Forum Dyskusyjne Strona G³ówna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  U¿ytkownicyU¿ytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastêpny temat
Pierwsze dziecko
Autor WiadomoϾ
AguSs__ 


Wiek: 32
Do³¹czy³a: 26 Lis 2007
Posty: 3
Sk¹d: Z tÄ…d . xD
Wys³any: 2007-11-26, 12:52   

Myśle że mniej więcej 18-22 lata .;DD .
_________________

 
 
 
Paulina 
November Rain



Imiê: Paulina
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 10 Gru 2006
Posty: 173
Sk¹d: zza chmur
Wys³any: 2007-11-28, 11:38   

Najlepszy wiek na dziecko? Ten, w którym się wie, że się tego dziecka naprawdę pragnie.
Ja mam 23 lata, moje dziecko, chciane i wyczekane (1,5 roku starań) 4 miesiące. Studiuję zaocznie, bo pracuję. Tzn. pracowałam do 8 miesiąca ciąży.
Dziecko na studiach - dla mnie nie ma problemu. Ważne, żeby mieć wsparcie w ojcu dziecka - w końcu on też je "robił" ;) , ewentualnie w dziadkach, ciotkach itp...
A odwlekanie posiadania dziecka w nieskończoność... bo po studiach, a może najpierw znajdę pracę, a może najpierw mieszkanie, a może jak zajdę w ciążę to mnie zwolnią, a może to, a może tamto... a może obudzę się z ręką w nocniku, kiedy będzie już późno...
Ja, jako funkcjonująca w społeczeństwie z pewnymi doświadczeniami, uważam, że na rynek pracy lepiej wejść z dzieckiem niż bez. I cieszę się, że za 3-5 lat czeka mnie dylemat, czy starać się o drugie dziecko, nie o pierwsze. Bo będzie już Lulek.
A co do tego optymalnego wieku zachodzenia w ciążę, to chodzi tylko o to, że po 28-30 roku życia u kobiety zwiększa się ilość cykli bez jajeczkowania, więc po prostu trudniej zajść w ciążę, ale nie jest to ani niemożliwe (można przecież trafić za pierwszym razem) ani nie warunkuje urodzenia chorego dziecka.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-11-28, 19:50   

Paulina napisa³/a:
Najlepszy wiek na dziecko? Ten, w którym się wie, że się tego dziecka naprawdę pragnie.
:prosze: Otóż to.
Dziecko będzie szczęśliwe jak będzie miało szczęśliwych, kochających rodziców a na to potrzeba zawsze czasu.

Osobiście wprost nie znoszę małych dzieci albo raczej tej całej odpowiedzialności i smyczy z nimi związanej, myślę i drugim kierunku studiów, rozważam szansę stażu w ukochanym kraju za granicą, nie znoszę i nie szanuję facetów jako partnerów z paru względów... dlatego w moim przypadku nie posiadanie dziecka jest tylko z korzyścią dla niego. :D
Paulina napisa³/a:
a może obudzę się z ręką w nocniku, kiedy będzie już późno...
a może wtedy tak miało być po prostu...
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Paulina 
November Rain



Imiê: Paulina
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 10 Gru 2006
Posty: 173
Sk¹d: zza chmur
Wys³any: 2007-11-30, 11:17   

Fantasia napisa³/a:

Paulina napisa³/a:
a może obudzę się z ręką w nocniku, kiedy będzie już późno...

a może wtedy tak miało być po prostu...

cóż za fatalizm... ja nie wierzę w przeznaczenie.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-11-30, 22:35   

Ale to nie do końca chodzi o przeznaczenie. Zwyczajnie wyznaję zasadę, że absolutnie nigdy nic na siłę... jeśli do tego czasu nie spotkam odpowiedniej osoby lub dla domowych pieleszy nie będę w stanie ani na chwil zrezygnowac np: z pracy, którą kocham... to trudno.
Jeśli zdarzyłoby się tak, że np: przed 30 rokiem życia nie spotkam mężczyzny, którego chciałabym na ojca mojego dziecka to nie wpadnę przecież w panikę. Zwyczajnie oddam się pracy zawodowej, którą znając moje zapędy pracoholiczne pokocham na pewno.
Choć to wszystko tylko czyste gdybanie... czas pokaże.
Cytat:
Dziecko na studiach - dla mnie nie ma problemu.
A ja za to sobie tego kompletnie nie wyobrażam, może od kierunku zależy.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Fantasia 2007-11-30, 22:36, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2007-12-01, 09:21   

jesli chodzisz na zaoczne to jeszcze pol biedy mozesz miec dziecko, ale na dziennych na pewno nie ;)
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Tuxedo 
69



