze poĹĽyczone juĹĽ dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByĹ‚oby ‘co najmniej Ĺ›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaĹ‚a dĹ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
SKAza 
Peace and love! (;



Imię: KaĹ›.
Dołączyła: 18 Cze 2006
Posty: 537
Skąd: Zielona Ĺ‚Ä…ka.
Wysłany: 2007-07-28, 22:08   

Po skończeniu studiów i jak się jakoś urządzę, czyli tak 27-28 lat. (;
_________________
'Trzeba ĹĽyć, o przyjaciół dbać, zjeść rybÄ™ i stokrotek – BroĹ„ BoĹĽe! – nie zrywać!'
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imię: Maciek
Wiek: 34
Dołączył: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2007-08-18, 18:10   

Zgadzam się z fantasią! Pierwsze dziecko moich rodziców, czyli moja siostra, była wpadką :P a mianowicie: ślub był w lipcu-sierpniu, a siostra urodziła się w listopadzie :D
_________________
"Wszystko mogÄ™ w tym, ktĂłry mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Nicola 



Imię: Nicola
Wiek: 34
Dołączyła: 20 Paź 2007
Posty: 99
Skąd: Holland
Wysłany: 2007-10-20, 15:00   Re: Pierwsze dziecko

Mazin napisał/a:
Jaki jest optymalny wiek na pierwsze dziecko?
W jakim wieku wy chcielibyście mieć pierwsze dziecko?


23-25 lat;)
_________________
Tylko Ty mozesz tyle mi dac
Tylko Ty mozesz spelniac sny
Tylko Ty i w Tobie caly swiat ;*;*;*
 
 
 
maĹ‚a 



Imię: MaĹ‚gosia
Wiek: 34
Dołączyła: 27 Paź 2007
Posty: 88
Skąd: HrubieszĂłw
Wysłany: 2007-10-30, 16:07   

Jak dla mnie to ciężkie do stwierdzenia. Bo w sumie moja bratowa zaszła w ciąże na studiach (ostatni rok) i teraz ma odchowane dziecko spokojnie idzie do pracy w przeciwieństwie do znajomych którzy najpierw praca a teraz nie ma kiedy o dziecko się starać bo nie dadzą urlopu. Ja jednak poczekam gdzieś do 23 -25 wcześniej jakoś nie uśmiecha mi się...
_________________
Nie jestem "normalna"
Nie ĹĽyje "normalnie"
Nie mam "normalnych" myśli
W moim ĹĽyciu nie ma
czegoĹ› takiego jak "norma"
Tak było od zawsze...
i tak juĹĽ chyba pozostanie...
 
 
 
Fantasia 


Dołączyła: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysłany: 2007-11-02, 19:38   

maĹ‚a napisał/a:
Bo w sumie moja bratowa zaszła w ciąże na studiach (ostatni rok) i teraz ma odchowane dziecko spokojnie idzie do pracy w przeciwieństwie do znajomych którzy najpierw praca a teraz nie ma kiedy o dziecko się starać bo nie dadzą urlopu.
Srata tata... równie dobrze mogła mieć problemy żeby znaleźć tą pracę... nie dość, że po studiach bez doświadczenia, to jeszcze dziecko. Bardzo ryzykowne... na pewno dużo bardziej niż rozpoczęcie najpierw funkcjonowania na rynku pracy a potem decyzja o dziecku.

Jeśli będę miała wpływ na to, to koniecznie najpierw pierwsza praca w zawodzie (!) i dopiero później dziecko. Nawet jakby mieli mnie wyrzucić to nie jestem całkiem zielona po studiach.

[ Dodano: 2007-11-02, 19:39 ]
A poza tym czy ja wiem, czy żeby starać się o dziecko trzeba mieć urlop? :lol:
:smiech:
 
 
 
spiderwoman 
hey ho!



Dołączyła: 31 Maj 2007
Posty: 629
Wysłany: 2007-11-02, 20:42   

Cytat:
moje dzieci obawiam siÄ™, ĹĽe siÄ™ dziadkami nie nacieszÄ… :cry: ani oni nimi :cry:

eee... ja nie zamierzam zachodzić w ciąże w takim a takim wieku tylko po to żeby swoim rodzicom/teściom przyjemność zrobić. zresztą jeśli moje dzieci będą takie jak ja w dzieciństwie to żadnej przyjemności nie będzie :twisted:

co do rodzenia dzieci na studiach to z jednej strony może to i dobrze, ze później ma sie dziecko odchowane, niż jak zachodzisz w ciążę gdy już pracujesz i szef patrzy krzywo, jak sie o tym dowiaduje. ale z drugiej to męka dla ciebie i dziecka przecież. musisz sie uczyć, egzaminy na karku, a tu dziecko chore albo ząbkuje...

nie wiem kiedy będę mieć dziecko [jeśli w ogóle będę], na dobrą sprawę mam ledwo 18 lat i takie planowanie już teraz wydaje mi sie trochę bezsensu...
_________________
http://www.facebook.com/events/254994394601751/
 
 
 
Syl_ 



Imię: Sylwia
Wiek: 32
Dołączyła: 29 Paź 2007
Posty: 729
Wysłany: 2007-11-04, 15:17   

ja nie planuje nic na dzien dzisiejszy. ale uwazam ze gdzies okolo 25-26 lat. nie wczesniej.

Polskie znaki! Somebody
Ostatnio zmieniony przez somebody 2007-11-04, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz zał±czać plików na tym forum
Możesz ¶ci±gać zał±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group