Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Imprezy kulturalne.
Autor Wiadomo
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-07-01, 15:53   Imprezy kulturalne.

Tak sobie pomyślałam, że wakacje to w sumie okres, gdzie w naszych miastach dużo się dzieję. Oczywiście mam na myśli to, że dużo się dzieje w dziedzinie kulturalnej [muzyka/film i inne], więc może warto podzielić się takimi informacjami z innymi tutaj. A nóż widelec, ktoś będzie przejazdem i chętnie wpadnie na jakiś koncert albo inne spotkanie kulturalne?
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-02, 08:43   

Ja mogę zaprosić do Kartuz
14. 07 Czerwone gitary
15. 07 Dżem i Maanaam

Bardzo ciekawym jest jednak XI. FESTIWAL SZEKSPIROWSKI który odbędzie się w Gdańsku w dniach 3-11 sierpnia.
Festiwal Szekspirowski, organizowany co roku w sierpniu w Gdańsku, jest jedną z największych międzynarodowych imprez teatralnych na Wybrzeżu, która zyskała prestiż i uznanie zarówno w Polsce jak i na świecie. Na jej kształt składają się prezentacje szekspirowskich spektakli z całego świata na praktycznie wszystkich scenach teatralnych Trójmiasta. Imprezie towarzyszy szereg wydarzeń artystycznych oraz bogaty program edukacyjny, z którym wykraczamy poza obręb Trójmiasta. Coraz liczniejsze jest grono stałych widzów przybywających do Trójmiasta specjalnie na czas festiwalu z całej Polski i zza granicy. Publiczność festiwalu stale się zwiększa, poprzednia edycja imprezy zgromadziła blisko dwunastotysięczną widownię

bardziej dokładne informacje:
http://www.teatr.dlawas.c...sk=view&id=3516
http://www.teatr-szekspir...aeaf3d949e0c3aa

Byłam w zeszłym roku na kilku spektaklach i była totalnie oczarowana. Z tego co wiem jest to jedyny w swoim rodzaju festiwal poświęcony Shakespear'owi, wrażenia niesamowite.
Zapraszam :D
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 35
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-07-02, 10:34   

Póki co w Warszawie można sobie trochę filmów obejrzeć za free. (;
http://filmowastolica.pl/
W repertuarze są filmy: bollywoodzkie, kolumbijskie, francuskie, bałkańskie, autorskie i emitowane są w parkach. (;

Natomiast przy PKiN również postawiono ekran.^^
W środy są koncerty na ekranie, a od czwartku do niedzieli filmy. Równie wstęp wolny.
http://miasta.gazeta.pl/w...89,4241803.html

[ Dodano: 2007-09-28, 16:18 ]
Rany, ale tu pusto... xD
Dodam, że rusza znowu warszawski festiwal filmowy: http://www.filmweb.pl/War...m,News,id=37621
http://www.wff.pl
Ktoś się wybiera? :>
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Marek Ciućka 
Marek Olszewski



Wiek: 49
Doczy: 03 Cze 2006
Posty: 159
Skd: C.Sari/C.Kielcensis
Wysany: 2008-02-01, 07:58   

...materiał napisany na potrzebę styczniowego www.aurea.dicta.prv.pl :

Cytat:
Z(a)jazd Kresowy – Lublin 2008

To było trochę ponad rok temu. Wiał wiatr (jak w Kieleckim), ja czekałem na dworcowym peronie w Pszczynie, ‘siwucha’ mroziła się w lodówce...

Tak dla mnie zaczął się Pierwszy Z(a)jazd Śląski. Szczerze powiedziawszy, nie wiązałem wówczas z zimowymi z(a)jazdami wielkiej nadziei. Czymże one były względem wypasionych organizacyjnie spotkań letnich? Okazało się jednak, że pomysł zasiany przez Łukasza Gerę i Krzysztofa Famulickiego zakorzeni się na stałe w naszych artystycznych zwyczajach. Te jednodniowe, krótkie, wspólne wieczory okazały się przyciągać ludzi głodnych nie tyle gigantycznego show, co skromnej, intelektualnej wymiany zdań i doświadczeń. Nigdy nie zapomnę życzliwej rozmowy z Lidią Kowalczyk i Leszkiem Wlazło, chociażby dla tego warto było tam się znaleźć.