Wiek: 36
Do³¹czy³: 02 Lip 2007
Posty: 345
Sk¹d: z serca
Wys³any: 2007-12-01, 10:08   

A mnie przypomniało się, że są jakieś przepisy pomagające młodym mamom właśnie ze studiów dziennych...Tylko naprawdę nie pamiętam.

Ale na pewno jest takie coś, że jeśli mama i tata są oboje na studiach dziennych (nie wiem czy ta sama uczelnia czy jak) dostają ponoć jakąś pomoc pieniężną do dziecka :)

Jeśli mylę poprawcie mnie!
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-12-01, 20:06   

Tuxedo napisa³/a:
A mnie przypomniało się, że są jakieś przepisy pomagające młodym mamom właśnie ze studiów dziennych...
Taa na UG ogranicza się do tego, że pomagają załatwić formalności co do przeniesienia na zaoczne albo wniosku o urlop dziekański :lol: o indywidualnym toku nauki tylko z powodu dziecka nie ma mowy (może inne uczelnie są bardziej ludzkie i elastyczne) musi być dość wysoka średnia ocen.
Cytat:
Ale na pewno jest takie coś, że jeśli mama i tata są oboje na studiach dziennych (nie wiem czy ta sama uczelnia czy jak) dostają ponoć jakąś pomoc pieniężną do dziecka :)
Nie, nie muszą być oboje na dziennych wystarczy jedna osoba.

Na UG wyglÄ…da to tak:
"1. Zapomoga może być przyznana studentowi, który z przyczyn losowych znalazł się przejściowo w trudnej sytuacji materialnej, a w szczególności z powodu:
a. nieszczęśliwego wypadku,
b. poważnej choroby udokumentowanej przez zaświadczenie lekarskie,
c. urodzenia dziecka,
d. śmierci członka najbliższej rodziny,
e. kradzieży,
f. klęski żywiołowej; np. powodzi, pożaru, itp.
2. Zdarzenia podane przez studenta muszą być udokumentowane potwierdzeniem właściwych organów (np. Policja, Straż Pożarna, ZOZ, PZU itp.).
3. Zapomogę przyznaje Wydziałowa Komisja Stypendialna.
4. Student może otrzymać zapomogę, o której mowa w ust. 1, dwa razy w roku akademickim.
5. Zapomoga wypłacana jest w formie pieniężnej i jednorazowo nie może być wyższa niż 50% najniższego wynagrodzenia asystenta w poprzednim miesiącu, ustalonego w przepisach o wynagrodzeniu nauczycieli akademickich.
"

z tego co sie orientowałam kwota ta nigdy nie przekracza 1000 zł. Choć wg mnie w sumie dobre i to. ^^ Uczelnia w końcu nie ma w obowiązku utrzymywanie swojego studenta.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wys³any: 2007-12-01, 20:39   

Cytat:
z tego co sie orientowałam kwota ta nigdy nie przekracza 1000 zł. Choć wg mnie w sumie dobre i to. ^^ Uczelnia w końcu nie ma w obowiązku utrzymywanie swojego studenta.

Wiadomo, że jak na studiujących rodziców z malutkim dzieckiem 1000 to żadne kokosy nie są, ale uczelnia i tak idzie studentom w tym momencie na rękę, więc narzekać nie ma co. (;

Moja mama coraz częściej wspomina, że wnuka za trzy-cztery lata mieć by chciała. A ja to bym chciała jeszcze jeden kierunek studiów [dziennie] podjąć i jakoś sobie tego nie wyobrażam... xD
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Paulina 
November Rain



Imiê: Paulina
Wiek: 39
Do³¹czy³a: 10 Gru 2006
Posty: 173
Sk¹d: zza chmur
Wys³any: 2007-12-07, 10:46   

Fantasia napisa³/a:
Cytat:
Dziecko na studiach - dla mnie nie ma problemu.
A ja za to sobie tego kompletnie nie wyobrażam, może od kierunku zależy.

