Forum Dyskusyjne Strona Gwna Forum Dyskusyjne
dla wszystkich!

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UytkownicyUytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat «» Nastpny temat
Szatan

Czy wierzysz w istnienie szatana?
Wierze
91%
 91%  [ 11 ]
Nie wierze
8%
 8%  [ 1 ]
Gosowa: 12
Wszystkich Gosw: 12

Autor Wiadomo
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
  Wysany: 2007-08-01, 18:56   Szatan

Skoro istnieje temat o Bogu, to dlaczego nie miałby istnieć temat o szatanie.
Czy wierzycie, że istnieje (jeżeli tak/nie to dlaczego)? Czy doświadczyliście kiedyś jego działania? W jaki sposób można go pokonać podczas kuszenia?
 
 
Stranger 



Doczy: 17 Maj 2007
Posty: 146
Wysany: 2007-08-01, 19:49   

Nie wierzę w istnienie Szatana z tego samego powodu dla którego nie wierzę w istnienie Boga. Moim zdaniem przyjmując istnienie Boga, przyjmuje się również istnienie Szatana, chociaż są ludzie dla których istnieje tylko Bóg, z kolei Szatan to wymysł człowieka - uważają, no cóż, tworzenie "własnej" religii jest dość powszechne, wierzy się w to, w co komu wygodnie. Nie zauważyłem nigdy żadnego diabełka na ramieniu... Człowiek nie rodzi się z natury dobry. Czasami ta natura daje o sobie znać.
_________________
http://www.flickr.com/photos/devart87/
 
 
Marki 



Imi: Daniel
Doczy: 28 Lip 2007
Posty: 1042
Skd: Zewszad
Wysany: 2007-08-02, 21:33   

Nie wierzysz dlatego, że jesteś racjonalistą? Skoro nie można udowodnić, że Bóg i Szatan istnieją to oznacza, że ich nie ma?
Stranger napisa/a:
Nie zauważyłem nigdy żadnego diabełka na ramieniu...

Jesteś pewny? Czasami czyny szatana nie są tak widoczne, są skryte pod pozorami miłości i prawdy.
Ostatnio zmieniony przez Marki 2007-08-02, 21:36, w caoci zmieniany 1 raz  
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-08-03, 14:02   

Twierdzę, że szatan istnieje.
Cytat:
Człowiek nie rodzi się z natury dobry
Masz rację - człowiek rodzi się z grzechem pierworodnym, czyli z zalążkiem zła, szatana. Działanie szatana to kuszenie i myślę, że doświadczył tego każdy, kto miał wątpliwości czy postąpić dobrze dla innych czy dla siebie (to dość prozaiczny przykład i wszystko też zależy od sytuacji).
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Stranger 



Doczy: 17 Maj 2007
Posty: 146
Wysany: 2007-08-03, 16:36   

Marki napisa/a:
Nie wierzysz dlatego, że jesteś racjonalistą?

m.in. też...
Nie wierzę, też w żadne duchy, zjawy, bożki, demony itp... (dla jasności)



Marki napisa/a:
Skoro nie można udowodnić, że Bóg i Szatan istnieją to oznacza, że ich nie ma?

Skoro nie można udowodnić, że latające krowy istnieją to oznacza, że ich nie ma?
Sorry, że tak głupio i pytaniem na pytanie... ale wg mnie oba pytania są takie same.
ankaanka napisa/a:
Masz rację - człowiek rodzi się z grzechem pierworodnym, czyli z zalążkiem zła, szatana.

Z jakim znów zalążkiem zła :> ? Człowiek rodzi się "neutralny". Cała reszta zależy od jego wychowania. Warunków w jakich dorasta. Uważasz, że gdybym nie był ochrzczony, (czyli gdyby nie wypędzono ze mnie tego szatana) to byłbym innym, gorszym człowiekiem niż jestem? Nie wydaje mi się.
_________________
http://www.flickr.com/photos/devart87/
 
 
ankaanka 



Wiek: 32
Doczya: 28 Maj 2006
Posty: 2660
Skd: Bogumiłowice
Wysany: 2007-08-03, 17:56   

Cytat:
Uważasz, że gdybym nie był ochrzczony, (czyli gdyby nie wypędzono ze mnie tego szatana) to byłbym innym, gorszym człowiekiem niż jestem? Nie wydaje mi się.


Mi też się nie wydaje :roll: W moim rozumieniu grzech pierworodny - "zalążek zła" to skłonność do grzechu, na chrzcie grzech się "zmazuje" ale piętno zostaje, tak więc każdy człowiek - czy ochrzczony czy nie, ma skłonność do grzechu. Oczywiście wszystko zależy od wychowania, jednak ja jako osoba wierząca twierdzę, że gdyby ludzie urodzili się bez grzechu pierworodnego, to skłonność do grzechu i zła byłaby znikoma i wpływ szatana na ludzkie decyzje mniejszy.
_________________
"-Jeśli nie możesz się nauczyć jeździć na słoniu, naucz się przynajmniej jeździć konno.
-Co to jest słoń?
-Rodzaj borsuka - wyjaśniła Babcia."
/Terry Pratchett - Równoumagicznienie/
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-04, 15:40   

A ja będę się czepiać, pytanie jest źle skonstruowane, nie pasuje mi tam ta "wiara" :P
Myślę, że sztan istnieje i jest uosobeniem zła.

ankaanka napisa/a:
Cytat:
Uważasz, że gdybym nie był ochrzczony, (czyli gdyby nie wypędzono ze mnie tego szatana) to byłbym innym, gorszym człowiekiem niż jestem? Nie wydaje mi się.