Z(a)jazdy w przeciwieństwie do zjazdów, przyciągają więcej osób starszych, doświadczonych, a przede wszystkim stanowią element łączący różne ‘szkoły poetyckie’ (tak niegdyś z Dariuszem Moczulskim określaliśmy fora).

W tym roku inicjatywa wyłoniła się podczas mojej rozmowy z Anią Korolczyk reprezentującą forum ‘Poetycko’. Zapytała o ‘Ekshibicjonizm Duszy’.
- Dlaczego Grudziądz? Czemu nie Lublin?
- A dlaczego nie? – Odpowiedziałem.
Niedaleko jak za kilka godzin, męczyłem już zaprzyjaźnioną Ewę Kołodyńską, znającą ciekawe zaułki tej stolicy kresowej kultury.
- Czy nie mogłabyś...?
- Mogłabym...
Przez kolejne dni napływały potwierdzenia zainteresowaniem ze stron reprezentantów różnych for poetyckich. ‘Poetycko’, ‘Obsesja Słowa’, ‘Poezja ART.’, ‘Plezantropia’, ‘Oaza Szeptu’, ‘Post Scriptum’, ‘Amarylis’, ‘Chatsureality’, ‘LSC’, jakaś grupa z Warszawy i inni. Włos stanął dęba, gdy zastanowiłem się nad reakcją łańcuchową, do jakiej po części doprowadziłem.

Burza była do przewidzenia. Opanowanie imprezy o tak szerokich ramionach i tylu ich sękach, ile jest imion w kalendarzu, to nie lada wyzwanie. Najtrudniejszym okazało się ustalenie daty, która odpowiadała by wszystkim elementom układanki – udało się. Impreza odbędzie się 8go marca 2008. Nazwy lokalu, ze względu na trwające negocjacje jeszcze nie mogę ujawnić, ale będziemy z Ewą na bieżąco informować o postępach (w tym celu zalecamy obserwację komunikatów na naszych forach).

I teraz odpowiem na zasadnicze pytanie: ‘kto może, wręcz powinien się tam pojawić?’

Każdy, kto kocha poezję. Każdy, kto czuje zapachy ciszy, widzi kolory powietrza i słyszy opowieści deptanego przez tłumy bruku. Każdy, kto potrafi za pomocą słowa szkicować, malować, albo i nawet grać melodie, jeśli nie całe opery. Każdy kto czuje się indywidualnością, ale również każdy, kto zrozumiał, że poezję się nie tylko pisze i czyta, ale poezją można być.

Zapraszam Państwa.
_________________
 
 
 
Ann_ 
Rosyjska Ruletka



Imi: Jo.
Wiek: 31
Doczya: 30 Lip 2008
Posty: 55
Skd: SDE ;D
Wysany: 2008-07-31, 11:22   

Augustów:
http://apk.home.pl/lipiec.htm - imprezy w lipcu
http://apk.home.pl/sierpien.htm - imprezy w sierpniu
_________________
Poświęcę sen byś wiedział ,że gdy otworzysz oczy ktoś popatrzy na Ciebie, dotknie, powie jestem przy Tobie
<3
Ostatnio zmieniony przez Ann_ 2008-07-31, 11:23, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
jaco 
ajm osom!



Imi: Jac.
Wiek: 36
Doczy: 19 Cze 2006
Posty: 1599
Skd: Kurwejt
Wysany: 2008-07-31, 16:51   

Kraków:
http://www.karnet.krakow.pl napisa/a:
Projekt „Ukraina – Polska: dwaj sąsiedzi”
Projekt „Ukraina – Polska: dwaj sąsiedzi” 1-10 sierpnia

W 1991 roku na politycznej mapie Europy pojawiło się nowe państwo – Ukraina. Polska jako pierwszy na świecie kraj uznała ukraińską niepodległość. Choć oba narody łączy wiele, wspólna historia niepozbawiona jest trudnych momentów, zaś we wzajemnych relacjach wciąż dominują stereotypy i uprzedzenia. Projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Międzynarodowe „Świat dla Młodych” ma na celu stworzenie klimatu bliższego poznania się, tolerancji i usunięcia jednoznacznych sądów.

