Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Święci niezniszczalni.
Autor Wiadomo
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-06, 22:21   Święci niezniszczalni.

http://pielgrzymka1.w.int...zniszczalni.htm

Jak to czytam to nie chce mi sie wierzyć...

Traktujecie takie przypadki jak cud?
A może myslicie raczej, że jest to przypadek albo pojedyńcze przykłady spowodowane np: dobrymi warunkami pochówku? A może to mistyfikacja i podejrzewacie potajemne balsamowanie? (jak dość dużo ludzi)
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Żabka 
I'm schisopremic



Imi: Monika
Wiek: 33
Doczya: 11 Lip 2006
Posty: 1893
Skd: Kraków
Wysany: 2007-07-06, 22:26   

Fantasia napisa/a:
http://pielgrzymka1.w.int...zniszczalni.htm


Zauważyliście, ze to tylko kobiety? :D

A tak całkowicie poważnie, podczas mojej ostatniej wycieczki po cmentarzu, zajrzałam do jednego z baardzo starych grobów (tak starych, ze się po części rozsypał) i co zobaczyłam w środku? Nie naruszoną przez zadnej rozkład, zamknieta trumnę....

Osobiście nie uważam taki przypadków za jakiś cud, a raczej za dobre warunki pochówku, lub własnie balsamowanie, zeby poźniej wzbudzac podziw itd. Zabalsamowanie potajemnie osoby uwzględnionej za świętą, ludzie mogę postrzegac jako cud, no ale "każdy lubi inaczej". Jak dla mnie to zwykła ludzka przebiegłośc lub "dobre warunki atmosferyczne"
_________________
"Nienormalność to normalność, która nie mieści się w normach normalności drugiego człowieka."
 
 
 
Kya 



Imi: Magda
Wiek: 35
Doczya: 27 Maj 2007
Posty: 2516
Skd: Kraków
Wysany: 2007-07-07, 19:10   

ja też w takie cuda nie wierzę. Albo dobre warunki atmosferyczne, albo po prostu potajemne balsamowanie zwłok.
Wydaje mi się, że takie coś w sposób naturalny jest możliwe, a że nagłaśnia się tylko przypadki ciał świętych... no cóż, jakiś sposób na "reklamę" to jest...
 
 
 
Krystyna 
bitch, please



Wiek: 36
Doczya: 16 Lip 2006
Posty: 6281
Skd: z Księżyca
Wysany: 2007-07-07, 19:14   

a ja w to wierzę! Żadne balsamy, żadne warunki atmosferyczne ;>
_________________
Ja nie szukam szczęścia, ja je tworzę.

Once you go black, you never go back.
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-07-09, 10:44   

Jasne, jasne. Nie wierzę :)
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-09, 12:17   

Ja wierzę.
Tylko jadno co mnie nieco odrzuca to to, że oni są po to by sprawdzić czy ich ciało ulega rozkładowi są "odkopywani"... Jakoś dziwnie bym się czuła gdyby teraz ktoś postanowił, ze wykopujemy Jana Pawła II żeby sprawdzić jak tam z rozkładem jego ciała. Jakoś by mnie to odrzuciło, wolałabym żeby mu dali spokój.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-07-10, 02:08   

Dlaczego? Przecież to tylko ciało.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-07-10, 09:33   

No niby tak... ale wolę nie wiedzieć co by było jakby się jednak okazało, że to nie jest kolejny cud :|
Ludzie mieliby tylko dodatkowo o czym paplać i pewnie znakomita większość by się rozczarowała i kontrowersje które już teraz są tylko by narosły. Lepiej byłoby uniknąć takiej "konfrontacji", tak mi się przynajmniej wydaje...
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-07-10, 12:23   

EEEEEee......yyyyyyyyy
Ale są plany, by ciało JPII zbalsamować i wystawić gdzieś w bazylice św. Piotra, tak samo jak to miało (i ma) miejsce z bodajże dwoma innymi papieżami...
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-07-10, 16:08   

Ale czy na to nie jest za późno? przecież ciało się dość szybko rozkłada...
Ja nie wiem co sądzić o takich świętych..zastanawiające jest to i w sumie jestem skłonna w to uwierzyć, bo nawet dobre balsamowanie nie uchroni ciała przed rozkładem w tak idealnym stanie....
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
somebody 
zażenowana



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 18 Lut 2007
Posty: 784
Wysany: 2007-07-10, 17:55   

Absolutnie nie wierzę, kwestia pochówku/balsamowania. Ma za zadanie przyciągnąć do miejsc "świętych", zaszokować, zaciekawić.
_________________
Acht napisa/a:
Kobiety. Nadinteligentne.
Ostatnio zmieniony przez somebody 2007-07-10, 17:55, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-07-10, 18:12   

Judith, dokładnie nie wiem czy chodzi o balsamowanie czy nałożenie na ciało masek i rękawiczek z masy woskowej, ale na 100% rozważana jest możliwość "wystawienia" ciała JPII w bazylice na Watykanie. A te maski i rękawiczki to ponoć jest uznawane za "późniejszą" balsamizację ciała.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Judith 



Wiek: 34
Doczya: 30 Mar 2007
Posty: 386
Wysany: 2007-07-10, 18:20   

Lepiej by zrobili zostawiając jego ciało w spokoju, niech się zajmą czymś pożytecznym! dobrze jest jak jest...
Czego Ci ludzie nie wymyślą, żeby turystów nie przyciągnąć...
_________________
Ludzie dzielą sią na trzy grupy: na tych, co umieją liczyć i na tych, co nie umieją.

Dobry Bóg stworzył liczby naturalne. Inne są dziełem człowieka. L. Kronecker
 
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-07-10, 18:33   

Moje zdanie jest takie samo, i tak teraz mają tylu turystów, że lepiej nie gadać... JPII powinien pozostać w naszej pamięci jako człowiek, przez którego przemawia Bóg, co za tym idzie - powinniśmy bardziej przypominać sobie jak ŻYŁ i co MÓWIŁ, a nie to jak wyglądał :?

Co do samych "niezniszczalnych" - trzeba pamiętać, że ciała niektórych ludzi, którzy po śmierci dzięki odpowiednim warunkom są nietknięte, również mogą należeć do osób, które już dostąpiły świętości ;) :P Ale to tak na marginesie.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-07-12, 20:56   

Wierzę.
Cuda są.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group