A czy ja napisałam, że to reguła - nie, napisałam, że DLA MNIE nie ma problemu. Wszystko zależy od podejścia. I od przygotowania. Chcieliśmy dziecka i wiedzieliśmy z czym jego pojawienie się będzie się wiązało.
_________________

Cyryl w obiektywie
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2007-12-08, 11:58   

Deirdre napisa³/a:
Moja mama coraz częściej wspomina, że wnuka za trzy-cztery lata mieć by chciała.
Ufff moja mama została już przekonana bo baaaardzo późnego macierzyństwa. Moje racje były na tyle "wpływowe", że tylko mi przytakiwała. Sama powiedziała, że bardziej niezależnej osoby ode mnie nie zna...
I przed moją 30. się raczej nie spodziewa.. całe szczęście. :D

Pewnie po cichu liczy, że mój 4 lata młodszy brat wyprzedzi mnie w tej kwestii.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
Ostatnio zmieniony przez Fantasia 2007-12-08, 11:59, w ca³oœci zmieniany 1 raz  
 
 
 
myyek 


Do³¹czy³a: 07 Sty 2008
Posty: 7
Wys³any: 2008-01-07, 09:29   

Nie chodzi o wiek, ale o Twoją sytuację np. materialną. Dziecko powinno się wychowywać w godnych warunkach!
_________________
Ja Ci wszystko wytłumaczę :) http://edupa.pl/
 
 
 
Fantasia 


Do³¹czy³a: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wys³any: 2008-01-07, 20:12   

Niekoniecznie... jak dziecko ma niedojrzałych rodziców to żadne nawet najlepsze warunki finansowe nie zastąpią mu dobrego wychowania przez świadomych rodzicielstwa rodziców. Choć tą dojrzałość to trudno określać wiekiem bo może być bardzo dojrzała 18 letnie matka i 40letnia która naraża swoje dziecko na różnie niebezpieczeństwa np: zostawiając bez opieki bo sama jest pijana.
Mimo to kasa i warunki nigdy nie zastÄ…piÄ… dobrej opieki.
_________________
Rivenris, jeÅ›li możesz, to dotrzymaj choć raz danego sÅ‚owa i oddaj pieniÄ…dze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogÄ™ być instytucjÄ… charytatywnÄ…. ByÅ‚oby ‘co najmniej Å›mieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miaÅ‚a dÅ‚ugi, prawda? :)
 
 
 
myyek 


Do³¹czy³a: 07 Sty 2008
Posty: 7
Wys³any: 2008-01-08, 13:20   

Trzeba być niespełna rozumu, żeby skazywać dziecko na życie w rodzinie, której nie będzie stać na godne życie. Każde dziecko powinno żyć w rodzinie, w której przynajmniej jedno z rodziców dobrze zarabia. Dziecko powinno mieć zapewnione ubrania, własny don, wycieczki zagraniczne, komputer, rower itp itd. Pewnie wielu z Was uważa to za głupie, ale jeśli tak to myślicie wyłącznie o swoich potrzebach, a nie o dziecku. Tłumaczenie młodych idiotów: "My się kochamy i nasza miłość sprawi, że dziecko będzie szczęśliwe". Bez sensu.
_________________
Ja Ci wszystko wytłumaczę :) http://edupa.pl/
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Do³¹czy³a: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Sk¹d: z Księżyca
Wys³any: 2008-01-08, 15:08   

myyek napisa³/a:
wycieczki zagraniczne, komputer, rower itp itd.

Nie no bez przesady. Moze rownie dobrze podrozowac po Polsce za duzo mniejsze pieniadze ;)
komputer, rower, iPod, dvd... ta.
Akurat nie jest to az tak potrzebne.
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Wyœwietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group