Na kilka dni krakowski Rynek opanowany zostanie przez artystów z obu państw oraz twórców ludowych, prezentujących rzemiosło wyrosłe na gruncie przenikających się kultur. Dziesięciodniowe przedsięwzięcie wesprze wielu uznanych estradowych wykonawców. Cykl „Gwiazdy z Ukrainy i Polski” rozpocznie występ Eweliny Flinty, a zakończy bardzo popularny w obu krajach zespół Haydamaky z Kijowa. Grająca mieszankę ska, reggae, rocka oraz dubu grupa to kwintesencja wschodniej żywiołowości, energii i umiłowania dla ukraińskiej tradycji.

Na scenie odbędą się także koncerty Nazara Sawko, młodego lwowskiego rapera Franka, mającej łemkowskie korzenie„Anyczki” czy bytomskiej formacji reggae-ska Arkapark. W pierwszych dniach sierpnia swoją twórczość krakowskiej publiczności przybliżą popularni za naszą wschodnią granicą wykonawcy: Andrij Zalisko, Natalka Karpa, Irena, Olena Korniejewa, Maximus oraz Nata-Li.

Skoro nie da się uniknąć pewnych stereotypów, nie obędzie się bez Kozaków, w popisowej sztuce walki z elementami tańca. Bojowy hopak to autorski system stworzony przez lwowianina Wołodymyra Pyłata. Techniki prowadzenia walki w przysiadzie to najbardziej wyróżniający element tego jedynego w swoim rodzaju stylu. Charakterystyczne dla bojowego hopaka są także treningi w ludowych strojach i posługiwanie się tradycyjną, ukraińską bronią: kosą, sierpem, buławą czy spisą.

Nieco lżejszy ciężar gatunkowy ma z pewnością wydarzenie pn. „Mój kraj – tradycja i innowacja”. Przez wszystkie dni podziwiać będzie można m.in. kreacje lwowskiej projektantki Haliny Zbożnej, a nieszablonowe pokazy mody zadowolą z pewnością nie tylko płeć piękną.

Dopełnienie bogatego programu to trwający każdego dnia przegląd grup o bardzo zróżnicowanym profilu artystycznym. W swoistym kalejdoskopie przybliżającym rozmaite oblicza wielokulturowości znaleźli się m.in.: zespół estradowo-cyrkowy „Argo”, zespół ludowy „Andrijiwski muzyky”, Grupa Tańca Nowoczesnego „Salto” czy żywiołowa kapela góralska „Muzykancio”.

Organizatorzy nie zapomnieli oczywiście o najmłodszych, do których skierowana jest oferta „Ogrodów Wiedzy” – cyklu warsztatów edukacyjnych, gier i konkursów. Dla obieżyświatów przygotowano stoiska informacyjne z ofertami turystycznymi. Nie zabraknie kiermaszu promującego produkty regionalne oraz degustacji potraw kuchni ukraińskiej, polskiej, galicyjskiej.

Na wszystkie wydarzenia na krakowskim Rynku wstęp wolny.

Program: 1-4 sierpnia – Bojowy Hopak – pokaz kozackiej sztuki walki (Międzynarodowa Federacja Bojowego Hopaka ze Lwowa); 1-4 sierpnia – znane i lubiane nie tylko na Ukrainie (Andrij Zalisko, Irena, Olena Korniejewa, Maximus, Tania Sawczuk, Nata-Li ze Lwowa); 1-10 sierpnia – pokaz mody „Ukraine – Poland Fashion Show”; 1-10 sierpnia – koncerty na scenie wieczorowej – „Gwiazdy z Ukrainy i Polski”: (1 sierpnia, g. 20.30 – Ewelina Flinta z zespołem; 7-9 sierpnia – Nazar Sawko, Franek, „Anyczka”; 8 sierpnia, g. 21.00 – Arkapark; 10 sierpnia, g. 20.00 – Haydamaky); 4-7 sierpnia – scena dzienna i wieczorowa – „kalejdoskop” zespołów ukraińskich i polskich, m.in.: zespół estradowo-cyrkowy „Argo”, zespół ludowy „Andrijiwski muzyky”, Grupa Tańca Nowoczesnego „Salto”.
_________________
Picie wódki to wprowadzanie elementu baśniowego do szarej rzeczywistości
 