Mi też się nie wydaje
Chrzest to nie jest jakaś cudowna ceremonia, która będzie nas chroniła przed robieniem złych rzeczy w naszym życiu. To włączenie do wspólnoty kościoła... pierwistek zła i dobra w człowieku zostaje ten sam, szansa wyboru między nimi także.

Dodam jeszcze, że wydaje mi sie, że zbyt pochopnie wiele ludzi szczególnie tych tak bardzo chętnych do zabaw z biblią szatana (nie chodzi mi tu o zadeklarowanych satanistów tylko tych którzy się tym bawią) traktuje jego istnienie. Wg mnie ma wielką moc i może mnóstwo zła wyrządzić w naszym życiu, nie należy więc z nim igrać.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Deirdre 
prywatne chmury (;



Wiek: 36
Doczya: 26 Cze 2006
Posty: 2473
Wysany: 2007-08-07, 12:05   

No właśnie, to 'wierzę' też mi nie pasuje. xD
Ale uważam, że on [szatan] istnieje.
_________________
'a co to za miłość? kobieta potrzebuje gotówki, futer, brylantów i romantyzmu. a nie tylko romantyzmu!'
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Doczy: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wysany: 2007-08-07, 17:00   

wierze z tych samych powodow z ktorych wierze w Boga
 
 
 
Fantasia 


Doczya: 07 Sie 2006
Posty: 3340
Wysany: 2007-08-07, 17:39   

Miniax napisa/a:
wierzę z tych samych powodów z których wierzę w Boga
Dziwne. Ja wierzę w Boga dlatego, że mnie i świat stworzył, umarł za mnie na krzyżu itp.
Powiniśmy koniecznie rozgraniczyć wiarę w coś od wiary w istnienie czegoś, bo nam się kaszanka nieco robi.
Stranger napisa/a:
ankaanka napisał/a:
Masz rację - człowiek rodzi się z grzechem pierworodnym, czyli z zalążkiem zła, szatana.

Z jakim znów zalążkiem zła ? Człowiek rodzi się "neutralny". Cała reszta zależy od jego wychowania. Warunków w jakich dorasta.
To też odwieczny dylemat... Osobiście uważam, że rodzimy i się i zalążkiem zła i z zalążkiem dobra a całe nasze życie to wybór pomiędzy tymi cząstkami.
_________________
Rivenris, jeśli możesz, to dotrzymaj choć raz danego słowa i oddaj pieniądze pożyczone już dawno temu. Ciężko pracuje i nie mogę być instytucją charytatywną. Byłoby ‘co najmniej śmieszne’ gdyby osoba tak honorowa jak Ty miała długi, prawda? :)
 
 
 
Miniax 


Wiek: 34
Doczy: 09 Cze 2007
Posty: 348
Wysany: 2007-08-07, 20:15   

Fantasia napisa/a:

Powiniśmy koniecznie rozgraniczyć wiarę w coś od wiary w istnienie czegoś, bo nam się kaszanka nieco robi.[



Przepraszam za offtopic ale jezeli nie wierzylbym w szatana to automatycznie odrzucalbym caly nowy testament, stary zreszta tez wiec odrzucalbym wiare w Boga.
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-08-12, 22:00   

Nie wierzę w osobę "Szatana".
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
BazyL 



Imi: Peter
Wiek: 33
Doczy: 12 Maj 2007
Posty: 1699
Skd: Lublin
Wysany: 2007-08-12, 22:04   

Eos napisa/a:
Nie wierzę w osobę "Szatana".

" Najlepszą sztuczką szatana było przekonanie ludzi ze nie istnieje"
Wierzę, skoro istnieje Bóg to musi istnieć jego przeciwieństwo, wszystko musi się równoważyć tak jak w naturze...
_________________
A-well-a everybody's heard about the bird
Bird, bird, bird, b-bird's the word
 
 
 
Eos 
boska jak diabli



Imi: Justyna
Wiek: 34
Doczya: 14 Lis 2006
Posty: 3112
Skd: Łódź
Wysany: 2007-08-12, 22:41   

Mhm, ja nie wierzę w Boga.
_________________
Oceniaj mnie, niech jad strumieniami leje się!
 
 
 
Maciooj 
Maciooj Marynarz :D



Imi: Maciek
Wiek: 34
Doczy: 17 Sie 2007
Posty: 1026
Skd: Gdynia
Wysany: 2007-08-17, 16:23   

Ci co nie wierzą to muszą być frajerzy :| Gdzieś przeczytałem: "Największym osiągnięciem szatana jest to, gdy człowiek w niego nie wierzy" czy coś takiego...
_________________
"Wszystko mogę w tym, który mnie wzmacnia, w Chrystusie." Flp. 4,13
 
 
 
Wywietl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie moesz pisa nowych tematw
Nie moesz odpowiada w tematach
Nie moesz zmienia swoich postw
Nie moesz usuwa swoich postw
Nie moesz gosowa w ankietach
Nie moesz zacza plikw na tym forum
Moesz ciga zaczniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group