 
 
szalim


Wiek: 43
Doczy: 30 Pa 2010
Posty: 14
Wysany: 2011-06-20, 18:59   

Ja ostatnio przeglądałem taką stronę Culture.pl i z tego co doczytałem to w kilku większych miastach Polski odbędą się ciekawe imprezy. Teraz już w Warszawie 1 lipca będzie Inauguracja. Naprawdę dla każdego coś się znajdzie. Mnie najbardziej interesuje koncert The cranberries . Najlepiej przejrzeć tą stronę bo mi ciężko to wszystko wypisać co się będzie działo.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2011-06-21, 17:27   

szalim napisa/a:
Teraz już w Warszawie 1 lipca będzie Inauguracja. Naprawdę dla każdego coś się znajdzie. Mnie najbardziej interesuje koncert The cranberries .

Aż sobie poczytałam i rzeczywiście... Co za koszmar, że akurat 1 lipca, świetna impreza, świetne koncerty... co za pech, że nie będę miała najmniejszej możliwości, żeby tam być :/
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
szalim


Wiek: 43
Doczy: 30 Pa 2010
Posty: 14
Wysany: 2011-06-24, 12:10   

No fakt to co będzie się działo w Wawie to chyba najciekawsze wydarzenie. A będzie cały band czy tylko Dolores, bo w opisie imprezy tylko ona wymieniana.
Eos, przejrzy sobie dokładnie tę stronkę. Mnie zainteresowały jeszcze wydarzenia we Wrocławiu, ten festiwal kultury a i nad morze chętnie też bym się wybrał. Muszę przejrzeć jeszcze dokładniej pod względem muzycznym.
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2011-08-10, 18:04   

dni Pyrlandii w Poznaniu :D
http://www.dnipyrlandii.com.pl/
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Arnold_T. 



Wiek: 33
Doczy: 27 Kwi 2010
Posty: 114
Wysany: 2012-05-21, 22:27   

Pierwszy koncert Queen w Polsce. Wybiera się ktoś?
http://www.mmwroclaw.pl/4...?category=video
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2012-05-21, 23:24   

Arnold_T. napisa/a:
Pierwszy koncert Queen w Polsce. Wybiera się ktoś?
http://www.mmwroclaw.pl/4...?category=video

Jak to pierwszy? Nie pierwszy :) . Poza tym nie mogę patrzeć na Lamberta. Psuje mi Queen tak okropnie, że się wstrzymuje. Mimo miłości do reszty zespołu.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Doktorek 
Never give up



Imi: Darek
Wiek: 39
Doczy: 22 Maj 2012
Posty: 11
Skd: Tarnów
Wysany: 2012-05-22, 11:17   

A Kiedy jest koncert i od razu zapytam może o bilety czyli o cenę i gdzie
będzie można je kupić?
_________________
Żyje się raz
 
 
 
Arnold_T. 



Wiek: 33
Doczy: 27 Kwi 2010
Posty: 114
Wysany: 2012-05-22, 15:34   

Eos: koncert pierwszy raz. Raz byli w Polsce, ale żeby odebrać nagrode za jakiś album.
Doktorek: od 99zł a koncert jest 7 lipca
 
 
 
Doktorek 
Never give up



Imi: Darek
Wiek: 39
Doczy: 22 Maj 2012
Posty: 11
Skd: Tarnów
Wysany: 2012-05-22, 18:20   

Dzięki za info, a możesz polecić jakieś stronki, gdzie mogła bym więcej poczytać sobie o tym koncercie??
_________________
Żyje się raz
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group